Skocz do zawartości
coca-cola

1700+(Palomino) i magiczna granica FSB 157. Da sie wiecej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma kolejne pytanie do waszego zacnego grona :)

Otoz moj 1700+(palomino) idzie stabilnie tylko do 157x11 przy napieciu v1.9. Dalej owszem uruchamaia sie ale wysypuje sie w roznych momentach. Raz sie zawisci, raz jest BSOD a raz sie zresetuje. Zmiana napiecia wyzej juz nic nie daje, aby osoagnoc stabilnosc. Ostatnia granica Mhz jaka udalo mi sie go uruchomic to 171 przy 1.95 i Vdd 1.8. Jak juz mowilem nie ma mowy o stabilnosci i teraz moje pytanie. Czy mnoznikiem jeszcze uda mi sie cos zdzialac? czy to max tego zlomu. W sumie 1721Mhz to jest wiecej niz normalnie, ale czlowiek by chcial wiecej :twisted:

Za wszelkie odpowiedzi bede z bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie chętnie sprobował pokręcić FSB mojego palomino, ale moja płyta nie ma blokady. Mój procek pojdzie nawet na niższym napięciu niż nominalne. Fabrycznie 1600+ ale podkręcony mnożnikiem na 1900+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem palomino 1700+, na zwyklym coolerze nie postowal powyzej 1800 mhz,

na dobrym coolerze postowal na 1950 mhz.

Max stabilne co z niego wydusilem to 1850 przy temperaturze nie przekraczajacej 50* i vcore 1.95, prosil o wiecej voltow ale plyta nie dawala rady.

 

Napisz czym chlodzisz swojego i jakie temperatury osiaga.

Najlepiej odblokuj mnoznik i krec na ile ci pamiec/plyta pozwoli, procesor nie jest tu ograniczeniem, nie daj sie nabrac jak ktos ci powie ze palomino nie chodza na wysokim FSB bo to absurd :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chlodzenie to typowy Coolmaster, a temp nie przekracza w tej chwili 53stopni. Mam pytanko, otot do pn. nie jestem w stanie kupic kleju przewodzacego prad (bo jesli dobrze sie orientuje, to wlasnie takowy jest potrzebny do laczenia mostkow) i czy mozna to czyms zastapic? Mam za duzo wolnego czasu i chetnie bym wycisna wiecej z procesora.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Palomino moge puszczac tak, jak w podpisie - przestawiajac magistrale na 166 i to bez dodatkowych zabiegow (chlodzenie: Titan). Chodzi ok, temperaturka troche duza, no ale.. 0,18u robi swoje.

 

Wstaje bez oporu na 1750, ale pamieci sa oryginalnie 133, wiec dalej one wykladaja calego kompa. Probowalem dobic do 1800MHz, ale pamieci wymiekaja i komp nawet nie drgnie.. i trzeba bios resetowac.

Jak kupie po nowym roku Kingi, to porzadze troche :)

ModeCom 300GT, wiec sie nie boje.. prawie...

 

coca-cola: w twoim przypadku to obstawiam, ze wymieka zasilacz, bo raczej nie plyta - ja mam tez Epoxa (starszego) i dziala ok. No chyba, ze pamieci jakies lewawe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...