Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

uff, po 2 latach poszukiwań znalazłem wreszcie coś cichego..., mialem atmana, maxjeta, ph802 i eheima... wszyscy twierdzili ze są to pompy ciche a zatopione nie buczą albo że ich nie słychać :D haha - niestety prawda była taka że skuszony opiniami na tweaku nabywałem coraz to droższy sprzęt i nie było wcale lepiej - w nocy buczenie słychać i tyle - buczy wieczko easyclicka, buczą węże i wogóle ciężko to wytłumic

 

niektórzy zachwalali pompy do CO ale troche sie balem bo po pierwsze słyszałem taka pompę u zigiego i o ile sama pompa nie hałasowała zbytnio to miała przerażającą wydajność i słychać było jak woda w pojemniku wyrownawczym przepływa z szybkoscią wodospadu -

no i trzeba używac copala bo korpus jest z żeliwa...

 

zdecydowałem sie jednak na CO - raz kozie śmierc...

 

nabyłem zatem pompę firmy Grundfos - egzemplarz przeznaczony do wody pitnej (korpus jest z mosiądzu!!), o niewielkiej wydajności (jak na pompe Grundfosa) oraz bardzo wygodnym podłaczeniu - zamiast megaśrubunków starczy zwykła złaczka z gwintem 1/2 cala !!

dodatkowo pompa dzięki specjalnemu wirnikowi kulowemu nie zarasta kamieniem (hm to akurat mi nie grozi) i jest niezwykle cicha - nic nie buczy a wibracje są trudne do wychwycenia nawet jak się dotyka korpusu !!

 

a teraz parę fotek:

 

pompka rozmontowana z kulowym wirnikiem:

Dołączona grafika

tu wirnik już włożony:

Dołączona grafika

pozostała część instalacji wraz z trójnikiem do napełniania i odpowietrzania:

Dołączona grafika

i zmontowany układzik:

Dołączona grafika

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... podoba mi sie! Moglbys rzucic modelem i pochwalic sie ile takie malenstwo kosztuje? Co do "cichosci" pompek akwariowych to doskonale Cie rozumiem. Ci co mowia ze sa nieslyszalne uwazaja zazwyczaj tez ze 4 wentylatorow na chlodnicy tez nie slychac ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładna pompeczka, jednak nikt mi nie powie ze dobrze ustawionego eheima 1048 słychać. Miałem dość długo i z 10cm ciezko bylo mi cos uslyszec (komp wyłączony). Potem miałem 1250, cieżko było to bydle ujarzmić ale udało sie i mimo ze miałem ją przy łóżku to spokojnie spałem i nigdy jej nie wyłączałem. Wystarczy troche pracy i pomyślunku włozyc a dobrą pompkę da sie wyciszyć.

 

BTW: Mi nigdy węże jeszcze nie buczały :D :lol:

 

PS. Wypaśnie wygląda ta pompka z nagrzewnicą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa zapomnialem napisac co to za typ

 

pompka sie nazywa Grundfos Comfort UP15-14B - 15 to srednica przyłacza (1/2 cala) 14 to wysokosc słupa 1,4m a B że korpus z mosiądzu

Made in Germany

 

przepływ ma około 700l/h jak odczytałem z wykresu...

 

nabyłem nówkę na allegro za 250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna eureka, mam podobną (model 15-13, różnice raczej optyczne, inny kształt plastykowego korpusu), kosztowała 160 zł nowa... bardzo dobra pompa, mało traci na dużych oporach:), i rzeczywiście, nie słychać jak pracuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja mialem bardzo podobna. Firmy Vortex. Pompka nie ma rewelacyjnych osiagow (~700l/h i 1,4m podnoszenia) ale z to jest extremalnie cicha:). Ja swoja kupilem za 50zl... Jest to pompka Cwu z ciekawym typem lozyskowania (wirnik obraca sie na kuleczce - przynajmniej moja)

Slowem miodek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z pieca wyjołęm mojego grundfosa i wzucięłm górny korpus do kwasu fosforowego to pokrył sie tak jakby grafitem ale jest zabujczo wydajny i ąłdnie wyczyszczony i ma narazie wstrzykniety wd40 by się ładnie konserwował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--fit--

Napisz jak ze strumieniem wylatującym po przejściu przez wszystkie elementy.

Jest to przecież pompa cyrkulacyjna, która ma zapewniać ciepłą wodę po odkręceniu kranu. Więc przepływ jest w niej mizerny. Napisz, lub zrób zdjęcie tego strumienia, bo jakoś nie wierzę, że jest wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem tą pompkę. Miałem taką samą (w nowym miejscu nie potrzebna jest cyrkulacja wody).

Jest tak jak myślałem. Wydajność słabiutka. Przepływ wypada gorzej niż atman-a 305.

Jak się uda to do wieczora zamieszcze fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez pisalem - jestem zadowolony bo znalazlem wreszcie pompe o MAŁEJ wydajnosci - ta ma około 600-700l/h wiec zdecydowanie mniej od 305 :!: jak zobaczylem grundfosa co na pierszym biegu mial 1200 to sie przeraziłem - w zbiorniku wyrownawczym słychać było szum przepływającej wody...

 

a powiedz mi - po co ci przepływ >1000 ? ja raczej byłem skłonny zamienic eheima z przeplywem 600 na konstrukcję 300 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,wiem. Jednak gdy zmieniłem kiedyś AquaEl-a 650 na at-306, to dostałem 2 st. mniej gratis.

