Skocz do zawartości
dioda

IceboX rev3.0 może powoli ale do przodu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo mego zlego nastroju spowodowanym uszkodzeniem laptopa z czym idzie braku komputera postanowilem co nieco napisac co tam u mnie slychac...

 

Jak to bywa u mnie, moje projekty bardzo dlugo powstaja, jest to spowodowane brakiem czasu, pieniedzy, opieszałosci innych, brakiem dostepu do czesci itp. problemy. Jednak w czasie studiów starałem się sprowadzać do mojego domu cześci ktore posłuża mi do dalszej konstrukcji extremalnych systemów. Skad na to mam kase (no nie na wszystko) w pewnym stopniu znazłem czlowieka ,ktoremu spodobalo sie to co robie. W obecnej chwili wspopracuje z Ravenem, aby stworzyc niedrogie a wydajne systemy, które beda mogły konkurować z legendarna Prometeja czy Vapochilli LS i miec jeszcze spory zapas mocy :twisted: . Raven postarał się zamówić chłodnice (ciężka droga była ale udało mu się), kompresor, kapilare, filtry, zaworki itp. Ja natomiast staram sie na podstawie mi dostarczonego parownika chilly'ego (ktory nie ma sobie rownych przy swojej konstrukcji i cenie) zbudowac 5 egzemplarzy tych parownikow co widac na zdjeciu. Zajołem sie także sterownikiem mikroprocesorowym nad ktorym juz długo pracuje jedna firma oraz ja. Sprowadziłem przewody stalowe oraz kilka innych dupereli. Swoja droga gdy ze swiat zjade na studia, zajmuje sie obudowa na to malenstwo !!!. Pomysl na zpainke i izolacje tez juz powstal, mysle ze za jakis czas bede mogl sie pochwalic jzu pierwszym prototypem z 5 :wink:

Zdjecia sa jak zwykle dostepne w galerii: www.icebox.prv.pl ale zarzuciłem też kilka na forum :P

 

http://fc.overclockers.pl/gallery/albums/u...ics/10004/3.jpg

A tutaj widac chłodniczke oraz kompresorek Aspery model ne2134gk odpowiednik Danfoss'a sc12cl

 

http://fc.overclockers.pl/gallery/albums/u...ics/10004/8.jpg

4 chłodniczki, 7 filtrow (w tym 2 zapasowe), oraz kapilara, zaworki serwisowe

 

http://fc.overclockers.pl/gallery/albums/u...ics/10004/4.jpg

A tu widac material na parowniki, pret miedziany oraz rurka, gdzies 10 metrow kapilary...

 

http://fc.overclockers.pl/gallery/albums/u...cs/10004/11.jpg

Gosc programu parownik chilly'go.

 

To by bylo na tyle zycze wszystkim szczesliwego nowego roku... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast staram sie na podstawie mi dostarczonego parownika chilly'ego (ktory nie ma sobie rownych przy swojej konstrukcji i cenie) zbudowac 5 egzemplarzy tych parownikow co widac na zdjeciu.

czy mógłbyś nam, laikom, poopowiadać nieco o tym parowniku ? ;-)

szczególnie interesuje mnie jego ew. zdolność do pracy w poziomie.... :twisted: 8O hmmm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z chlodnicami/skraplaczami to byl problem bo trzeba bylo je najpierw zaprojektowac a pozniej znalesc kogos kto je zrobi. Niestety ceny pojedynczych sztuk sa dosc astronomiczne a jakosc wykonania nienajlepsza bo firma nie mogla zrobic ich maszynowo. Powod byl w miare prosty, zamowienie na tylko 5 sztuk.

 

Mnie ciekawi jak te parowniczki wyjda i jaka to bedzie mialo wydajnosc i glosnosc w porownaniu do vapo ls :> (chociaz glosnosc to juz wiem ze prawdopodobnie z leksza cichsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem taki parownik od chillyego i moze on pracowaz w kazdej pozycji. Oczywiscie najelpiej jest jesli jest dnem do dolu ale poziomo takze wysmienicie pracuje, troche gorzej moze byc do gory nogami ale tez powinno byc ok.

 

Obecnie oprocz parownika od baker18 jest to najelpszy parownik dostepny komercyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też modlę się o gaz.. oby był to R404a, zdaje mi się, że Raven ma go pod ręką

 

Jak będzie R134a, to chyba z berkutem wparujemy do Ciebie i to poprawimy :twisted:

 

Przy okazji, mam kilka pytań :

 

1). Ile wam kosztował walec miedziany i tuba miedziana?

