Skocz do zawartości
kamiloz

GeFroce 3 Ti500 czy Radeon 9550 ?

Rekomendowane odpowiedzi

popatrzcie sie jeszcze raz na te testy w 3dmarku 2001

i tam jest GeForce 3 Ti ale 200/450 a Ti500 ma 240/500 wiec w 2001 bedzie na pewno szybszy (obie karty bez OC) od 9550

ja po max oc karty bez oc procka wyciaglem 11377 ( wiecej od tego radka w tym tescie:))ale oni mieli troche wolniejszego procka

w 3dmarku2001 moze i szybsza, ale we wszystkich nowych grach i testach duzo wolniejsza, a gdy jeszcze podkreci sie 9550 to wogole juz nie ma o czym mowic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3dmarku2001 moze i szybsza, ale we wszystkich nowych grach i testach duzo wolniejsza, a gdy jeszcze podkreci sie 9550 to wogole juz nie ma o czym mowic

no jest tak:)) niestety

ale jak sie ma mocna reszte sprzetu to na 3Ti tez sie da nawet fajnie pograc w najnowsze gry:))

 

ale tak jak mowilem wczesniej ta cena 320zl jest za wysoka i karty za tyle sie nie oplaca kupowac:))

tak jak pisali poprzednicy lepiej kupic w tej cenie jakiegos 4Ti lub dolozyc do 9550XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję porównać jakość obrazu palit gf3 ti 200 i radka 9550 noname. Na początku myślałem, że przypadkowo włączyłem anizo na radku i stąd duża różnica jakości obrazu na jego korzyść, ale anizo było wyłączone. Po jego włączeniu obraz zmiótł geforca. Wydajność w grze też wyższa, dlatego nie ma co się zastanawiać. Tylko radek.

Grami testowymi były FlatOut i HL2, i nie chodzi o efekty tylko o jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie dobrze zakrecic to GF3Ti200 mozna juz za 160zl kupic:))

a Ti200 dosyc szest idzie na Ti500:)

a radki sa chyba od 260zl wiec o 100zl drozsze a to w tym przypadku jest 70% GF3:)

a wydajnosciowo chyba az takiej przepasci nie ma bo karty sa porownywalne

 

ps. tak se popatrzylem na te gf na allegro i znalazlem jednego fajnego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37743590

niepoobcinanego <hahaha>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co tak sie rozsławiać:)

Przecież Ge-Force 3Ti500 nigdy nie byl jakosciowo dobry jak mówiła jego cena.. lepiej kiedys oplacilo sie kupic ge-force2ti.. no ale to bylo dawno, ale teraz wracam do tematu..

Radek 9550..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję porównać jakość obrazu palit gf3 ti 200 i radka 9550 noname. Na początku myślałem, że przypadkowo włączyłem anizo na radku i stąd duża różnica jakości obrazu na jego korzyść, ale anizo było wyłączone. Po jego włączeniu obraz zmiótł geforca. Wydajność w grze też wyższa, dlatego nie ma co się zastanawiać. Tylko radek.

Grami testowymi były FlatOut i HL2, i nie chodzi o efekty tylko o jakość obrazu.

jak czytam takie teksty to normalnie leże na ziemi.

nie ma różnicy miedzy obrazem generowanym przez ai czy nv a każdy kto tak mówi nosi chyba okulary 10dpi :lol: :lol: :lol: chyba ze instalujesz jakies 44.xx i ustawiasz wszystko na wydajnosc;]]]]

 

co do testów to 3dmarki to rzeczywiscie obiektywne testy;]]]]]]

ja mam 11.5k w 2k1 i co z tego?;]]]]]]

gierkami bys jakimiś zarzucił

 

a teksty w stylu 9550 zje 3ti sobie odpusccie.

