Skocz do zawartości
sabin

Ludzie co brać.......6800 Ultra czy X800XT PE.....??

Rekomendowane odpowiedzi

no niewiem czy na zagranicznych forach ludzie są bardziej przekonani do ATI....Zresztą wyniki sprzedaży mówia co innego-chyba z niecałe 2 miechy temu na sieci pojawiło sie info o sprzedaży kart NV i ATI ale wliczając TYLKO NV40 i r420 to sytuacja wygladała następująco NV ponad 1,5mln sprzedanych egzemplarzy a ATI niecałe 800tys.

 

Co nie zmienia faktu że obydwie karty są bardzo dobre i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tak zaawansowany to czemu 6800U ktora nie potrafi pokonać X800XT ?? a co dopiero X800 XT PE...

 

A jak 6800GT jest szybszy o max. 10 fps (nie liczac dooma) od X800Pro to już wszyscy mówią " bo jest dużo szybszy od X800Pro"

Dużo wg mnie to nie jest 10 a 30-40 fps... to jest dużo szybszy.

 

Jeżeli 6800U technicznie jest do przodu to ATi powinno sie "chować" ...

 

I znowu ...

"bo jak SM 3.0 wejdzie w standart ble ble..."

Czy wszyscy na tym forum są jak nostradamus ??

 

coście się tak "napalili" na te SM3.0 ? Teraz zaczynają wychodzić gry w SM2.0 a wy już wyprzedzacie gry ? ... :/

 

Nikt nie wie kiedy SM3.0 stanie sie standartem... ale wszyscy zachowują się jakby juz sie to stało... zanim ten "standart" wejdzie w zycie to seria 6800 stanie się standartem "mid-end" ...

 

A co z tymi ktorzy ledwo co przeniesli sie w standart SM2.0 ? te 85% ? ...

 

Producenci mają robić gry dla 15% społeczeństwa ? Strasznie im się to opłaci ...

 

ehhh... słów mi brakuje... to samo w z wypowiedziami "jeżeli chchesz karte na 2 lata bierz nV..." a to co... SM3.0 jest opdoiwedzialne za 80% wydajności karty ?? ...

 

SM3.0 bedzie przydatne w nV48 i r500 ... teraz to "przejściowe"...

 

Kto wie, może SM3.0 nv48 i r500 bedzie dawało mu duzo wiekszy wzrost niz w nV40 ?? ... i co wtedy ... ?? Szok :| i wtedy nazwą to SM3.0b albo 4.0 ... paranoja...

 

Okaże sie ze 3.0 w niczym nikomu nie bedzie przydatne <hahaha>

 

Moja zdanie moze okazać sie tak trafne jak "przypuszczenia" każdego... bo na razie każdy z nas może tylko "przypuszczać"

NIC WIĘCEJ...

 

Moje zdanie ?

COKOLWIEK WEŹMIESZ BEDZIE TO MOCNE !!

Także jeżeli bardziej lubisz nVidie weź 6800Ultra jeżeli Ati Weź X800 XT PE... problem z głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie...

1.Z bardzo prostych przyczyn-taktowanie GF6800U 400mhz Radek 520-komentarz chyba zbedny...Wiem-zaraz ktoś wyskoczy że a co to ma do rzeczy -i takie tam terefere......Tylko jak FX-y miały 500mhz na zegarze to wszyscy fanATIcy krzyczeli że Radki mają tylko 325 i kładą FX-y że jakby porównac zegar w zegar to FX-y odpadły by na starcie itp.

A GF6800U jest technicznie do przodu-więc o co chodzi??

 

2.Co do tego że GF6800GT jest kartą wydajniejszą i ogólnie lepszą niż rx800pro to nie ma co dyskutowac bo tak jest...A różnica wydajności nie jest jakaś ogromna ale jest i zważywszy na to że obie karty są w podobnej cenie(a nawet GF6800GT jest gdzieniegdzie tańszy)to wybór jest oczywisty...

 

3.Nikt sie na SM3.0 nie napala.Spoko-ale lepiej chyba kupić karte z obsługą czegoś nawet jeśli SM3.0 dopiero``raczkuje``.I może się tak stac że nikomu nie będzie to przydatne(choć w to watpię)jednak mając karte z SM3.0 napewno nie stracisz a mozesz zyskać...

 

4.Tutaj w pełni się zgadzam.W NV48 i r520 SM3.0 z pewnością bardziej rozwinie skrzydła niż na NV40...

