Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przeciez te pompy to jest jedno i to samo

Wszystkie 3 Grundfos leszno i Laing

Leszno jest najtansze dla nas bo polskie a co do porownania z Grundfosem to powinnien byc prawie ze identyczny

leszno robi je na licencji Grutfosa i z tego co kiedys czytalem robi dlanich tez jakies czesci do pomp dokladnie niewiem jakie gdzies kiedys obilo mi sie a Laing no coz skoro robi pompy do kompow D2,D3,D4 a chodza ponoc bardzo glosno to ja jednak wole Leszno

@keiename

Co do ciszy to fakt ze jak byla zapowietrzona to bylo slychac szum wody przeplywajacy przez nia po odpowietrzeniu pozostaje jedynie dotyk

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domel.fm

kupowalem ja u kumpla (prowadzi sklep wot-kan-gaz itp)

Jak by bylo cos nie tak za jakis czas (odpukac) to niose ja do niego i od reki mi zalatwia wymianke na nowa a pozatym allego 250zl + przesylka czyli i tak jestem do przodu o te pare zeta :)

 

@keiename "po miescie" nie masz co szukac bo ceny sa w sklepach powyzej 300 zl w dobrej cenie ok 200-250 jedynie allegro lub znajomosci

Edytowane przez he_avy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako posiadacz Lainga S1-15/700B i to od kilku miesięcy, mogę go tylko polecić,

ale... szykuje się przebudowa układu w taki sposób, aby jednak był rez,

ponieważ są ciągłe problemy z zapowietrzaniem. Od czasu do czasu

trochę powietrza w jakiś niezidentyfikowany sposób jednak się dostaje

i pompka bardzo traci wtedy na wydajności, no i w momencie

gdy bąbelki powietrza przechodzą przez blok CPU słychać to.

Generalnie od 3 miesięcy nie otwieram obudowy, pompka jak była niesłyszalna

tak jest, ciecz chłodząca to 1/3 denaturatu 2/3 destylki, ciągle czysta,

czegóż chcieć więcej ? Tak więc opinie, ze tylko Grundfos, bo ma największą

renomę są moim zdaniem niedorzeczne, raczej każda z pompek CWU

z kulistym wirnikiem doskonale sprawdzi się w WC. Przecież one zostały

zaprojektowane po to, aby pracować w domowych instalacjach

zasilania ciepłą wodą, gdzie z pewnością są o niebo wyższe opory przepływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Wiec wioem jaka pompe juz kupie :D

A teraz zjebka dla adminow kurde zawsze dzialali dobze ale teraz nie przyklejajac tego tematu to dali d***.

Jak mozna przykleic hydorka s20 a nie przykleic pompki o niebo lepszej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakby nasi admioni nie znali sie na rzeczy ? (raczej tego nie podejrzewam )

Wiec mam prosbe bo nuz chcialem zakladac nowy topic .

A tak poza to opchne swojego ehiema1250 z 15 miesięczna gwarancja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

 

Mam problem z Laingiem, po podłączeniu w celu sprawdzenia słychać że coś chodzi (właściwie nie słychać prawie nic) ale wody wogóle nie pompuje ? Ktoś wie co można zrobić czy poprostu wysłać do Pleszewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

 

Mam problem z Laingiem, po podłączeniu w celu sprawdzenia słychać że coś chodzi (właściwie nie słychać prawie nic) ale wody wogóle nie pompuje ? Ktoś wie co można zrobić czy poprostu wysłać do Pleszewa.

Twoja pompka jest dobra, zacznie pompować jak ją odpowietrzysz i prawidłowo ustawisz.

Polecam ten temat: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=154914

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że zasmiecam ten temat ale czas trochę nagli.

Jeśli ktoś jest zainteresowany Laingiem S1 15/700B w cenie 230-240PLN + przesyłka (może będzie taniej jeśli wyjdzie wiecej chętnych, to cena na 3-4osoby) to prosze na priva sie zgłosić. Gwarancja realizowana w Polsce, cena brutto. Jak jakieś pytania to też na priva.

