Skocz do zawartości
Darmach

X3M vs. Power X

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm z tego co wiem to CFD robi bloki ale na zagranicę..... pamiętam jak w proline.pl można było kupić za 250zł i ludzie się rzucili... ja w tym czasie nawiązałem kontakt z Popixem i za 130zł miałem ;) Ale Hmmmm z tego co się zdąrzyłem zoorientować to przez pewien czas CFD sprzedawało swoje bloki ale potem zrezygnowali i tylko w hurtowych ilościach sprzedawali (np. teraz do MCS) a detalem sobie głowy nie zawracają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i powtarza się sytuacja zprzed ponad roku, kiedy to CFD podbijało rynek, ludzie dajcie se troche luzu, takie wywalanie brudów na forum nie wróży zbyt dobrze, historia lubi się powtarzać i naprawdę bardzo dobry bloczek może szybko zginąć z rynku. Trochę cierpliwości i pokory.

1237980[/snapback]

 

to bylo skierowane w moim kierunku, bo jezeli tak to jestem wielce urazony :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

 

Musze sie pochwalic.. wlasnie przyszedl do mnie moj PowerX =) hehe jak na poczatku zobaczylem to sie zdziwilem ze to takie male :D Musze pochawlic Thorna i pit'a za b dobry kontakt i szybka przesylke. Pieniadze przyszly do nich okolo 31.01 a wiec minely ~4dni robocze i bloczek jest juz u mnie. =) Pozdrawiam =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pit, thorn... czy mozecie cos powiedziec wiecej o tym odlozeniu produkcji/sprzedazy?

Bo teraz to tak... macie duzy kontakt z ludzmi - ot chociazby przez to forum, kazdy pisze ze bloki sa super, a Wy wyskakujecie z haslem ze wstrzymujecie do odwolania. No to co teraz? Kupowac bloki od Mate'a /znaczy isc w strone 3 dziurowcow/ czy jednak zaczekac jakis konkretny czas i kupic opcje dwudziurowa?

 

No bo jak zostawicie ten temat otwarty, to nikt nie bedzie czekal w nieskonczonosc jezeli jest zdecydowany na budowe ukladu.

 

Prosze o info w imieniu swoim i ludzi, ktorzy szukaja blokow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsza produkcja jest oczywiscie w planach, niestety z przyczyn technicznych

musze zrobic przerwe minimum miesiac. Oczywiscie bede sie starał aby ta przerwa była jak najmniejsza, jednak wiele spraw nie odemnie zalezy, sam wiec czekam i nie moge nic mowic o konkretach ani nic obiecywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i od razu lepiej, bo z poprzednich wypowiedzi mozna bylo dosjc do wniosku ze to bedzie koniec.

 

Dzieki za szybka odpowiedz.

 

Licze na jak najszybszy powrot, bo chociaz bloki 3dziurowe sa super i wogole cacy, to jednak mozliwosc wyboru i wiele zalet 'dwulufowcow' sprawia, ze konkurencja bylaby tu bardzo wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu dostalem.

Dzis o 11 pan listonosz przyniosl mi pudelko z moim PowerXem.

Od momentu zrezlizowania przelewu trwalo to dokladnie 15 dni kalendarzowych.

Podobno mam jeden z ostatnich egzemplarzy od czasu kiedy przestali go sprzedawac.

Bloczek wyglada swietnie ale mam pare zastrzezen.

Nie przeszkadzaja mi one specjalnie ale przy takim produkcie nie powinno ich chyba byc.

Sa dwie rysy na miedzianym spodzie, i cztery sruby mocujace top wystaja troszke z podstawy (2 sruby nie wystaja).

Mimo tego jestem bardzo zadowolny.

Testy wydajnosciow beda jak skoncze rev2 (moze w przyszlym tygodniu)

Zdjecia tutaj http://strony.aster.pl/eftep/tblue/powerx/index.html

 

Pozdrawiam

TiLt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Tilt mam pytanie.. jakie krocce brales? choinki na waz 12/16 czy 16/22? bo moje sa duzo mniejsze.. nie mierzylem ich jeszcze zanim nie zobaczylem twoich fotek.. teraz zmierzylem i mam max 12 mm srednicy zewn.. :/ to znaczy ze dostalem jakies za male czy cos pokrecilem? O_o

 

 

P.S moze dlatego ze fotki sa spore to mi sie wydaje.. o_O

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. teraz zmierzylem i mam max 12 mm srednicy zewn.. :/ to znaczy ze dostalem jakies za male czy cos pokrecilem? O_o

P.S moze dlatego ze fotki sa spore to mi sie wydaje.. o_O

1258540[/snapback]

to przez fotke.Krocce sa dokladnie 12 zewn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tez takie sa.. a planuje uklad na wezach 12/16 wiec zamieniam krocce na sredn zewn 16mm.

1259283[/snapback]

jezeli planujesz uklad na wezasz 12/16mm to nie musisz zmnieac kroccwo. te dolaczone z power X sa odpowiednie.