 

5.Oczywiście -cokolwiek wybierzesz będzie to trafny wybór....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tak zaawansowany to czemu 6800U ktora nie potrafi pokonać X800XT ?? a co dopiero X800 XT PE...

fps'y ...fps'y...te czasy juz minely...zaczely sie czasy optymalizacji i mozliwosci...

 

A jak 6800GT jest szybszy o max. 10 fps (nie liczac dooma) od X800Pro to już wszyscy mówią " bo jest dużo szybszy od X800Pro"

Dużo wg mnie to nie jest 10 a 30-40 fps... to jest dużo szybszy.

w wiekszosci przypadkow x850xtpe nie jest duzo szybszy od gf6800gt...tak dobrze?

 

Jeżeli 6800U technicznie jest do przodu to ATi powinno sie "chować" ...

no i niestety imho tak jest...fps to nie wszystko....

 

I znowu ...

"bo jak SM 3.0 wejdzie w standart ble ble..."

SM3.0 juz jest standardem...

 

coście się tak "napalili" na te SM3.0 ? Teraz zaczynają wychodzić gry w SM2.0 a wy już wyprzedzacie gry ? ... :/

my nie....programisci gier i projektanci ukladow...do nich miej pretensje...

cos mi to wyglada na krzyk rozpaczy " ...poczekajcie...poczekajcie...ja jeszcze nie jestem ready"

to sie nazywa postep kolego i albo nadazasz za nim, albo przygladasz sie z boku, bo zatrzymc go nie jestes w stanie..

 

Nikt nie wie kiedy SM3.0 stanie sie standartem... ale wszyscy zachowują się jakby juz sie to stało... zanim ten "standart" wejdzie w zycie to seria 6800 stanie się standartem "mid-end" ...

powtorze sie...SM3.0 juz jest standardem...a seria 6800 juz jest mid-end'em, czy sie to komus podoba czy nie...

 

A co z tymi ktorzy ledwo co przeniesli sie w standart SM2.0 ? te 85% ? ...

nic....tak samo jak nic sie nie stanie tym ktorzy caly czas siedza w SM1.x...

jakos nie ma i nie zanosi sie na brak kompatybilnosci SM w dol, tak wiec nie panikuj...

 

Producenci mają robić gry dla 15% społeczeństwa ? Strasznie im się to opłaci ...

jednak zawsze zwieksza sie rynek potencjalnych odbiorcow o te 15%...chyba jednak sie oplaci...

ogolnie z takim podejsciem producentow to siedzialbys teraz na etapie dx5x...

 

ehhh... słów mi brakuje... to samo w z wypowiedziami "jeżeli chchesz karte na 2 lata bierz nV..." a to co... SM3.0 jest opdoiwedzialne za 80% wydajności karty ?? ...

SM3.0 bedzie przydatne w nV48 i r500 ... teraz to "przejściowe"...

przejsciowe, nie przejscowe...dobrze jest miec mozliwosc "widziec" gdzie to zmierza...

 

Kto wie, może SM3.0 nv48 i r500 bedzie dawało mu duzo wiekszy wzrost niz w nV40 ?? ... i co wtedy ... ?? Szok :| i wtedy nazwą to SM3.0b albo 4.0 ... paranoja...

nie...normalna kolej rzeczy wiec w czym problem?

wiekszosc ludzi SM3.0 upraszcza tylko do kwestii wydajnosci...kwestii marginalnej...wzrost "wydajnosc" bedzie zwiazany z samym etapem tworzeniem gry - latwiejsze pisanie shaderow i posrednio odbije sie to na wydajnosci w samej aplikacji, ale glownie chodzi tutaj o nowe efekty 3d...SM3.0 ma ulatwic i przyspieszyc tworzenie shaderow, ale glownie chodzi o mozliwosc tworzenia nowych efektow, niedostepnych z poziomu SM2.0....ile to mozna walkowac...

 

rzecza ludzka jest upraszczanie niezrozumialej istoty sprawy, szkoda tylko, ze podczas tego upraszczania traci sie jej caly sens...

 

Okaże sie ze 3.0 w niczym nikomu nie bedzie przydatne <hahaha>

ta sama gadke slyszalem ponad dwa lata temu...dotyczyla SM2.0 jak wychodzil r300..

