Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

NIE MOZNA W TYCH POMPACH TAK ROBIC!!!!!!!!!!!!!!! DAJ JEJ TROJNIK I GO SZYBKO ROZLACZ TO COI TAK CLAPNIE WODA ZE JEJ NIE POZNASZ ;) tez myslałem ze cos jest nie tak z mopja CO grundfosa, ale okazało sie ze była ok, tylko poprostu nie mozna tak robic. Tak samo miałem z grundfosem 15-14b ktory był nowiotenhnki a tez nie chciał pompowac, załozenie mu trojnika powodowało zdecydowana porawe przepływu, a zacisniecie weze na mojej co powiduje wklesniecie sie tego gdzie zaciaga - takie podciscnienie robi.

 

ps. co do tej gwarancji - to raczej nie problem, bo te pomy sa raczej niezniszczalne

Ok, uspokoiłeś mnie trochę. W sumie faktycznie, w układzie zamkniętym pompa nie musi zużywać energii na zasysanie wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego Vortexa i on tak działa. Jak zrobiłem układ zamknięty z trójniczkiem to wszystko grało. Jedyne co Ci podpowiem to to, żeby nie ścierać smaru z tej kuleczki pod wirnikiem. A jeśli już to zrobiłeś to najlepiej dodać tam troszkę - ja dałem smaru do łożysk. Pompka śmiga aż miło.

 

PS: chyba kupiliśmy od tego samego gościa - patrząc na cenę trochę pracy włożonej w nią rekompensuje 100 zeta różnicy w stosunku do lainga czy grundfos'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowej pompce nie ma konieczności smarować tej kuleczki. Kuleczka ta jest "smarowana" wodą. Zresztą po niedługim czasie smar taki raczej zostanie wypłukany.

Dokładnie, dlatego własnie nie powinno się "odpalać" pompy bez wody na dłużej niż 2-3 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dlatego własnie nie powinno się "odpalać" pompy bez wody na dłużej niż 2-3 sek.

powinno nie powinno, u mojego sasiada chodziła nowa, bez samaryu przez jakies pol godziny, zaraz za nią wkolanko był wkrecony czujnik temperatury wody, który wskazywał po pol godzinie pracy 40 stopni (temp przeciodziała przez kolanko i obufdowe bo wody w ukladnie nie było), pompa była goraca - i nic sie jej nie stało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno nie powinno, u mojego sasiada chodziła nowa, bez samaryu przez jakies pol godziny, zaraz za nią wkolanko był wkrecony czujnik temperatury wody, który wskazywał po pol godzinie pracy 40 stopni (temp przeciodziała przez kolanko i obufdowe bo wody w ukladnie nie było), pompa była goraca - i nic sie jej nie stało ;)

Własnie nie chodzi o to czy była gorąca czy nie, bo te pompy wytrzymują do 85c, chodzi o to żeby wirnik się nie zatarł bez wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dzisiaj można kupić pompę CWU lub CO, która pociągnie min. 3 bloczki, chłodnicę itp. (np. wlew/odpowietrznik)?

 

Bardzo zalezy mi na ciszy, a wlasciwie nieslyszalnosci, a takze na tym, zeby poczatkujacy user mogl ją w budzie zamontować (tzn. zeby nie trzeba bylo zmieniac nie wiadomo jak gwintów (chyba przejsciowki mozna zastosowac, nie?), cos tam uszczelniac itp.) - zeby po wyjeciu z opakowania i dodaniu dwoch przejsciowek można ją bylo od razu wlaczyć do obiegu.

 

Jesli chodzi o WC i pompy, tez CO/CWU, jestem totalnie poczatkujacy, ale chcialbym zakupic taką pompkę do nowego komputera i nowego WC.

 

Dlatego prosilbym o podanie podstawowych czynnosci, ktore nalezy i ktorych nie nalezy robic.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, "temacik" jest trochę długawy, ale sprobuję, przynajmniej powierzchownie, przezeń przebrnąć :]

 

 

PS Dodam jeszcze, ze zamierzam uzywać węży 8/10mm do gwintow 1/4 cala.

