Skocz do zawartości
dzieciol4

Jaka wydajność "odgrzewanego" 9800 ??

Rekomendowane odpowiedzi

ale mi sie to dziwne wydaje patrząc na ułożenie pamięci i na stronie OCTECA pisze że karta jest 256bit więc nie wiem jak to jest, nie opłaca się kupować tego radka?

Tym się nie sugeruj- sprzedawca napisał:

"zdjęcie poglądowe - nasz karta również jest z czerwonym laminatem i posiada podobny radiator".

Pewien możesz być tylko czerwonej PCB i podobnego radiatora.

Nie zdziwił bym się gdyby okazało się, że karta ma pamięci w jednej lini- tak jak R9500Pro.

 

update- nie czytałem dopisków- jest tam m.in. zdanie:

"Przez powyższe programy karta jest wykrywana jako ati radeon 9700pro"

To też o niczym nie świadczy- R9500Pro po flashu biosem z odblokowanymi możliwościami O/C też jest widziana w systemie jako R9700Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tą kartę z bawkompu

i mam z nią dziwną jazdę

w gierkach i wgóle jest super

ale za to jak komp jest dłużej wyłączony.. to przez kilkanaście czasem więcej minut są arty na ekranie.. takie jakby kremowe pasy przez cały ekran.. albo po prostu jakieś krzaczki..

i po jakimś czasie wsyztsko wraca do normy.. ale co to jest? pierwszy raz widze kartę któa sypie burakami póki sie nei rozgrzeje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto kupic te radki 9800nonpro z 256bit i 128mb? Tez własnie sie nad nią zastanawiam... i chyba ją kupie... jezeli sprzedam mojego 9700 ;) Jeżeli sie dobrze kręci i z dodatkowym chłodzeniem pojdzie jak XT to musze sprzedac moją karte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto kupic te radki 9800nonpro z 256bit i 128mb? Tez własnie sie nad nią zastanawiam... i chyba ją kupie... jezeli sprzedam mojego 9700 ;) Jeżeli sie dobrze kręci i z dodatkowym chłodzeniem pojdzie jak XT to musze sprzedac moją karte ;)

1203637[/snapback]

Ja po sprzedaniu swojej grafy ( Gecuba 9550XT rev. 1.2) zostałem przy Rivie TNT 2

( mam 650zł na nową grafe :) do 6600GT nie dozbieram )

 

I również czekam na te Radeony 9800 256bit .

 

Jezeli ich nie bedzie chyba sie zdecyduje na :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38458410

 

na korzyść 9800se@ 8 potoków przemawia R360 i lepsze pamieci - Hynix 2.5n

 

No ja sie jeszcze zastanawiam, sam juz nie wiem czy ten 9800nonpro czy 9800se z PC Service ?

Wsumie to chyba bez różnicy, cena ta sama krecić beda sie pewnie podobnie, zobaczymy cos sie kupi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1203680[/snapback]

dzisiaj dotarla do mnie ta karta, wczesniej mialem GF4Ti420064MB.

 

Coz moge powiedziec, nie reinstalowalem systemu ale po krotce 3DMark03 5500 pkt, bez zadnych artefaktow, HL2 pogralem z godzine, na ustawieniach takich jakie wykrlyl +Anizo x 4 i AA x 2 i tylko czasami bylo przyciecie spowodowane raczej iloscia ramu (512).Dodam jeszcze ze przyciecie wystepowalo przy wiekszych wybuchach beczek :). W koncu pogralem troche w Chronicles of Ridic. Ustawienia 1024/768 detale prawie max, Shadery 2.0, cienie, no i w porownaniu do GF to przepasc, zero przestojow, czy jakiegos klatkowania. Niestety po 15 minutach grania komp sie zwiesil :(

 

Tyle na dzisiaj z testow, za podkrecanie sie nie zabieralem, moze jutro ...