 

Moja zdanie moze okazać sie tak trafne jak "przypuszczenia" każdego... bo na razie każdy z nas może tylko "przypuszczać"

oczywiscie...kazdy moze miec swoje zdanie nawet jesli ono nic nie wnosi do tematu....

 

Moje zdanie ?

COKOLWIEK WEŹMIESZ BEDZIE TO MOCNE !!

Także jeżeli bardziej lubisz nVidie weź 6800Ultra jeżeli Ati Weź X800 XT PE... problem z głowy...

no wlasnie....obie karty oferuja podobna moc, to dlaczego nie mam wziac tej, ktora oferuje wiecej mozliwosci? dla mnie wybor jest jednoznaczny - gf6800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje RivaTNT2M64 :).

Obie karty sa super i niezlaznie co wybierze to bedzie to dobry wybor. Ati szybsze ale za nVidia przemawia nowsza konstrukcja(np. nielubiane SM3.0 :P), lepsze stery, wieksza kompatybilnosc z grami, monopolista i takie tam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się dowiedzieć co wiecie o karcie Gigabyte'a z dwoma procesorami GeForce 6600 GT. Wiecie może czy można takie dwie karty połączyć w układzie SLI ?? Wyobraźcie sobie tylko dwie dwuprocesorowe karty GF 6800 Ultra SLI...Tylko jaki procek mógłby to uciągnąć, Trzeba by chyba dwuprocesorowej MOBO z dwoma Athlonami 64 FX 55... Nie wspominam o zasilaczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha..tjaaaa

Tak się składa że czytam.....No chyba że Ty moze czytasz tylko fora na takich stronkach jak Driverheaven(swoją droga zajebiscie obiektywna strona):P-to się nie dziwię że polecają ATI..

 

Zresztą -jak już pisałem- do czego ludzie są przekonani bardziej mówia wyniki sprzedaży kart opartych na NV40 i r420....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się dowiedzieć co wiecie o karcie Gigabyte'a z dwoma procesorami GeForce 6600 GT. Wiecie może czy można takie dwie karty połączyć w układzie SLI ?? Wyobraźcie sobie tylko dwie dwuprocesorowe karty GF 6800 Ultra SLI...Tylko jaki procek mógłby to uciągnąć, Trzeba by chyba dwuprocesorowej MOBO z dwoma Athlonami 64 FX 55... Nie wspominam o zasilaczu...

Tej karty nie polaczysz w SLI... Ta karta nie posiada zlacza do SLI :roll: A tak poza tym imho ta karta to sa chyba dwie karty polaczone w SLI na jednej plytce drukowanej :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha..tjaaaa

Tak się składa że czytam.....No chyba że Ty moze czytasz tylko fora na takich stronkach jak Driverheaven(swoją droga zajebiscie obiektywna strona):P-to się nie dziwię że polecają ATI..

:lol:

to ma byc diss ? ... i tak Ciebie lubie :lol:

heh nieczytam driverheaven... czytam rozne fora i niemam zadnych ulubionych (no moze 3dcenter)

 

mam nadzieje ze autor tematu doceni moj zbior linkow :roll:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz...Ja akurat rzadko czytam 3dcenter bo niestety nie znam Niemca...Chyba że jest temat co mnie interesuje to wtedy jestem zmuszony przetłumaczyć w googlu....A najchetniej czytam na Beyond3d i Hardocp i ..Tweak.pl:)

 

Hmm..gent-wszystko jest git ale kolega chyba chce kupić kartę na AGP:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer tylko z tą różnicą że praktycznie każda GF6800U kręci się na 430-440mhz a Radki x800xt pe które wyciagają 560 to są wyjątki.Wiele jest egzemplaży które kręca sie na 530 lub góra 540 mhz...Do tego chcąc podkręcić Radka wyżej trzeba raczej zmienić chłodzenie i sprawic sobie radiatorki na RAM-y bo te strasznie się grzeją...Zresztą ogólnie przy standardowym chłodzeniu Radekx800xt pe grzeje się mocniej niż GF6800U...

