Skocz do zawartości
WoofeR

Kolejny problem z myszką (Logitech Cordless Click! Plus)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam myszkę Logitech Cordless Click! Plus Optical Mouse, i mam pewien bardzo denerwujący problem. Nie wiem czy to przez to ale opiszę całą sprawę. Dziś na miejsce Semprona 2400 posadziłem Athlona 3200 i po tym fakcie kursor myszki dziwnie zaczął się zachowywać. TZN. Raz działał płynnie i skutecznie a raz skakał (ze się patrzeć nie dało) - najczęściej po uruchomieniu komunikatora Tlen badź WinRara chociaż skacze też przy różnych stronach www. Jest to bardzo denerwujące. Miałem troszkę śmieci na kompie więc postanowiłem zrobić format, mając nadzieję również że problem z myszką się rozwiąże. Ale niestety to też nie pomogło. :(

 

Czy możecie udzielić mi jakiś rad aby myszka działała jak wcześniej?

 

Pozdrawiam i życze Wesołych Świąt.

 

WoofeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kolejny format. Doszedłem do wniosku że zacinanie myszki powodują sterowniki od karty graficznej. Powiedzcie co mam zrobić? zainstalowałem już chyba z 5 wersji detonatorów i nadal :( Może są jakieś konkretne sterowniki pod GeForce FX 5600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest napewno wina sprzętowa. Najnowsze łatki do SP2 oraz sterowniki do karty graficznej nieco rozwiązują sprawę ale to jeszcze nie to co było na Sempronie 2400. Zasilacz jest raczej dobry - MODECOM 300 wat i jak na razie działa bez zarzutów. Myszka owszem - raz spadła ale napewno nic jej się nie stało. Robiłem także test Prime95 przez godzinę i też nic nie wykazał. ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac sprawdz sobie zasilacz w jakims programiku(np. w AIDA32 , tutaj link jka bys chcial http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=410 ). Ja tez mialem Modecoma , tak niesamowicie nie trzymal napiecia ze to nie porozumeinie. Wedlug mnie 300 W to moze byc troszke zamalo. Moze sprubiji sciagnac nowe stery do mychy i do plyty. A do kumpla nie zaszkodzi isc z tego wzgledu ze jezli u niego tez by padala to pozostaje oddac do serwsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia chyba mam dobre:

 

Nie wiem gdzie w Aidzie zobaczyć info o zasilaczu,

 

Dołączona grafika

 

Sterowniki do mychy mam najnowsze, VIA 4in1 też najnowsze oraz najnowsze do GeForca. Do kumpla pójdę jutro bo dziś jeszcze są święta. Nie wiem co robić... formatować już mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaj mam jeszcze takie jedno male drobne pytanko, mianwicie na czym chodzi ta mycha moze gniazdo masz popsute. Bo jezeli pod USB to sprawa prosta, wkladasz inne uzadzenie jak dzila to pikus(mycha robnieta albo kabelek), jezeli nie, lub myche masz podlaczona pod ps to nie mam pojecia jak zalatwic sprawe(sprawdz tez czy stara mycha tak dziwnie chodzi). Ten mzoe masz jkaiegos wira, gdzies czytalem ze koles zarazil kompa jkaims g#$%em. I dopiero po formacie i odlaczeniu dysku na 10 min vir zostal unieszkodliwiony(ale nie wiem czy to prawda, i to raczej nie wir, szczerze w to watpie). Mam tez pytanko czy mycha chodzi normalnie na czysttym kompie, bez niczego (na swiezym systemie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wdsa Myszke a raczej odbiornik przekładałem już we wszystkie 6 wejść USB i problem się powtarza. Pod PS/2 jest tak samo. Myszka jest "zdrowa". Wira nie mam bo dziś jestem już po 3 formacie. Oczywiście zainstalowałem SP2 - wszystkie łatki - najnowsze VIA 4in1 a także stery do myszki, na nic się to zdało.

