Skocz do zawartości
kamiloz

GeFroce 3 Ti500 czy Radeon 9550 ?

Rekomendowane odpowiedzi

kurde a moj kolega ma tego radka 9550 non OC i underground 2 mu chodzi tak jak mi na podkreconej karcie na Ti500!!

a ma (on) A1700 i ECS k7s5a i 512 ramu!!

 

ps. na dzisiejsze czasy moim zdaniem 9550 jest lepszym wyborem niz Ti500!!!

 

ps2. czy duzo na GF3 daje 128MB ramu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, ale wojna wynikła :lol: :lol:

 

ja powiem tylko tyle ze miałem gainwarda ti200 podkręconą powyzej ti500(240/540) i w dooma3 gralem w 800x600 @ medium w chu***** grafice, a gdy qpilem 9550 na default dało sie grac w 800x600 high i efekty dx9.0 widoczne golym okiem....do teraz miałem 3 karty hisa 9550 i powiem ze kazda była lepsza od tamtego gainwarda ktorego miałem wczesniej! hmm...nabijacie sie ze ktos mowi ze jak 9550 ma 3x wynik wiekszy w 3dm2k3 to jest 3x szybszy od gf....moze 3x szybszy nie jest, ale gdy karta nie obsługuje testów to znaczy ze juz jest przestarzała....żadna z nich nie jest jakimś demonem szybkości, ale ja na 9550 gram sobie w nfs:u2 w 1024x768 w high, w far cry w 1024x768 high( a na gf3 musiałem w 800x600 medium nawet na podkreconej :? ) powiem tyle: jeżeli grasz mało, albo grasz w starsze gry na dx 8 to bierz GF3. jezeli lubisz pograc w nowości to bierz Radka...w dx8 szybszy gf, w dx9 radziu, co nie znaczy ze zawsze to bedzie płynne.....ja i tak planuje zmiane na GF6600GT, bo czy gf3 czy radek to GÓWNO! Żadna karta niedługo nie bedzie zapewniac płynnej gry...

 

PS> prośba do moderów - zakietujcie ten temat bo nie ma sensu wojna :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzić każdy może, np. mój kolega twierdzi, że ogórkowa jest lepsza od pomidorowej :lol: :lol:

Pomidorowa lepsza :)

 

On miał dwie karty w domu mogł sobie potestować jedną i drugą

Wybrał lepszą

 

Jak te karty tyle kosztowały to zapewne większość fanów 9550 na chleb mówiła wieszak. :lol:

Nie jestem fanem 9550, wcześniej miałem 9800pro ale sie zepsula nie uznali mi gwarancji i trzeba bylo cos kupic za male pieniadze, ale o dobrym współczynniku cena/wydajność/OC.

Na tą chwile nie ma lepszej karty za ta kaske.

A co do chleba i wieszaka to "mały nie podskakuj" ;) bo ty jeszcze kilka miesięcy temu na TWEAK mówiłeś wieszak :lol:

 

Poza tym, jeśli nawet kupowali za takie pieniądze to teraz już zapewne siedzą na czymś w okolicach NV6600-6800 lub X800. A co do zakupu karty za grosze, która wspiera całą swoją mocą i okazałością PS/VS 2.x i dx9, no cóż... proszę bardzo

Może kilku ma teraz NV6600-6800 lub X800 a resza brala karty na raty albo wydawala oszczednosci i teraz ich nie stac na ponowny wydatek w okolicach 1000-1500z.

Karta 9550 tez wspiera całą swoja mocą PS/VS 2.x i dx9 bo nie ma innego wyjscia (za mala wydajnosc) :) ale musze przyznac, ze ta wersja co ja mam dzielnie sie spisuje w grze w ktora teraz gram (HL2). Jednak da się napisać gre która ma świętna grafike i działa na low endowych kartach płynnie.

W sumie gdyby nie konkurencja ATI to pewnie wszyscy by mieli GF3 bo nie byloby lepszych kart i wszystkie nowe gry smigalyby az milo.

Przeciez na XBOXie wszystkie nowe gry chodza plynnie a tam jest wlasnie GF3

 

Zaczyna się era 9550 :lol: :lol: :lol: Jasne, jest dużo lepszych kart, ale czy należą do nich 9550?

