Skocz do zawartości
Darmach

X3M vs. Power X

Rekomendowane odpowiedzi

KoperSzita się nie stosuje  - chyba że się nie umie zakładać bloków - tak samo się nie powinno stosować sprężynek - nakrętki sprężynujące ewentualnie - lecz niestosowanie sprężynek wymaga już wyczucia bo łatwo jest sobie jądro skruszyć

 

1276572[/snapback]

no sory cs ci chyba nie szkodzi raczej nie został stwozony zeby szkodzić

nawet najlepszym zdazaja sie pomyłki

ja nie widze absotlutnie zadnych przeciwskazan do zakladania csa , no chyba ze ktos go nie potrafi załozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

No i tu się właśnie mylisz - coperShit musi być obsolutnie dobrze dopasowany - kupiłeś cs pod XP 1700 to już nie będzie pasował pod bartona - tzn. będzie ale nie absolutnie - za dużo znam przypadków że gościowi po zdjęciu coopershita spadała temp. o średnio 5C to że ty miałeś farta i utrafiłeś takurad tak idealnie dopasowany nie znaczy że większość csów jest tak dopasowana - jeśłi już koniecznie cs'a to renomowanej firmy - np. Tt i pod robionego pod konkretny model

 

 

 

acha to że cs zapobiega ukruszeniu jądra to też mit bo znam bodajeże 3 parzypadkie gdzie gość ukruszył jądro mając cs'a

 

 

Najlepszym rozwiązaniem jest procek w kasku ;) jak intel i osatnie AMD choć i znam ludzi którzy zdejmowali z pentaka kask bo chcieli mieć jeszcze chłodniej :P choć myślę że zdjęcie kasku nie koniecznie musi wpłynąć na obniżenie temp. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej AMD ale jak nie mam to oplaca sie kupowac czy mam sobie odpuscic? pozatym jak bys mogl to zostaw mi swoj email na PM bo nie mozna Tobie zostawic wiadomosci, masz pewnie wylaczone :P Dzieki z gory pozdro =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Lepiej sobie odpuść cs'a - zwykle jest takie podejście że jak mam cs'a to mi się jądro nei uruszy... a no jak jest idelanie dopasowany to tak... ale taniej wyjdzie poprostu uważać i skupić się tylko na zakłądaniu bloku a nie na niebieskich migdałach - zresztą dobry cs kosztuje ok 7-10zł bo jeśli bezfirmówkę czy titana czy inne badziewię to lepiej odpuścić sobie i pójść z kumplami na piwo (chociaż jedno :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Słabiej to może nie - ale napewno mniej trzeba się napocić by równo dokręcić.... Ja jestem raczej przeciwnikiem CS'ów a zwolennikiem uwagi i skupienia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale druga sprawa jest tak ze nawet jak uwazasz przy zakladaniu a potem szczegolnie przy wc jak masz przewody itd ruszysz nimi za bardzo na boki to rosnie ryzyko pada proca ;] moj cs dobrze narazie lezy - pasta ladnie sie wyciaska prawie cala na boki wiec nie widze powodu aby go sciagac szczegolnie jak czesto woze kompa autem a niechce mi sie za kazdym razem bloku sciagac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

To nie ściągaj :P wszystko zależy od organizacji układu czy możesz bez spuszczania i rozmontowywania przewozić go czy nie - z tymi wężami to przesadzasz - już paredzisiąt razy zmianiałem blok na procu - więcej niż ty kiedykolwiek będziesz miał bloków - i nic się nie stało a koperSzita nie używam. W prawie każdym przypadku wymieniałem blok bez wyjmowania płyty głównej więc jeszcze trudniej - naprawdę za bardzo przesadzasz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ciebie rozumie ale te weze u mnie spokojnie mobo wyginaja wiec pewnie procowi moglo by to sie nie spodobac jeszcze nie moge bez wyjmowania pojemnika przewozic kompa ale to sie szybko zmieni ;) dobry cs nie jest zly co do zakladania bloku mnie to tez zajmuje moze z 15 min wiec moze kiedys Cie dogonie juz nie raz kompa sie przewrocil tu i owdzie a bez cs jego szanse raczej by byly marne przy ac go nie stosowalem ale przy wc juz jestem troche strachem podszyty ... :) pozdro

btw z cs jak z seksem niektorzy wola jazde bez zabezpieczenia ;)

cs moze zaszkodzic jak sie go zaklada po paru bronach i prawie w ciemnosci i jest firmy noname ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Nom... to prawda... koperSzit noname albo titana to albo recepta na wysokie temp. albo przy odrobinie pecha to recepta na ukruszone jądro - dlatego napisałem że jeśłi już to Tt do tego są moedele różne pod różne procki i też umiejętenie trzeba dobrać - najgorzej jak w sklepie gostek chcąc upchnąć sprzęt sprzeda ci blaszkę przeznaczoną na XP1700 a ty masz np. bartonika - niby prockie wyglądają tak samo ale co generacja jądra to mimo wszystko o setne milimetra są różnice - przekłada się to bezpośrednio na parę C

 

 

