Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie laing vs grundfos? oczywiscie cwu obie.. silniki 25W wydajnosc podobna cena niemal identyczna..

Laing ma wezsze przylacze i chyba jest minimalnie mniejszy... jakies jeszcze roznice - ktos mial obie?

ktos znalazl w cenie < 250zł

Edytowane przez lubmich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Leszno(Grundfos), ale planowałem Lainga, bo niewiele, ale trochę wydajniejszy. Jednak cena zadecydowała, bo 185 za Leszno a 250 za Lainga to już spora różnica. Jak by nie ta tania oferta z Leszna (sprzedający też był z Leszna :D ) to zapewne bym już nad c.w.u. się nie zastanawiał i wziął coś dedykowanego pod W.C. – zapewne Laing’a DDC 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a otrzymales juz przesyłkę? (masz linka do swojej aukcji) - zeby zaraz jakiegos walka nie bylo....

 

[edit] no tak wstawiles fotki... ale linka mozesz podac ;)

Edytowane przez lubmich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21,22 strona tego topicu - wszystko co mogłem powiedzieć to napisałem na tych stronach. No, uszczelki nie było ale Pan sprzedawca niezwłocznie mi ja dosłał listem - przeoczenie.

 

[edit]tam też podałem link:

"A ja ostatnio kupiłem jedną z tych: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=102252932"

Edytowane przez bellon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwnie sie czuje kupujac z tegokona z mniejsza iloscia komentow ;)

Adres pewnie jest ten sam, bo tez Leszno no i koles znal maiala jaki mu napisalem na to drugie konto, wiec to ta sama osoba. Chociaz na waly trzeba uwazac, sam sie nieraz przekonalem :wink:

Btw walow :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

kurcze przysiągł bym że widziałem taką CWu z leszna malutką po 150 w " lerlał merlę " ( nie mam pojęcia jak to sie pisze ) w Poznaniu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kupić ostatnią sztukę, ale myśle sobie tak!

Mam wydać 200 zł (potem króćce z 10) kombinować jak odpowietrzyć, zastanawiać się czy będzie siała i jeszcze kupic towar bez gwarancji (po karta gw nie wypełniona to tak jakby jej nie było) to se myśle, że dołoże 40 zł i będę spał spokojnie:-)

 

Jeszcze się łudzę, że zanim się wkońcu szarpnę to wyjdzie nowy model coolrivera i zaoszczędzę 100zł:-) Niestety pytałem w sklepie to ponoć dalej nic na temat tego kiedy się ukaże nowsza wersja nie wiadomo - pozostaje tylko czekać.. Ale ponoć cierpliwość jest cnotą:-)

 

Szczęśliwych nabywców Leszna prosiłbym o pochwalenie się nowymi nabytkami. Tzn jak już dojdą przesyłki to kilka słów na temat. Czy w pełni sprawne ile czekaliście itp... bo że są ciche to już ustaliliśmy:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kupić ostatnią sztukę, ale myśle sobie tak!

Mam wydać 200 zł (potem króćce z 10) kombinować jak odpowietrzyć, zastanawiać się czy będzie siała i jeszcze kupic towar bez gwarancji (po karta gw nie wypełniona to tak jakby jej nie było) to se myśle, że dołoże 40 zł i będę spał spokojnie:-)

Powiem tylko tak.. Miałem wcześniej Hydora L20II... i odpowietrzalo sie dlugooooooooo i dosyc trodno..

 

A Po wymianie na CWU poprostu niebo a ziemia :) chyab w 15. minut miałem odpowietrzony uklad... a co do tego ze ona bez gwarancji.., nie przejmowalbyms ie tak bardzo... bo jej raczej w wc nie zajedziesz :)... no zwawsze jest szansa na trafienie na wadliwa sztuke ale ale... to znikomy procent o ktorym wole nie myslec :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic pompe do wc (2bloki i duza chłodnica), moje wymagania to: pompa musi byc bardzo cicha i wydajna, mysle nad co lub cwu tylko nie wiem jaka, jaka pompe (model) mozecie mi polecic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic pompe do wc (2bloki i duza chłodnica), moje wymagania to: pompa musi byc bardzo cicha i wydajna, mysle nad co lub cwu tylko nie wiem jaka, jaka pompe (model) mozecie mi polecic??

Przeczytaj ten temat a sie dowiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kupić ostatnią sztukę, ale myśle sobie tak!

