Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

boze, ja w pokoju mam wiecej, a w zasadzie to nawet w poblizu monitora sie wiecej wala.... a tak to mam takarke wieratrke stołowa prase hydrauliczna..... i co? mysllsz ze uzywalem tego do tej pompy? wlasnie ze nie, wystarczyl kuiony na allegro gwintownik + dwa krocce, a z kolei do lubianej cwu wystarcza....... reka? wkrecasz krocce 1/2" (standardowe krocce z wc) bezposrednio do pompu i gotowe.... nie rozumiem co ci nie pasuje. Uwazasz ze kupienie leszno + 2x nk12, czyli 185 + 14 = ~200 zł z przesylka to drogo? i kombinowanie? to sobie zobacz ile kosztuja eheimy to zmienisz zdanie. I nie mow mi nic o atmanach i innych aquashitach, bo sam powiedziales, ze nie chcesz kombinowac.

 

tyle

 

pozdro

kszonek

Widzę, że tu się kolega unosi.. Wytłumaczę to może w ten sposób. Nie lubię partyzantek... U mnie musi być wszystko przymocowane. Jak będzie coś luzem (czyt. wolno stojąca pompka) to na bank to moja dziewczyna zepsuje. Tak na marginesie to przemalowywalem juz obudowę robiłem rezerwuar itp. także moje zdolności manualne są na normalnym poziomie. Domniemywam, że podołam wkręcić 2 króćce. Sęk w tym, że NIE MAM CZASU na zabawy.

 

Jeszcze jedno sprostowanie. ATMANA mam (przerobionego w dodatku) a Enheimy mnie nie interesują...

 

P.S. To, że się chwalisz co masz w domu to normalne, ale chwalić się bałaganem na biurku? <hmmm>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu się kolega unosi.. Wytłumaczę to może w ten sposób. Nie lubię partyzantek... U mnie musi być wszystko przymocowane. Jak będzie coś luzem (czyt. wolno stojąca pompka) to na bank to moja dziewczyna zepsuje. Tak na marginesie to przemalowywalem juz obudowę robiłem rezerwuar itp. także moje zdolności manualne są na normalnym poziomie. Domniemywam, że podołam wkręcić 2 króćce. Sęk w tym, że NIE MAM CZASU na zabawy.

 

Jeszcze jedno sprostowanie. ATMANA mam (przerobionego w dodatku) a Enheimy mnie nie interesują...

 

P.S. To, że się chwalisz co masz w domu to normalne, ale chwalić się bałaganem na biurku? <hmmm>

Z twojej wypowiedzi wynika ze nie ma o czym rozmawiac. Kupujesz gotowca i koniec, po co sie w temacie o takich pompach rozpisywac?

A dla scislosci mozna za pomoca elementow kupionych w hydraulicznym sklepie dowolnie przerobic krocce, czy nawet umiescic pompe na sztywno na instalacji z rur miedzianych i nie wymaga to jakichs super-narzedzi. Pare kluczy, wiertarka, ew dremel. Te pompy najlepiej jak sa wlasnie jako element w instalacji z rur - tak zreszta w swoim "srodowisku naturalnym" sobie radza i zostaly zaprojektowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla scislosci mozna za pomoca elementow kupionych w hydraulicznym sklepie dowolnie przerobic krocce, czy nawet umiescic pompe na sztywno na instalacji z rur miedzianych i nie wymaga to jakichs super-narzedzi. Pare kluczy, wiertarka, ew dremel. Te pompy najlepiej jak sa wlasnie jako element w instalacji z rur - tak zreszta w swoim "srodowisku naturalnym" sobie radza i zostaly zaprojektowane.

post-125281-1149109444.jpg + post-125281-1149109335.jpg i jej diabeł nie ruszy (nie mówiąc o dziewczynie :wink: )

Szkoda że niema takich kolanek od razu z gwintem zewnętrznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to akurat tak, ale jest takie też z gwintem 1/2"

http://termeco.ik.pl/prod/img09101.jpg

z tym że jakies takie nie kształtne to :?

 

tu masz link to katalogu: http://termeco.ik.pl/katalog_produktow/_/_...a/%26szukaj%3D1

 

A w dziale "pompy" są Grundfos'y http://termeco.ik.pl/produkt.php?id=3148&m...o=&klientID=110

CENA "sklepowa" :rolleyes:

Edytowane przez bellon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja mam pompke postawiona o tak...

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

I chociaz nie jest NIGDZIE zamocowana to u mnie cieko ja ruszyc :)...

 

A Opiera sie Tylko na Kolanku + Kablu zasilajacym... + reszte robia weze ! B)

Przenosze kompa i jakos nie miewam zadnych problemow... a mam 2 baby w domu :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o masz tego Grundfos'a za 382,25 PLN :blink: .............. :lol2: ............... :wink:

Ale jak byś dał jeszcze to kolanko z łapkami i przykręcił do podłogi w budzie to już by było na amen przytwierdzone.

