Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

przeszukałem całe allegro i ani sladu gwinntownika 1/2" poprostu tego niema.

 

A łątwo to sie gwintuje, czy trzeba w to jakiegos wiekszego PRO??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuje jeszcze sie jakiegos slusarza zapytac ile by chcial za takie cos tylko musze miec mniej wiecej wymiary choinki, dla niego to chyba niewiele, a na piwo by dostal :)

zobaczymy...

jak nie to wkleje w pierscienie - ktore pewnei wytne z plexi... chyba beda dobre nie?

chyba, ze gwintownik bedzie za 5zl to zobacze jak dziura.

co do czyszczenia to dzieki za sposob, coca cola faktycznie moze byc dobra ;D

 

moj pomysl ten wyzej to bylo zeby zrobic cos a la dwa male rezy po obu stronach pompy przez to mamy dwa rozne gwinty i to robi za przejsciowke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuje jeszcze sie jakiegos slusarza zapytac ile by chcial za takie cos tylko musze miec mniej wiecej wymiary choinki, dla niego to chyba niewiele, a na piwo by dostal :)

zobaczymy...

jak nie to wkleje w pierscienie - ktore pewnei wytne z plexi... chyba beda dobre nie?

chyba, ze gwintownik bedzie za 5zl to zobacze jak dziura.

co do czyszczenia to dzieki za sposob, coca cola faktycznie moze byc dobra ;D

 

moj pomysl ten wyzej to bylo zeby zrobic cos a la dwa male rezy po obu stronach pompy przez to mamy dwa rozne gwinty i to robi za przejsciowke...

po oc slusarzowi wymiar krocca? niech nagwintuje i tyle, gwintownik nowy w sklepie to jakies 80-90 zł, ja kupilem cos 10-20 nie pamietam dokladnie, ale tanio.

 

pierscienie to nie jest dobry pomysł, juz lepiej bezposrednio wkleic krociec do pompy, tylko troche gwint zeszlifowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po oc slusarzowi wymiar krocca? niech nagwintuje i tyle, gwintownik nowy w sklepie to jakies 80-90 zł, ja kupilem cos 10-20 nie pamietam dokladnie, ale tanio.

nie qmam? chce zeby mi na tokarce zrobil redukcje, musi wiedziec o co mi chodzi i jak wielka ma byc choinka nie?...

edit: bo ja mowie o takiej ladnej redukcji jak tam wczesniej na zdjeciach ktos ma ... ;)

edit2: wlasnie ogladalem zlaczki w necie, sa piekne 1/2'' na weza 10mm - nagwintuje i z glowy bedzie, ew zakleje klejem zeby bylo 100% szczelne... takie piekne zlaczki katowe widzalem jak Ty masz... :)

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

@kszonek.

Sprzedawca mojej pompki (jutro po nia jade do gdańska) twierdzi ze ma gwinty 3/4" a mi sie wydawao ze ma 5/4, jaki gwint ma twoja? czy to prawda ze moze miec 3/4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie qmam? chce zeby mi na tokarce zrobil redukcje, musi wiedziec o co mi chodzi i jak wielka ma byc choinka nie?...

edit: bo ja mowie o takiej ladnej redukcji jak tam wczesniej na zdjeciach ktos ma ... ;)

edit2: wlasnie ogladalem zlaczki w necie, sa piekne 1/2'' na weza 10mm - nagwintuje i z glowy bedzie, ew zakleje klejem zeby bylo 100% szczelne... takie piekne zlaczki katowe widzalem jak Ty masz... :)

jak juz bedziesz cos zlecal tokarzowi to daj mu do nagwintowania ;) taniej, a lepiej imo, bo jak cos bedziesz zmianial to masz pole do manewru.

 

@kszonek.

Sprzedawca mojej pompki (jutro po nia jade do gdańska) twierdzi ze ma gwinty 3/4" a mi sie wydawao ze ma 5/4, jaki gwint ma twoja? czy to prawda ze moze miec 3/4?

hmmm, nie mam pojecia, jaki gwint ma moja pompa, ale skoro masz taka sama to w srodku 1/2"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek.

Sprzedawca mojej pompki (jutro po nia jade do gdańska) twierdzi ze ma gwinty 3/4" a mi sie wydawao ze ma 5/4, jaki gwint ma twoja? czy to prawda ze moze miec 3/4?

a nie znasz przypadkiem oznaczenia z jej tabliczki ? :twisted2:

 

tak czy owak - najłatwiej (w przypadku gwintu wew. 3/4) byłoby :

- przejście z 3/4 na 1/2 - typu jak to: http://www.realitynet.pl/sklep/product.php?id=727 , tyko o odpowiedniej średnicy

- króciec wkręcany 1/2 cala, WT, SK, czy NK - na 1/2 cala jest ich naprawde duuuużo różnych

 

wtedy nie grozi Ci ów "masakratyczny" przykład pokazany na zdjęciu na poprzedniej stronie.