 

ale troszke zobczylismy z tematu... w klncu mialo byc porownianie miedzy power X a x3m. bylo cos powiedziane o jakims tescie na www.pclab.pl. mial on byc bodajze na poczatku stycznia, ale z powodu wycieku zostal przesuniety. jednka cos o nim teraz nic nie slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tez takie sa.. a planuje uklad na wezach 12/16 wiec zamieniam krocce na sredn zewn 16mm.

1259283[/snapback]

srednica zewnetrzna krucca ma byc rowna srednicy wewnetrznej weza, przemysl to zanim cos zrobisz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

No ale dobrze jak średnica zewnętrzana choinek w króćcach jest odborinę większa niż średnica wewnętrzna węża... wszystkie firmowe i nie tylko bloki mają taką wadę że choinki mają 12mm lub 12.5 ( jak w Urielu) i jeśli zakłada się wąż o średnicy wewnętrzenej 12mm no to problem jesty wycieku - trzeba używać cybantów (obręczy metalowych skręcanych) a jak by choimki miały po 13mm to nic by nie było potrzebne.... mogłyby być takie jak montują teraz w BIE :) pasuję bez żadnych cebantów idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slusznym czy nie, ale u mnie z hydoreml25 i lada z crystalem napiecie 2.22V daje 55 stopni abita w stresie i jest stabilne co oznacza ze ile by tych stopni nie bylo to jest ich wystarczajaco malo. a na jakim vcore jedize pba przy tych swoich 3ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srednica zewnetrzna krucca ma byc rowna srednicy wewnetrznej weza, przemysl to zanim cos zrobisz!!!

1259594[/snapback]

Jak bym mial tak jak Ty mowisz to bym mial lekkie "luzy" a jak zalatwie krocce 16 mm to bede mial ciasno i napewno mi nic nie przecieknie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan,Feb 7 2005, 20:19]slusznym czy nie, ale u mnie z hydoreml25 i lada z crystalem napiecie 2.22V daje 55 stopni abita w stresie i jest stabilne co oznacza ze ile by tych stopni nie bylo to jest ich wystarczajaco malo. a na jakim vcore jedize pba przy tych swoich 3ghz?

1263031[/snapback]

2,22? :D to ladny hardcore =) masz mody na plycie czy da sie taki ustawic bez modow?!

 

P.S Jak sie skontaktowac z POWER BY AMD? chcialem PM ale sie nie da.. ://

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit nf7 ma az do 2.3 ale dalem sobie spokoj bo moj pech jak zwykle dal najnedzniejszego mobila na swiecie:/ przy 2.1V robi 2615mhz (na 2.22 tez jest stabilne wiec i zasilacz i chlodzenie daje rade) ale nawet to 2.22 nie pomaga ani 1 mhz wiecej zdobyc. chyba znajde kiedys robote przy selekcjonowaniu procow te ktore ja wybiore sie nadaja na smietnik a cala reszta jes doskonala do oc. moze rapra jakis etacik znajdzie:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

trzeba miec zimno zeby dawanie v ponad 2.1v miał owiekszy sens :P

ja lece ~2.2v jak juz byjam tak swoja maszynke :)

1266830[/snapback]

Chłodno to znaczy ile?? 50C czy może 40C? czy jeszcze niżej (chłodnica za okno?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie co to znacyz zimno, moj proc jednak na 2615 to tylko prime robi 12h superpi32m sie wywala po minucie na 2.1V a na 2.2 juz jest stabilne, a zimno jest przerazliwie lada i crystal na niej:] natomiast 2650 na 2.3V sie wywala superpi ale jak zamiast crystala dalem na lade taki dmuchacz domowy 30cm to chociaz temp na abicie taka sama niby to bylo stabilne:/ kupie jednak jeszcze jednego crystala i beda 2 na ladzie moze to cos pomoze, tylko w prolajnie nie maja wiec sobiep oczekam:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

szkoda że nie masz pomiaru wodu - może nawet być zwykły remometr akwarystyczny za 2-3zł 4zł to już taki burżujski będzie :P ponawiam pyt. do pba - co to znaczy zimno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee okna to ja otwierac nie zamierzam dla mnie oc to jednak przy zdrowych warunkach czyli takich gdize sobie i pograc mozna w trakcie testowania stabilnosci bo inaczej to juz jest sztuka dla sztuki (tak jakby samo oc nie bylo:]) a te 10 mhz to zawsze na screenie ladniej wyglada szczegolnie jak sie ma tak nedznego proca jak ja ktory smiga po 300mhz gorzej niz porzadne sztuki jak np Twoja

 

ale wlasnie wymyslilem ze jednak mam jak zmierzyc temp wody bo mam krociotki odpowietrznik przy trojniku jakies 5 cm to wetkne tam takiego ludziowego termometra od goraczki i zobacze co tam sie dzieje wraz z napieciem, tx kyniek za pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...