 

Jestes w bledzie. Pisze o tym, co da sie zrobic na seryjnych egzemplazach bez zmiany chlodzenia. I tu aby Cie nie zdziwic to GF niestety tez sie ostro grzeje co sprawdzilem organoleptycznie przed zmiana chlodzenia (Radek oczywiscie jeszcze wiecej ale wiadmomo dlaczego). Z X800 na 530 to sie krecily egzepmlaze przedseryjne, obecnie 555-560 jest standardem. 580 osiagaja co lepsze sztuki (oczywiscie bez zmian w chlodzeniu!!). GF srednio cisnie 440MHz, 430 to sa wyjatkowe slabocie, ktore kwalifikuja sie na GT, a nie Ultry. Najlepsze sztuki ida 460MHz. Oczywiscie bez zmiany chlodzenia GF jest chlodniejszy, ale nie probuj nawet porownywac kultury dzialania standardowych wichrow NV do ATI. Z GFa wywalilem ta turbine juz po kilku minutach, na Radku chodzila dobry tydzien ;)

 

Co do ``odmłodzonej ``serii x800 to wg mnie jedynymi wartymi uwagi układami sa x800 i x800xl(zresztą świetnymi)...A już zupełnym nieporozumieniem jest wprowadzenie x850pro...

 

Czy wprowadzenie X850XL jest bledem? Hmm i tak i nie. Roznica wydajnosciowa minimalna, ale efekt jest inny. Karta zystkuje kilka procent przewagi nad NV (popis dla dzialu marketingu), ale w kwestii cenowej to jest krok w dobra strone. Karta kosztuej tyle samo co X800XTPE PCIe. Dolar stracil na wartosci i ceny poszly w gore. W tym przedziale w ktory wchodzi "nowa karta" miescil sie poprzednik. A kart NV GF6800 PCIe i tak jest jak na lekarstwo

 

Co do x800xl to ja bym się tak nie podniecał...Piszesz że jest o 100$ tańszy od GF6800GT..

Zgadza sie tylko jest jedno ale..GF6800GT miał kosztowac te 400$ w momencie premiery a teraz jak już jest na rynku 8 miechów różnica cenowa między x800xl i GF6800GT będzie dużo nizsza.

 

Nie dostrzegasz jednego? NV nie moze sobie pozwolic na utrzymanie ceny referencyjnej musi zejsc. Ruch ze strony ATI spowoduje dalsze obnizki cen kart NV. O to wlasnie chodzi.

 

W Polsce to będzie zapewne z góra 100-150(albo i mniej) zeta na korzyśc x800xl co przy braku tych kart na AGP mocno ograniczy potencjalnych nabywców...Fakt ATi pracuje nad mostkiem Rialto*(PCI-E->AGP)ale prace skończą się nie wczesniej niż za 3-4 miechy...

I tutaj jest własnie największy błąd ATI....

 

A jak już PCI-E będzie standardem tak jak teraz AGP to zarówno NVIDIA jak i ATI będą miały w swoich ofertach dużo lepsze układy...A x800 i x800xl to będą już karty LOW-END....

 

Myslisz w zlych kategoriach. Dla ATI i NV rynkiem zbytu sa, byly i beda producenci OEM, teraz oferta plyt PCIe jest juz w miare bogata, sa one dostepne bez problemu - OEMowcy zawsze mieli nowosci w ilosciach jakie tylka chca i nie trapia ich problemy takie jak klientow indywidulanych. Przejscie na z AGP na PCIe jest plynne i niewiele kosztuje. Dlaczego brakuej czesto sprzetu na polkach? Bo idzie wszystko na potrzeby rynku OEM. Odbiorcy indywidualnu to mniejszosc. I dlatego ATI nie spieszno do kart AGP. Gdyby bylo inaczej, to juz dawno by byly takie rozwiazania. Tu sie liczy kasa, a nie sentymenty.

 

NV opracowala swoj mostek PCIe-AGP duzo wczesniej, bo poprostu musiala. Ich karty nie potrafily dzialac z PCIe i musiano zrobic proteze. ATI nie musiala tego czynic bo duzo wczesniej przygotowala pod to gotowe chipsety i dlatego teraz zostala z reka w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niewiem czy na zagranicznych forach ludzie są bardziej przekonani do ATI....Zresztą wyniki sprzedaży mówia co innego-chyba z niecałe 2 miechy temu na sieci pojawiło sie info o sprzedaży kart NV i ATI ale wliczając TYLKO NV40 i r420 to sytuacja wygladała następująco NV ponad 1,5mln sprzedanych egzemplarzy a ATI niecałe 800tys.

 

Co nie zmienia faktu że obydwie karty są bardzo dobre i tyle...