Mój topic: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showtopic=172263

Edytowane przez lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grundfos 15-14b, nówka na Allegro 250 - 260zł. 2 x choinka z gwintem 1/2" ok 3-5zł. O tym czego nie należy robić znajdziesz sporo w instrukcji ;) Wyjmujesz pompę z opakowania, wkręcasz choinki na taśmę teflonową i voila :) Jako odpowietrznik proponuję trójnik przed wlotem pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik taki wlasnie bedzie, ale chcialbym miec WC na wezach 8/10mm i skretkach na gwinty 1/4, jakos choinki wydają mi sie troche mniej bezpieczne...

 

Na allegro patrzylem, ale teraz chyba zadnej odpowiedniej pompy typu CO/CWU nie ma ;/ :[

 

W instrukcji pompy sie rozumie, tak?

 

O co chodzi z tym trojnikiem, co to nie mozna bez niego czegos tam robic?

 

Gdzie kupic tasme teflonową, i czy silikon nie bedzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik taki wlasnie bedzie, ale chcialbym miec WC na wezach 8/10mm i skretkach na gwinty 1/4, jakos choinki wydają mi sie troche mniej bezpieczne...

 

Na allegro patrzylem, ale teraz chyba zadnej odpowiedniej pompy typu CO/CWU nie ma ;/ :[

 

W instrukcji pompy sie rozumie, tak?

 

O co chodzi z tym trojnikiem, co to nie mozna bez niego czegos tam robic?

 

Gdzie kupic tasme teflonową, i czy silikon nie bedzie lepszy?

Niestety skrętek z gwintem 1/2" nie widziałem, ale jak założysz wąż 8/10 na choinkę 10mm to naprawdębędziesz musiał się napracować żeby go ściągnąć ;)

 

Pompki są w niezłej cenie np tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=78529963

 

Taśma teflonowa do kupienia w każdym sklepie hydraulicznym i wod-kan za ok. 1zł :) A czy silikon lepszy - można się spierać, skoro ta taśma jest dedykowana do tego celu, to nie może być zła :) U mnie nic nie cieknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dzisiaj można kupić pompę CWU lub CO, która pociągnie min. 3 bloczki, chłodnicę itp. (np. wlew/odpowietrznik)?

 

Bardzo zalezy mi na ciszy, a wlasciwie nieslyszalnosci, a takze na tym, zeby poczatkujacy user mogl ją w budzie zamontować (tzn. zeby nie trzeba bylo zmieniac nie wiadomo jak gwintów (chyba przejsciowki mozna zastosowac, nie?), cos tam uszczelniac itp.) - zeby po wyjeciu z opakowania i dodaniu dwoch przejsciowek można ją bylo od razu wlaczyć do obiegu.

 

Jesli chodzi o WC i pompy, tez CO/CWU, jestem totalnie poczatkujacy, ale chcialbym zakupic taką pompkę do nowego komputera i nowego WC.

 

Dlatego prosilbym o podanie podstawowych czynnosci, ktore nalezy i ktorych nie nalezy robic.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, "temacik" jest trochę długawy, ale sprobuję, przynajmniej powierzchownie, przezeń przebrnąć :]

PS Dodam jeszcze, ze zamierzam uzywać węży 8/10mm do gwintow 1/4 cala.

Mój topic: 1847134[/snapback]

Niestety skrętek z gwintem 1/2" nie widziałem, ale jak założysz wąż 8/10 na choinkę 10mm to naprawdębędziesz musiał się napracować żeby go ściągnąć ;)

 

Pompki są w niezłej cenie np tutaj 1847121[/snapback]

Odpowietrznik taki wlasnie bedzie, ale chcialbym miec WC na wezach 8/10mm i skretkach na gwinty 1/4, jakos choinki wydają mi sie troche mniej bezpieczne...

 

Na allegro patrzylem, ale teraz chyba zadnej odpowiedniej pompy typu CO/CWU nie ma ;/ :[

 

W instrukcji pompy sie rozumie, tak?

 

O co chodzi z tym trojnikiem, co to nie mozna bez niego czegos tam robic?

 

Gdzie kupic tasme teflonową, i czy silikon nie bedzie lepszy?

