Skocz do zawartości
Robertcik

ATI RADEON 9700PRO i AGP 2x ???

Rekomendowane odpowiedzi

POOOMOOOCY zainstalowałem R9700 i w menu(info) sterowników ATI CATALYST sa napisane tryby wyboru AGP (x1, x2, x4 - x8- direct 8.1 nie obsługuje) poniżej jest napisane bieżące ustawienie AGP x2 i nie moge go zmienić. Wbiosie próbowałem już AGP x8 i x4 i nic. Czy ktoś wie jak to zmienić? :cry:

Spróbuj "odkręcić" proca (ustaw nominalne FSB żeby AGP chodziło na defaultowym zegarze), z tego co się orientuję to karty ATI zmieniają tryb AGP na niższy jeśli wykryją podkręcenie zegara magistrali (przynajmniej mój stary radek tak się zachowuje, a i kilka innych też), może nie na wszystkich płytach głównych, ale możesz sprawdzić.

Ja mam cały czas podkręconą magistralę i nic mi się nie buntuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie przebijasz :cry: Strasznie nie lubie PStripa i dlatego go unikam ale jezeli to ma byc jedyna alternatywa to moze jednak go wrzuce :cry: BTW wiesz moze gdzie mozna sciagnac w pelni funkcjonalnego bo to co krazy w sieci to chyba jest ograniczona wersja ?

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale ja wyciskam 13150 przy ustawienich default (czyli bez podkręcania proca). Jak podkręcam P4 do 2,85 to mam 13855 to troche za mało... :cry:  :cry:  :cry:

Fakt, ja mam ok. 14200

Podkręciłeś swoją karte na jakich sterach jedziesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności między agpx2 a agpx4 jest rzędu kilku procent

Kolega wydal tyle pieniedzy na tak droga karte to chce wykorzystac ja w pelni a nie o kilka procent mniej. Skoro plyta obsluguje takie predkosci i karta tez to uwazam ze jak sie za to zaplacilo to trzeba to wykorzystac.

Pozdro

Dexter

Wszędzie u mnie jest napisane , że mój gf4 chodzi na agpx2 (na starej

płycie kt133 pracował na agpx4) .Też nie wiem , dlaczego się tak dzieje.

Po zmianie bios-u na najnowszy bez zmian( twardo w biosie mam x1

albo x2). Poza tym cytowałem Szpaka i chodziło mi ,że moim zdaniem

taki wynik r9000 na agpx2 jest jak najbardziej możliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale ja wyciskam 13150 przy ustawienich default (czyli bez podkręcania proca). Jak podkręcam P4 do 2,85 to mam 13855 to troche za mało... :cry:  :cry:  :cry:

Fakt, ja mam ok. 14200

Podkręciłeś swoją karte na jakich sterach jedziesz ?

Podkręciłem trochę kartę

Jadę na najnowszych sterach 6.13.10.6178

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez ma radka 9000 shapphire i w sterach tez mi pisze agp 2x ale tak w zeczywistosci nei jest ...on sobei smiga na razy 4 tylko ze stery o tym nei widza ...no po sami pomyslcie ..miałem gf4mx440 i mi w 3dmarku 2001 4400 wyciskał na agp 4x a radek 6000 na agp 2x to jest nei mozliwe..!!!!! ..a sprubujcie sobei zainstalowac najnowsze stery i wtedy juz wam wyskoczy agp 4x ..sprawdzałem ale te najnowsze stery sa wolniejsze i jak dla meni to wole meis wiecej wydajnosci i neich pisze agp 2x niz mniej wydajnosci i agp 4x i te szybkie adresowania czy cos

Różnica w wydajności między agpx2 a agpx4 jest rzędu kilku procent

kto ci takich bzdur naopowiadał róznica jest około 30-35% a wiem bo jak kumpel kupił gf2mx400 i miał płyte z agp 2x to jego wyniki były niższe niz na mojej starej tnt2 pro a po zmianie płyty z agp 4x to moja tnt 2 została w tyle i to o sporo jakies 2500 marków w 3dmarku 2001 se

ot choćby tutaj:

http://www17.tomshardware.com/mainboard/00...214/agp-08.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez ma radka 9000 shapphire i w sterach tez mi pisze agp 2x ale tak w zeczywistosci nei jest ...on sobei smiga na razy 4 tylko ze stery o tym nei widza ...no po sami pomyslcie ..miałem gf4mx440 i mi w 3dmarku 2001 4400 wyciskał na agp 4x a radek 6000 na agp 2x to jest nei mozliwe..!!!!! ..a sprubujcie sobei zainstalowac najnowsze stery i wtedy juz wam wyskoczy agp 4x ..sprawdzałem ale te najnowsze stery sa wolniejsze i jak dla meni to wole meis wiecej wydajnosci i neich pisze agp 2x niz mniej wydajnosci i agp 4x i te szybkie adresowania czy cos