ja bym nie śmiał nawet tak napisać o 9800pro i 4mx 8O

[ w dobie gorączki hl2 w jakichś testach 9800pro dostawało od 4mx 128/128 , w full detalach i full AA 8O ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _Azazel_

jest roznica miedzy nv a ati w generowanym obrazie po wlaczeniu aa/anizo... ale tylko na statyczych obrazkach bo w grze watpie zeby ktos sie przygladal a potem zmienial karte i znowu przygladal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf 4 mx vs 9800 i nadal bys miał watpliwosci bo to nv - sorry Leborg ale od tej pory bede ignorował takie texty bo coraz bardziej mnie szokujesz 8O

najpierw gf 4 ti przynajmniej cos na rowni wydajnosciowo, dalej poszlo jak z gorki :lol: gf 3 i gf 4 mx porownujesz opanuj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest roznica miedzy nv a ati w generowanym obrazie po wlaczeniu aa/anizo... ale tylko na statyczych obrazkach bo w grze watpie zeby ktos sie przygladal a potem zmienial karte i znowu przygladal:)

no po włączeniu aa i anizo ati wymiata, ale bez aa i anizo nie ma;]

 

DO PANA NA Górze . naucz sie bucu czytać ze zrozumieniem;]]]] ty najwięcej wiesz o 9550 z tego co widze;[[[[

nasłuchałeś sie opowiadan kolegów?;]]]]]

kocham takich idiotów, sprzętu na oczy nie widzieli ale swoje wiedzą;]]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg ma częściowo rację a częściowo nie :D:D:D

sam radeon 9550 jest chałową kartą, jedynie 9550Xt od gekube jest ponoć wypasiony.

Co do obrazów to myślę że różnica jest niezauwarzalne. No chyba ze ten geforce 3ti bedzie minta a radeon 9550 np. leadteka :D. Ale tak to różnica jest znikoma.

Tak na twoim miejscu to niekupiłbym żadnej z tych kart tylko geforce 4ti 4200 za 310zł Ginwarda w sklepie tweaka :) i wydajnośc bedziesz miał o niebo leprzą a i jakoąś obrazu conajmniej dobrą. A tym że nieobsługuje ta karta dx9 nieprzejmowałbym się zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9550 Gigabyte można mieć za ok 300 zł i ma pełne wsparcie dx9 po delikatnym szponconku z chłodzeniem można nawet wyczesać 9600xt ale to juz z vmod Moim zdaniem za tą cene nie ma co sie zastanawiać oczywiście ti 4200 też ma cos jeszcze do powiedzenia ale sądze że jak miał bym kupować to bym brał tego radzia po zmianie chłodzonka powinien conajmniej pójść 400/500 i będzie miał ok 3000pkt w 3dsmarku 03 i ok 11000 w 01 za tą cene nie widze innego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

nie ma różnicy miedzy obrazem generowanym przez ai czy nv a każdy kto tak mówi nosi chyba okulary 10dpi :lol: :lol: :lol: ...

 

 

...

[ w dobie gorączki hl2 w jakichś testach 9800pro dostawało od 4mx 128/128 , w full detalach i full AA 8O ]

 

czlowieku opanuj sie, roznica jest ogromna w jakosci obrazu

nie mowie tu o najnowszej generacji kart nv.

 

a txty typu 4mx miazdzy 9800 to sobie daruj lolku.

 

:lol: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze 9800 jest lepsze;]

testy byly w hl2 , link do nich na forum CDA

chyba logiczne ze 4mx nie wyświetli 3/4 efektów

po za tym człowieku chyba nie wiesz co to znaczy miażdży;]

 

a różnice między ati i nv widzą tylko tacy mózgowcy jak ty 8) z ATI :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, tylko,że ja niedawno przesiadłem sie z 4mx na 9550. Obie produkcji hisa i jakoś widze zauważalną różnice w obrazie. A okularów jeszcze nie nosze. Obie karty co by nie mówić low endowe, a wreszcie mam obraz na monitorku i tv na dobrym poziomie. Poprzednio miałem gf2mx i na tv była tragedia, dlatego 4mx nawet nie podłanczałem do tv.