 

Gorzej jeśli gwint bedzie zewnętrzny (i tutaj fajnejsze są c.w.u.) - w takim przypadku, zakladając gwint 3/4,

nagwintowałbym wewnętrznie na 1/2, i - j.w.

(ew. wkleił zlączkę z gwintem wew. 1/2 lub 3/8)

Nie polecam wklejania króćców na stałe - bo co jeśli z NK bedziesz chciał przejść na SK ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie znasz przypadkiem oznaczenia z jej tabliczki ? :twisted2:

 

tak czy owak - najłatwiej (w przypadku gwintu wew. 3/4) byłoby :

- przejście z 3/4 na 1/2 - typu jak to: http://www.realitynet.pl/sklep/product.php?id=727 , tyko o odpowiedniej średnicy

- króciec wkręcany 1/2 cala, WT, SK, czy NK - na 1/2 cala jest ich naprawde duuuużo różnych

 

wtedy nie grozi Ci ów "masakratyczny" przykład pokazany na zdjęciu na poprzedniej stronie.

 

Gorzej jeśli gwint bedzie zewnętrzny (i tutaj fajnejsze są c.w.u.) - w takim przypadku, zakladając gwint 3/4,

nagwintowałbym wewnętrznie na 1/2, i - j.w.

(ew. wkleił zlączkę z gwintem wew. 1/2 lub 3/8)

Nie polecam wklejania króćców na stałe - bo co jeśli z NK bedziesz chciał przejść na SK ? ;-)

gwint nie jest ani zewnetrzny, ani wewnetrzny, problem jest w tym, ze tam nie ma gwintu. Trzeba by miec gwintownik 3/4" cala i nagwintowac w srtodku i wtedy przejscie na 1/2"

 

z cwu jest duzo lepiej, jest to bardzo wygodne, ze jest od razu gwint 1/2" i mozna wszytstko wkrecic, z CO jest troche wiecej zabawy.

 

Pekaok ma chyba 3/4" wew i wkleil krociec, zdjecie bylo gdzies tutaj, ale pompa ma innne oznaczenia. Moja ma ups 25-40 180, z tego co wiem, to takie maja zawsze 1/2" ale nie wiadomo co tam grundfos wymyslił ;)

 

pewni panowie w sklepie z króćcami mi nagwintowali ja za free, na 1/2"

hehe, bo ile mozna wziac za nagwintowanie ;) a jaki sklep? kolo salonu mercedesa w redłowie? :>

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

niee, krócce kupiłem camozzi w sklepie na ulicy tadeusza wendy ;D

 

PS. Pompke odebrałem i nie działa, co za kutas mi ją sprzedał, w srodku wogle kądzior nie podłaczony, kabel zrupany, nie wiem. Dziadostwo

 

kszonek? Mozesz zdiąc pokrywe i zrobic foto jak jest podłączony kondzior, bo nie wiem jak mam go podłączyc prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewni panowie w sklepie z króćcami mi nagwintowali ja za free, na 1/2"

gdzie? :P

 

gwint nie jest ani zewnetrzny, ani wewnetrzny, problem jest w tym, ze tam nie ma gwintu. Trzeba by miec gwintownik 3/4" cala i nagwintowac w srtodku i wtedy przejscie na 1/2"

no jak niema gwintu?

http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/9...5766/98576686_1 a to na zewnatrz to co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pekaok ma chyba 3/4" wew i wkleil krociec, zdjecie bylo gdzies tutaj, ale pompa ma innne oznaczenia. Moja ma ups 25-40 180, z tego co wiem, to takie maja zawsze 1/2" ale nie wiadomo co tam grundfos wymyslił ;)

 

1" wew... :DDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz piszesz to zobacz obrazki chociaz :P

to ma gwint na pewno zewnetrzny :P hehe

pisalem odpowadając na post mariush190 :P

gwint nie jest ani zewnetrzny, ani wewnetrzny, problem jest w tym, ze tam nie ma gwintu. Trzeba by miec gwintownik 3/4" cala i nagwintowac w srtodku i wtedy przejscie na 1/2"

... a łyżka na to: niemożliwe :D

 

jeśli jest zewnętrzny 3/4 to robiąc wewnętrzny zmieścisz 1/2, albo (co bardziej prawdopodobne ze względu na kształt wlotu i wylotu z pompy CO) 3/8 cala - oba w sumie są wygodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a łyżka na to: niemożliwe :D

 

jeśli jest zewnętrzny 3/4 to robiąc wewnętrzny zmieścisz 1/2, albo (co bardziej prawdopodobne ze względu na kształt wlotu i wylotu z pompy CO) 3/8 cala - oba w sumie są wygodne

a swiatak siedzi i placze bo ktos mu ukradl sreberka ;)

 

wiem o co Ci chodzi, ale ja mialem na mysli to ze tam w srosku gwintu mimo wszsytko nie ma wewnetrznego, jest tylko ten ogromny zewnetrzny, a redukcje do niego sa dlugie. Niestety, ale pompy CO nie sa idealne do WC, no ale sa tanie, mocne i ciche, cos za cos ;] troche trzeba sie namęczyc, zeby je dostosowac, ale pare groszy w kieszeni (w porownaniu do cwu)

 

1" wew... :DDDD

 

osz kurde :DDDDDDDDDDDDDDDD

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

pompke odpaliłem na sucho i przez 20 sekund nic sie nie stało, mysle ze nie ma co sie martwic przy napełnianiu o pompke C.O/ nic jej nie bedzie jak przez chwile bedzie sucha.

