Skocz do zawartości
fit

Nareszcie Cicha Pompka ! (topic O Obiegowkach Cwu)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm...... czytam ten temat już od dobrej chwili, poluję na jakąś CWU, ale czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest naprawde z rezerwuarem ?? Kilka osób mówi, że pompka nie lubi rezka, inne mówią, że bez problemu działa z rezem np z Realitynet itp itd... A jaka jest prawda ? W innych tematach nic nie znalazłem, a tutaj jest najbardziej aktualna dyskusja o CWU. Z góry dzięki za odpowiedzi

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...9entry1853159

 

 

 

 

PS. Szczęśliwego Nowego Roku icon_biggrin3.gif Oby woda Wam płynęła wartkim nurtem w układach które nigdy się nie zaglonią, nigdy nie zaczną cieknąć i temperatury nie przekroczą temp pokojowej icon_biggrin3.gif Pozdro dla wszystkich userów Tweaka

 

Nawzajem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź :) Nie zaglądałem to tego "konkurencyjnego" tematu ;) Został tam podany link http://allegro.pl/show_item.php?item=79653410 - jako, że są tylko 3 sztuki to ja się na jedną pisze :P jak ktoś mi wykupi sprzed nosa nie ręczę za siebie ;)

 

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Horgrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...... czytam ten temat już od dobrej chwili, poluję na jakąś CWU, ale czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest naprawde z rezerwuarem ?? Kilka osób mówi, że pompka nie lubi rezka, inne mówią, że bez problemu działa z rezem np z Realitynet itp itd... A jaka jest prawda ? W innych tematach nic nie znalazłem, a tutaj jest najbardziej aktualna dyskusja o CWU. Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Dzieki ze mnie wyreczyłes :]

Ja dodam jeszcze, że pompa oczywiscie daje sobie rade z rezerwuarem, ale przepływ jest tak tragiczny, ze na pewno nie jest to opłacalne. Jak tylko bede miał komp to zrsztą zrobie pewien test :P chce odpalic wc z akwarium pełnym borygo, oczywiscie całosc na podworku przy minusowej temp. Jestem ciekaw jaka bedzie roznica pomiedzy takim ukłądem, a układem z dwiema nagrzewkami z ostrym przedmuchem i wiekszym przepływem :]

 

pozdrawiam

kszonek

 

//

 

post wyedytowany :P poprawiłem głupi bład na prosbe lores'a ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa oczywiscie daje sobie rade bez rezerwuatu, ale przepływ jest tak tragiczny, ze na pewno nie jest to opłacalne.

Chyba chciałeś napisać na odwrót: pompa daję sobie radę z rezerwuarem, ale wtedy przepływ jest tragiczny ;). Chodzi o to że ta pompa została zaprojektowana tak by działała jak akcelerator cząstek :D. Tzn rozpędza wodę w obiegu zamkniętym, a jak musi wodę zasysać to pracuje tragicznie.

 

P.S. Spróbuję jakoś przebudować układ żebym mógł go lepiej odpowietrzać :-|. Wydaje mi się że przyczyna blokowania się jest taka, że jak pompa jest zapowietrzona, to wirnik "nie unosi się do góry" i ociera się o korpus i o tę kulkę. Jak się lekko uniesie to praktycznie nie ma żadnych oporów w kręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chciałeś napisać na odwrót: pompa daję sobie radę z rezerwuarem, ale wtedy przepływ jest tragiczny ;). Chodzi o to że ta pompa została zaprojektowana tak by działała jak akcelerator cząstek :D. Tzn rozpędza wodę w obiegu zamkniętym, a jak musi wodę zasysać to pracuje tragicznie.

eh, oczywiscie eblo mi sie troszku :] zakreciłem sie.

 

pozdrawiam

kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tego posta, @Kszonek, lepiej wyedytuj, bo potem, gdy ktoś go przeczyta, to znowu pojawią się pytania, czy brać reza, czy nie, "bo jakiś kszonek napisal, że bez reza jest tragicznie"...