A na radku spoko. Bede zmieniac karte to raczej wezme radka, bo widać,że ati bardziej szanuje klienta i sprzedaje solidnie wykonane produkty nawet w najniższym cenowo segmencie rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy nv (gf3ti500gaiward - wiec nie wąska) a ati (radek 9550 gb) jest duza roznica w "jakosci" obrazu ... o tv-out nie wspominajac.

A wracajac do tematu to nie oplaca sie juz kupowac gf3 ! wiec albo poszukaj jakiegos gf4ti - chodz to tez przezytek ( calkiem dobry , ale nie na nowe gierki ) albo kup jakiegos 9550 ( wzglednie xt )

 

A Pan Leborg jak zwykle walczy z wiatrakami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy nv (gf3ti500gaiward - wiec nie wąska) a ati (radek 9550 gb) jest duza roznica w "jakosci" obrazu ... o tv-out nie wspominajac.

A wracajac do tematu to nie oplaca sie juz kupowac gf3 ! wiec albo poszukaj jakiegos gf4ti - chodz to tez przezytek ( calkiem dobry , ale nie na nowe gierki ) albo kup jakiegos 9550 ( wzglednie xt )

 

A Pan Leborg jak zwykle walczy z wiatrakami :)

no to porównaj geforca normalnej firmy a nie gainwarda.

nie wiem czemu na tym forum jest jakaś legenda gainwarda, wszyscy sie nim podniecają, a jakośc obrazu ma średnią , potęcjał OC też nie najlepszy;]

 

porównaj LEADTEAKA albo MSi z Ati

i ustaw w sterach na jakość , a nie jak wszyscy znawcy na wydajnosc :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg popieram Cię, że GF 4 Ti to świetna karta ale trochę przesadzasz... Różnica w jakości i w grach jest... ale z włączonym AF i AA :lol: (na obu kartach z upiększaczami nie pograsz :wink: ) albo w grach, które obsługują część efektów z DirectX 9.0 (HL 2 i FlatOut), których GF 3 nie jest w stanie obsłużyc, więc w tym przypadku jest różnica 8) Ale w pulpicie czy oglądając filmy nie powinno być żadnej różnicy :? A co do wyjścia na TV... Radeon ma ramdac 400 MHz, a GF 3 tylko 350 MHz a to jest kolosalna różnica... Ogólnie obraz na TV będzie lepszy na Radku w tym przypadku :D Według mnie, dyskusja nie powinna mieć miejsca... Wybór jest oczywisty... Radeon po OC :twisted: w grach będzie wydajniejszy od GF 3 Ti nawet też po OC :twisted: nie sugeruję się 3D MArk'iem od którego proc i optymalizację przekładają się na wynik :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg popieram Cię, że GF 4 Ti to świetna karta ale trochę przesadzasz... Różnica w jakości i w grach jest... ale z włączonym AF i AA :lol: (na obu kartach z upiększaczami nie pograsz :wink: ) albo w grach, które obsługują część efektów z DirectX 9.0 (HL 2 i FlatOuto), których GF 3 nie jest w stanie obsłużyc, więc w tym przypadku jest różnica 8) Ale w pulpicie czy oglądając filmy nie powinno być żadnej różnicy :? A co do wyjścia na TV... Radeon ma ramdac 400 MHz, a GF 3 tylko 350 MHz a to jest kolosalna różnica... Ogólnie obraz na TV będzie lepszy na Radku w tym przypadku :D Według mnie, dyskusja nie powinna mieć miejsca... Wybór jest oczywisty... Radeon po OC :twisted: w grach będzie wydajniejszy od GF 3 Ti nawet też po OC :twisted: nie sugeruję się 3D MArk'iem od którego proc i optymalizację przekładają się na wynik :roll:

sory ale gdzie ja zaczęłem pisać ze gf4ti to swietna karta?;]

teraz to mi wisi która jest lepsza, chodzi mi bardzie o te niby różnice w jakości obrazu bez aa i anizo