1. Choinki 12 mm i weze 10 - 100% pewnosci przy dobruych wezach, ciezko zeby ciekło.

2. zle patrzyłes ;]

 

4. bez trojnika nie da sie odpowietrzyc, a z rezem pompa nie chce sie dogadac.

5. j.w.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uups... ja szukałem pompek w dziale WC, bo poprzednio widzialem pompkę CWU z tymze dziala :oops:

 

Co do taśmy i silikonu, dzięki. Czy dobrze rozumiem, że taśmą obklejam gwint i na niego złączkę daję, tak?

 

@kszonek, zgadza się, ten ma zaledwie 10 stron ;) gdybym szedl na latwiznę, to bym się tym wogole nie interesowal ;) ale i tak wiem, o co Ci chodzi z tą łatwizną ;) poza tym, jak juz wyzej napisalem chyba, temacik tez powoli czytam ;) ale mi się " ;) " porobiło ;) :D :)

 

Tez uwazam, ze najlepiej byloby wrzucić na gwint 1/2 przejsciowke 1/4 i na to po ludzku skretke... Taką przejsciówkę znajdę w hydrauliku, tak?

 

I jeszcze coś, @kszonek, "progress" piszę się, z tego co wiem, przez podwójne "s" ;) literówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uups... ja szukałem pompek w dziale WC, bo poprzednio widzialem pompkę CWU z tymze dziala :oops:

 

Co do taśmy i silikonu, dzięki. Czy dobrze rozumiem, że taśmą obklejam gwint i na niego złączkę daję, tak?

 

@kszonek, zgadza się, ten ma zaledwie 10 stron ;) gdybym szedl na latwiznę, to bym się tym wogole nie interesowal ;) ale i tak wiem, o co Ci chodzi z tą łatwizną ;) poza tym, jak juz wyzej napisalem chyba, temacik tez powoli czytam ;) ale mi się " ;) " porobiło ;) :D :)

 

Tez uwazam, ze najlepiej byloby wrzucić na gwint 1/2 przejsciowke 1/4 i na to po ludzku skretke... Taką przejsciówkę znajdę w hydrauliku, tak?

 

I jeszcze coś, @kszonek, "progress" piszę się, z tego co wiem, przez podwójne "s" ;) literówka ;)

1 ;)

2 tak

3 tak

4 najlepsze jest to ze napisałem dobrze i zwatpiłem - to nie literowka ;) - jakos mi ne pasowało i skasowałem ta drugą s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 najlepsze jest to ze napisałem dobrze i zwatpiłem - to nie literowka icon_wink2.gif - jakos mi ne pasowało i skasowałem ta drugą s icon_wink2.gif

 

Tiaa, wyglada na to, ze mamy podobnego "farta" i "szczescie w zyciu", szczegolnie w drobnych, i na pozor nic nie znaczacych przypadkach, ktore jednak denerwują...

 

Teraz od razu lepiej, i nie rzuca mi sie juz tak w oczy ;)

 

To byl taki "lekki" "oftop", a co do Twojej wypowiedzi - ok, thx ;)

 

Chyba jednak będzie Cooltec, te kilka zł tanszy, trochę lepiej wyposazony i latwiejszy w montazu odrobine... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze najlepiej byloby wrzucić na gwint 1/2 przejsciowke 1/4 i na to po ludzku skretke... Taką przejsciówkę znajdę w hydrauliku, tak?

Jak lubisz przejsciowki ;) Ja dalem tokarzowi do wytoczenia choinke pod waz 8/10 ;) Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz przejsciowki ;) Ja dalem tokarzowi do wytoczenia choinke pod waz 8/10 ;) [ img]http://img521.imageshack.us/img521/7882/p10101669vs.th.jpg[/img]

moj sasiad potrzebował trojnik, tez dał tokarzowi, jak przeciakało to wtedy siemnie posłuchał i uzył szybkozłaczek :D :D :D :D

