Skocz do zawartości
wiateq

SAPPHIRE radeon 9800se - POMOCY !!

Rekomendowane odpowiedzi

poruszalem juz te sprawe wczesniej na tym forum, ale napisze jeszcze raz wsyztsko w jednym miejscu dokladnie, majac nadzieje ze ktos bedzie znal rozwiazanie tego problemu

 

wszystko zaczelo sie jak nabylem nowego radeona 9800se 256mb 128 bit SAPPHIRE, nie bedac do konca zadowolony z mozliwosci karty zaczalem szukac jakiegos sposobu na jej "ulepszenie", podkrecanie odpada bo nie mam pieniedzy na dodatkowe chlodzenie, na elektronice sie nie znam a wiec zostalo odblokowanie dodatkowych 4 potokow

 

przeczytalem ze najlepszy sposob na to, to zainstalowanie nowych sterownikow omegi, a wiec tak zrobilem, niestety nie przynioslo to oczekiwanego skutku - komputer po restarcie odpala sie, ale monitor sie wylacza, niestety nie potrafilem nic na to poradzic, a wiec zasiegnalem rady na forum - okazalalo sie ze moj owczesny zasilacz (250w :> ) jest zdecydowanie za slaby, wiec pelen nadzieji zakupilem zasilacz tracer 450W, zainstalowalem ponownie sterowniki i... i to samo niestety :/ - podlaczylem nawet korzystajac ze spinacza biurowego:> komputer na 2 zasilacze shido 300 + tracer 450 , ale nic nie pomoglo, wciaz to samo - teraz pytanie: czy jest jakis sposob zeby to naprawic, czy po prostu nalezy stwierdzic ze karta jest niemodowalna i bawic sie na standardowych driverach, jesli ktos wie cokolwiek na ten temat, lub spotkal sie z takim problemem bardzo bym prosil o rade, zalezy mi bardzo zeby wycisnac z mojej karty jak najwiecej, ale sam juz nie potrafie nic zaradzic, a wiec czekam na jakas pomoc - z gory dziekuje

 

 

Celeron 2.4@2.7

Sapphire radeon 9800se 256mb 128bit

Asrock P4VT8+

512 DDR (400)

Samsung dvd/rw SH-W08A

Western Digital 80gb WD400JB-00ENA0

Samsung SV0322A

Zasilacz Tracer 400W + Shido 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienił stryjek siekierke na kijek...

 

Zamiast kupować badziewne 700W Codegeny itp... (Jak ten tracer)

Lepiej kupić porządnego 360W Chiefteca...

 

A to ze komp ci nie wstaje to jest wina zasilacza, pamietaj, ze 8 potoków potrzebuje wiecej pradu niż 4... przykro mi to mówić ale wyrzuciłeś kase... w błoto kupując zasilacz tracer.

 

Spraw sobie tego chiefteca za 150zł i komp ci wstane, gdyby potoki były nie sprawne to raczej do windy by wchodził ale w aplikacjach 3D (czasami nawet na ulpicie) mogłyby być przekłamania.

 

Pozdro.

(Ps. miałem to samo także pisze z doświadczenia :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej potoki są padnięte , moze sie to przejawiac w różny sposob:

-szachownica w 3d

-błędy w 3d w trybach aa

no albo komp moze nawet nie chciec chodzic w 2d z odblokowanymi potokami.

Zasilacz powinien raczej styknąc ew. mogly by byc resety w 3d no ale to juz co innego. Jak chcesz miec pewnosc to odlacz wszystko co sie da: cdrw, fdd i wtedy sprawdz a jeszcze prosciej.

Wywal sterowniki i zainstaluj zwykle stery ktore nie odblokowują potokow jak karta bedzie chodzic to potoki na 99% są walniete.

 

Jesli bedzie nadal to samo to albo karta jest walnięta, cos sie gryzie plyta glowna-karta lub cos nie tak z zasilaniem ale to raczej bym wykluczl chociaz kto wie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli połączyl 2 zasiłki i dalej komp nie wstaje, to już nie jest wina zasilacza. 700W nawet w podzieleniu za 2 to 350, a tyle to SPOKOJNIE wystarczy na podniesienie 8-potokowego 9800.

Wg mnie problem leży gdzie indziej: być może stery Omegi przeznaczone są tylko dla 256 BITOWYCH kart 9800??? Wszystko inne wykluczam, bo przecież sterami karty nie uszkodził, a gdyby potoki były niesprawne komp by wstał tylko wyświetlałby jakieś śmieci.

* wiateq, 400W Tracer SPOKOJNIE wystarczy. Sprawdź tylko czy dobrze trzyma napięcia (w biosie, a potem jakimś programem diagnostycznym pod obciążeneiem w windzie) i mozesz go podłączyć jako pojedynczy zasilacz.

Co do potoków: czy na "normalnych" (czytaj: zalecanych przez Microsoft) sterach dzieje ci się to samo??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.... to znaczy napewno potoki sa padniete, bo karta na standardowych sterowniakch chodzi, a z omegami to nawet nie chodzi jak wszystko jet przylaczone do tej 300-tki, a do 450 tracera tylko radeon i plyta - wiec nie sadze zeby to zasilacz byl bo trzyma napiecie wedlug biosu i programow wiec jest dobrze, a wiec karta ma dzialac na 4 potokach i koniec :/ chyba ze ktos zna jakis cudowny sposob na to zeby je odblokowac :>

 

 

 

Celeron 2.4@2.7

Sapphire radeon 9800se 256mb 128bit

Asrock P4VT8+

512 DDR (400)

Samsung dvd/rw SH-W08A

Western Digital 80gb WD400JB-00ENA0

Samsung SV0322A

Zasilacz Tracer 450W + Shido 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam identyczny problem :-(

9800se powercolor 256bit - po instalacji zmodowanej omegi

tryb 2D bez zarzutu a tryb 3D wyłacza monitor po jakis 3 sekundach

(wczesniej pokazuje sie fragment pulpitu ze zmieniona rozdzielczoscia

na gre i tyle)

 

zasilka u mnie ti topower 350 (22A na 12V !!!) wiec raczej odpada

wina prądów. Wiec raczej to wina uszkodzonych na dobre potokow

buuu :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...