Skocz do zawartości
KaziQ

MSI K8N Neo2 Platinium s.939 czyli wady i zalety

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie świetna płyta. Dość rozsądne rozwiązanie. Stabilna, duże możliwości OC. Do wad zaliczyłbym zbyt blisko umieszczone gniazdo procesora w stosunku do AGP. Póki co - czekam az pojawi się w sprzedaży Neo4 Platinum :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ją dwa dni ale ze względu na święta nie dużo mogę powiedzieć.Pod większe testy pójdzie dopiero po niedzieli :) Moje pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne jednak męcze I próbuję uzyskać odpowiedzć w osobnym topicu -dlaczego nie działa mi dual.Pamięci co prawda (333)dwa elixiry z tym że jedna dwu druga jednostronna ale poprzednio na nforce 2 nie było problemów z dualem.Może nforce 3 ma większe wymagania do takiej pracy,może zmiana biosu jak w przypadku Abita załatwi sprawę ,a może......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler pamięci w A64 jest w procesorze i to on ma wymagania co do pamięci. Jak widać u Ciebie będziesz musiał je zmieniać jeśli myślisz o Dualu.

Co do zmiany Biosu to możesz spróbować ale to procek odpowiada za kontroler więc raczej nic nie wskórasz.

Ta MSI jest dośc popularna, i gdzieś widziałem topic tylko o niej. Poszukajcie może tam coś się dowiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak to jest z ta plytka :?: czy jest dobra do OC :?: wlasnie sie tak zastanawiam czy kupic msi albo poczekac na dfi :twisted: :twisted: ale z agp,moze ktos wie kiedy mniejwiecej beda dostepne :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ją dwa dni ale ze względu na święta nie dużo mogę powiedzieć.Pod większe testy pójdzie dopiero po niedzieli :) Moje pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne jednak męcze I próbuję uzyskać odpowiedzć w osobnym topicu -dlaczego nie działa mi dual.Pamięci co prawda (333)dwa elixiry z tym że jedna dwu druga jednostronna ale poprzednio na nforce 2 nie było problemów z dualem.Może nforce 3 ma większe wymagania do takiej pracy,może zmiana biosu jak w przypadku Abita załatwi sprawę ,a może......

Prawdopodobnie umiesciles pamieci w gniazdach o tym samym kolorze, w tej plycie nalezy umiescic je w slotach 1 + 2 lub 3 + 4 i powinno smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ją dwa dni ale ze względu na święta nie dużo mogę powiedzieć.Pod większe testy pójdzie dopiero po niedzieli :) Moje pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne jednak męcze I próbuję uzyskać odpowiedzć w osobnym topicu -dlaczego nie działa mi dual.Pamięci co prawda (333)dwa elixiry z tym że jedna dwu druga jednostronna ale poprzednio na nforce 2 nie było problemów z dualem.Może nforce 3 ma większe wymagania do takiej pracy,może zmiana biosu jak w przypadku Abita załatwi sprawę ,a może......

Prawdopodobnie umiesciles pamieci w gniazdach o tym samym kolorze, w tej plycie nalezy umiescic je w slotach 1 + 2 lub 3 + 4 i powinno smigac.

w przypadku ddr 333 należy obsadzić dwa sloty o tych samych kolorach (tak wynika z tabelki w instrukcji mobo)Zresztą w innych przypadkach tak jak piszerz 1+2 lub 3+4 komp nie wstaje- co kilka sekund wydaję pisk a ekran pozostaję ciemny :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja i tak jeszcze sobie poczekam bo i tak niemam jeszcze kasy :? planuje kupic taki zestawik :arrow: Athlon64 Wichester 3000+MSI NEO2 lub DFI+Kingmax Hardcore 466 512mb+Pentagram Freezone QC-100cu

co onim myslicie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupić NEO pod s754 - pisze tu bo w temacie o NEO nikt nie odpoweidział :(

Co z blokada SATA?? ja mam taki dysk - krecic tez mam zamiar - nowe biosy to usuneły??

 

i gdzieś czytalem ze Pantagrama zalozyc sie na nią nie da (ja ma QC-92) a chciałbym za jakiś czas QC100 wcisnać tez (120 to na bank odpada)

 

o OC nie pytam po piszą ze walczy o prymat z DFI :wink:

 

dzieki!

 

ps albo NEO albo ABIT KV8PRO - musze zamowic pojutrze:/ cena ta sama 360zł - czyli mało mioim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę handluję tym sprzętem no i sam mam Neo2 u siebie w budzie.

Płytka świetna do OC, stabilna, ma dużo dodatków.

Z wad zauważyłem 2:

1. - porty SATA nr 1 i 2 nie mają blokady więc komp nie chciał wstawać powyżej FSB250, po przełożeniu do portów 3 i 4 wszystko OK - ale jak ktoś ma 3-4 dyski SATA to już problem

2. Trzeba zaponieć o okrągłych Pentagramach i Zalmanach - po założeniu boxowego coolera do karty na AGP miałem ok 3,5 cm, więc żaden 10 ani 12 cm raczej nie wejdzie.

 

Tyle - jak się człowiek przyzwyczai to no problem.

Poniżej link do paru opisów płytek pod s939:

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=46730

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę handluję tym sprzętem no i sam mam Neo2 u siebie w budzie.

Płytka świetna do OC, stabilna, ma dużo dodatków.

Z wad zauważyłem 2:

1. - porty SATA nr 1 i 2 nie mają blokady więc komp nie chciał wstawać powyżej FSB250, po przełożeniu do portów 3 i 4 wszystko OK - ale jak ktoś ma 3-4 dyski SATA to już problem

2. Trzeba zaponieć o okrągłych Pentagramach i Zalmanach - po założeniu boxowego coolera do karty na AGP miałem ok 3,5 cm, więc żaden 10 ani 12 cm raczej nie wejdzie.

 

Tyle - jak się człowiek przyzwyczai to no problem.

Poniżej link do paru opisów płytek pod s939:http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=46730

Bachus tam zmieścił większy cooler z dużym wiatrakiem

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=104001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.zakupilem w/w plyte wraz z 3000+ 90nm.ogolnie wrazenie mam dobre ale..co do O/C to sam niewiem wydaje mi sie ze procek ma zablokowany mnoznik czy to prawda?w biosie max mnoznik to jest 9 bios byl ver 1.4 ,wpakowalem mu nowszy 1.51 i dalej to samo.podkrecanie to tylko przez FSB?pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.zakupilem w/w plyte wraz z 3000+ 90nm.ogolnie wrazenie mam dobre ale..co do O/C to sam niewiem wydaje mi sie ze procek ma zablokowany mnoznik czy to prawda?w biosie max mnoznik to jest 9 bios byl ver 1.4 ,wpakowalem mu nowszy 1.51 i dalej to samo.podkrecanie to tylko przez FSB?pomozcie

A64 maja mnozniki odblokowane ale tylko w dol - tzn. mozesz mnoznik obnizac ale podniesc ponad defaultowy nie. Nie polecane jest takze uzywanie mnoznikow polowkowych bo wtedy ram jest nieco niedotaktowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Trzeba zaponieć o okrągłych Pentagramach i Zalmanach - po założeniu boxowego coolera do karty na AGP miałem ok 3,5 cm, więc żaden 10 ani 12 cm raczej nie wejdzie.

Czy ktos zakladal jakiegos Pentagrama na to ?? ewentualnie na NEO s754?? ja mam QC92 wiec jesli nie moge to nie kupuje...

 

dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...