Mam wydać 200 zł (potem króćce z 10) kombinować jak odpowietrzyć, zastanawiać się czy będzie siała i jeszcze kupic towar bez gwarancji (po karta gw nie wypełniona to tak jakby jej nie było) to se myśle, że dołoże 40 zł i będę spał spokojnie:-)

 

Jeszcze się łudzę, że zanim się wkońcu szarpnę to wyjdzie nowy model coolrivera i zaoszczędzę 100zł:-) Niestety pytałem w sklepie to ponoć dalej nic na temat tego kiedy się ukaże nowsza wersja nie wiadomo - pozostaje tylko czekać.. Ale ponoć cierpliwość jest cnotą:-)

 

Szczęśliwych nabywców Leszna prosiłbym o pochwalenie się nowymi nabytkami. Tzn jak już dojdą przesyłki to kilka słów na temat. Czy w pełni sprawne ile czekaliście itp... bo że są ciche to już ustaliliśmy:-)

Jednak kupując pompkę dedykowaną za 250 zł w sklepie płacisz za coś, co jest warte właśnie 250 zł, a pompy c.w.u. w sklepach są po 350 zł a nawet i więcej a to o czymś świadczy. Samo wyprodukowanie korpusu jest technologicznie bardziej zaawansowane niż całej pompki dedykowanej. Oczywiście w w.c. liczą się bardziej inne cech jak mosiężny korpus przystosowany do wody pitnej np. takie jak: napięcie zasilania na 12 v, odpowiednie średnice króćców i ogólne gabaryty. I tu właśnie następuje proces kombinowania np. z króćcami - no i właśnie chyba reprezentujemy dwa odrębne bieguny w W.C. Mi osobiście to kombinowanie podoba się najbardziej i bardzo ubolewam nad tym, że coraz mniej układów powstaje w zaciszu garażu. A właśnie ten przemijający klimat mnie na tym forum jakieś rok temu, szczególnie urzekł. :wink:

 

Trzymając w ręku tę pompkę naprawdę widzę i czuję po wadze :wink: , że zapłaciłem 185 zł za coś, co jest warte wg. cenników sklepowych 350 zł i to mi rekompensuje wady nie dostosowania tych, że pomp do w.c. – tym bardziej, że jak pisałem wyżej to nie są żadne wady i nie jeden już użytkownik tegoż forum bez zająknięcia dostosował tego typu pompę do w.c. (nie wspomnę już o pompach c.o. ale to już sam osobiście uważam za przesadę)

 

a apropo siania polem elektromagnetycznym - przystaw hydora do monitora na bliżej niż 25 cm

a apropo odpowietrzania - jak układ jest zmontowany "po Bożemu" to nie ma najmniejszych problemów bo być nie może

 

Kupiłem c.w.u bo są dobre - to też ,ale też dlatego że są lepszą lokatą kapitału. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupując pompkę dedykowaną za 250 zł w sklepie płacisz za coś, co jest warte właśnie 250 zł, a pompy c.w.u. w sklepach są po 350 zł a nawet i więcej a to o czymś świadczy. Samo wyprodukowanie korpusu jest technologicznie bardziej zaawansowane niż całej pompki dedykowanej. Oczywiście w w.c. liczą się bardziej inne cech jak mosiężny korpus przystosowany do wody pitnej np. takie jak: napięcie zasilania na 12 v, odpowiednie średnice króćców i ogólne gabaryty. I tu właśnie następuje proces kombinowania np. z króćcami - no i właśnie chyba reprezentujemy dwa odrębne bieguny w W.C. Mi osobiście to kombinowanie podoba się najbardziej i bardzo ubolewam nad tym, że coraz mniej układów powstaje w zaciszu garażu. A właśnie ten przemijający klimat mnie na tym forum jakieś rok temu, szczególnie urzekł. :wink:

 

Trzymając w ręku tę pompkę naprawdę widzę i czuję po wadze :wink: , że zapłaciłem 185 zł za coś, co jest warte wg. cenników sklepowych 350 zł i to mi rekompensuje wady nie dostosowania tych, że pomp do w.c. – tym bardziej, że jak pisałem wyżej to nie są żadne wady i nie jeden już użytkownik tegoż forum bez zająknięcia dostosował tego typu pompę do w.c. (nie wspomnę już o pompach c.o. ale to już sam osobiście uważam za przesadę)

 

a apropo siania polem elektromagnetycznym - przystaw hydora do monitora na bliżej niż 25 cm

a apropo odpowietrzania - jak układ jest zmontowany "po Bożemu" to nie ma najmniejszych problemów bo być nie może

 

Kupiłem c.w.u bo są dobre - to też ,ale też dlatego że są lepszą lokatą kapitału. B)

w ramke i na sciane............

 

(czyt. czysta prawda, zgadzam sie po calosci, co rzadko sie zdarza...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kombinowania to może i się zgodzę ale rzadko wychodzi to taniej niż kupienie od razu gotowego produktu (zawsze coś nie pasuje i trzeba coś dokupić, załtwić, jeździć, dzwonić itp)

 

Odnośnie mojego braku chęci do kombinowania to wiąże się on z tym, że w domu mam:

a) 1 młotek

B) 1 śrubokręt (od maszyny do szycia - 3cm długości nawet nie krzyżak)

c) 2 klucze (na szczęście szwedy)

d) kilka gwoździ

e) i stary krzywy brzeszczot (bez rączki - samo "ostrze")

 

Jednym słowem z czym do ludu....

