Skocz do zawartości
tomass

Athlon64 - najlepsze chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcialbym zmienic moj BOX-owy coller na A64(podpis). I raczej wybiorę pomiedzy tymi dwoma tytulowymi coolerami : Zalman CNPS7000B-AlCu vs QC-80CU. Czy oplaca sie doplacac do Zalmana, czy lepszym wyborem będzie Pentagram. Codzi mi o to, aby cooler mial jak najwieksza wydajnosc, oraz by byl cichy. A moze mam wybrac cos innegro, oczywiscie musi sie zmiescic do mojego MOBO. Kwota - 120 zł. Tylko nie pisac takich rzeczy: Dołóż 100 zł i kup .... . 120 zł to dla mnie absolutne maximum

 

Tak więc: co wybrac?

 

Pozdrawiam

1323430[/snapback]

Arcting cooling Freezer 64. Nic lepszego nie znajdziesz, a juz napewno za te pieniadze - 89 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

 

Cena bardzo mi odpowiada, czy mozna powiedziec ze ten Arctic jest lepszym chlodzeniem niz QC-80 i CNPS7000B-AlCu?

1323617[/snapback]

Tak jest wydajniejszy od obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dexter, napisales, ze masz to: http://www.4max.com.pl/default.asp?g=24&produkt=1043 Jakie masz temperaturki? Chcialbym kupic jakies chlodzonko do mojego A643000 @ 2400MHz tak do 200 zeta, co mozecie polecic?? Najlepiej zebym mogl jeszcze troche proca podkrecic bez slyszenia wentyli :). Ktory stad: http://www.4max.com.pl/pgrupa.asp?gg=19&g=24 byscie polecali?? Czy te urządzonka bezwentylatorowe zdaja egzamin? Ma ktos ktores z nich, albo moze ktos to gdzies testował??? A moze by takiego Peltierka dorzucic: http://www.4max.com.pl/default.asp?g=127&gg=19&produkt=202?? Ktory cooler jest w stanie wystarczajaco schlodzic to ogniwo?

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk ja mam Frezerka 64

W tej chwili przy podkręconym kompie temp. (ściąganie z netu, przeglądanie słuchanie muzy) 26-28 stopni , stress ( jak wyżej + granie bez słychania muzy ) 30-34 stopnie zależnie od temp w pokoju :)

Mam puszczony na 2100 rpm i jedyne co słysze to Zalman VF700 i HD

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro kupuje a64 3000 (754) i Abita KV8-Pro ... i motam sie przy chlodzeniu kurcze juz niewiem co brac ... chce miec ciche wydajne niezawodne chlodzenie

rozmyslam nad zalmanem 7000 cu , Pentagramem ( obojetnie jaki byle wszedl na plyte , i tym nowym chlodzeniem Arctic Freezer 64 ...

 

doradzcie cos w sumie bylem juz zdecydowany na pentagrama ale w testach kazdy przegrywa z zalmanem i na dokladke pojawil sie Arctic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wygląda zapinka pod socket 939? Chcę sprzedać kolesiowi Pentagrama Q-80AlCu i nei wiem czy wejdzie... Jest to coś podobnego jak socket A?

1341322[/snapback]

Pentagrama pod socket 939 przykreca sie dwoma srubkami. Trzeba zdemontowac koszyczek z plyty najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli taki koszyczek jak pod socket A? Zakłada się koszyczek potem do tego koszyczka przykręca się Q-80?

1341544[/snapback]

NIE. Koszyczek jest na kazdej plycie pod AMD s939 i s754. Zeby zamontowac Pentagrama, nalezy go zdemontowac.

 

To żółte dookoła socketu:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebia zalozony wentyl Gigabyte 3D Cooler Pro (temp 33 stopnie a w stresie 41), ale koledze skladalem kompa i u niego zalozylem Thermaltake® eXtreme Venus 12 K8 wentyl rewelacja. Roznica pomiedzy gigabytem a THERmaltake to czasaami okolo 8 stopni.

Polecam Thermaltake® eXtreme Venus 12 K8 w niemczech koszt okolo 30-35 Eur.... swietny wentyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...