Czy one mają wirnik z plastiku?? Moja chyba ma, jak sie w niego puka to jakby plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompke odpaliłem na sucho i przez 20 sekund nic sie nie stało, mysle ze nie ma co sie martwic przy napełnianiu o pompke C.O/ nic jej nie bedzie jak przez chwile bedzie sucha.

Czy one mają wirnik z plastiku?? Moja chyba ma, jak sie w niego puka to jakby plastik.

grundfos twierdzi, ze z jakiegos tam tworzywa sztucnego, czyli plastik ;] ktos to pisal w tym topicu niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

pompke naprawiłęm, kszonek wysłał mi foto swojej i na tym wzorze podpiełem kondensator i wymieniłem kabel ze wtyczką na taki z uziemieniem, POMPKA DZIAŁA!!!!!

Smiga, sprzedający sie zadeklarował, ze jak nie uda mi sie jej naprawic to moge mu ją oddac i dostane kase spowrotem.

Pompka pracuje naprawde cicho! Rewelacja, i nie podgrzewa wody, ja pierwszym biegu podpiełem dla testu z trzeba nagrzewnicami i jednym blokiem, zadna nagrzewnica nie była ani troszke cieplejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka pracuje naprawde cicho! Rewelacja, i nie podgrzewa wody, ja pierwszym biegu podpiełem dla testu z trzeba nagrzewnicami i jednym blokiem, zadna nagrzewnica nie była ani troszke cieplejsza.

oj nie chce mi sie wierzyc, moja strasznie grzeje wode, nawet na pierwszym biegu (nie zeby byla goraca, ale podgrzewa. ale kto by sie tym przejmowal ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

heh, pracuje pół godziny, nie jest jeszcze do konca odpowietrzone, ale woda zimniutka!! Mowie powaznie, no chyba ze jak sie odpowietrzy to zacznie sie grzac. Z napełnianiem zero problemów. Nalałem do odpowietrznka, wlało sie do pompki, włączyłęm ją i dolewałem od odpowietrznika i sie napełniło jak przy atmanie, tylko tyle ze tutaj odpowietrznik był z 3cm wyzej od pompki.

Tak wyglądał dróga procedura testowa:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Testuje drógi raz, nobo wtedy miałęm nieszczelnie przy króćcach od pompki.

 

PS: CIsza jest boska!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, pracuje pół godziny, nie jest jeszcze do konca odpowietrzone, ale woda zimniutka!! Mowie powaznie, no chyba ze jak sie odpowietrzy to zacznie sie grzac. Z napełnianiem zero problemów. Nalałem do odpowietrznka, wlało sie do pompki, włączyłęm ją i dolewałem od odpowietrznika i sie napełniło jak przy atmanie, tylko tyle ze tutaj odpowietrznik był z 3cm wyzej od pompki.

Tak wyglądał dróga procedura testowa:

 

Testuje drógi raz, nobo wtedy miałęm nieszczelnie przy króćcach od pompki.

 

PS: CIsza jest boska!

gratulacje, czekam na zdjęcia działającego już układu, pewnie lada dzień...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

tak, lada dzien, musze jeszcze podskoczyc po kolejny blok do samhaina...

Sroda-Czwartek pisze testy, wiec w przyszłym tygodniu nie dokoncze układu.

 

EDIT: Im bardziej sie staram nie robic ortÓw tym wiecej robie. ahhh ta dysleksja ;)

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje, czekam na zdjęcia działającego już układu, pewnie lada dzień...?

na "drógi" dzien :lol:

 

tak, lada dzien, musze jeszcze podskoczyc po kolejny blok do samhaina...

Sroda-Czwartek pisze testy, wiec w przyszłym tygodniu nie dokoncze układu.

 

EDIT: Im bardziej sie staram nie robic ortÓw tym wiecej robie. ahhh ta dysleksja ;)

dyslekcja? :P no bez przesady, dwa razy pod rzad taki byk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee, krócce kupiłem camozzi w sklepie na ulicy tadeusza wendy ;D

w gdansku czy gdyni? bo sa 2 takie ulice :) bo tez bym poszedl poprosic o nagwintowanie :D

mazs jakis adres tego sklepu?

 

no racja, miała byc 100% sprawna. Jaką zamowiłes?? Tego grundfosa co ja mam moge z czystym sumieniem polecic ;D

 

taka sama, a o czym mowimy od paru stron w tym topicu :D zobacz na mojego siga... dalej czekam.. Poczta Polska ehh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...