Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w układzie pompę WILO (Salmson), węże 10/12 i żadnych problemów ze zbytnim grzaniem się pompy, głośną pracą, kawitacją itp. Na pompie ewentualne opory będące skutkiem zastosowania tak małych węży nie robią żadnego wrażenia. Zresztą nie jestem pewien czy nie męczyłaby się bardziej pompując ciepłą wodę calową rurą na np drugie piętro w budynku. Jest to pompa CW z korpusem z brązu, kupiona kiedyś okazyjnie na allegro. Nie była nowa, ale podobno nieużywana. Sprawdza się rewelacyjnie, jest autentycznie niesłyszalna i nie podgrzewa wody aż tak bardzo (27W na 1 biegu). Polecam tego typu rozwiązania.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oblukalem dzis sobie tego grundfosa UP15-14B w sklepie i troche to duże ale jak zobaczylem WILO to dopiero kolos. Na zdjęciu u Subvoice ta pompka ma wielkosc około poł zasilacza ale tego co widziałem to miały z 1,5 zasilacza ;p

 

ogólnie rzecz birąc grundfos fajna zabawka no i łatwiej zamontować jakieś redukcje. szkoda tylko ze w sklepie cene miala z duzym rabatem okolo 320 ;o

Chyba bede musiał pierw zmienic bude i potem se tego grundfosa sprawie. Ja widze jak go zachwalacie t az mi slinka cieknie na jego mysl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakbym chcial zalozyc SM 12 a t ma 3/8" to potrzebna redukcja

a ja chce wlasnie caly uklad zrobic na SM 9/12

 

aha i jeszcze jakie chlodziwo stosowac do tej pompki grundfosa jak w zestawie ma byc blok miedziany. czy zwykla demineralka+borygo moze byc czy cos bedzie sie gryzlo/psulo pompe whatever :D

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grundfos CWU ma tez zalete ze ma wlot/wylot na wewnetrznym gwincie 1/2cala - do węża niepotrzebne zadne redukcje bo złacza 1/2 cala  ---> wąż jest najpopularniejsza

1533385[/snapback]

A myslisz ze Laing ma inne?

 

Jesli chodzi o zakup pompy to szczerze moge polecic uzytkownika orpisz z Allegro. za 250 zl masz pompe, fakture i 2 lata gwarancji (a raczej niezgodnosci towaru z umowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

redukcje kupiłem razem z pompą. W sklepach nie widziałem takich nigdzie a szukałem długo, bo potrzebowałem jednej 90 stopni. Skończyło się na monstrualnym śrubunku :? i dopiero do niego dokręciłem redukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa C.O. wcale nie musi mieć monstrualnego śrubunku. Zobaczcie ostatni post na pierwszej stronie tego topicu. a tu fotka jak to w boju się prezentuje

http://student.wspa.pl/~czarodziej/foto/rev2/Pg6.jpg

 

Celin myśle że jak dobrze poszukasz to znajdziesz SM na 1/2"

Edytowane przez czarodziej007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30W na pierwszym biegu, no troche cieplejsza bedzie ta woda :)

Poza tym bedziesz musial stosowac jakis inhibitor, bo korpus jest z zeliwa.

To jest potwor nie pompa... 4m podnoszenia (a w zasadzie pompa może pokonać opory przepływu o łącznej wartości 4 m słupa wody)... tu masz info o tej pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka pompe identyko, na 1 biegu woda smiga jak glupia bedziesz mial napewno o niebo ciszej bo pompki nie slychac. ja dalem za swoja 175 ale byla uzywana rok. Cena nawet niezla. Pompka troche sie grzeje wiadomo ale tez oddaje lepiej niz plastikowe akwariowki. Ogolnie polecam jesli masz pieniadze. Nie trzeba zadnych inhibitorow ja mialem ja w ukladzie sporo czasu na probe i smigala na lajcie woda + borygo tak w proporcjach woda 70% borygo 30 zadnej rdzy itp. BIERZ JA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dac mu klika blokow i 10 mm weze bedzie okay. Ja bym brał (gdyby nie to ze mam identyczna) za ta cene, tylko ten sprzedajacy............. 0 pozytywow....

 

Testowałem ta pompke i jest swietna jak załoze wreszcie wodne to mam nadzieje ze vbedzie ciiiiiiicho

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propo pompek mam pytanie:

 

na allegro pojawiły się znów znane pompki c.w.u laing (juz kupiłem :D )- w opisie jej działania jest jak wol ze zwojnica wytawarza pole elektromagnetyczne które kręci kulkę. i tu pojawia się pytanie - najchętniej wtarabaniłbym tą pompkę do obudowy, ale bje se że mi mobo i wszystko dookoła usmarzy :) czy moj strach jest uzasadniony? o odpowiedz prosiłbym szczególnie ludzi który posiadają tą cichutką pompkę... i może nawet wsadzili ja do obudowy...?

 

-edit-

ok. doczytalem ze ludzie powsadzali i działa i nic sie nie zmaży... ale pytanie pozostaje ważne, chce to wiedzieć na 100%

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozyc krucce nie ma problemu tylko kupijesz jakie chcesz i wkrecasz gorzej z pompami CO.