Można tak powiedzieć po prostu 9550 należą do segmentu gdzie cena/wydajność jest na zajebistym poziomie. Nie ma nic lepszego za tą cene co wspiera PS/VS 2.x i dx9. Nie każdy moze sobie pozwolic na dobra karte za cene kilkukrotnie większą.

 

Nie chce ani bronić GFTi500, ani wbijać w ziemię 9550-obie karty są PORÓWNYWALNE-w grach trochę lepiej wypada GF, Radek wyświetla lepszej jakości obraz na TV.

Te karty nie są porównywalne, jak ktoś sobie chce kupić przestażłą kartę to jego sprawa. Jak komuś nie zalezy na nowych efektach w grze to nie ma sensu zmieniać karty na 9550. Ciekawe kto się kieruke jakością wyświetlania obrazu na TV w jednym i drugim przypadku jest beznadziejny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty nie są porównywalne, jak ktoś sobie chce kupić przestażłą kartę to jego sprawa. Jak komuś nie zalezy na nowych efektach w grze to nie ma sensu zmieniać karty na 9550. Ciekawe kto się kieruke jakością wyświetlania obrazu na TV w jednym i drugim przypadku jest beznadziejny .

No i znalazl sie jeden user ktory dal odpowiednia puente do calego tematu :)

Jak napisal Jodlasty te karty sa nieporownywalne brak obslugi efektow dx9 dyskwalifikuje juz na starcie karty pokroju 3ti i 4ti jak i radki 8500-9250... Po prostu niewazne jaka by mialy wydajnosc...nawet 32potoki nic by nie daly bez obslugi dx9 :wink:

Imho powiniem byc to koniec sporow na temat 3-4ti vs. 9550 :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty nie są porównywalne, jak ktoś sobie chce kupić przestażłą kartę to jego sprawa. Jak komuś nie zalezy na nowych efektach w grze to nie ma sensu zmieniać karty na 9550. Ciekawe kto się kieruke jakością wyświetlania obrazu na TV w jednym i drugim przypadku jest beznadziejny .

No i znalazl sie jeden user ktory dal odpowiednia puente do calego tematu :)

Jak napisal Jodlasty te karty sa nieporownywalne brak obslugi efektow dx9 dyskwalifikuje juz na starcie karty pokroju 3ti i 4ti jak i radki 8500-9250... Po prostu niewazne jaka by mialy wydajnosc...nawet 32potoki nic by nie daly bez obslugi dx9 :wink:

Imho powiniem byc to koniec sporow na temat 3-4ti vs. 9550 :wink: pozdrawiam

to pchaj sie w tego dx9 skoro prawie nigdzie go niema

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

nfsu2 różnicy prawie niema[krople deszcu na ekranie monitora]

farcry[ciut lepiej wyglądające rury]

hl2[woda, po wgraniu patcha mam taką samą u siebie]

doom3[nie mam pojecia , slyszalem tlyko o jakichs zalamaniach w kanalach wentylancyjnych]

wszystko bylo porównywane tu na tweaku i najbardziej pyskowali zazwyczaj ludki z 9550/9600pro

więcej grów ważniejszych nie pamiętam :P

 

co ci z tego dx9 skoro prawie nigdzie go niema??;]]]]]

ofiary marketingu

 

 

pewnie zaraz napiszecie ze robie takie najazdy na dx9 bo mam 4ti :lol: :lol: :lol: :lol:

jest różnica między kartą mocniejszą, a kartą z dx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gra, w ktorej wyraznie widac roznice miedzy PS1.1 a PS2.0 jest IMHO MoH:Pacific Assault (no i HL2); Doom3 to wogole wyglada tragicznie, w NFSU2 ani Farcry nie gralem...

 

A, i co ciekawe, woda w Morrowindzie wyglada u mnie lepiej na 6600GT niz na R8500, a to niby DX8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gra, w ktorej wyraznie widac roznice miedzy PS1.1 a PS2.0 jest IMHO MoH:Pacific Assault (no i HL2); Doom3 to wogole wyglada tragicznie, w NFSU2 ani Farcry nie gralem...

 

A, i co ciekawe, woda w Morrowindzie wyglada u mnie lepiej na 6600GT niz na R8500, a to niby DX8...

zwracam honor

to prawda w MOH'u rzeczywiscie widac różnice.

