Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

Koreczek jest po to, żeby sobie go odkręcić i przykręcić tam złączkę. Czyli możesz złączkę wlotową przykręcić albo z boku, albo u góry. Jeśli przykręcisz ją na górze, to podobno znacznie zwiększa sie przepływ wody.

Edytowane przez Jamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, kupiłem właśnie dwa bloki od jednego z naszych forumowicxzów (imienia nie wspomne bo bez znaczenia) ;-) ) mam tez nagrzewnice od kadecika ślicxznie wycxzyszcxzoną w i na zewnątrz i dorwałem od kuzyna pompe CO od pieca CO. Pompa bezszelstna i pompuje na 10 m w góre i ma 10 lat ale wydajnosc niesamowita. Tylko właśnie mały problem Sama grzeje sie do 50 stopni, a wode podgrzewa do 25 stopni. Jaki to ma wpływ na chłodzenie procka i grafiki. Moze prez to ze mam węzyki 8/10 i sporo kolanek to blokuje obieg i sie grzeje

Prosze o podpowiedz i opinie co z tym zrobic

pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarkopolo, moj Grundfos 15-14 tez sie strasznie grzeje i nagrzewa wode, to jest wlasnie wada wydajnych pompek :(

Gdy mam wylaczonego kompa i tylko pompka pracuje, to i chlodnica, i weze sa cieple - na rękę to nawet 30 stopni C moze byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chcac zakladac nowego tematu pytam tu. Mysle, ze sdecyduje sie na zakup pompy co lub cwu. Zalezy mi przede wszystkim (poza idealna cisza oczywiscie), zeby pompa nie podgrzewala wody i 'atmosfery' w kompie. Zalezy mi tez, na jak najmniejszych gabarytach. Jestem wstanie wydac do 300zl (w gre wchodzi tyllko nowa pompa). Jakie konkretnie pompki polecicie mi i dlaczego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tam jest rezik?

myslalem ze to plexi do mocowania

 

hehe

 

jest wersja z pełnym rezem :D a to tylko takie tam

te pompki są bardzo ciche - przeglądałem gdzieś teścik porównawczy kilkunastu pompek i były mp3 - ta pompka była chyba najbardziej cicha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Martinii, wszystkie Twoje wymagania spelnia Grundfosek 15-14, niestety oprocz jednego: ciepla :(

Ale uwazam, ze praktycznie wszystkie mocniejsze pompki tyle albo i wiecej ciepla wydzielają, wiec nadal polecam Grundfoska. Mozna go nabyc za troche ponad 200zl nowego, jest nieslyszalny totalnie, gabaryty tez nie az tak wielkie, jest czasem problem z zamontowaniem w komputerze ze wzgledu na optymalna pozycje, ale nie jest to az takie zle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Martinii, wszystkie Twoje wymagania spelnia Grundfosek 15-14, niestety oprocz jednego: ciepla :(

Ale uwazam, ze praktycznie wszystkie mocniejsze pompki tyle albo i wiecej ciepla wydzielają, wiec nadal polecam Grundfoska. Mozna go nabyc za troche ponad 200zl nowego, jest nieslyszalny totalnie, gabaryty tez nie az tak wielkie, jest czasem problem z zamontowaniem w komputerze ze wzgledu na optymalna pozycje, ale nie jest to az takie zle ;)

No to nie spelnia podstawowego kryterium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy przypadkiem nie przesadzacie z tym przejmowaniem się ilością wydzielanego przez pompkę ciepła? Taka pompka cwu ciągnie jakieś 20-25W (w zależności od modelu). Nie mam pojęcia jaka jest ich sprawnośc, ale przyjmując że bedzie to jakieś 70% to w postaci ciepła taka pompka wydziela jakieś 6-7W, to czy przy prockach i kartach graficznych wydzielających po 70-80W jest czym się przejmowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Martinii, wszystkie Twoje wymagania spelnia Grundfosek 15-14, niestety oprocz jednego: ciepla :(

Panowie, ludzie, koledzy, kochanki etc -

ciepło o które podgrzewana jest woda jest bezpośrednim wynikiem działania pompy,

zamiany energii elektrycznej w mechaniczną.

Nie da się tego przeskoczyć - skoro pompa ma np. 25W,

to zakładając jej wysoką wydajność (małe straty, dużo pompowanej wody)

to większość tej enegrii bedzie przekazana wodzie... w postaci energii mechanicznej.

