Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

Tfu no jasne ze szybkozlaczka mysle jedno pisze drugie, Ale troche sie tego naszukalem zanim znalazlem. A na forum nikt dobrego pomyslu na podlaczenie nie zapodal wiec postanowilem wrzucic zdjecie zeby ludziska wiedzieli czego szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tfu no jasne ze szybkozlaczka mysle jedno pisze drugie, Ale troche sie tego naszukalem zanim znalazlem. A na forum nikt dobrego pomyslu na podlaczenie nie zapodal wiec postanowilem wrzucic zdjecie zeby ludziska wiedzieli czego szukac

Pewnie było o tym ze 100 razy ale musze zapytać.

Zastosuje do wc pompke grundfosa 15-14B i tam są wejścia 1/2 cala czyli jakieś 12mm średnicy wewnętrznej.

Nagrzewnice będe miał RAD Alphacool NexXxoS Xtreme III tam są wyjścia 1/4 cala czyli jakieś około 7mm.

Teraz pytanie czy cały układ zrobić na choinkach NK12 i zastosować wąż 10/12mm czy może 12/15 czy może użyć szybkozłączek SM10/12 i użyć wąż 10/12??? No chyba, że ktoś ma jakiś inny pomysł.

Blok na grafe ma wyjścia 1/4 cala a reszta bloków to już co chce.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było o tym ze 100 razy ale musze zapytać.

Zastosuje do wc pompke grundfosa 15-14B i tam są wejścia 1/2 cala czyli jakieś 12mm średnicy wewnętrznej.

Nagrzewnice będe miał RAD Alphacool NexXxoS Xtreme III tam są wyjścia 1/4 cala czyli jakieś około 7mm.

Teraz pytanie czy cały układ zrobić na choinkach NK12 i zastosować wąż 10/12mm czy może 12/15 czy może użyć szybkozłączek SM10/12 i użyć wąż 10/12??? No chyba, że ktoś ma jakiś inny pomysł.

Blok na grafe ma wyjścia 1/4 cala a reszta bloków to już co chce.

pozdrawiam

Prawdę mówiąc nie do końca rozumiem twój problem - co mają wielkości gwintów w poszczególnych elementach układu do stosowanych węży? Jeżeli da się dostać złączki na jeden rozmiar węża do wszystkich rodzajów posiadanych przez ciebie gwintów to nie ma problemu. Osobiście polecam węże 8/10 - łatwo się je układa. Dodam że spokojne wchodzą na szybkozłączki 10/12. Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie do końca rozumiem twój problem - co mają wielkości gwintów w poszczególnych elementach układu do stosowanych węży? Jeżeli da się dostać złączki na jeden rozmiar węża do wszystkich rodzajów posiadanych przez ciebie gwintów to nie ma problemu. Osobiście polecam węże 8/10 - łatwo się je układa. Dodam że spokojne wchodzą na szybkozłączki 10/12.

Chodzi mi o to jaki typ węża zastosowac w całym układzie wc. Czy 10/12 czy 12/15 czy może 8/10.

Teoretycznie czym mniejsza średnica tym więcej miejsca, lepsze ułożenie węży itd. no ale czy pompka grundfosa nie będzie się męczyć gdy zostosuje węże 8/10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to jaki typ węża zastosowac w całym układzie wc. Czy 10/12 czy 12/15 czy może 8/10.

Teoretycznie czym mniejsza średnica tym więcej miejsca, lepsze ułożenie węży itd. no ale czy pompka grundfosa nie będzie się męczyć gdy zostosuje węże 8/10?

U mnie (i nie tylko) na takich chodzi bez problemu. Ta pompka ma takiego powera że się człowiek zaczyna zastanawiać czy mu pęd chłodziwa bloków nie pouszkadza :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było o tym ze 100 razy ale musze zapytać.

Zastosuje do wc pompke grundfosa 15-14B i tam są wejścia 1/2 cala czyli jakieś 12mm średnicy wewnętrznej.

Nagrzewnice będe miał RAD Alphacool NexXxoS Xtreme III tam są wyjścia 1/4 cala czyli jakieś około 7mm.

Teraz pytanie czy cały układ zrobić na choinkach NK12 i zastosować wąż 10/12mm czy może 12/15 czy może użyć szybkozłączek SM10/12 i użyć wąż 10/12??? No chyba, że ktoś ma jakiś inny pomysł.