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje robic WC mam juz zakupione węze Blok brakuje mi własnie pompki i z tąd moje pytanie mam węże 10/13 czy wkrece w te mufy w tej pompie krućce NK12 choinka jak tak to jaki jaki tam jest gwint w tych mufkach <_<a i jeszcze jedno czy ta pompka uciagnie mi 3 bloki GPU, NB I CPU

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest 1/2" , krocce sa za zwyczaj 1/4" lub 3/8" wiec bedzie trzeba zastosowac redukcje. Uciagnie spokojnie. Zobacz ile ciagnie atman u misia :)

 

swoja droga juz na priv pisalem do ajsi ze bylbym chetny. Jednak mam pare pytan i mysle ze lepiej je bedzie tu napisac niz na priv:

1. Bedzie jakas faktura na ta pompke ?

2. Kiedy planujesz realizacje zamowien ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Faktury jako takiej wystawić nie mogę (brak działalności gospodarczej, stąd niższa cena).

2. Zamówienie składam w weekend lub w pierwszej połowie przyszłego tygodnia. Licząc dostawę do mnie itp opóźnienia to mam nadzieję że tydzień później pompy powędrują już do właścicieli.

EDIT: Zapomniałem dodać, cena wyniesie ok235PLN+ przesyłka. Niestety żeby zejśc poniżej 230PLN trzeba zamówić powyżej 20szt. A nie mam takiej gotówki do zainwestowania.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest 1/2" , krocce sa za zwyczaj 1/4" lub 3/8" wiec bedzie trzeba zastosowac redukcje. Uciagnie spokojnie. Zobacz ile ciagnie atman u misia :)

Acha czyli redukcja obowiazkowa tylko teraz tak czy ta redukcja musi wygladac tak jak w pierwszym poscie na zdjeciu danym przez Czareodzieja a i jeszcze jedno copalu w tej pompce myśle ze nie trzeba stosowac z tego co czytałem korpus jest miedzieny więc chyba problemów nie bedzie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja taka pompke sprzedawalem miesiac temuza 200 zl i nie bylo chetnych na allegro .... grundfos

Grundfos up15-14B i do tego jescze z redukcjami i zlaczkami skrecanymi na wężyk 8/10

 

//EDIT bylo w sprzedam na tweak :D w sobote ponownie wystawie :Dszukac na allegro :P

nie nei to nie reklama i zeby nie bylo za dostaje -1 od moderow

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76149452

zapraszam mi nie jest potrzebna wiec sprzedaje

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaką pompe CO [marka i oznaczenia] polecacie [wymagania-> 3 biegi , korpus mosiądz albo coś innego niegryzącego się z miedzią, bardzo wydajna być musi], zaznaczam że pompy CWU odpadają z powodu mizernej wydajności, a cisza nie jest pryjorytetem, choć jest na drugim miejscu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaką pompe CO [marka i oznaczenia] polecacie [wymagania-> 3 biegi , korpus mosiądz albo coś innego niegryzącego się z miedzią, bardzo wydajna być musi], zaznaczam że pompy CWU odpadają z powodu mizernej wydajności, a cisza nie jest pryjorytetem, choć jest na drugim miejscu. Pozdrawiam

Hehh masz 1000 zl ?

Jak nie to odpusc se pompe miedziana lub mosieżna do co :D

A ja moge ci zagwarantowac ze pompka cuw poradzi se z nawet najwydajniejszym chlodonkiem :D z 10 blokami . U mnie chodził eheim 1250 z 5 i 2 nagrzewnicami niemialem najmniejszych probklemow a pompe i tak musiałem zwalniac bo w rezerwóarze jak mialem to woda plynela z predkoscia swiatla.

A teraz bez rezerwóarów mam 3 bloki tylko ( bez psu i hdd ) i jedna nagrzewnice :D

Wiec wogle pompa typu eheim 1250 to rakieta w tym ukladzie :D

A dodam ze mam weże 12/16 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co się orientuje są pompy CO z korpusem mosiężnym, i wcale nie trzeba za nie wydać 1k pln, a co do wydajności CWU jest dla mnie...poprostu mała :), wiec jak ktoś zna takową pompe sprełniającą moje wymagania, prosze o nazwe, z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa z korpusem z brązu jest tak samo "zdrowa" dla układu jak pompa z korpusem z mosiądzu lub miedzi ?

EDIT: BŁAGAM! ludzie! jak tylko znacie odpowiedź to piszcie, mam okazje kupić pompe C.O. z korpusem z brązu więc zależy mi na czasie, czy musze używać copal'a jak mam "brązową pompe" :)?

