Skocz do zawartości
invicible

RÓŻNICE: ATHLON 1000 vs DURON 1800 vs SAMPRON 2200

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM ALL.

 

MAM MALY DYLEMAT MAM PLYTE ASUS A7N8X-LA Z ATHLONEM 1000Mhz I CHCE SOBIE WYMIENIC PROCESOR ZASTANAWIAM SIE NAD DURON'EM 1800 I SMPRON'EM 2200, CO JEST WYDAJNIEJSZE? I CZY JEST SENS ZMIENIAC Z ATHLON'A 1000Mhz NA W/W?

 

CHYBA ZE MACIE JAKIES INNE POMYSLY?

CENA ZA PROCEK MAX. 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Po pierwsze wyłącz Caps Locka. Z tych procków najlepszym rozwiązaniem będzie niewątpliwie Sempron 2200+. Duron to przeżytek i nie warto w niego pchać kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P(..) Duron to przeżytek i nie warto w niego pchać kasy...

Przeżytek taki jak T-bred, a porównująć do tego senprona 2200+ to jest na wstępie szybszy o 300Mhz (co prawda ma mniej caschu) więc imho będzie szybszy :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w duronie zawsze mozesz odblokowac cache i zapuscic na magistralce 166- moze pojdzie, sempron na magistrali 200 tez moze pojdzie - ale to wszystko loteria

 

ja mam dla ciebie inne rozwiazanie, na allegro za 200zl to spokojnie kupisz jakiegos sprawdzonego durnia 1400/1600 ktory smiga na 2200/2400mhz

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

w duronie zawsze mozesz odblokowac cache i zapuscic na magistralce 166- moze pojdzie, sempron na magistrali 200 tez moze pojdzie - ale to wszystko loteria

Raczej każdy Sempron pójdzie na FSB 200 a nawet więcej... egzemplarze które tego nie osiągają są rzadko spotykane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK NA RAZIE TO NIC SIE NIE DOWIEDZIALEM WIECEJ NIZ WIEM

 

POTRZEBUJE JAKIS KONKRETOW.

 

blazej_ronin - CZY WYNIKI TESTOW W 3DMARK03 KTORE WIDNIEJA W TWOIM WPISIE SA OSIAGNIETE NA TYM SPRZECIE KTORY POSIADASZ? BO JEZELI TAK TO JA NA SWOIM ATHLONIE 1000 WYCIAGAM 889PKT W 3DMARK03

 

 

NADAL NIE WIEM CZY JEST SENS ZMIENIAC ATHLONA 1000/133Mhz NA DURONA 1800 CZY SAMPRONA2200 DOSZLY MNIE SLUCHY ZE MIJA SIE TO Z CELEM PODOBNO WYDAJNOSC TYCH PROCESOROW JEST BARDZO PODOBNA.????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

blazej_ronin - CZY WYNIKI TESTOW W 3DMARK03 KTORE WIDNIEJA W TWOIM WPISIE SA OSIAGNIETE NA TYM SPRZECIE KTORY POSIADASZ? BO JEZELI TAK TO JA NA SWOIM ATHLONIE 1000 WYCIAGAM 889PKT W 3DMARK03

Niestety tak... ale to wina GF4 MX a nie procka (no i mało ramu)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisza ludzi bys nie pisal z capsem to nie pisz :evil: czy to takie trudne ??

 

co do tematu wymienilbym tego athlona 1000 na sempa 2200+ i juz :evil: , a dlaczego ?? bo sempronki sie fajnie kreca , szczegolnie modele 2200+ , mam go w kompie siorki na fsb 225 smiga na def Vcore na 8RDA+ (9x225=2025MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w duronie zawsze mozesz odblokowac cache i zapuscic na magistralce 166- moze pojdzie, sempron na magistrali 200 tez moze pojdzie - ale to wszystko loteria

Raczej każdy Sempron pójdzie na FSB 200 a nawet więcej... egzemplarze które tego nie osiągają są rzadko spotykane....

Isc powinien, ale wszystko zalezy od dobrych pamieci. U mnie na noname'owych 256 400Mhz nna 9*200 komp wstaje, ale windows ie chce ruszyc . Moze pobawie sie timingami - cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na noname'owych 256 400Mhz nna 9*200 komp wstaje, ale windows ie chce ruszyc . Moze pobawie sie timingami - cos pomoze.

slabo to pamieci, uwazasz ze na 400 nie chodza noname 400 ?? hehe musza chodzic, chyba ze je puszczasz na cl2... i to tez niektore pojda (moje goodramy smigaja na 2-3-3-8 do 211mhz), raczej masz problem z zaniskim napieciem na procu, albo to nie sa 400 te pamiatki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na noname'owych 256 400Mhz nna 9*200 komp wstaje, ale windows ie chce ruszyc . Moze pobawie sie timingami - cos pomoze.