 

Wysokie ciśnienie, duży litraż / godzinę = ciepło.

 

ps.

dodatkowo - ciekaw jestem w jakim stopniu wpływaja opory instalacji na temperaturę wody?

Bo z całą pewnością rurki typu 8mm ID mają większe opory niż 12mm.... jaka część enegrii mechanicznej jest _dodatkowo_ w takim przypadku tracona na ciepło ?

 

 

@Lepek - dokładnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Martinii, mówię przeciez, ze raczej nie znajdziesz pompki, ktora bedzie miala taka wydajnosci nie bedzie wydzielala tyle ciepla ;)

Jesli ta nie spelnia Twoich wymagan, chyba zadna ich nie spelni...

 

@Lepek, no ja o tym wiem... ;)

 

@CthulpiSS, pisalem przeciez, ze pompki cos z ta energia robia, dokladniej - oddaja w postaci ciepla do cieczy (i nie tylko) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta bojaźń o podgrzewanie wody jest grubo przesadzona. Mam tego Grundfosa zamontowanego tak, że teoretycznie "podgrzewa" wodę między chłodnicą a blokiem CPU (bo tak wygodniej było mi zamontować). Przy temperaturze otoczenia około 24 stopni miałem 25 stopni w stress przy procu @ 2250Mhz i 1.088V (dla niedowiarków screen). Tak więc mogę z czystym sumieniem powiedzieć że ta pompa nie podgrzewa wody więcej niż o 1 stopień ;).

 

Owszem, jak zapomnę wyłączyć pompę przy wyłączaniu kompa, to po paru godzinach woda nagrzewa się o jakieś 10 stopni, ale jak napisali przedmówcy, każda pompa podgrzewa wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś już to kiedyś poruszał i wyszło, że problem jest w tym, że to nie pompa grzeje wodę tak bardzo - po prostu coraz cieplejsza woda pompy nie chłodzi ;)

 

Ja mam nadzieję, że nie będę miał takiego problemu z moją C.O. bo chłodnica... a raczej kaloryfer... będzie pasywna :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Martinii, dokladnie taka i od tego Pana zakupilem :]

Spoko pompka, tylko musisz zalatwic sobie kabel zasilajacy we wlasnym zakresie...

 

@Jackass_Ass, przylaczam sie do pytania :)

 

@Pekaok, no na to wyglada... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pompe Lainga i jestem bardzo zadowolony ,tez wybierałem między t ą a grundfosem ale jednak wieksza wydajnosc i łozysko ceramiczne na osi wirnika /grundfos ma oś wirnika stalową bez łozyska/ przekonały mnie do Lainga i wcale nie żałuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności powiem, że w laingu jak i w grundfosie jest taka kulka, która zwie się łożyskiem. Tylko, że w laingu ta kulka jest ceramiczna, a w grundfosie metalowa. Jednak w laingu i grundfosie kulki się nie obracają, tylko są na stałe osadzone, różny jest więc tylko sposób montażu tej kulki. Nie jest więc tak jak piszesz, że laing ma łożysko, a grundfos nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w domu pompke co i chce zamienic na cwu, ale mam pytanie... czy pompki cwu lubią rezerwuary?? chodzi mi o rez pod 2x3,55" z którego pompka bedzie zasysac wode.

 

jesli będzie zasysać to ok, było chyba juz nawet o tym w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli będzie zasysać to ok, było chyba juz nawet o tym w tym temacie

Jak rezk będzie tuż przed pompką, to nie będziesz miał najmniejszych problemów z napełnianiem, działaniem i odpowietrzeniem układu.

Gorzej, gdy rez będzie tuż za pompką (tak jak u mnie). Musiałem się troszkę "nagimnastykować", aby zalać układ, w taki sposób, aby pompka wprawiła w obieg wodę. Co prawda nie mam CWU, ale Laing DDC, też ma tę wadę, że nie potrafi zassać wody do pompki. Układ musi być w zasadzie odpowietrzony przed włączeniem pompki, gdyż w przypadku gdy trafi do niej powietrze, zwyczajnie przestaje pompować.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rez bedzie pod 2x3,55 a pompka bedzie pod nim, i wlot pompki bedzie połączony z rezem.

 

EDIT: To jak mam napełnic układ z taką pompką?? czy jal zaleje ciecz do reza który jest przed wlotem i włącze pompke to bedzie smigac??

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...