Edytowane przez bellon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o masz tego Grundfos'a za 382,25 PLN :blink: .............. :lol2: ............... :wink:

Ale jak byś dał jeszcze to kolanko z łapkami i przykręcił do podłogi w budzie to już by było na amen przytwierdzone.

Kosztowal mnie 225zl z Gwarancja

Lynk

Tylko trzeba wypatrzec :wink:

 

No kolanko do podlogi i atom by nie ruszyl :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu się kolega unosi.. Wytłumaczę to może w ten sposób. Nie lubię partyzantek... U mnie musi być wszystko przymocowane. Jak będzie coś luzem (czyt. wolno stojąca pompka) to na bank to moja dziewczyna zepsuje. Tak na marginesie to przemalowywalem juz obudowę robiłem rezerwuar itp. także moje zdolności manualne są na normalnym poziomie. Domniemywam, że podołam wkręcić 2 króćce. Sęk w tym, że NIE MAM CZASU na zabawy.

 

Jeszcze jedno sprostowanie. ATMANA mam (przerobionego w dodatku) a Enheimy mnie nie interesują...

 

P.S. To, że się chwalisz co masz w domu to normalne, ale chwalić się bałaganem na biurku? <hmmm>

a ja widzę, ze Tobie sie nie da nic wytłumaczyc. jezeli wkrecenie kroccow jest dla Ciebie partyzantką to faktycznie przerabiaj atmany...... skotro na cos takiegho masz czas, z pewnoscia atman Cie nie zawiedzie.

 

chwale sie balaganem? ja tylko napisalemo przyjemnej rzeczywistosci, a o balaganie nie wspomnialem ani słowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o 2160414[/snapback]

http://www.allegro.pl/item106735795_pompa_...star_nowa_.html

 

fajny sprzecik - i ksztalt bardziej przyjazny dla uzytkownika

Też się zastanawiałem, bo są nawet po 150 zł. Może ktos już ma taką pompkę i używa jej - to niech coś skrobnie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slaba??? popatrz jaka ona ma moc :) !! Moim zdaniem wystarczajaca B)

moc mocą, ale to podnoszenie (70cm) cieniutkie. Grundfosy/leszno mają chyba 1,2 albo 1,4m. Sam mam pompe CWU, 3biegową i na 1 biegu przepływ w wężach 10/12 wcale nie jest taki rewelacyjny (27W, h 1,4m). Niedługo przechodzę na 8/10 i trochę się martwię. Różnica poziomów u mnie wynosi ok 50cm. Może się mylę, ale 70cm podoszenia to ciut mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-125281-1149109444.jpg + post-125281-1149109335.jpg :wink: )

Kończąc polemikę na temat "kombinowania" przedstawiam MOJE zdanie:

 

Pompki C.W.U. (liczę koszt pompki 200zł + 2 przejściówki + 2 kolanka + wysyłka + robocizna= +- 250) nie wychodza taniej niż Laing DDC-1. Powiedzmy szczerze, że kupno Leszna albo grundfos`a to nie jest oszczędność tylko być może lepsza lokata kapitału. Co by nie mówić to pompy C.W.U. są mocniejsze, wykonane z solidnych materiałów i będą trwalsze od tych dedykowanych do chłodzenia wodnego. Stawiam na C.W.U. pomimo majsterkowania z zamontowaniem itd wydaje mi się to lepszy zakup. Poza tym lżej się wydaje 195zł potem 20 i 20 i 10 niż od razu 250zł. Później można powiedzieć, że to jest NASZE DZIEŁO i nikt inny nie ma takiego układu.

 

P.s. KUPUJĘ C.W.U. Narzędzia już zaczynam pożyczać (z założeniem, że oddam) a czas sie zorganizuje (najwyżej wezmę urlop:p)

 

Pozdrawiam wszystkich komputerowych świrów...

 

AMEN

Edytowane przez dresik.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa doszla, ladnie wszystko w pudeleczku - calkowicie nowa.

Trzeba tylko dorobic / dokupic sobie kabel. Plus jest taki ze nie narzuca sie nam dlugosci i rodzaju wtyczki :wink: wybor nalezy do nas.

Ogolnie pompka jest mala (krotka), ale calkiem ciezka jak na te wymiary. Solidna sztuka :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa doszla, ladnie wszystko w pudeleczku - calkowicie nowa.

Trzeba tylko dorobic / dokupic sobie kabel. Plus jest taki ze nie narzuca sie nam dlugosci i rodzaju wtyczki :wink: wybor nalezy do nas.

Ogolnie pompka jest mala (krotka), ale calkiem ciezka jak na te wymiary. Solidna sztuka :-P

Obadaj czy działa ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...