 

co do morrowinda to on jest dziwny bo chodzi mi tak samo jak na 4mx tylko ze z normalną wodą;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty nie są porównywalne, jak ktoś sobie chce kupić przestażłą kartę to jego sprawa. Jak komuś nie zalezy na nowych efektach w grze to nie ma sensu zmieniać karty na 9550. Ciekawe kto się kieruke jakością wyświetlania obrazu na TV w jednym i drugim przypadku jest beznadziejny .

No i znalazl sie jeden user ktory dal odpowiednia puente do calego tematu :)

Jak napisal Jodlasty te karty sa nieporownywalne brak obslugi efektow dx9 dyskwalifikuje juz na starcie karty pokroju 3ti i 4ti jak i radki 8500-9250... Po prostu niewazne jaka by mialy wydajnosc...nawet 32potoki nic by nie daly bez obslugi dx9 :wink:

Imho powiniem byc to koniec sporow na temat 3-4ti vs. 9550 :wink: pozdrawiam

to pchaj sie w tego dx9 skoro prawie nigdzie go niema

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

nfsu2 różnicy prawie niema[krople deszcu na ekranie monitora]

farcry[ciut lepiej wyglądające rury]

hl2[woda, po wgraniu patcha mam taką samą u siebie]

doom3[nie mam pojecia , slyszalem tlyko o jakichs zalamaniach w kanalach wentylancyjnych]

więcej grów ważniejszych nie pamiętam :P

co ci z tego dx9 skoro prawie nigdzie go niema??;]]]]]

ofiary marketingu

 

 

pewnie zaraz napiszecie ze robie takie najazdy na dx9 bo mam 4ti :lol: :lol: :lol: :lol:

jest różnica między kartą mocniejszą, a kartą z dx9

Hmm...wiedzialem kto sie tu zjawi :D ciekawe dlaczego :roll:

Napisze jedno wymienilem 3ti na to co mam wczesniej niz sie pokazaly te tytuly ktore wymieniles :wink:

Powod byl mozna powiedziec blachy ale byl :wink: Gdy gralem w colina3 nigdy nie widzialem slonca... Dlaczego? przeciez na filmikach bylo fajne slonce i ladnie wygladalo ale nie dane mi bylo go ogladac :cry:

Pewnego razu pozyczylem od kolegi fantastycznego fx5200 :lol: Gdy odpalilem ta gierke zlapalem sie za glowe... gra rwala przy tych samych ustawieniach niesamowicie...az strach bylo wjezdzac do lasu :D

Ale cos sie pokazalo...co to bylo...wlasnie wyzej wspomiane slonce jak na tamte czasy wygladalo niesamowicie :wink:

Oczywiscie moglem grac dalej w colina3 nawet plynniej niz na tym nieszczesnym fx5200 ale pewiem niedosyt pozostal...

Kolejna gra jest Max Payne2 na swoim 3ti moglem grac w wysokich detalach i gralo sie naprawde super bylo tylko jedno ale... gdzie odbicia w lustrach?? niestety aby mozna bylo zobaczyc ten efekt potrzeba bylo karty obslugujacej dx9 :wink:

Oczywiscie ktos powie co to ma byc jakies slonce , jakies odbicia w lustrach co to ma byc jak gra chodzi... Zgodze sie z tym mozna grac na starszych grafach w gierki ale pozostaje wrazenie ze cos nam umknelo i nie widzielismy gry w calej okazalosci...

Ponad rok temu wymienilem grafike chociaz na 3ti moglem grac bez przeszkod ale zrobilem to z tego powodu bo zalezalo mi na nowych grach i wszystkich efektach jakie one oferuja :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do morrowinda to on jest dziwny bo chodzi mi tak samo jak na 4mx tylko ze z normalną wodą;]

A to dlatego, ze poza woda to to jest czysty DX7. Poza tym Morrowind jest bardzo zalezny od RAMu i proca (choc nie az tak jak HL2).

Inna rzecz, ze akurat moj Morrowind nie jest miarodajny, bo mam ponagrywane ponad 500MB modow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do morrowinda to on jest dziwny bo chodzi mi tak samo jak na 4mx tylko ze z normalną wodą;]

A to dlatego, ze poza woda to to jest czysty DX7. Poza tym Morrowind jest bardzo zalezny od RAMu i proca (choc nie az tak jak HL2).

