Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

a gdyby był rez 2x3,55 i pod nim wlot pompki, tak, ze woda z reza sama spływała do pompki....

Albo jak by był trójnik to kupic pompke z cpc za 25zł wsadzic ją do wiadra z płynem (ten co chce wlac do wc) podpiąc pompe pod trójnik(co ma potem słuzyc do odpowietrzania układu) odpalic pompke i niech napełnia układ, a jak juz sie napełni to odpiąc pompke z cpc i odpali c.o

Dobze rozumuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ale jakby to wyglądało gdybym prezentował układ na tweaku? Wysmiewali by sie i pytali sie co to ma znaczyc, po co komu tai rez? A ja bym odpowiadał, ze fajnie wygląda ;) heh niezłe... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakby to wyglądało gdybym prezentował układ na tweaku? Wysmiewali by sie i pytali sie co to ma znaczyc, po co komu tai rez? A ja bym odpowiadał, ze fajnie wygląda ;) heh niezłe... :mur:

:lol2: no to by musilo byc swietne.

 

rezik wywal kompletnie i daj trojnik, uwierz, etak bedzie lepiej. Prawda jest taka, ze uklady z CO/cwu jest cholernie trudno odpowietrzyc, ale wbrew pozorom przez trojink latwiej. Powod jesty taki, ze nie ma mozliwosci, zeby pompa zaczęła pompowac majac w srodku powietrze.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

ja mam trojnik zaraz przy wlocie do pompki, w ten sposob wystarcy powolutku wlewac plynu do weza odchodzacego od tronika i ona sama zacznie wplywac do pompki, wtedy tylko przecylic lekko pompke zeby wyszlo zniej powietrze, odpalasz ją i bardzo ladnie sie odpowietrza, byle tylko nadąrzac z dolewaniem plynu. bardzo tutaj pomaga srednica wezy, jak mialem w tym miejscu 8/10 to myslałem ze sie skicham, bo zanim powietrze przechodzilo w gore weza to juz mi sie pompka zapowietrzyla. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a jakby podłączyc taką własnie pompeczke z cpc jak wspominałem wczesniej? no i napełnic nią układ? tylko mysle ze powinny byc dwa trójniki, bo jak by ona napełniala to by nie miało gdzie powietrze uciekac.

I jak juz zrezygnuje z rezika to czy bedzie mogłą pompa wisiec w suficie budy?

Wpadłem na głupi pomysł (byc moze mądry) zeby kupic duża chłodnice od samochodu, moze od tico jak ma Nicko16, i dac ją w bok bigtowera. i niech se chłodzi na passive. Tylko mnie martwi jedno w chłodnicach samochodzowych, ze tam głupio woda płynie, Jakos po przekątnych, i nie wiem czy to nie ma miejszej wydajnosci od nagrzewnicy fiatowskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby podłączyc taką własnie pompeczke z cpc jak wspominałem wczesniej? no i napełnic nią układ? tylko mysle ze powinny byc dwa trójniki, bo jak by ona napełniala to by nie miało gdzie powietrze uciekac.

I jak juz zrezygnuje z rezika to czy bedzie mogłą pompa wisiec w suficie budy?

Wpadłem na głupi pomysł (byc moze mądry) zeby kupic duża chłodnice od samochodu, moze od tico jak ma Nicko16, i dac ją w bok bigtowera. i niech se chłodzi na passive. Tylko mnie martwi jedno w chłodnicach samochodzowych, ze tam głupio woda płynie, Jakos po przekątnych, i nie wiem czy to nie ma miejszej wydajnosci od nagrzewnicy fiatowskiej.

jak by nagrzewka byla wydajniejsza od chlodnicy to by nikt nie robil chlodnic ;) rob jak chcesz ale ten temat to nie jest miejsce do dyskusji na temat Twojej chlodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poprosze nowe oczy, przeczytalem calosc... :|

 

Wiem, ze musze miec pompe do c.w.u. nie do c.o. chyba, ze cos pokrecilem...

Pytanie moje jest: JAKA? Bo wszedzie pelno jest tylko nazw firm, wszystkie pompki sa takie cudowne?

pomp wilo jest duzo:

https://ssl.allegro.pl/search.php?string=WI...ting_interval=7

leszno tez sa jakies:

http://www.allegro.pl/search.php?string=le...pay=0&country=1

grundfosy sa dwa:

https://ssl.allegro.pl/item98228317_grundfo...uzywana_fv.html

https://ssl.allegro.pl/item96990985_grundfo...ka_gratis_.html

 

teraz tak, one sie roznia wydajnoscia wielkoscia i czyms wiecej? nie chce super wydajnej pompy, a nowa UP15-14B kosztuje 300zl, troche duzo... A moze nie?