 

Chyba bede musiał kupic ta pompke cwu, bo sie okazało ze moj grundfos ups 25-40 jest walniety, na 3 biegu w 2 minuty przepompował mi z wiadra do wiadra (bez blokow i niczego) 4,5 L wodyco wodzine by dało 135l a to cos nie tak jak mamiec 900 na pierwszym biegu :|

 

Wiecie co to moze byc i jak to zwalczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest walniety! tez tak myslalem jak testowalismy pompe u mnie w domu to moj atman 306 ja zjadal.. ale chodzi o to ze pompy C.O powinny miec nad soba okolo 0,5 metra slupa wody bo one nie ssaja tylko "popychaja" wode... w ukladzie zamknietym gdy pompa jest na dole kompa a nad soba ma weze itp spisuje sie swietnie woda tak zasuwa ze az strach. =) 1 bieg wystarcza w zupelnosci. Sprobuj zmontowac testowo jakis uklad zamkniety.. wez trojnik na sama gore pompe na podloge, 2-3 metry weza pozawijaj i jakis blok jak masz, zalej uklad od gory za pomoca tego trojnika odpal i patrz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw to po co ci taki przeplyw? Jezeli pompa ma dosc "sily" zeby wszedzie ladnie wpompowac wode, latwo sie odpowietrza i uciaga uklad to nie widze problemu.

Normalnie ludzie sugeruja sie przeplywem w pompach akwariowych (np atman) bo ma to byc wyznacznik ich mocy, czy "uciagna im uklad" itp. Sam fakt ze woda tak szybko leci w wezach malo zmienia. Sa wprawdzie bloki ktore lubie duze przeplywy, ale roznice sa niewielkie i to tylko niektore bloki. Ja mam at305 na 3 blokach i wg mnie ta pompa jest stanowczo za mocna, starczylaby 3x slabsza, roznicy by w temp nie bylo a znacznie prosciej wyciszyc taka pompke o mocy np 6W.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, no ale kurde jak mam podłaczone to co bedzie w kompie na podobnych wysokosciach i wiaderko to na pierwszym biegu jak wyciągne z wiaderka wylotowy waz i dam wyzej, poziomo to wyciekajaca woda prawie kapie! a na 3 odskakuje na pare centymetrow ( ~3) jak dla mnie to mało troche :| nie wiem ale chyba za mało. Jak dam 3 bieg to sie cholernie grzeje - na DFI radiator na mosfecie nad ramami (przy 5V) tak sie grzeje! a to duzo, nagrzewnica jest ciepła, a blk jest tylko podłaczony bez obciazenia, ale to z tym grzeniem moze jeszcze normalne jest.

 

*EDIT*

 

tak mniej wiecej to zrobiłem:

 

Dołączona grafika

 

*EDIT2*

 

a tak woda na pierwszym biegu wyglada (paint rulaz):

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest uklad zamkniety? zadnego wiadra. zamiast wiadra daj miedzy nagrzewke i pompe wąz. trojnik zaloz gdzies na samej gorze i zalej woda. wtedy zobaczysz ze bedzie ok. Chyba ze rzeczywiscie masz cos nie tak z pompka.... pojawila sie CWU na allegro w dobrej cenie... ale to licytacja wiec pojdzie w gore pewnie jeszcze... TUTAJ LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw to po co ci taki przeplyw? Jezeli pompa ma dosc "sily" zeby wszedzie ladnie wpompowac wode, latwo sie odpowietrza i uciaga uklad to nie widze problemu.

Normalnie ludzie sugeruja sie przeplywem w pompach akwariowych (np atman) bo ma to byc wyznacznik ich mocy, czy "uciagna im uklad" itp. Sam fakt ze woda tak szybko leci w wezach malo zmienia. Sa wprawdzie bloki ktore lubie duze przeplywy, ale roznice sa niewielkie i to tylko niektore bloki. Ja mam at305 na 3 blokach i wg mnie ta pompa jest stanowczo za mocna, starczylaby 3x slabsza, roznicy by w temp nie bylo a znacznie prosciej wyciszyc taka pompke o mocy np 6W.

1600388[/snapback]

w pelni sie zgadzam :)

pragne jeszcze zauwazyc ze raczej dodtkowe 3oW ciepla oddawane do wody to mniej wiecej tylko co dodatkowy blok na np nb a konsekwecja prosta koniecznosc zastosowania lepszego chlodzenia wody -wieksza nagrzewnczka albo wiekszy przeplyw powietrza - jedno podnosci raczej halas drugie zmusza do przebudowy wc no chyba ze ktos nie potrzebuje wydajnosci ... pompy od co maja jeszcze jedna przewaga od akwariowych sa trwalsze ale sa tez nieco bardziej wymagajace od kontruktora wc no i zajmuja troche wiecej miejsca ..

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa pobiera 30W. Jezeli nawet oddaje 20W do wody w co watpie to jest to niewiele. Za ten przeplyw i kompletna bezglodnosc moze nawet oddawac to Twoje 30 :D jedyny minut to duze wymiary i problem z podlaczaniem ale zawsze mozna kupic CWU wkrecic sobie choinki i elegancja jest ;)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Cie rozumie tylko ze przeplyw zbyt wiele mi nie da woda i tak posiada dosc duza powierzchnie cieplna, a cisza no coz przydala by sie :) ale i tak zawsze pozostanie cos co wydaje dzwieki hdd czy psu, moj jakze badziewny i tani aquale po malej przerobce jest teraz na poziomie glosnosci tagana na low obciazeniu ;) i tak ciszej juz pewnie nie zejde ;) a jak cos to zostanie kilkadziesiat browarow w lodowce na znieczulenie bolu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...