Inna rzecz, ze akurat moj Morrowind nie jest miarodajny, bo mam ponagrywane ponad 500MB modow :)

a myslisz ze tylko ty masz mase modów :P ;]

też jestem fanolem tej giercy;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płakać mi sie chce :<<< z co nie ktorych postow .

-Bierz 9550 ( BIERZ JE BO JA JE MAM , I JEST BEZNAJDZIEJNE ALE ROBIE CI NA ZLOSC ) ... czy tak ?...

n i e .

-wesolego roku :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty nie są porównywalne, jak ktoś sobie chce kupić przestażłą kartę to jego sprawa. Jak komuś nie zalezy na nowych efektach w grze to nie ma sensu zmieniać karty na 9550. Ciekawe kto się kieruke jakością wyświetlania obrazu na TV w jednym i drugim przypadku jest beznadziejny .

No i znalazl sie jeden user ktory dal odpowiednia puente do calego tematu :)

Jak napisal Jodlasty te karty sa nieporownywalne brak obslugi efektow dx9 dyskwalifikuje juz na starcie karty pokroju 3ti i 4ti jak i radki 8500-9250... Po prostu niewazne jaka by mialy wydajnosc...nawet 32potoki nic by nie daly bez obslugi dx9 :wink:

Imho powiniem byc to koniec sporow na temat 3-4ti vs. 9550 :wink: pozdrawiam

to pchaj sie w tego dx9 skoro prawie nigdzie go niema

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

nfsu2 różnicy prawie niema[krople deszcu na ekranie monitora]

farcry[ciut lepiej wyglądające rury]

hl2[woda, po wgraniu patcha mam taką samą u siebie]

doom3[nie mam pojecia , slyszalem tlyko o jakichs zalamaniach w kanalach wentylancyjnych]

wszystko bylo porównywane tu na tweaku i najbardziej pyskowali zazwyczaj ludki z 9550/9600pro

więcej grów ważniejszych nie pamiętam :P

 

co ci z tego dx9 skoro prawie nigdzie go niema??;]]]]]

ofiary marketingu

 

 

pewnie zaraz napiszecie ze robie takie najazdy na dx9 bo mam 4ti :lol: :lol: :lol: :lol:

jest różnica między kartą mocniejszą, a kartą z dx9

no to sobie pozycz od kogos karte dx9 i wlacz dooma potem wsadz gf4 i zobacz roznice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sram na to wasze 9550 które jest mega wypasne

 

ide na sylwestra i od przyszłego roku nie pisze z bucami którzy posiadają to "mega cudo"

hepi niu jyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sram na to wasze 9550 które jest mega wypasne

 

ide na sylwestra i od przyszłego roku nie pisze z bucami którzy posiadają to "mega cudo"

hepi niu jyr

kto tu jest BUC-em :lol: :lol: ciach!a człowieku chyba czytać ze zrozumieniem nie umiesz. to jest takie same "mega cudo" jakie ty posiadasz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu wymienilem grafike chociaz na 3ti moglem grac bez przeszkod ale zrobilem to z tego powodu bo zalezalo mi na nowych grach i wszystkich efektach jakie one oferuja :wink: pozdrawiam

Dokładnie

Ja z tego samego powodu zmieniam karty graficzne.

Takie małe drobiazgi graficzne ciesza oko i to jest dla mnie wystarczający powód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sram na to wasze 9550 które jest mega wypasne

 

ide na sylwestra i od przyszłego roku nie pisze z bucami którzy posiadają to "mega cudo"

hepi niu jyr

bo bidulce 9550 nie zadzialalo w jego komputerku, dziecko sie zdenerwowalo i teraz bedzie malkontencilo na kazdym kroku... wywody twoje sa godne pozalowania

 

ps. normalne kusilo mnie juz dawno i musialem to napisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sram na to wasze 9550 które jest mega wypasne

 

ide na sylwestra i od przyszłego roku nie pisze z bucami którzy posiadają to "mega cudo"

hepi niu jyr

bo bidulce 9550 nie zadzialalo w jego komputerku, dziecko sie zdenerwowalo i teraz bedzie malkontencilo na kazdym kroku... wywody twoje sa godne pozalowania

 

ps. normalne kusilo mnie juz dawno i musialem to napisac...

widze ze waszej stronie również skonczyly sie argumenty , i rozpoczeły sie wycieczki osobiste :D

przyrko mi ;]]]]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem gef 3 :] :)

nie mialem osobiscie r 9550 :( (na dluzej w home)

 

GeF 3 - zapupista karta ! nawet teraz tania jak barszcz ale wypasiona te wszystkie nfsy itp chodza super plynnie, w domika po opytmalizacji (bezstratnej ) spokojnie pograsz, w farcry rowniez ! praktycznie na maxa !