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie skomentuje tego... bo co tu niby ma przeciekac ? Dziurek zadnych w tych kroccach nie ma ;D A waz sie ich trzyma jak diabli - ciezko do konca zalozyc i ciezko sciagac, a przeciez jeszcze beda opaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie skomentuje tego... bo co tu niby ma przeciekac ? Dziurek zadnych w tych kroccach nie ma ;D A waz sie ich trzyma jak diabli - ciezko do konca zalozyc i ciezko sciagac, a przeciez jeszcze beda opaski

ta ale o to chodzi ze po załozenia weza 8 na krociec 8 (tronjnik przed przerabianiem miał gwinty) zaczeło przeciakac. porost nie mozna robic za małych choinek, a skolei jak sie da za duze to eaz nie wchodzi - tak to jest z 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez trzeba ladnie rozplanowac krociec jak sie daje tokarzowi projekt :) Moja choinka ma 8mm w najwezszym 10mm w najszerszym, dlugosc 2,5 cm, kanal 6mm. Naprawde ciezko zalozyc waz do samego konca i rownie ciezko sciagnac ;)

Podobne krocce wlutowuje do nagrzewnicy i homemade bloku na hdd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim Vortexem: czasem (w nie do końca odpowietrzonym układzie) pyrka, chrobocze jak zwykle, aż nagle zaczyna chrobotać głośniej i wolniej aż się zupełnie zatrzymuje (zero przepływu wody, wirnik się nie kręci). Parę razy zdarzyło się że ruszył po potrząsaniu, ale teraz stanął na dobre. Boję się że kiedyś mi po prostu mi się zatrzyma w założonym na proca układzie a to nie będzie fajne. Pompa pracuje poziomo.

 

Właśnie testowałem układ w budzie a tu taki zonk :mur:.

PS: chyba kupiliśmy od tego samego gościa - patrząc na cenę trochę pracy włożonej w nią rekompensuje 100 zeta różnicy w stosunku do lainga czy grundfos'a icon_biggrin3.gif

Ja kupiłem u andrze55555, to chyba w takim razie Ciebie przelicytowałem w ostatniej minucie aukcji :P. Trochę chyba żałuję że nie kupiłem nówki, pewnie nie miałbym takich jazd :sad:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim Vortexem: czasem (w nie do końca odpowietrzonym układzie) pyrka, chrobocze jak zwykle, aż nagle zaczyna chrobotać głośniej i wolniej aż się zupełnie zatrzymuje (zero przepływu wody, wirnik się nie kręci). Parę razy zdarzyło się że ruszył po potrząsaniu, ale teraz stanął na dobre. Boję się że kiedyś mi po prostu mi się zatrzyma w założonym na proca układzie a to nie będzie fajne. Pompa pracuje poziomo.

 

Właśnie testowałem układ w budzie a tu taki zonk :mur:.

Ja kupiłem u andrze55555, to chyba w takim razie Ciebie przelicytowałem w ostatniej minucie aukcji :P. Trochę chyba żałuję że nie kupiłem nówki, pewnie nie miałbym takich jazd :sad:.

słuchaj zadmna to jazda, skoro pompa sie zapowietrza. nic sie nie stanie, nie boj nic. Pompa nie moze miec powietrza bo jest tak zbudowana. jak bedzie full odpowietrzone to nic nie bedzie z nią, bedzie pracowac wieki. Ona poprostu jest tak zaprojektowana ;)

 

@nazir:

ułozenie nie ma nic do rzeczy, byle nie "na głowie", mam jako takie doswiadczenie z co i cwu, ale jak zaczynałem to sam w to nie wierzyłem, ze tak jest. Ta pompa nie moze miec reza, ani powietrza, ale jest jedyna w swoim rodzaju ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...... czytam ten temat już od dobrej chwili, poluję na jakąś CWU, ale czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest naprawde z rezerwuarem ?? Kilka osób mówi, że pompka nie lubi rezka, inne mówią, że bez problemu działa z rezem np z Realitynet itp itd... A jaka jest prawda ? W innych tematach nic nie znalazłem, a tutaj jest najbardziej aktualna dyskusja o CWU. Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

PS. Szczęśliwego Nowego Roku :D Oby woda Wam płynęła wartkim nurtem w układach które nigdy się nie zaglonią, nigdy nie zaczną cieknąć i temperatury nie przekroczą temp pokojowej :D Pozdro dla wszystkich userów Tweaka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...