Blok na grafe ma wyjścia 1/4 cala a reszta bloków to już co chce.

pozdrawiam

a ja polece Ci nk12 wszedzie i weze 10/12. ewentulanie 8/10, ale jestem za 10/12. Dostackrocceto zaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak panowie, potrzebuje rady :)

 

po dokladnym zapoznaniem sie z tematem mam trzech kandydatow na pompe do ulkadu

 

1. grundfos 15-14b (cena kolo 250)

2. Laing s1-15/700B (cena od 235)

3. Leszno 15PWr14c (cena od 210)

 

jak widac rozniece sa niewielkie, pompy wygladaja niemal identycznie. Warto wiec doplacic za produkt niemiecki czy mozna spokojnie wesprzec rodzima produkcje kupujac leszno i byc w 100% zadowolonym z wybranej pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak panowie, potrzebuje rady :)

 

po dokladnym zapoznaniem sie z tematem mam trzech kandydatow na pompe do ulkadu

 

1. grundfos 15-14b (cena kolo 250)

2. Laing s1-15/700B (cena od 235)

3. Leszno 15PWr14c (cena od 210)

 

jak widac rozniece sa niewielkie, pompy wygladaja niemal identycznie. Warto wiec doplacic za produkt niemiecki czy mozna spokojnie wesprzec rodzima produkcje kupujac leszno i byc w 100% zadowolonym z wybranej pompy?

Bez znaczenia, bierz którą najłatwiej dostac. To praktycznie identyczne pompki. :) Chyba że kasa nie gra roli, wtedy Grundfos. Dlatego że: Grundfos :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dokladnym zapoznaniem sie z tematem mam trzech kandydatow na pompe do ulkadu

 

1. grundfos 15-14b (cena kolo 250)

2. Laing s1-15/700B (cena od 235)

3. Leszno 15PWr14c (cena od 210)

 

sam mam identyczny problem ,chyba kupie Laing-a poniewaz ma najwiekszą wydajność ,ciekawe czy naprawde tak jest czy tylko "na papierze" ,natomiast grundfos i leszno są "zgrabniejsze " i kurde opd 2 tygodni sie zastanawiam i nie wiem którą wybrac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był gwint uwalony w przejściówce....ale odwróciłem i działa :)

 

Tylko teraz nie mam jak tego w budzie ułożyć. Pompa stoi pionowo. Pół w budzie, pół za budą. właśnie wpadłem na genialny pomył jak to poskładać...mam odkręcaną część pod oknem

ale będzie lol

 

najgorsze wc na swiecie

Edytowane przez mattnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze nie ma zadnej roznicy, teflpon sylikon, czy konopie, po dobrym odtłuszczeniu sylikon bedzie trzymal, ale otem ciezko odkrecic i jest zasyfione, konopie- oldsql, ja uzywam teflonu, ale ryb jak chcesz bo zadna roznica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauważcie, że kolejny producent tych pomp obiegowych to zaleca wszystkie pozycje montażu takie jak inni producenci z tym, że jedna jest zaznaczona jako szczególnie optymalna. I w sumie ta pozycja jest inna jak my tu wszyscy staramy się stosować. Zasysanie następuje z dołu a wyrzut wody niby pod górkę do góry, i może tak jest optymalnie. Być może powietrze, które jest w cieczy chłodzącej łatwiej się wydostaje a jak pompa zassie to jej i tak nie robi różnicy czy pompuje pod czy z górki.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, gdy rozmawiałem kiedyś z serwisantem pomp grundfos, to powiedział mi on, że właśnie najlepiej jest gdy taka pompka pracuje w takiej zalecanej pozycji jak na rysunku. Czyli wlot u dołu, wylot u góry. Powiedział, że to ze względu na taką a nie inną budowę korpusu mosiężnego i że w takiej pozycji działa najciszej, no i ogólnie najlepiej. Już dokładnie nie pamiętam co mi tam jeszcze tłumaczył.

Natomiast w instrukcji Grundfos UP 15-14B, nie ma specjalnych zastrzeżeń na ten temat, musi być tylko utrzymany poziom lub pion pompki.

Dla mnie to każda pozycja tej pompki jest bardzo dobra, oprócz "do góry nogami". W każdej (wypoziomowanej) działa cichuteńko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. grundfos 15-14b (cena kolo 250)

2. Laing s1-15/700B (cena od 235)

3. Leszno 15PWr14c (cena od 210)

Jeśli to kogoś zainteresuje to byłem dzisiaj w instalacyjnym i ten grundfos kosztuje 386zł a Leszno 367 zł tak więc allegro rulez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszno juz do mne jedzie :) kupilem za 218 z przesylka.

 

 

EDIT:

 

Leszno dotarlo :D fajna ta pompeczka taka mala kompaktowa :) no to zabieram sie za przerabianie ukladu :]

Edytowane przez keiename

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy pompka cwu lainga ma/moze mieć jakiś wpływ na pracę HDD?? mam 2 twardziele pod nią oraz taśme ATA pomiędzy nią a HDD i coś mi hałasuje w kompie i nie wiem czy to HDD czy nie, i czy jesli to twardzieli to czy czasem nie przez pompkę

 

2 pytanko,

 

czy użytkownicy tej pompki mogą coś powiedziec o jej temp. podczas pracy ? wydaje mi się na dotyk że podczas pracy ma około 35-40 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś posiada/użytkuje takiego Lainga?

 

Laing DDC pump 12V Pro

 

Dołączona grafika

 

 

 

Interesuje mnie przede wszystkim jej głośność, oraz pojemność rezika.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...