 

aa wczesniej mialem na GF Zalmana + wiatrak, no i niestety, wentylator na tym radku jest dla mnie nie do przyjecia, bedzie jakis problem aby zamontowac Zalmana na Radeonie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yorkus -> abstraciach!ąc od problemów TOman22 i kisio (może faktycznie te karty to jakieś odrzuty ? ? ?) wyższość 9800 NP nad 9800 SE@PRO jest IMO bezdyskusyjna...

Gwarancję na modowalność dostajesz zdaje się na 10 dni (lub dwa tychodnie)- po jej upłynięciu zdany jesteś na siebie i reklamować możesz kartę tylko na skutek wadliwego działania na czterech potokach. A bywa, że "buraki" na 8 potokach wychodzą po np. miesiącu...

Druga sprawa- jak kiedyś przyjdzie Ci sprzedać kartę to o wiele łatwiej znajdziesz klienta na 9800NP niż na 9800SE@PRO.

A te pamięci 2.5ns- ponoć żadna rewelka- kręcą się tylko nieznacznie lepiej niż 2.86ns.

Pozostaje tylko kwestia wyjaśnienia problemów z tymi kartami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz racje pc_max , wstrzymam sie od kupna narazie , jezeli beda te Radki 9800 npro to biore tego , a jezeli nie to sobie narazie poczekam z 3tyg. i moze cos sie ruszy a 6200AGP lub ceny 6600GT spadna do 700zł :) poczemay zobaczymy , tymczasem ja czekamm .......... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bywa, że "buraki" na 8 potokach wychodzą po np. miesiącu...

Druga sprawa- jak kiedyś przyjdzie Ci sprzedać kartę to o wiele łatwiej znajdziesz klienta na 9800NP niż na 9800SE@PRO.

A te pamięci 2.5ns- ponoć żadna rewelka- kręcą się tylko nieznacznie lepiej niż 2.86ns.

Pozostaje tylko kwestia wyjaśnienia problemów z tymi kartami...

1204157[/snapback]

Buraki to i pozniej potrafia wyjsc tak wlasnie bylo u mnie. Te odblokowywanie potokow to naprawde sliska sprawa... Moj byly SE niby lepiej sie krecil (450/800) ale i tak wydajnosc "mierzona" 3dmarkami praktycznie identyczna w porowaniaiu z 9800no pro (440/750).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam tego radeona 9800NP z barwkompu po podkrceniu na 390 rdzen i 730 pamieci bez zmian w chlodzeniu uzyskalem w 3dmarku 2003 6130 , czy ktos moze wie jak wgrac do niego bios od pro i ewentualnie zmienic timingi na pamieciach zeby cos z niego jeszcze wycisnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka ! Właśnie nabyłem tego radka ( jak ktos szuka to jeszcze są w białymstoku w sklepie www.hitech.com.pl). Ale mam mały problem . MOja konfiguracja to a64 2800+ epox 8kda3j 512 mb twinmosa barracuda 80gb sata i szefa 360-302df. w 3DMARKU 2K3 WYCIĄGAM ZALEDIWE 4,7K na sprzecie bez zadnego podkrecania. Wiec według was to troche mało? Widze ze koledzy wyciagali po 6k z niego po o/c. CZy to mozliwe zeby mi z 4.7 podskoczył o 1.5k po o/c???Z góry thx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mozliwe. Moze sie poprawic na czystm systemie, dobrym wyczyszczeniu sterow (driver celaner) itp. Ale ogolnie bez oc to wynik w granicach normy na takim sprzecie. Ja na domowym slabszym kompie na hercu 9700Pro wyciagalem podobnie z 4800-4900pkt na sempronie 2200 z bardzo zapchanym systemem. Ogolnie wynikowo ta karta jest bardzo porownywalna z radkiem 9700Pro bez oc. Zeby ciagnac 6000 musialbys pozadnie ja podkrecic, ale jest to mozliwe bez vmoda w odroznieniu od wieksozsci radkow 9700Pro (R300).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Tez mam ten problem przy 735 na pmieciach i 395 na rdzeniu pojawiaja sie artefakty probowalem zmienic bios od pro, na razie mi cos nie wychodzi moze ktos wie czy po zmianie biosu pamieci badz rdzen pojda wyzej

czy bios zmieni napiecia?Na ustawieniach fabrycznych mialem tez kolo 5000pkt w 3dmarku2003 ,po oc kolo 6000 zaleznie od sterownikow najlepiej na DNA drivers 6130pkt ale pojawiay sie biale kropki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fragment z linka nr 2:

 

Some overclockers have had trouble pushing a 9800 NP to the 380/340 specifications of the 9800 Pro. Rumor has it that by flashing the 9800 NP with the Pro BIOS, it raises the voltage to the core & memory ever so slightly as to help aide in the stability and overclockability of the card. I agree with it too, as my Sapphire 9800 NP, when operating at stock 9800 NP speeds would not clock over 365/335. Flashing with the Pro BIOS allowes me to overclock to an amazing 440/365.

 

Po polskiemu (w skrócie):

Plotka głosi, że bios od PRO wgrany do karty NP podnosi napięcie rdzenia i pamięci. Np: maxymalne ustawienia karty sapphire 9800 NP na biosie NP to 365/335 a po flashu biosem PRO 440/365.

 

Ciekawa sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć ze mam ten sam problem co Kisio, tzn arty czasami mi się pojawiają nawet przy starcie na ekranie biosu, ale to jest raczej wina mojego monitora bo ma juz swoje lata i karta nie chce z nim współpracować. Pokręciłem troche wtyczką do monitora w grafie i póki co jest all ok.(moze wyjście w grafie ma jakieś wady)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni testuje tego Radka z PC-Serwis i musze przyznac ze jak narazie sie nie zawiodlem, wczesniejsze problemy z zamarzaniem w grach spowodowane byly przegrzaniem karty. Przy zdjetej bocznej sciance dziala znakomicie. Do tej pory przetestowalem :

hl2, Doom3, The Chronicles of Ridic, Far Cry, Pandora Tomorrow, DSJ 3 :P

 

Nie ma zadnych bledow w wyswietlane grafice, ale oczywiscie gdyby byly Radki 9800 za 580 zl to kupilbym takiego radka, ze wzgledu na pewnosc dzialania osimiu potokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam farta. Wczoraj przegladałem forum i zobaczyłem ten temat i mało co nie spadłem z krzesła. Własnie miałem kupic r9600xt za 600 zł.

a tu piszecie ze pokazały sie r9800non pro w podobnej cenie. Dzisiej z rana biegiem do sasiada (ma sklep komp.) zaczoł krecic ze niema, ale po pokazaniu kasy obiecał ze załatwi. Do kona tygodnia powinienem go miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1207227[/snapback]

Witam

Niestety nie moge zmienic biosu na moim radeonie 9800NP 256 bit zaden z tych ktore podales nie pasuje caly czas wyskakuje cos takiego "ERROR Data rom not erased" probowalem

zarowno atiflashem jak i flashromem bez rezultatow rowiez te ze strony techpower do pamieci samsung 2,8 nie wchodza

wszystkie proby przeprowadzalem z parametrem -f

moze tam jest jakas blokada

poza tym zauwwazylem ze te biosy posiadaja rozne timingi dla pamieci mimo tego ze wszystkie sa przeznaczone do kart z pamieciami samsung 2,8

Czy komus udalo sie zflashowac bios na tej karcie , jak tak to prosze o pomoc?

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu flashowałem R9500Pro odlokowanym biosem (oryginalny nie pozwalał na o/c). W trakcie flashowania wystąpił jakiś błąd (nie pamiętam treści komunikatu) i zobaczyłem czarny ekran. Próbowałem wgrać oryginalny bios i nic.

Zmieniłem flashera na "najnowszy "flashrom" (wcześniej flashowałem atiflashem)i wszystko poszło OK.

W Waszym przypadku komunikat wskazuje na niemożność wyczyszczenia oryginalnego biosu... Dziwne- może jakaś blokada (???).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...