Rodzina NV40 jest bardzo bogata- od 200 do 500$, ATI nie mialo takiej oferty i stad takie rozbierznosci. Chyba jest roznica jesli porownac ze ta sprzedaz dotyczy kart GF6800LE/6800//6800GT/6800Ultra, a u ATI? X800Pro/X800Xt i X800XTPE w przedziale od 350-500$. To chyba jest roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz po świętach.......... :D

jesli po swietach to bierz X800XT PE za 1899 z Barwkompu. Za taka cene to mysle ze oplacalna propozycja i bezkonkurencyjna. Jesli nie bedzie juz to kup GF6800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło o to że całkowitym nieporozumieniem jest wprowadzenie X850PRO!!

12-potokowca który jest wyceniony na 399$ a przegrywa w większosci testów z x800xl którego uwazam za godnego rywala dla GF6800GT(szkoda tylko że nie ma wersji AGP)..

 

Hmm..Może i ATi nie było spieszno z wprowadzeniem wersji na AGP ale jak zobaczyli co się dzieje gdy w sprzedaży pojawiły się karty GF6600GT na AGP to teraz pewnie biją się w piers że olali ten port...Przykład-jeszcze 3 miechy temu jakbyś spytał sie kogoś jaką karte by kupił za ok 900 zł to wybór mógłby być tylko jeden Radeon 9800pro...teraz sytuacja się odwróciła o 180 stopni...

Te osoby co jeszcze te 3 miechy temu bez zastanowienia braliby Radka 9800pro teraz bez wahania decydują się na GF6600GT na AGP...ATI to przewidziało i moim zdaniem słusznie zrobi wprowadzając mostek Rialto....

 

Hmmm..Piszesz że to nie kasa TYLKO sentymenty...Może..ale nie tylko...

Moim zdaniem rynek kart AGP jest jeszcze teraz bardziej dochodowy niż PCI-E..Oczywiście płyty gł. pod PCI-E są dostepne bez problemu i ludzie kupujący nowe komputery z pewnościa w większości wybierają PCI-E...

Jednak napewno dużo wiecej ludzi posiada już komputery i waśnie Ci w zdecydowanej większosci wymieniając karte graficzną kupują pod AGP bo napewno nie zmieniają płyty gł i procka tylko po to żeby miec kartę pod PCI-E....

 

Co do podkręcania to masz racje..Jednak to jest raczej oczywiste że w miarę udoskonalania procesu tech. możliwe jest osiągnięcie dużo wyższych czestotliwości...

Wystaczy sobie przypomniec Radeona 9700pro którego pierwsze egzemplarze pracowały na 325mhz i kręciły się ledwo na 350mhz..

Co więcej ATi wypuściło w tej samej tech.wytwarzania (150nm)Radka9800pro który nie dośc że miał więcej tranzystorów to jeszcze pracował z dużo wyższą częstotliwościa...

tak samo z FX-ami...Pierwsze miały na GPU 500mhz i 125mln tranzystorów i do schłodzenia ich potrzebna była ``suszara`` a teraz NV40 też jest wykonany w tech. 130nm(jak NV30) a posiada prawie 100mln tranzystorów więcej i pracuje z 400mhz rdzeniem a i chłodzenie ma uboższe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się dowiedzieć co wiecie o karcie Gigabyte'a z dwoma procesorami GeForce 6600 GT. Wiecie może czy można takie dwie karty połączyć w układzie SLI ?? Wyobraźcie sobie tylko dwie dwuprocesorowe karty GF 6800 Ultra SLI...Tylko jaki procek mógłby to uciągnąć, Trzeba by chyba dwuprocesorowej MOBO z dwoma Athlonami 64 FX 55... Nie wspominam o zasilaczu...

...chyba cos ci sie pomylilo...sugerujesz ze im mocniejsza karta GRAFICZNA TYM SYSTEM POTRZEBUJE MOCNIEJSZEGO PROCKA.....uciagnal by to duron600........problem z ciagnieciem moze miec tylko zasilacz.... ale ta karta ponoc nie jest do SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło o to że całkowitym nieporozumieniem jest wprowadzenie X850PRO!!

12-potokowca który jest wyceniony na 399$ a przegrywa w większosci testów z x800xl którego uwazam za godnego rywala dla GF6800GT(szkoda tylko że nie ma wersji AGP)..

Masz racje! Juz X800Pro konkurujacy z GF6800GT to pomylka.