slabo to pamieci, uwazasz ze na 400 nie chodza noname 400 ?? hehe musza chodzic, chyba ze je puszczasz na cl2... i to tez niektore pojda (moje goodramy smigaja na 2-3-3-8 do 211mhz), raczej masz problem z zaniskim napieciem na procu, albo to nie sa 400 te pamiatki

 

pozdrawiam

Raczej nie, bo 1.65 to standard przy takim fsb i tej plycie i procku. Timingi ustawiam 3-3-3-8 i kich :(. Na innych pamiatkach (takze noname) wszystko pieknie startowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! =)

 

Moj tata chce sobie sprawic sprzet i nie wiem do konca co mu doradzic.. jestem wlascicielem AMD i jestem zadowolony ale sam juz nie wiem... zastanawiam sie miedzy Sempronem 2300+(puszcze na 9,5X200-210) a celeronem D 320 (2,4 Ghz pokrecone na 3,2 Ghz moze?..) Nie wiem co da mi lepsza wydajnosc... nie chce przekraczac ceny procka 320 zl i plyty 300-320. W znaku w poznaniu Celeron D kosztuje 315 zl z coolerem a ten sempron 190 zl do tego dojdzie jakis pentagram dosc tani (moze q-92Alcu 58zl) tak wiec sempron wychodzi taniej. Nie bedzie to ekstremalne podkrecanie dlatego pod sempa mam zamiar kupic EpoX'a 8rda3i a pod tego celka to nie wiem... jakas dobra w miare i tania? Jesli ktos moze mi pomoc w wyborze miedzy Intelem a AMD to bardzo bylbym wdzieczny. Na kompiterze oczywiscie nie bedzie grania ale wydajnosc wskazana jak najbardziej... Pozdrawiam.

 

 

P.S Wlasnie.. moj ojciec lubi Cisze wiec moze lepiej Q-80Alcu do sempa? Co do boxowego coolera do celka to wiem ze halasuje ale to nie problem przerobi sie =)

P.S 2 Czym sie rozni QC od Q? tym ze tamten ma regulacje silent/normal? bo widze 40g w wadze i lekka roznica w cenie. O_o

 

P.S 3 juz chyba wiem QC ma 2 lozyska kulkowe a tamten kulka+slizg aajt? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: mam zagwostke bo nie moge znalesć konkretnej info o durniach 1800...jak to jest z nimi da sie je athlonizowac czy są juz na to zablokowanie ..no i czy sie w miare podkrecaja..sorka za tendencyjne pytania ale nie moge za wiele akurat o tymodelu znallesc tematów ( bo laik jestem na tym forum) z gÓry pozdrawiaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 38 tyg 2003 roku sa blokniete i nic z nimi nie zrobisz (mnoznik, cashe).

Ja mam z 52 2003 steping B0 i na 8K3A+ idzie na fsb 168 przy 1.8v (full stabilny). Poszedl tez na 175 ale przy 1.9v i nie stabilny. Boje sie dac wiecej bo dmucha go Iglo 2510PRO i temp w idle dochodzi do 56 st.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK NA RAZIE TO NIC SIE NIE DOWIEDZIALEM WIECEJ NIZ WIEM

POTRZEBUJE JAKIS KONKRETOW...

Masz starego Athlona 1000 (100@133). Jak kupisz Semprona 2200+(a to jest athlon z nową nazwą) to będziesz miał 1500MHz i magistralę 166 na początek, a do tego nowsze, sprawniejsze jądro. Do tego szansa na 200 i więcej.

No to nad czym się tu zastanawiać? Zysk w wydajności jest tu oczywisty.

Duron odpada bo ma za mało cashu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jesli kupisz semprona:

 

- grzeje sie mniej niz duron

- cache masz od razu 256 - w duronie trzeba sie bawic, a jak ktos wczesniej napisal nowe maja blokade

- w hurtowni juz raczej nie dostaniesz durona, wiec te co sa w sklepach to "lezaki" albo z wtornego obiegu

- duron 1800 nie podkreca sie tak fajnie jak 1400 i 1600, a sempron z zegarem 1500 lekko poleci na 2000 i wiecej

- boxowy sempron 2500 ma bardzo cichy cooler. Nie wiem jak z wydajnoscia po oc, ale bez krecenia jest po prostu idealny.

 

A jak kreci cie krecenie i sporty extremalne (drut mody i takie tam :) ) to szukaj na allegro modowalnego durona 1400 laduj dobre chlodzenie i pamieci i spokojnie polecisz na 2300. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...