Skocz do zawartości
x3n

8rda3i i dual na 3 kosciach ramu

Rekomendowane odpowiedzi

nosze sie z zamiarem kupna jekiejs kostki 256MB i chcialbym wpiac ja razem z dwoma, ktore juz posiadam. wiem ze optymalnym rozwiazaniem byloby kupno 2x512mb ale niestety w tej chwilil przeszkoda jest kasa... dlatego jak juz wspomnialem, wybor padl na dolozenie jeszcze 256... z tego co zdazylem wywnioskowac z forum i instrukcji plytki - praca w dualu na 3 kostkach jest mozliwa - i tego nie bede poddawal watpliwosci. interesuje mnie jednak wydajnosc takiego rozwiazania - i tutaj pytanie do forumowiczow: zetknal sie moze ktos z was z taka sytuacja(3x256 dual channel)? moze wspolpraca 3 kostek jest tylko teoretyczna i tak naprawde wiecej z tym problemow niz korzysci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sam termin 'dual channel' wskazuje na 2 kanaly pamieci, a to ile bedzie slotow pamieci przypadalo na jeden kanal to juz tylko od producenta plyty zalezy. tak mysle.... chyba ze sa tu jeszcze jakies ograniczenia chipsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez sie dolacze

mam to co w podpisie

tminmos 2 x 256 333@400 m tec 2 3 3 10 2.90

i chce sobie dokupic 1 x 512 400 Mhz, pamiec ktora poleci na 2 cl

moj budrzet to 400 zl

zastanawiam sie na hynixem, ale poodobno ta pamioec kiepsko dziala na epoxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. widac ze male zainteresowanie tematem :P ale zdecydowalem ze jutro ide kupic pamieci i empirycznie sprawdze jak to z nimi jest :lol: jesli ktos bylby ciekaw wynikow i spostrzezen - moge je tu zamiescic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

lepiej dozbieraj i kup do duala kość 512MB- bo wtedy w jednym kanale będzie 2x256 a w drugim 512, czyli po równo, co powinno zaowocować większa wydajnością, a co do 512(1) vs 256(2) to średnio mi sie to widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem - 256mb kingstona kvr400x64c3a/256 za 160zl... wlozylem i dziala bez problemu, dual channel enabled, zero zwisow itp. mozliwosci oc nie testowalem bo nie ma sensu - te 2 kosci co juz mialem chodza max na 210mhz i kiedy wkladalem kingstona tak wlasnie byly ustawione - komp ruszyl bez problemow i poki co jestem zadowolony :) a roznica w wielkosci ramu daje sie odczuc - szczegolnie w hl2 i sims2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...