 

Hmm..Może i ATi nie było spieszno z wprowadzeniem wersji na AGP ale jak zobaczyli co się dzieje gdy w sprzedaży pojawiły się karty GF6600GT na AGP to teraz pewnie biją się w piers że olali ten port...Przykład-jeszcze 3 miechy temu jakbyś spytał sie kogoś jaką karte by kupił za ok 900 zł to wybór mógłby być tylko jeden Radeon 9800pro...teraz sytuacja się odwróciła o 180 stopni...

Nie wiem czy sie bija, bo trzeba by porownac ilosc sprzedawanych kart AGP do PCIe, ale nie sadze by byla to to az tak pozadana w efekcie skali odmiana. Dla osob modernizujacych stare komp tak, ale jaka to jest w kwestii globalnej ilosc to chyba sie nie dowiemy.

 

Hmmm..Piszesz że to nie kasa TYLKO sentymenty...Może..ale nie tylko...

Moim zdaniem rynek kart AGP jest jeszcze teraz bardziej dochodowy niż PCI-E..Oczywiście płyty gł. pod PCI-E są dostepne bez problemu i ludzie kupujący nowe komputery z pewnościa w większości wybierają PCI-E...

Jednak napewno dużo wiecej ludzi posiada już komputery i waśnie Ci w zdecydowanej większosci wymieniając karte graficzną kupują pod AGP bo napewno nie zmieniają płyty gł i procka tylko po to żeby miec kartę pod PCI-E....

 

Oczywiscie ze wiecej osob ma komputery z AGP niz PCIe ;) Ale chodzi o porownani ilosc sprzedawanych kart do NOWYCH komputerow do ilosci tych samych kart schodzacych na rynku koncowego uzytkownika. Zapewniam cie, ze ten pierwszy ma zdecydowana przewage i jest duzo bardziej dochodowy. Tam latwiej sprzedac nowosc czy tez wcisnac to co poprosto TRZEBA sprzedac.

 

Na koniec. Domell powiedz co wybierasz. Podpowiem tylko, ze sa to najtansze karty w ofercie:

1. http://www.barwkomp.pl/index2.php?id2=menu...6TDV&kat=&pkat=

2. http://www.barwkomp.pl/index2.php?id2=menu...28TD&kat=&pkat=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie cenowo komp z A64+MoBo z AGP+GF6800GT wyjść powinien podobnie do A64+MoBo z PCI-E ( zakałdając , ze możemy już kupić coś ma NF4)+X800XL. Tam tańsze relatywnie MoBo, tu tańsza grafa. Pytanie tylko kiedy to będzie dostępne. IMHO druga wersja wydaje się ciekawsza...

 

Jeśli chodzi o te linki to oczywiście w tej sytuacji biore Radka...

A jeśli chodzi o GF6800GT to brałbym Leadteka ale w dużo niższej cenie...

Pytanie czy różnica 300 zeta pomiędzy 6800GT i X800XTPE jest w Twoim odczuciu duża czy mała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..Napisze tak-ja i tak grałbym w rozdziałce MAX 1280x1024(monitor 17'')

tak że ta karta spokojnie wystarczy a jak wiadomo w tej rozdziałce nie ma zbyt dużej różnicy nawet między Rx800xt pe i tym GF6800GT..Tzn. chodzi mi o różnice żeby na jednej karcie chodziło coś płynnie a na drugiej nie....

A tego Leadteka spokojnie moge podkręcić do wartości Ultry...

Czyli zostaje przy swoim GF6800GT za 1600..a mając do wyboru ceny i karty przedstawione przez Lancera to Radosław....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fps'y ...fps'y...te czasy juz minely...zaczely sie czasy optymalizacji i mozliwosci...

Pewnie czasy 3DMarka też minęły... ?

 

no i niestety imho tak jest...fps to nie wszystko....

No tak bede miał 10FPS ale MS3.0 ! :?

 

SM3.0 juz jest standardem...

No tak cała 1 gra do tego przez patch...

 

my nie....programisci gier i projektanci ukladow...do nich miej pretensje...

cos mi to wyglada na krzyk rozpaczy " ...poczekajcie...poczekajcie...ja jeszcze nie jestem ready"

to sie nazywa postep kolego i albo nadazasz za nim, albo przygladasz sie z boku, bo zatrzymc go nie jestes w stanie..

Sory ze nie jestem "ready" i nie mam kupy kasy zeby sobie co pół roku sprzet zmieniać i kupowac grafy za 4.000zł wybacz mi...

 

powtorze sie...SM3.0 juz jest standardem...a seria 6800 juz jest mid-end'em, czy sie to komus podoba czy nie...

