Skocz do zawartości
Robertcik

ATI RADEON 9700PRO i AGP 2x ???

Rekomendowane odpowiedzi

POOOMOOOCY zainstalowałem R9700 i w menu(info) sterowników ATI CATALYST sa napisane tryby wyboru AGP (x1, x2, x4 - x8- direct 8.1 nie obsługuje) poniżej jest napisane bieżące ustawienie AGP x2 i nie moge go zmienić. Wbiosie próbowałem już AGP x8 i x4 i nic. Czy ktoś wie jak to zmienić? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe pytasz sie Dexter'a z Radkiem 9000 PRO? :P 

A ile masz w 3dmarku? popatrz na recenzje i porównaj :)

Hehe kolega nie zwrocil uwagi na jedna cyferke 8) No raczej malo tych Markow mam bo 6028. 8)

Chodzi o to ze mam to samo z inna karta ATI. System to WIN98SE i mysle ze to jego wina. Jak ktos rozwiazal ten problem niech sie wypowie pliz.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to WIN98SE i mysle ze to jego wina. Jak ktos rozwiazal ten problem niech sie wypowie pliz.

Pozdro

Dexter

NIe sądze by była to wina Windowsa ja mam XP h.e.

Coś mi się wydaje że ATI SPIEPRZYŁA Radeony albo jest jakiś bug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez ma radka 9000 shapphire i w sterach tez mi pisze agp 2x ale tak w zeczywistosci nei jest ...on sobei smiga na razy 4 tylko ze stery o tym nei widza ...no po sami pomyslcie ..miałem gf4mx440 i mi w 3dmarku 2001 4400 wyciskał na agp 4x a radek 6000 na agp 2x to jest nei mozliwe..!!!!! ..a sprubujcie sobei zainstalowac najnowsze stery i wtedy juz wam wyskoczy agp 4x ..sprawdzałem ale te najnowsze stery sa wolniejsze i jak dla meni to wole meis wiecej wydajnosci i neich pisze agp 2x niz mniej wydajnosci i agp 4x i te szybkie adresowania czy cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to moja karta też ma Fast Writes, ale wyłączony w biosie karty (dlatego nie działa). A w drugim kompie mam TNT2 Ultra z AGP4x + płyta na Via i AGP4x też nie chodzi, mimo, że płyta obsługuje.

 

Czyli takie problemy mogą być z winy mobo, albo ustawień w biosie grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POOOMOOOCY zainstalowałem R9700 i w menu(info) sterowników ATI CATALYST sa napisane tryby wyboru AGP (x1, x2, x4 - x8- direct 8.1 nie obsługuje) poniżej jest napisane bieżące ustawienie AGP x2 i nie moge go zmienić. Wbiosie próbowałem już AGP x8 i x4 i nic. Czy ktoś wie jak to zmienić? :cry:

Spróbuj "odkręcić" proca (ustaw nominalne FSB żeby AGP chodziło na defaultowym zegarze), z tego co się orientuję to karty ATI zmieniają tryb AGP na niższy jeśli wykryją podkręcenie zegara magistrali (przynajmniej mój stary radek tak się zachowuje, a i kilka innych też), może nie na wszystkich płytach głównych, ale możesz sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj "odkręcić" proca (ustaw nominalne FSB żeby AGP chodziło na defaultowym zegarze), z tego co się orientuję to karty ATI zmieniają tryb AGP na niższy jeśli wykryją podkręcenie zegara magistrali (przynajmniej mój stary radek tak się zachowuje, a i kilka innych też), może nie na wszystkich płytach głównych, ale możesz sprawdzić.

Moja płyta blokuje AGPPCI jak podkręcem FBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez ma radka 9000 shapphire i w sterach tez mi pisze agp 2x ale tak w zeczywistosci nei jest ...on sobei smiga na razy 4 tylko ze stery o tym nei widza ...no po sami pomyslcie ..miałem gf4mx440 i mi w 3dmarku 2001 4400 wyciskał na agp 4x a radek 6000 na agp 2x to jest nei mozliwe..!!!!! ..a sprubujcie sobei zainstalowac najnowsze stery i wtedy juz wam wyskoczy agp 4x ..sprawdzałem ale te najnowsze stery sa wolniejsze i jak dla meni to wole meis wiecej wydajnosci i neich pisze agp 2x niz mniej wydajnosci i agp 4x i te szybkie adresowania czy cos

Różnica w wydajności między agpx2 a agpx4 jest rzędu kilku procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności między agpx2 a agpx4 jest rzędu kilku procent

Kolega wydal tyle pieniedzy na tak droga karte to chce wykorzystac ja w pelni a nie o kilka procent mniej. Skoro plyta obsluguje takie predkosci i karta tez to uwazam ze jak sie za to zaplacilo to trzeba to wykorzystac.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez ma radka 9000 shapphire i w sterach tez mi pisze agp 2x ale tak w zeczywistosci nei jest ...on sobei smiga na razy 4 tylko ze stery o tym nei widza ...no po sami pomyslcie ..miałem gf4mx440 i mi w 3dmarku 2001 4400 wyciskał na agp 4x a radek 6000 na agp 2x to jest nei mozliwe..!!!!! ..a sprubujcie sobei zainstalowac najnowsze stery i wtedy juz wam wyskoczy agp 4x ..sprawdzałem ale te najnowsze stery sa wolniejsze i jak dla meni to wole meis wiecej wydajnosci i neich pisze agp 2x niz mniej wydajnosci i agp 4x i te szybkie adresowania czy cos

Różnica w wydajności między agpx2 a agpx4 jest rzędu kilku procent

kto ci takich bzdur naopowiadał róznica jest około 30-35% a wiem bo jak kumpel kupił gf2mx400 i miał płyte z agp 2x to jego wyniki były niższe niz na mojej starej tnt2 pro a po zmianie płyty z agp 4x to moja tnt 2 została w tyle i to o sporo jakies 2500 marków w 3dmarku 2001 se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...