Skocz do zawartości
tomass

Athlon64 3000+ grzeje sie ostro.. (???)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wczoraj wymieniłem płytę główną (Gigabyte GA-K8NS nForce3), procka (Athlon64 3000+ socket 754) z zasilaczem (Spire KestrelLing II CF708B3), dokładnie to jest to ten "zestaw" -> http://sklep.komputronik.pl/bundel.php?id=14300. W komplecie wentylatorem na procka była pasta, zrobilem nia krzyżyk na procku i założyłem wentylator. Po uruchomieniu wszedłem do biosa wczytałem optymalna konf. i zerknąłem na temp proca. Ku mojemu zdziwieniu zaczeła dosyć szybko rosnąć z 25 - 57 stopni (nie wiem do ilu by doszło dalej, bo zrobiłem reset ;)). Po instalacji Windy program SpeedFan wskazuje temperaturę w okolicach 44-46 stopni. Włączyłem Q3, pograłem może z 5 czy 10 minut i temperatura zaczeła przekraczać 60 stopni.. Spękałem trochę i wyłączyłem szybko i temp cały czas utrzymuje się w granicach 44-46*. Co on się tak kurde grzeje?

To chyba nie jest normalne, dodam że wcześniej miałem Athlona XP 2400+ na Chaintech Summit 7VJL1 i tam też temperatura trzymała się wysoko, ok 50* podczas grania ale nie przekroczyła nigdy 60*..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Tamp masz w normie- szczególnie zważywszy na to, że cooler jest średniej jakości Aluminiowy, no i że pasta jest silikonowa. Jakbys posmarował AS5 to myuślę temp by spadła o pare stopni. Zresztą im mniej pasty tym lespiej, ale też bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnio się na tym znam ale wydaje mi się ze jesli zrobiles pasta cos takiego:

 

Dołączona grafika

 

to jest to źle nałorzona pasta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ale ponad 60 stopni po 5 minutach Q3 :/. Boje sie sprawdzac co bedzie po dluzszej grze w cokolwiek innego :|.. To ile ten procesor wytrzymuje :| i jak wygląda temperatura tego proca u ciebie bo widzę, że też masz A64?

...to jest to źle nałorzona pasta :D

to jak jest dobrze? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o smarowanie proca to:

 

1. dajesz na srodek gluta z pasty

2. nakladasz na to radiator

3. krecisz lekko coolerkiem zeby sie ladnie pasta rozeszla

4. sprawdzasz temp i piszesz czy pomoglo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

soker dobrze gada- tak sie nie nakłada pasty- ona musi być w centralnej części proca (ok. 1/3 powierzchni na samym środku ) równomiernie i jak najcieniej nałożona.

Wyobraź sobie że ja mam WC i bez shrouda z 1 wiatrakiem na 2 chłodnicach miałem w stressie 60* (teraz ze shroudem i 2 wiatrakami mam 51),więc to co ty masz to raczej nic aż tak strasznego. Zreszta jak przekroczysz max temp to się system wyłączy (ustaw tak w biosie) i już. Polecam ci kupic 2 arctici i zrobić w budzie jakiś przewiew. Ew. możesz też zmienić paste na AS5 lub OCZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to chyba będę musiał tamtą zdrapać czy co :P. Jaka pasta jest najlepsza?

Aha no i co z tą temperaturą, ile A64 wytrzymuje? ;)

 

-- update

ok dzieki za rady po swietach kupie dobra paste i zrobie jak radzicie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim A64 po katowaniu sprzetu mialem na procku max. 58 stopni!! Po podkreceniu go do 2,2GHz temp podskoczyla o 5-6 stopni. Cooler mam standardowy oferowany w wersji BOX. Nie jest on zbyt okazaly ale jak sie okazuje chlodzi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 75* jak poszedłęm 2.0@2.6i przesedł Loop 1 w SuperPi, ale dalej wyłaczyłem.

 

Ja też mam syliconową pastę. Naprawde to taki shit? Ja paste nakładam tak, że na cały proc u góry (tą srebrną obudowę) kładę lekką warstwę i wszystko. A radiator to przyciskam do tego na hamca jak już proc leży w łóżeczku.

 

PS. Zmieniłbym na silver, ale podobno potem nie chce się ta pasta zdjąć z procka i z radiatora i zostają ślady :E Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)To ile ten procesor wytrzymuje :|(...)

Dla wszystkich CPU pod socket 754 max temp to 70C

Pod socket 939 wykonanych w technologii 0,13u max temp to 70C

Pod socket 939 wykonanych w technologii 0,09u max temp to 65C

wg. specyfikacji podanej na www AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

paste sie nakłada tylko na srodek CPU bo tam jest rdzeń a to tylko on sie grzeje (w 130nm A64 jest on sporych rozmiarów)

AS5 to najlepsza pasta (od silikonowej różni się 2-4*C w stressie) podobno- bo ja te,ż mam silikonowwą ale planuje szybko zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS5 to najlepsza pasta (od silikonowej różni się 2-4*C w stressie)

No wiec Arctic Silver 5 mnie zawiodla.. Wczesniej mialem jakas taka biala dolaczona byla do wentylatora Spire, usunalem tamta dokladnie, zrobilem gluta AS5 mniej wiecej cos takiego:

Dołączona grafika

(obrazek ze strony www.arcticsilver.com), nastepnie polozylem wentylator, przymocowalem, wlaczam kompa, windows, speed fan -> temp powoli doszla do 43.. (z poprzednia pasta 44..), wlaczam Q3, po 7 minutach mialem juz 57* ..... i taka temperatura utrzymywala sie. Na poprzedniej pascie po 15 minutach w Q3 temp dochodzila do 54 stopni i taka sie utrzymywala caly czas. Kurde bylem taki pelen nadziei co do tej pasty a tu klops :(... I co wy na to?

Dodam jeszcze ze bude mam caly czas otwarta, w pokoju jest ok 24*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...