 

R9550 - wydajnosc w dx8 praktycznie ta sama jak gef3 !!! raz wygra gef raz radek :]

 

+ na korzyst RADKA przemawia kiepski ale jest dx 9 :) i nowsza konstrukcjia , cena niska :]

wybrac mzoesz sobie jakis wypasiony model dobrej firmy z super memorkami ktory łądnie podkrecisz :]

 

 

- GeForce 3 Ti 500 6.5/10 pkt

 

- Radeon 9550 8/10pkt

 

- GeForce 4 Ti 10/10pkt

 

tak to wyglada :)

 

 

;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...- GeForce 3 Ti 500 6.5/10 pkt

 

- Radeon 9550 8/10pkt

 

- GeForce 4 Ti 10/10pkt

 

tak to wyglada :)

Nie chce tutaj znowu wytaczac swoich argumentow ale napisze jedno...moze i ta skala jest dla Ciebie ok ale jak dla mnie radka nie powinno na niej byc jest to po prostu karta ktora obsluguje inne standardy i takie porownanie jest troche bez sensu... Ja zaprezentuje swoja skale i tutaj musza byc dwie :arrow:

 

Skala wydajnosciowa DX8

 

Radeon 9550 8/10ptk

GeForce3ti 8/10ptk

GeForce4ti 10/10ptk

 

Skala wydajnosciowa DX9

 

GeForce3ti 0/10ptk

GeForce4ti 0/10ptk

Radeon 9550 5/10ptk

 

Niestety skala wyglada tak i tego nic nie zmieni nie chce mi sie pisac dlaczego,poniewaz napisalem to kilka postow wyzej :wink: Oczywiscie nie musicie sie z tym zgadzac bo to tylko moje zdanie :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze waszej stronie również skonczyly sie argumenty , i rozpoczeły sie wycieczki osobiste :D

przyrko mi ;]]]]]]]

dokladnie bo to wszystko staje sie nudne... jak juz kiedys pisalem 9550 po oc mozna porownywac do ti4200, ti4600 jest szybsze i lepsiejsze, gf3ti jest gorsze... nawet ti500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Umbrella Gry ktorych tytuly prztoczylem wyszly ponad rok temu... Jak to ma wygladac wedlug Ciebie...wychodzi nowa gra a ja czekam,moze nawet rok :lol: ,na wyjscie sterow lub patcha ktore wygeneruja mi efekty ktore oferuje gra :roll: Co do Colina to czy aby na pewno masz te slonce w trzeciej odslonie tej gry :? Bo to czy masz slonce w colinie 4 czy w colinie 2005 to mnie raczej malo interesuje :roll: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uwazasz ze ja nie mialem :roll: Roznica pomiedzy 3ti200 a 3ti500 istnieje tylko w taktowaniu...

Powiem Ci tyle ze na tamte czasy karta nie potrafila wygenerowac slonca bez wzgledu na zastosowane sterowniki czy starsze czy nowsze po prostu slonca tam nie bylo :? Zeby byc dokladnym to napisze ze slonce bylo w jednym etapie a mianowicie w pierwszym odcinku w wielkiej brytanii slonce delikatnie przebijalo sie przez chmury... Lecz w pozostalych przypadkach slonca nie bylo a po przesiadce na radzia z podpisu bylo wszystko w porzadku :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

widze ze waszej stronie również skonczyly sie argumenty , i rozpoczeły sie wycieczki osobiste :D

przyrko mi ;]]]]]]]

dokladnie bo to wszystko staje sie nudne... jak juz kiedys pisalem 9550 po oc mozna porownywac do ti4200, ti4600 jest szybsze i lepsiejsze, gf3ti jest gorsze... nawet ti500

w sumie to nie chodzi o to która jest lepsza/szybsza, tylko o teksty w stylu 9550 gniecie na starcie 3ti, itd;]

3ti jest gorsza, już to napisałem , ale na pewno nie jest miażdżona tylko przez to ze nie ma dx9 :?

dopra nie pisze już niczego tutaj jak obiecałem;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...