Obudowy BTX, Procki 64-bit, akcesoria bluetooth, bezprzewodowe klawiatury, optycze myszy, monitory LCD też są stanardem który mozna znaleźć w każdym donu... wystarczy zapukać...

 

nic....tak samo jak nic sie nie stanie tym ktorzy caly czas siedza w SM1.x...

jakos nie ma i nie zanosi sie na brak kompatybilnosci SM w dol, tak wiec nie panikuj...

Widze tylko co sie robi... "nie kupuj X800 bo sie nie opłaca bo to SM2.0 ... a 6800 to SM3.0 a gry z SM3.0 nie beda na 2.0 chodzić ..." :? I niby ja panikuje ? I to nie słowa wymyslone tylko żywcem wyciągnięte z forum (szukajki uzyjcie, poszukajcie).

 

ta sama gadke slyszalem ponad dwa lata temu...dotyczyla SM2.0 jak wychodzil r300..

I pewnie chodziło o to że SM 2.0 nie wykona operacji z 3.0 (1.4 a 2.0 to nie 2.0 a 3.0)

 

Moje zdanie ?

COKOLWIEK WEŹMIESZ BEDZIE TO MOCNE !!

Także jeżeli bardziej lubisz nVidie weź 6800Ultra jeżeli Ati Weź X800 XT PE... problem z głowy...

no wlasnie....obie karty oferuja podobna moc, to dlaczego nie mam wziac tej, ktora oferuje wiecej mozliwosci? dla mnie wybor jest jednoznaczny - gf6800...

 

Fanatyzm nadal rządzi w polsce...

(Bo ty masz kase ! inni nie... ja nie mam 2.500zł na 6800Ultra...)

 

Jezeli FPS sie nie liczy to graj na 20Fps z HDR :) bo nie liczy sie FPS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quam...o czym Ty piszesz?????

 

Sulaco raczej chodziło -gdy pisał że fps`y to nie wszystko-że nie liczy się TYLKO i wyłącznie ilośc fps`ów a coraz wieksze znaczenie mają :mnogośc funkcji 3d i zastosowane technologie....

A mając do wybory bardziej zaawansowaną technologicznie karte(co może procentowac w przyszłości większą wydajnoscia)która dziś jest wolniejsza od konkurencji o raptem 5% to np.ja bym wybrał tę pierwszą...

 

Piszesz``bede miał 10FPS ale za to SM3.0``..ehhh-..Przecież wiesz dobrze że nie o to chodzi...Przecieżcały czas piszemy o dwóch równorzednych kartach....

 

SM3.0-Pacific Fighters, nowy(dodatek??)Painkiller też mają obsługe SM3.0..Fakt-nie jest tego dużo ale przypomnij sobie ile było gier na SM2.0 po kilku miechach od premiery r300....

 

Piszesz że nie masz kasy na wymienianie grafy co kilka miesiecy...Właśnie-dlatego jak masz okazje miec coś bardziej przyszłościowego za tę samą cene to bierzesz właśnie to pierwsze bo kto wie co będzie za pół roku czy rok...A niech sie okaże że ten nieszczesny SM3.0 będzie obsługiwało coraz więcej gier??

 

Tutaj się zgodze że SM1.4 do 2.0 jest wiekszy przeskok niż SM2.0 na SM3.0....

 

jeśli chodzi o to że``nie kupuj x800pro bo to SM2.0...``-nie nie nie-x800pro jest bardzo dobrą kartą i sam bym ją z chęcią kupił jakbym miał oczywiście kase(i nie było by GF6800GT)...Tylko mnie chodzi o to że mając do wyboru GF6800GT i rx800pro(GF jest nawet tańszy)to bez wahania biore GF-a....

Jeśli natomiast-tak jak Lancer podał-GF6800GT by kosztował tyle co rx800xt to wziąłbym x800xt-proste....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym nawet jak wyjda gry, ktore beda obslugiwaly SM 3.0, to na kartach obslugujacych SM 2.0 tez sobie pograsz, ba nawet na tych co obsluguja 1.4 tez sobie pograsz, tyle tylko, ze nie bedziesz mogl zobaczyc wielu efektow.

PS. Taki Underground 2 odpala juz na GF 2 !, co prawda grac sie nie da, bo ilosc klatek powoduje palpitacje przedsionkow :) , ale odpala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie-zresztą ja tam się zastanawiam ile będą kosztowac np.GF6800GT czy Radek x800xt po wejściu na rynek NV48 i r520...