P.S. Jakie masz węże że mobo się wygina albo jakie mobo że tak mało sztywne :/ ja mam 12/16 i nigdy nie zauważyłem by się coś wyginało - nawet jak nie używałem sprężynek to dokręcałem z wyczuciem.... ale zdecdowanie powiem że wolę bloki 2 króćcowe - bo 3 króćcowe to straszna niewygoda do tego plontanina w budzie jest :/ dlatego np. wolałbym Krafta niż X3M ;) ale i tak to jest tylko teoretyczne bo nigdy nie kupię żadnego z nich (wolę sam zrobić a Uriela mam jako blok referencyjny możliwe że jeśli jakiś mocniejszy się ukaże to Uriela sprzedam a kupię ten mocniejszy jako referencyjny...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom... to prawda... koperSzit noname albo titana  to albo recepta na wysokie temp. albo przy odrobinie pecha to recepta na ukruszone jądro - dlatego napisałem że jeśłi już to Tt do tego są moedele różne pod różne procki i też umiejętenie trzeba dobrać - najgorzej jak w sklepie gostek chcąc upchnąć sprzęt sprzeda ci blaszkę przeznaczoną na XP1700 a ty masz np. bartonika - niby prockie wyglądają tak samo ale co generacja jądra to mimo wszystko o setne milimetra są różnice - przekłada się to bezpośrednio na parę C

Całkowicie popieram. jak zakładałem WC to kupiłem Shima od TT, niby miał być pod xp ale jakoś mi się tempy nie podobały. przy okazji problemów z wc i ściągania bloku wywaliłem to g...o z proca, bo rozkład pasty na bloku sugerował, że jedna strona bloku jest lekko uniesiona. Efekt to nawet do 15 stopni mniej w stresie. teraz mam sprężynki skręcone na maxa i procek póki co cały i zdrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem, a wiec wrzucam ;)

 

 

No a teraz temperatury na tym co w podpisie vs Frost (optymalny pod male jaja ;))

 

Frost Start - 32C

Frost Idle - 42C

Frost Full Load - 63C 2h UD

 

Kraft Start - 30C

Kraft Idle - 40C

Kraft Full Load - 54C 2h UD

1286783[/snapback]

 

Więc krafta nie można porównać do Power X :

- za wykonanie

- za temperatury

 

albo źle założyłeś Spider Krafta albo ten blok nie wyrabia na twoim A64 bo temperatury są strasznie wysokie !

Edytowane przez Thorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jest to A64 2600MHz @ 1.55V ;)

 

Bloczek ogólnie spoko... tylko tak na oko to malutkie rowki między dosyć grubymi pinami... i troszeczke nie równe... ale wszystko można poprawić ;)

Bo ogólnie konstrukcja o tyle fajna, ze finy chyba na prawie całej powierzchni "blachy" proca... ;)

 

Temp czym czytane ??

Ty masz BIP ?

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Więc krafta nie można porównać do Power X :

- za wykonanie

- za temperatury

 

albo źle założyłeś Spider Krafta albo ten blok nie wyrabia na twoim A64 bo temperatury są strasznie wysokie !

1286961[/snapback]

 

to podeślij Sriderowi PowerX'a choć z PX'em największy problem to go zdobyć... bo na bloki.pl Spiderman zamówił i prawie odrazu mu przysłali... oczywiście że nie można PX'a prównywać z czymkolwiek bo nigdzie nie ma wiarygodnych testów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc krafta nie można porównać do Power X :

- za wykonanie

- za temperatury

 

albo źle założyłeś Spider Krafta albo ten blok nie wyrabia na twoim A64 bo temperatury są strasznie wysokie !

1286961[/snapback]

Nietruj... Mam plyte ktora slynie ze zlych wskazan temperatury.

 

Podaje odczyty z czujnika Aerogate II przyklejonego do CPU

 

Kraft Idle 35C

Kraft Full Load 38C

 

Wiec mi to nie pitol, ze temperatury sa do [gluteus maximus]... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMan >> czy oring na Krafcie jest dobrze dopasowany do rowka? Czy znowu trzeba jakies chore akcje odwalac zeby go wlozyc?

1287057[/snapback]

Oring jest Ok, ale rowek jest za plytki...

Akcje z tasma klejaca byly, zeby to zlozyc do kupy :P :D, ale przecierz to nie ma wplywu na wydajnosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spod troche sredni... Male odstepy miedzy finami i te finy takie troszke krzywe... ale TOP mi sie podoba! =) porownywanie temp z czujnika z mobo to troche kiszka takze trzeba by jakies bardziej wiarygodne pomiary... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dalem z czujnika Aerogate II przyklejonego do heatspreadera z boku. Inaczej sie nie da :P

1287089[/snapback]

No ale to musialbys teraz w taki sam sposob zmierzyc temp na PowerX zeby mniej-wiecej ocenic wydajnosc tych blokow. :/ kiedy ten test bedzie w koncu na tym pclabie?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oring jest Ok, ale rowek jest za plytki...

Akcje z tasma klejaca byly, zeby to zlozyc do kupy :P :D, ale przecierz to nie ma wplywu na wydajnosc ;)

1287065[/snapback]

Na wydajnosc moze i wplywu nie ma, za to na wygode uzytkowania ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze zejde teraz lekko z tematu, ale chcialem zapytac :(...

 

Spider - jakie masz katody/diody w swojej budzie? zapewne jest tam UV, zastanawiam sie tylko w jakiej postaci.., bo cos niebieskoswiecacego tez widze, a pytam, bo moja niebieska juz mi sie znudzila... ;)

 

i teraz do @all - napiecie 2,3 to jest normalne? wydawalo mi sie, ze powyzej 2,0 nie mozna schodzic? z gory dzieki za odpowiedzi

 

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...