 

Ja biorę tę cyrkulacyjną za 220zł, albo jakąś do niej podobną :]

Szkoda, ze jeszcze nie teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa MUSI miec pewne cisnienie po stronie ssawnej - (patrzcie instrukcja...) wiec jezeli rez jest umieszczony wystarczajaco wysoko tak, aby słup wody na wejsciu owo cisnienie zapewniał to bedzie dzialać... natomiast na SSANIE nie liczcie :D - pytanie - po co komu rezz? trojnik odpowierza wystarczajaco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. dla wyglądu - jeżeli rez to pół metrowa rura plexi to myślę, że nacisk wody będzie wystarczający - zresztą za jakiś czas zrewiduję ten pogląd organoleptycznie :D

gdzies tez o tym pisałem - jest okay, przepływ nie spada drastycznie, dzuych roznic nie zauwaza się. Jest to dobre ze względu na to, ze spokojnie mozna zastosowac fwc z wymiennikiem w rurce o 10 cm sednicy i przepływ nie spadnie, a w tym wpyadku (przy tych temperaturach) stosowania akwariowych pomp (-20 to moze byc troche za zimno dlanich) nie jest wskazane, cwu i co sie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli rez to pół metrowa rura plexi to myślę, że nacisk wody będzie wystarczający...

potwierdzam.

Uklad u mnie dziala wlasnie z taka pol metrowa rura z plexy i obiegowka Grundfosa.Byly problemy z odpowietrzeniem ukladu, zdjalem bloki i polozylem na dnie budy (na wys. pompy) - 5min. i uklad odpowietrzony.Dziala od dobrych paru miechow bezobslugowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=78342549

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=79964442

 

Moze ktios powie cos na ten temat ?

 

:D:D:D:D:D

Wydajnosc do 4,3 m3/h :D i korpus z brazu :D

I mamy zamiast wc przemysłowy uklad co :D

Edytowane przez domel.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ktorzy pisza ze POMPA C.O to Copal musi byc niech sie lepiej nie osmieszaja;) ja nie mam copalu, demineralka + borygo (borygo moze z 20-30%) i wszystko smiga od dluuugiego czasu zadnych sladow syfu. Mam barwnik UV na dodatek i tez ladnie swieci :) TA POMPA byla ok, mam identyko tylko ze stajni Grundfosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem przesylkę z dwoma pompkami http://allegro.pl/show_item.php?item=78529963

 

Jeszcze nie mam mozliwosci przetestowania (będą do nowych kompow), ale mam pytanie: jak to zasilic? Nie ma zadnego kabla, nic w tym stylu :/ :(

Nigdy nie mialem z pompami (no, oprocz akwarium...) doczynienia, na pewno nie z C.W.U., i nie mam pojęcia...

Jeszcze będę pisal do sprzedawcy...

 

Z gory dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zakupu- wlasnie zerknałem na date pierwszego posta - no i co? temat i moja pompka ma juz ponad rok - i do tej pory dziala bezobsługowo 24h/dobe... hehe moglbym w sumie policzyc ile prądu zżarła... niewatpliwie to najlepsza w życiu inwestycja do kompa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saimek :D

 

Pisząc to :D

Wszyscy ktorzy pisza ze POMPA C.O to Copal musi byc niech sie lepiej nie osmieszaja;) ja nie mam copalu, demineralka + borygo (borygo moze z 20-30%) i wszystko smiga od dluuugiego czasu zadnych sladow syfu. Mam barwnik UV na dodatek i tez ladnie swieci TA POMPA byla ok, mam identyko tylko ze stajni Grundfosa

Sam sie osmieszyłes :D

Widzisz chodzi o to ze borygo zawiera duza ilośc srodków antykorozyjnych i tak jak piszesz 20% to juz napewno styka by uchronic układ przed korozja. A na forum bardzo wypromowany jest copal i karzdy pisząc copal ma na mysli jakis srodek tego typu. I maja racje bo uklad taki jak twój bedzie korodowac bez inhibratorów korozji (borygo, copal).

Wiec nie pisz w ten sposób . Jakbys napisał ze nie musi byc kopal tylko jakas alternatywa to by było ok . Ale Ty napisales to w ten sposób ze inni moga pomyslec ze srodki antykorozyjne nie sa potrzebne . Po prostu mozesz wprowadzic w błąd innych użytkowników .

 

Ale stary respect :D masz ful wypas wc :D hymm :D Moje kiedys tez cos takiego bedzie przypominac :D

Edytowane przez domel.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc to :D

Sam sie osmieszyłes :D

Widzisz chodzi o to ze borygo zawiera duza ilośc srodków antykorozyjnych i tak jak piszesz 20% to juz napewno styka by uchronic układ przed korozja. A na forum bardzo wypromowany jest copal i karzdy pisząc copal ma na mysli jakis srodek tego typu. I maja racje bo uklad taki jak twój bedzie korodowac bez inhibratorów korozji (borygo, copal).

Wiec nie pisz w ten sposób . Jakbys napisał ze nie musi byc kopal tylko jakas alternatywa to by było ok . Ale Ty napisales to w ten sposób ze inni moga pomyslec ze srodki antykorozyjne nie sa potrzebne . Po prostu mozesz wprowadzic w błąd innych użytkowników .