Pwyżej 1000 też bym nie bardzo kombinował.

Chciałem tylko zaznaczyć, że w tej pompce przydałby się dwa razy taki przepływ i byłaby idealną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pompka musi byc w takiej pozycji jak u Ciebie na fotkach? Pytam, bo jak nietrudno sie domyslec wolalbym ja stojaca... No i ile blokow na niej "ciagniesz"?

Edytowane przez eq4ever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lektórze tego postu bardzo zainteresowała mnie ta pompka w odniesieniu do budowy mojego pierwszego WC. Opinia fit`a bardzo optymistyczna. Ja również nie uznaję półśrodków jeśli chodzi o ciszę. Ma być ani mru mru i już.

Zasięgnąłem opini mojego kolegi który pfofesjonalnie para się instalacjami CO. Jego opinia również potwierdza że jest to bardzo dobry sprzęt jak powiedział "grunfos to jedne z najlepszych pomp na świecie, a w instalacji CO to luksus".

Znalazłem pompę wczoraj na allegro za 245zł.

Poprosiłem kolege aby sprawdził ja to jest z cenami. Kolega wykonał phona do zaprzyjaźnionego sklepu i 450 zł :shock:

Następnie zadzwoniłem do bezpośredniego importera tych pomp do polski - cena hurtowa 390 zł.

 

A więc stwierdziłem, że nie ma na co czekać i zakupiłem pompę. Wszystkim którzy są także zainteresowani powiem że gościowi została jeszcze jedna bo wystawił dwie. Na pompę nie ma gwarancji ale to nówka nie śmigana więc to i tak okazja.

 

Cthulpiss - zapodał wyżej takiego linka

wygląda na coś takiego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37134587

 

hmmm.... 286,70 zł

Pytałem kolegi co to za pompa. Jest to Polska pompa robiona w Lesznie na licencji grunfosa to i dlatego ma takie same parametry. Ja jednak wole oryginał. Dobre bo polskie nie zawsze się sprawdza.

 

Tak wogóle ten model pompy który zakupił fit no i ja dzisiaj to jakiś starszy model chyba bo na stronie grunfosa pompa o tym symbolu ma trochę inny kształt, jest jakby smuklejsza.

 

Czy ta pompka musi byc w takiej pozycji jak u Ciebie na fotkach? Pytam, bo jak nietrudno sie domyslec wolalbym ja stojaca...

Tak może.

 

Jak pompa przyjdzie to się podziele wrażeniami.

Acha jakby ktoś chciał to tu jest link z aukcją

Pompa grunfos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pompka musi byc w takiej pozycji jak u Ciebie na fotkach? Pytam, bo jak nietrudno sie domyslec wolalbym ja stojaca... No i ile blokow na niej "ciagniesz"?

1258017[/snapback]

u dzikusa pracuje pionowo (instrukcja dopuszcza - konstrukcja na oko tez)

 

ciagnie mi w sumie 3 bloki + hdd+ PSU + łade... po 2 miesiacach uzytkowania nadal cicho :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kolegi co to za pompa. Jest to Polska pompa robiona w Lesznie na licencji grunfosa to i dlatego ma takie same parametry. Ja jednak wole oryginał. Dobre bo polskie nie zawsze się sprawdza.

Troszke (naprawde troszke) siedzialem w instalachjach wodnych w domkach letniskowych - tam sobie bardzo chwala pompy z leszna ale tylko te na licencji grundfosa. I rzeczywiscie - jak to jest nowe, to dziala identycznie a jest 2 - 3razy tansze... Moi rodzice maja tez na dzialce taka pompe z hydroforkiem i jak na razie (4 czy 5 lat) nie ma z nia najmniejszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke (naprawde troszke) siedzialem w instalachjach wodnych w domkach letniskowych - tam sobie bardzo chwala pompy z leszna ale tylko te na licencji grundfosa. I rzeczywiscie - jak to jest nowe, to dziala identycznie a jest 2 - 3razy tansze... Moi rodzice maja tez na dzialce taka pompe z hydroforkiem i jak na razie (4 czy 5 lat) nie ma z nia najmniejszych problemow.

Ja nie mówię że pompy z Leszna są złe jednak pozytywnych opini o grunfosie słyszałem kilka natomiast nie znam nikogo kto by miał do czynienia z pompą z leszna.

W wątku były podane 2 aukcje. Na jednej była pompa z leszna za 286zł i aukcja którą ja znalazłem -grunfos 245zł. Więc jeśli miałem wybierać pomiędzy lesznem a oryginalnym grunfosem na dodatek tańszym to wybór był dla mnie oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam grundfosa 3 biegowego.

Kupiłem go na allegro za 120 złotych.

Oczywiście używany. :?

Oczywiście niesłyszalny :D

Odmalowałem go i troche przerobiłem bo jak założyłem na niego wszystkie redukcje tak żeby mozna było 12mm wąż założyć to trochę duzo miejsca zajmował. Wkurzyłem sie!!! Uciołem po obu stronach po kawałku przy wlocie i wylocie ,a następnie wkleiłem rurki z pcv na które naciagnołem wąż. Działa i zajmuje minimum miejsca jak na takiego potwora :-P

Chodzi już ponad rok POLECAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...