 

wiadomo ze z tych 2 brac 9550 i powtarzam to juz którys raz;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a- za czasow gf3 sterowniki zawsze byly ustawione na jakość , co z tego ze jest wiecej fps jak obraz wygląda jakby kupa :)

 

b- porownuje sprzet jaki mam , miałem - opinie uzasadniam na własnym doświadczeniu

 

c- gainward to gainward i nfc :)

 

d- jaki jest twoim zdaniem "geforc normalnej firmy" 8O :lol: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a- za czasow gf3 sterowniki zawsze byly ustawione na jakość , co z tego ze jest wiecej fps jak obraz wygląda jakby kupa :)

 

b- porownuje sprzet jaki mam , miałem - opinie uzasadniam na własnym doświadczeniu

 

c- gainward to gainward i nfc :)

 

d- jaki jest twoim zdaniem "geforc normalnej firmy" 8O :lol: :?:

a- to sie wgrywa nowsze :]

b- no ja też mialem ati sramvidie matroxa;]

c-gainward to legenda jak maluch;] bo maluch przeciez tez ma swoją legende;]

d- winfast?;] MSi?;] na nich obraz jest śliczny;]

 

eeeee- ile masz w stresie na tym coolerze?;] bo tez chce go kupic jutro i nie wiem czy warto;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO OC Radeon 9550(wydajność radeona 9600pro) mozna porównać do Geforca 4Ti4200... Ale w grach takich jak doom 3, far cry itp. karta ati jest od 30 do 40% szybsza... W starszych grach karty mają podobną wydajność.... Ale każdy kto chce grać wie że liczą sie nowości :D wiec r9550 po OC jest o ok 30% szybszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg - zawsze musisz miec racje ? przynajmniej nie wyzywaj mnie od idiotów i buców - ja na Ciebie tak nie pisze i wiem z ''doswiadczenia'' ze gdybym ja na Ciebie tak napisal to od razu krzyczałbys ze ban zeby punkty karne sie posypały albo cos ,

rany szkoda ze nia ma na forum przycisku ignoruj

poza tym to skąd mozesz wiedziec ze nigdy na oczy nie widziałem r 9550 ?? 8O :lol:

sugerujesz sie podpisem czy jak ?

a to koledzy nie mają kompów ?

nie wiem o co Ci chodzi i w jakim celu prowadzisz tą krucjate (z nvidii jestes czy jak ? :lol: )

pracowałem na gf 4 ti 4200 u qmpla bardzo czesto przesiaduje, pracowałem na r 9600 Pro u brata u ktorego tez czasami sie zjawiam i r 9550 widziałem u innego kolegi z osiedla ktoremu doradzałem przy składaniu kompa

wiec bylbym wdzieczny gdybys wział to sobie do serca bo mam dzisiaj zły dzien i to szczyt mojej wytrzymałosci ze jeszcze probuje kulturalnie rozmawiac zwlaszcza z Tobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra stary , przepraszam poniosło mnie ciut :roll:

ja nie pisze ze 3ti jest lepsza tylko chciałbym sie dowiedizeć czym sie tak rózni ten obraz u ati od nievidi;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście wybrałbym 9550 tylko dlatego że ma dx9 więc nowe gierki bedą dobrze się sprawowały a na obronne nvdii to moge powiedzieć że robią znaczne lepsze stery ati po prostu nie potrafi zrobić porządnych sterów i ati jest nierzetelna bo nie optymalizuje nowych sterów pod starsze karty po prostu olała starsze karty a nvdia to nawet optymalizuje stery pod takie stary karty jak riva tnt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg nio ja powiem ze obraz miedzy ati a nv jest identyczny (wyjatek tv-out) to tak samo jak agp x4 a agp x8 (robiles problem ze ci 9550 nie chodzi na agpx8 tylko na 4 i zmieniles na 4ti) i powiem ci zle zrobiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...