Mam nadzieje że zejdą do granicy 1200-1300zł a np taki GF6800 do ok 900zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o to że``nie kupuj x800pro bo to SM2.0...``-nie nie nie-x800pro jest bardzo dobrą kartą i sam bym ją z chęcią kupił jakbym miał oczywiście kase(i nie było by GF6800GT)...Tylko mnie chodzi o to że mając do wyboru GF6800GT i rx800pro(GF jest nawet tańszy)to bez wahania biore GF-a....

Jeśli natomiast-tak jak Lancer podał-GF6800GT by kosztował tyle co rx800xt to wziąłbym x800xt-proste....

No własnie a temat postu zadaje pytanie...

 

6800Ultra (ok 2.200-2.300zł) czy X800 XT PE (1900zł) ??

 

chyba że ultry są poniżej 2.000zł to sam sie pisze :)

 

6800Ultra :

Asus - nie widziałem nigdzie w polsce ultry... widział ktoś z was ?

Gainward 2500zł - ale to już inna bajka :)

MSI 2280zł

PNY 2900zł - Mega LOL

PoV 2400zł

Leadtek 2340zł

Club3D - 2300zł

 

X800 XT PE :

Asus 2500zł - Mega LOL

Gigabyte 2200zł - nie nazwany XT PE ale z jego zegarami.

Sapphire 2050zł

Club3D 1900zł !!

 

... faktem jest że 6800GT są tańsze od X800Pro tu się zgodze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czasy 3DMarka też minęły... ?

dla mnie juz dawno...optymalizacja goni optymalizacje . ja nie traktuje 3dmark'a jako wyznacznika wydajnosci karty, uzywam go tylko do testowania stabilnosci karty/systemu...to wszystko...

a jezeli ktos traktuje 3dmark'a jako wyrocznie, no coz... nie pozostaje mi nic innego jak polaczyc sie z nim w bolu...

 

No tak bede miał 10FPS ale MS3.0 ! :?

calkiem mozliwe...wszystko zalezy od zlozonosci i sposobu w jaki zostanie to rozwiazane, ale w takim przypadku nie spodziewaj sie, ze na r5xx/nvsli bedziesz mial >15fps...

 

No tak cała 1 gra do tego przez patch...

standard w sensie udostepnienia go dla ogolu w jakies jednoznacznej formie (np. dx9c), a ze tylko czesc ma mozliwosci aby z niego korzystac to juz inna bajka...

 

Sory ze nie jestem "ready" i nie mam kupy kasy zeby sobie co pół roku sprzet zmieniać i kupowac grafy za 4.000zł wybacz mi...

ale nie mozesz miec o to pretensji do calego swiata, a tym bardziej wymagac od niego aby dostosowal sie do Ciebie...

 

Obudowy BTX, Procki 64-bit, akcesoria bluetooth, bezprzewodowe klawiatury, optycze myszy, monitory LCD  też są stanardem który mozna znaleźć w każdym donu... wystarczy zapukać...

to ze cos jest standardem nie znaczy, ze wszyscy musza to miec lub korzystac z tego - pozostaje kwestia potrzeb oraz mozliwosci wykorzystania...

 

Widze tylko co sie robi... "nie kupuj X800 bo sie nie opłaca bo to SM2.0 ... a 6800 to SM3.0 a gry z SM3.0 nie beda na 2.0 chodzić ..."

zle interpretujesz...ja osobiscie nic takiego nie napisalem...

 

I pewnie chodziło o to że SM 2.0 nie wykona operacji z 3.0 (1.4 a 2.0 to nie 2.0 a 3.0)

chodzilo dokladnie o to samo co teraz - brak softu, hardware nie podola itd itp...

 

Fanatyzm nadal rządzi w polsce...

(Bo ty masz kase ! inni nie... ja nie mam 2.500zł na 6800Ultra...)

nie wiem co ma to wspolnego z fanatyzmem...bardziej mi to wyglada na zwykla ludzka zawisc...

 

Jezeli FPS sie nie liczy to graj na 20Fps z HDR :) bo nie liczy sie FPS :)

srednio 40fps(min na poziomie 30fps) w 1280x1024 w zupelnosci mi wystarczy....

btw: w kwestii formalnej - HDR nie ma nic wspolnego z SM3.0....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...