Różnica w wydajności między agpx2 a agpx4 jest rzędu kilku procent

kto ci takich bzdur naopowiadał róznica jest około 30-35% a wiem bo jak kumpel kupił gf2mx400 i miał płyte z agp 2x to jego wyniki były niższe niz na mojej starej tnt2 pro a po zmianie płyty z agp 4x to moja tnt 2 została w tyle i to o sporo jakies 2500 marków w 3dmarku 2001 se

ot choćby tutaj: http://www17.tomshardware.com/mainboard/00...214/agp-08.html

Tłumaczy się to większą przepustowością łącza AGP a co za tym idzie szybszym działaniem karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak instalowaliscie Via Pack'a, to dawaliscie turbo czy (chyba) normal??  

Kiedys dawno mialem via i nie pamietam :) Ale jak dawalem turbo przy instalacji via packa, to wlaczalo sie agp x4, a jak dawalem normal, to bylo agp x2.   ...?...

Teraz instalujac VIA4in1 4.43 nie ma takiej opcji. Widac wybiera samo.

To akurat tyczy sie mnie ale kolega ma Intela wiec nie musi sie bawic z VIA4in1 :wink:

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz stery ???

jesli Catalysty 2,2 czyli 6.13.10.6118 ... to w menu START / URUCHOM

wpisz "SMARTGART /G" pojawi ci sie fajny programik diagnostyczny.

Tam bedziesz mogl oblookac jak masz tryb AGP i ew. zmienic :D

 

Co ciekawe w Catalystach 2,3 niema mozliwosci zmiany trybu AGP z poziomu tego programu :evil: a szkoda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]na oryginalnej ati cisne 15100 koncowki nie pamietam wiec dwie cyferki zaokraglam :)

z kreceniem jej jest porblem... minimalnie mozna ... tak ze prawie nic to nie daje

Czegoś tu nie rozumiem Testowali w necie R9700Pro z ADM XP 2800+ i mieli w 3D marku 14tyś z hakiem, MichalP testował karte na AMD 2200+ i ma ponad 15 tyś o co w tym chodzi :evil: ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

 

Możesz zapodać linka do swojego wyniku w Madonion ?

nigdy nie mialem jakis wiekszych checi w publikacji tego typu cyferek...

jesli problem jest w braku wiary w to co mowie to jakos zmusze sie by tam je wyslac :)))

 

spory skok jej z athlonem 2200+

No właśnie się przymierzam do wymiany procka i płyty.

Niezły skok z tym athlonem 2200+.

Chodziło mi nie o brak wiary tylko chciałbym porównać z ciekawości wszystkie testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda zainstalowałem R9700 w robocie na płycie wyposarzonej w czipset I845 i w info CATALYST wykrywa AGP x4 (x8 nie może bo DirectX 8.1 nie obsługuje go). Natomiast SIS 648 nie pokazuje tego tylko "ustawienia bieżące szyny AGPx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok postaram sie nie zapomniec... dzis raczej odpada... do pozna bede siedziec w pracy ze wzgledu na awarie sieci osiedlowej...

jutro wolne wiec siade nad markiem i przesle wyniki na www...

 

za pare dni powstanie hyhy strona o moim kompie :) bedzie sporo ciekawycjh rozwiazan pod kontem WC... (efekt 8 miesiecy projektowania i ergonomicznego rozplanowania ukladu) tam ciekawscy znajda testy chainteka, wszystkich epoxow pod socA i testy wydajnosci pamieci firmowych w porownaniu do noname... obecnie zakonczylem testy samsungow... po zmianie na korsarki przyrownam do reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]na oryginalnej ati cisne 15100 koncowki nie pamietam wiec dwie cyferki zaokraglam :)

z kreceniem jej jest porblem... minimalnie mozna ... tak ze prawie nic to nie daje

Czegoś tu nie rozumiem Testowali w necie R9700Pro z ADM XP 2800+ i mieli w 3D marku 14tyś z hakiem, MichalP testował karte na AMD 2200+ i ma ponad 15 tyś o co w tym chodzi :evil: ???

:) niewierny Tomaszu! ::)))

 

zartuje ... nie zaznaczylem ze athlon dostal troche po [gluteus maximus] i ati :) minimalnie z ati ale juz byla roznica w tescie... test pod w98se co by bylo ile sie da... na w2k bylo juz nizej...

 

nie twierdze ze nie ma tu jakis przeklaman... nic nie jest doskonale, nawet 3dmarek

 

nie wiem czy ram ma tu wplyw na test ale mam go ponad poltorej giga i wszystko pod chlodzeniem wodnym (ati jeszcze nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...