Edytowane przez Akercocke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, przeczytałem już chyba wszystko co tylko się dało na ten temat i z tego wynika że do WC najlepiej pompe CWU, choć "wydajność pompy ma małe zneczenie dla całego układu" jak ktoś to gdzieś napisałm w związku z tym zastanawiam się LAING czy GRUNDFOS... i czy 250zł za taką pompe na allegro to dużo ? tzn czy można "trafić" na tańsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, przeczytałem już chyba wszystko co tylko się dało na ten temat i z tego wynika że do WC najlepiej pompe CWU, choć "wydajność pompy ma małe zneczenie dla całego układu" jak ktoś to gdzieś napisałm w związku z tym zastanawiam się LAING czy GRUNDFOS... i czy 250zł za taką pompe na allegro to dużo ? tzn czy można "trafić" na tańsze?

Za nówkę dobra cena. Uzywaną kupisz za 70 - 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony waszymi opisami postanowiłem sobie sprawić pompę C.W.U do mojego WC. Kupiłem Vortexa na allegro który wyglądał bardzo podobnie do Grundfosa 15-14B. Według tabliczki znamionowej ma ona 20W, w korpusie (z brązu) znajduje się wirnik obracający się na pręcie zakończonym kuleczką.

 

Nie jestem jednak pewien czy pompa pracuje jak trzeba. Po odpowietrzeniu (co zresztą zajmuje mi duuużo czasu) takim, że pompa pracuje prawie bezgłośnie (znika szum, pyrkanie czy jak inaczej to nazwać, wydobywające się ze środka), przepływ pozostaje niewielki. Przempompowanie około 4l wody z miski do wiadra (niewielka różnica wysokości), zajęło pompie nieco poniżej minuty, co daje około 250l/h. Nie martwiłbym się o przepływ (mówiliście że pompa ma "moc przepychania"), gdyby nie to że mogę przepływ zablokować palcem bez zbytniego wysiłku.

 

Plz help!

 

Tak na marginesie, to żeby doprowadzić tę pompę do stanu używalności, musiałem ją odkamienić w środku, bo wirnik się blokował :unsure:. Pomijam już fakt że nieco się zirytowałem gdy pompa do mnie dotarła, bo okazało się że była na gwarancji do marca... 1985 roku :zonk:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony waszymi opisami postanowiłem sobie sprawić pompę C.W.U do mojego WC. Kupiłem Vortexa na allegro który wyglądał bardzo podobnie do Grundfosa 15-14B. Według tabliczki znamionowej ma ona 20W, w korpusie (z brązu) znajduje się wirnik obracający się na pręcie zakończonym kuleczką.

 

Nie jestem jednak pewien czy pompa pracuje jak trzeba. Po odpowietrzeniu (co zresztą zajmuje mi duuużo czasu) takim, że pompa pracuje prawie bezgłośnie (znika szum, pyrkanie czy jak inaczej to nazwać, wydobywające się ze środka), przepływ pozostaje niewielki. Przempompowanie około 4l wody z miski do wiadra (niewielka różnica wysokości), zajęło pompie nieco poniżej minuty, co daje około 250l/h. Nie martwiłbym się o przepływ (mówiliście że pompa ma "moc przepychania"), gdyby nie to że mogę przepływ zablokować palcem bez zbytniego wysiłku.

 

Plz help!

 

Tak na marginesie, to żeby doprowadzić tę pompę do stanu używalności, musiałem ją odkamienić w środku, bo wirnik się blokował :unsure:. Pomijam już fakt że nieco się zirytowałem gdy pompa do mnie dotarła, bo okazało się że była na gwarancji do marca... 1985 roku :zonk:.

NIE MOZNA W TYCH POMPACH TAK ROBIC!!!!!!!!!!!!!!! DAJ JEJ TROJNIK I GO SZYBKO ROZLACZ TO COI TAK CLAPNIE WODA ZE JEJ NIE POZNASZ ;) tez myslałem ze cos jest nie tak z mopja CO grundfosa, ale okazało sie ze była ok, tylko poprostu nie mozna tak robic. Tak samo miałem z grundfosem 15-14b ktory był nowiotenhnki a tez nie chciał pompowac, załozenie mu trojnika powodowało zdecydowana porawe przepływu, a zacisniecie weze na mojej co powiduje wklesniecie sie tego gdzie zaciaga - takie podciscnienie robi.

 

ps. co do tej gwarancji - to raczej nie problem, bo te pomy sa raczej niezniszczalne

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...