 

Ogolnie to nie wiem jaki model pompy mam szukac... :)

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego ostatniego klienta moge polecioć...sam u niego kupowałem pompę tą właśnie 2082768[/snapback]

wlasnie nie wiem, wszyscy mowia o c.w.u ja chce CISZE :)

c.o. tez pasuje?... eh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

c.o jest tak samo cicha tyle ze mocniejsza. Tak wywnioskowałem z arta na modplanet. C.O są tańsze.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c.o jest tak samo cicha tyle ze mocniejsza. Tak wywnioskowałem z arta na modplanet. C.O są tańsze.

niech to jeszcze ktos potwierdzi :)

to jeszcze weselej mam :) pomp c.o. jest jeszcze wiecej :D mam kociol w glowie juz... :)

 

 

 

foty sa w sigu...ale jak chcesz to... http://img83.imageshack.us/my.php?image=buda1re.jpg

 

wymiary są na stronie grundfosa na pewno

thx, sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej na nową nie wygląda...a tamta jest nówka

ja nie o tym mowie, nei ta jest uzywana, pierwsze zdjecie z brzegu.

chodzi mi o glosnosc c.w.u. a c.o. bo cena obiecujaca jest... jak juz mam sie chrzanic ze zlaczkami redukcjami i odpowietrzaniem tego syfu to musi byc cicho... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma wirnik normalny a tamta cwu ma kulowy czyli teoretycznie powina być cichsza...:)...trzebaby było wziąć decybelomierz i zmierzyć...ma ktoś dostęp i możliwości zbadania jednago i drugiego ? Kiedyś się ktoś bawił w to czy lepiej ssać czy ciągnąć powietze z chłodnicy...wyszło na to że pchać przez chłodnicę najlepiej...kolejnty mit do obalenia jest !!!! halo !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto mój nowy dobytek:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=97827097

mysle ze cena nie jest wysoka, szczególnie ze sprzedawca zapewniał mnie ze po przeglądzie technicznym i czyszczona w środku ;) No i do gdańska przejade sie po odbiór osobisty.

daj znac, bo chcialem to kupic :) ale po przejrzeniu negatywow jeszcze sie wstrzymalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

no ale ja odbieram osobiscie, wiec sie nie boje, sprzedający poiwiedział ze moge sprawdzic ją u niego na miejscu tylko wie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem z gdanska :)

moze ma w domu gotowa instalacje specjalnie dla kupujacych z allegro :D

 

a co powiedzie na taka?

http://www.allegro.pl/item97545864_pompa_d...p_25_4_pco.html

albo taka

http://www.allegro.pl/item97545862_pompa_d...p_25_6_pco.html

 

to sa te Leszno, nie? wygladaja obiecujaco i bardzo podobne do grundfosa i nowki...

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

szukaj takiej zeby miała jak najmiejszą moc na najsłabszym biegu. Ten grundfos co kupiłem ma 30W wiec nie wiele wiecej od hydora L30, który ma 28W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj takiej zeby miała jak najmiejszą moc na najsłabszym biegu. Ten grundfos co kupiłem ma 30W wiec nie wiele wiecej od hydora L30, który ma 28W.

czyli to poprostu jest branie za dobrej popmki i uzywanie jej na 1/10... tak jak wiatrak puscic na 5V albo coolrivera na 7V.. to dlatego to takie ciche jest ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

nie wiem, bo to bedzie moja pierwsza pompa od C.O w wc, ale po co komu pompa która ma na najnizszym biegu z 60W, tylko wode bedzie gotować.

 

http://www.allegro.pl/item98082438_pompa_d..._firmy_gpc.html

moze cos takiego?? ma 35W tyle ze nie odbiezesz jej w gdansku

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tyle co wiem:

 

c.w.u. bardziej nadają się do wc, przepływ mają w sam raz, ale są trwalsze niż akwariówki, ogromny plus to gwint 1/2", ogromny minus to cena ;)

 

używane c.o. są tanie jak barszcz, problemem są średnice wylotów, (ja mam półtora cala :D dla ludzi którzy nie widzieli to prawie 5cm :]) Do tego trzeba brać pod uwagę korozję i jej zapobiegać. Dużym plusem jest ich dostępność, oraz to, że używkę bardzo łatwo wyczyścić w środku.

 

Mam c.o. ale jakby mnie było stać to wybrałbym c.w.u. :)

 

dyskusja o głośności jak dla mnie jest zbyteczna, bo jak porównywać coś co jest zupełnie ciche do czegoś co jest zupełnie ciche ;)

 

 

Edit: CrazyJohn: właśnie za tyle kasy to już lepiej brać c.w.u. są wystarczające, są w tym idealne ;)

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...