 

Po instalcji windowsa MYSZ NIE SKACZE - także tak jest po zainstalowaniu VIA 4in1. Problem pojawia się po zainstalowaniu sterowników pod grafikę. (o sterach do myszki nie wspomnę). Nie wiem co robić. Wcześniej mysz (przed zmianą procesora) działała dobrze. Problem pojawił się po instalacji Athlona 3200XP+ - nie wiem może to zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wygladal na spoko, to jakis konflikt sterow,albo cos. A co od tego wira ja nie wiem czy to byla prawda. Ten koles tez robil foramta(nic nie pomoglo)dopiero po odlaczeniu dysku z kompa (po formacie)wszystko chodzilo tak jak powinno. Nie wiem juz brakuje mi rozwiazan. A byles u kogos zeby sprawdzic gryzonia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wygladal na spoko, aczkolwiek mzoe napiecie na rdzenie proca moglo by byc odrobine wyzsze. Prawdzie powiedziawszy uwazam ze zasilacz jest dobry. To jakis konflikt sterow,albo cos. A co od tego wira ja nie wiem czy to byla prawda. Ten koles tez robil foramta(nic nie pomoglo)dopiero po odlaczeniu dysku z kompa (po formacie)wszystko chodzilo tak jak powinno. Nie wiem juz brakuje mi rozwiazan. A byles u kogos zeby sprawdzic gryzonia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw, bo widzę, że dramatyzujesz...

 

Zanieś do kumpla mychę i sprawdź jak u niego działa, pójdź do 2-3 aby mieć pewność.

Powinieneś to już zrobić wcześniej a nie sprawdzać całego kompa.

 

Jeśli mycha u nich będzie pracowała bez zająknięcia, to wtedy będziesz wiedział, że jest problem w twoim kompie.

 

-Sprawdź gniazdo ps2 (jeśli do niego jest podłączona twoja mycha) przez podłączenie innej mychy.

 

-Skasuj system, zainstaluj stery i uaktualnienia jakie miałeś przed problemami z kartą.

Nikt Ci nie każe instalować najnowszych bo to może w nich tkwi problem.

 

-dalej nic? jeśli nic nie pomogło i wiesz, że u znajomka działała dobrze a u ciebie robi chińskie napisy po ekranie to znaczy, że komp a bardziej stery nie pozwalają pracować myszce w poprawny sposób.

 

Sprawdź na wszelki wypadek przerwania, bo może są jakieś konflikty w podezspołach

 

-jeżeli u nikogo nie działała poprawnie to do serwisu ją zabieraj a jeżeli już gwara przemineła to kup nowy sprzęt i szanuj go

 

 

Pozdrawiam

 

moderator - romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dramatyzuje ... wściekam się ...

 

Byłem u kolegi i u niego myszka śmiga aż miło popatrzeć.

 

U mnie myszka nie lata po całym pulpicie tylko w czasie przesuwania nie widać płynności a skakanie.

 

Gniazda PS2 nie używam - gdy podłaczyłem tam myszke - skakała tak samo.

 

System kasowałem 3 razy przez 2 dni. Instalowałem przeróżne VIA 4in1 rózniaste Detonatory do GeForca a także SP2 z łatkami. Na nic się to zdało.

 

Nie wiem jak sprawdzić przerwania ...

 

Nie mogę jej zabrać do komisu bo działa poprawnie (tylko nie u mnie) ...

 

 

EDIT:

Przepraszam, że nie edytuje ale chcę odnowić temat. - naurszenie regulaminu - moderator :!:

 

Nadal myszka skacze. Odpowiedziałem Ci romek na pytania i powiedz mi co teraz mam zrobić?

 

Gdy zmienie taktowanie procka na marne 1.4 to myszka przestaje skakać podobnie jest gdy właczę winampa na wyższym taktowaniu, czy to zasilacz?

 

 

moderator

Takie próby odnowienia tematu są nieregulaminowe i karane.

Jeszcze raz coś takiego zrobisz a dostaniesz blokade na pisanie postów

romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, jeszcze z czyś takim się nie spotkałem.

 

Może być to zależne od taktowania, czyli może jakiś problem z płytą główną. Zasilacz też może zawiniać. Trudno mi coś powiedzieć jak nie mam tego kompa przed sobą.

 

Podmień zasilacze i wtedy będziesz wiedział, tak najłatwiej sprawdzić.

 

Wyedytowałem Ci poprzednią wiadomość i abym nie czytał ponownie postów nie zgodnych z regulaminem.

 

Przeczytaj R E G U L A M I N i stosuj się do niego :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza nie sprawdzałem, ale zobaczyłem, że gdy właczę ślady wskaźnika (niezależnie od wielkości) - skakanie snika. Gorzej ze nie lubie tych śladów.

 

Czy nikt nie spotkał się z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...