 

Jak chciałbym zainwestować w narzędzia to musiałbym wydać 2x tyle co za pompkę ;P

 

Ale pewno i tak kupię C.W.U. bo zachwalacie - najwyżej będę chodził po sąsiadach pożyczyć raz to raz tamto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia trwałości. Pompę CO czy CWU po prostu bardzo trudno zamordować. Pokażcie mi pompkę dedykowaną, która potrafi bezszelestnie chodzić nonstop pompując w lecie zimną a w zimie gorącą wodę przez 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - może ktoś z was podać wymiary tego Grundfosa/Leszna ? Pamiętam, że gdzieś tu były, ale teraz mi uciekły niestety:/ Na razie nie mam zamiaru jeszcze inwestować w nową pompę (musze najpierw uruchomić pierwszy układ z maxijetem), ale po wakacjach będę robił sobie obudowę do kompa i chciałem już to jakoś rozsądnie rozplanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kombinowania to może i się zgodzę ale rzadko wychodzi to taniej niż kupienie od razu gotowego produktu (zawsze coś nie pasuje i trzeba coś dokupić, załtwić, jeździć, dzwonić itp)

 

Odnośnie mojego braku chęci do kombinowania to wiąże się on z tym, że w domu mam:

a) 1 młotek

B) 1 śrubokręt (od maszyny do szycia - 3cm długości nawet nie krzyżak)

c) 2 klucze (na szczęście szwedy)

d) kilka gwoździ

e) i stary krzywy brzeszczot (bez rączki - samo "ostrze")

 

Jednym słowem z czym do ludu....

 

Jak chciałbym zainwestować w narzędzia to musiałbym wydać 2x tyle co za pompkę ;P

 

Ale pewno i tak kupię C.W.U. bo zachwalacie - najwyżej będę chodził po sąsiadach pożyczyć raz to raz tamto ...

boze, ja w pokoju mam wiecej, a w zasadzie to nawet w poblizu monitora sie wiecej wala.... a tak to mam takarke wieratrke stołowa prase hydrauliczna..... i co? mysllsz ze uzywalem tego do tej pompy? wlasnie ze nie, wystarczyl kuiony na allegro gwintownik + dwa krocce, a z kolei do lubianej cwu wystarcza....... reka? wkrecasz krocce 1/2" (standardowe krocce z wc) bezposrednio do pompu i gotowe.... nie rozumiem co ci nie pasuje. Uwazasz ze kupienie leszno + 2x nk12, czyli 185 + 14 = ~200 zł z przesylka to drogo? i kombinowanie? to sobie zobacz ile kosztuja eheimy to zmienisz zdanie. I nie mow mi nic o atmanach i innych aquashitach, bo sam powiedziales, ze nie chcesz kombinowac.

 

tyle

 

pozdro

kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia trwałości. Pompę CO czy CWU po prostu bardzo trudno zamordować. Pokażcie mi pompkę dedykowaną, która potrafi bezszelestnie chodzić nonstop pompując w lecie zimną a w zimie gorącą wodę przez 5 lat.

To wazny argument. Nawet oslawione eheimy niektorym padaja dosc wczesnie (a czasem chodza i 3 lata bez problemu). Jednak pompki wirnikowe sa ogolnie znacznie bardziej narazone na zuzycie i awarie (najczesciej wymiany wirnika). Na tym polu pompy do centralnego wygrywaja zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra gdybym miał BigTower'a to pewnie też bym sie zdecydował na CO/CWU bo tańsze od Lainga, ale ze względu na to że nie mam za dużo miejsca to jestem "skazany" na Lainga (będzie w piątek)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji (2xeheim, 1xhydor) mogę dodać, że pompka wirnikowa, której przeznaczeniem jest jednak akwarystyka ;) najmniej zużywa się pracując 24/7. Ciekawi mnie jak wygląda sprawa trwałości (czyt. użytkowanie rok i wzwyż) innovatek'ów na bazie eheim'a pod 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra gdybym miał BigTower'a to pewnie też bym sie zdecydował na CO/CWU bo tańsze od Lainga, ale ze względu na to że nie mam za dużo miejsca to jestem "skazany" na Lainga (będzie w piątek)

Nie wiem, nie widziałem Linga ddc-1t na żywo, w środku, ale wg rysunku to działa on identycznie jak pompki c.w.u. to znaczy woda wpada na środek wirnika rozbija się o tą ceramiczną kuleczkę i unosi wirnik, który obracając się w polu elektromagnetycznym rozbryzguje wodę, także w trakcie pracy pomiędzy częściami ruchomymi zawsze jest woda, części te nie mają prawa się zużywać bo nie stykają się fizycznie. :razz:

Do Lainga DDC nic nie mam, ale ogólnie nie komponuje się on z charakterem mojego przyszłego w.c.

post-125281-1149103779_thumb.jpg :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...