Chodziło o to najprawdopodobniej, ze teksty musi byc kopal zniechecaja ludzi do tych pomp, wiec wypada napisac ze copalalbo borygo, borygo staosuje duzo osob nie tylko z co, jak dla mnie jest uniwersalne, bo i antyglon i kolor i antykorozja, czego chcec wiecej, a jaka niska cena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie uporałem się (mam nadzieję) z problemem pompowania wody w układzie. Kosztowało mnie to zarówno sporo kasy, jak i mnóstwo nerwów i czasu.

 

Otóż jakiś czas temu pisałem o moich problemach z pompą C.W.U Vortex którą kupiłem na Allegro. Otóż tydzień temu to właśnie przez nią musiałem przesiąść się na Pentium 133 i męczyć się na nim prawie tydzień :mad: (powiem tylko że czas procesora miałem zwykle dłuższy dla przeglądarki niż dla procesu bezczynności). Pompa po prostu zatrzymała się podczas pracy i komp mi się zawiesił. Zanim się zorientowałem OCB, procek zdążył nieźle nagrzać blok wodny... prawie oparzyłem się o króćce :?.

 

Sądziłem, że przyczyną było zapowietrzenie pompy bo miałem układ pompa->nagrzewnica->trójnik->blok->pompa i ciężko było to odpowietrzyć. Przebudowałem układ tak że trójnik był przed pompą, odpowietrzyłem w 100% i nadal to samo: pompa rzęziła i zatrzymywała się po paru minutach. Kupiłem nowego Grundfosa UP15-14B a tamtą pompę wcisnąłem z powrotem temu gościowi od którego ją kupiłem (dobrze że nie wystawiłem mu komentarza wcześniej bo inaczej pewnie by nie przyjął). Co prawda trochę z żalem ją oddałem bo spędziłem nad tą pompą sporo czasu czyszcząc ją i polerując na błysk korpus :sad:.

 

Tak czy inaczej, oto moja przesiadka: po lewej stary Vortex, po prawej nowy Grundfos

Dołączona grafikaDołączona grafika

Różnica jest kolosalna. Grundfos pracował cicho nawet w zapowietrzonym układzie, a po calkowitym odpowietrzeniu trzeba przystawić ucho żeby go usłyszeć.

 

Podsumowując: NIE KUPUJCIE UŻYWANYCH POMP Z NIEPEWNYCH ŹRÓDEŁ! Kupiony przeze mnie Vortex miał być w dobrym stanie i pracować cicho, a dostałem 20-letniego rzężącego złoma którego musiałem przez dłuższy czas trawić odkamieniaczem żeby w ogóle pompował (stąd osad miedzi na króćcach - zapomniałem odkręcić). Nie dość że wykosztowałem się na przesyłki (tam i z powrotem), to musiałem kupić tego Grundfosa na gwałt, więc zapłaciłem więcej, bo nie było akurat żadnych tanich ofert.

 

P.S. W instrukcji jest napisane, że pompa ta musi pracowoać z wałem ustawionym POZIOMO. Widziałem u kilku osób że miały je ustawione pionowo i NIE jest to ustawienie prawidłowe.

 

Pozdrawiam i życzę bezproblemowego użytkowania innym "kiblarzom" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pracowac w kazdej pozycji innej niz mosiaza czescia z wirnikiem do dołu. Zreszta w takie pozycji zaczyna sie dziwnie zachowywac wiec chyba nikt by jej tak nie postawił. Miałem taka w ukladzie jak "stała" normalnie, teraz jeden z ukladow z taka pompa pracuje na lezaco i nie widac zadnej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem z pompą instrukcji, więc sprawdzałem w instrukcji "zbiorczej" dla serii UP(S) (klik) i nie było żadnej oddzielnej reguły dla modelu UP15-14B, więc sądziłem że nie ma dla tego modelu wyjątku. Ale pewnie macie rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE KUPUJCIE UŻYWANYCH POMP Z NIEPEWNYCH ŹRÓDEŁ!

Spokojnie, po prostu trafił ci się uszkodzony egzemplarz. Ja kupiłem na Allegro uzywanego Grundfosa za 70zł i spisuje się doskonale. Odpowietrza się w ok. 15min.Teraz widziałem pompkę Wilo podobną do mojej (za 139zł), też wygląda przyzwoicie. Pozatym Vortex a Grundfos hmmm...

 

EDIT: Ta pompa WILO jest u tego samego sprzedawcy od którego brałeś Plasma.

Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...