 

2). Jaka jest nazwa modelowa tej aspery?

 

3). Ile wyniósł całkowity koszt za skraplacze?

 

4). Kapilara zdaje mi się być gruba.. ile to ma ID w mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co wy z tym r134a :lol: 507 pakujemy jesli sie nic lepszego nie znajdzie ;)

 

Walec to dioda wie ile placil ale cos kolo 70zl o ile dobrze pamietam

 

Nazwa aspery to NE2134GK, jak zreszta widac na zdjeciu. Jest to kompresor odpowiadajacy parametrami danfossowi sc12cl, czyli 12cc pojemnosc tloka, wydajnosci tez podobne. Wg mnie jest troche cichsza ta sprezarka niz danfoss.

 

Koszta za skraplacze to nie wiem czy moge powiedziec wiec dioda niech sie wypowie na ten temat ;)

 

Kapilara to 0,8mm ma, wg mnie ta jest najlepsza.

 

Nastawiamy sie raczej na duze obciazenia ;) wiec kapilary bedzie ok 2,5m. Mamy zamiar sobie wydajnosciowo pokonac vapo LS :>

 

I teraz moje spostrzezenia co do konkurencji, otoz zmodowana proma bije vapo o dobre kilka stopni pod obciazeniem, i nie chodzi mi tu o temp glowicy z tych smiesznych odczytow a o temp procesora. Merenfreak (jemu przerabialem prome) mowil mi ze pod duzym obciazneniem (a64 fx nie pamietam jakio @3ghz) proma trzymie ponizej zera kiedy vapo wymieka.Dodatkowo prometeia ma bardzo cichy kompresor. Plus jest taki ze promy juz praktycznie nigdzie nie ma ;)

 

Co do upychania tego w chiefie to wg mnie powinno sie dac, jak nie na tym kompresorze to na innym tylko troche by to podgrzewalo atmosfere w obudowie ;)

 

 

update

 

a co do parownikow to ten moze komercyjny nie jest ale dla mnie wymiata 8O

http://www.cooling-masters.com/forum/index...p?showtopic=788

 

http://lexacooling.free.fr/evapo/09.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec gaz jaki uzyje to R507 albo R404A (predzej ten bo wole mieszanke jednorodna). Parowniki beda wieksze niz chillego o 5mm na srednicy (pret 40mm zew i rura o 42 mm zew), za parowniki zajmie sie w poniedzialek lub wtorek zobaczymy jak to wyjdzie, system ma byc docelowo wydajnieszy niz konkurencji, kapilare uzywamy 0,8 mm (Raven mialo byc 15 m w calosci, dostalem 10m w calosci a w kawalkach 2m i 3m :!: )... Skraplacze sa naganie wykonane (dokladniej spawy), ale tu chodzi aby to bylo wydajne anie piekne, obudowa i tak calosc zakryje. Jak cos zapomnialem napisac to piszcie... staram sie o sprzet testowy typu Athlon 64 FX lub Pentium 4 Prescott.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staram sie o sprzet testowy typu Athlon 64 FX lub Pentium 4 Prescott.

Napisz do kogo, gdzie i kiedy... %-) Myślę, że skoro firmy sponsorują Overclockerów na świecie (USA, Francja, GBR, Japonia, Chiny...), to czemu by mieli nie zasponsorować entuzjastów OC w Polsce?!

 

Wydaje mi się, że znalazłby się ktoś, kto by zgodziłby się na test, tylko pewnie okupione byłoby to dużymi wymaganiami odnośnie reklamy firmy...

 

Great Job with ur 3rd ver.! I'm impressed!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allen3 - nie ma lekko. G ó w n o ich to obchodzi i ci nic nie dadza.  

 

KT nawet nie zareagowal. n/c.

 

Dioda ma z 2 strony lepiej czesc dyskusji z takimi ludzmi opracowana, ja jestem zbyt impulsywny.

W PL nigdy jakoś nie ma lekko, to jest jakiś specyficzny kraj :? Mimo wszystko życzę, aby ktoś się zgodził, tymbardziej, że mamy niewielu ludzi, którzy ujawnili się ze swoimi pomysłami, pracami, np. berkut, Dioda, RaVeN155...(wiem, że kogoś pominąłem, wybaczcie.), a ich/Wasze prace są na prawdę warte uwagi i należałoby wspomagać w ich tworzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma lekko. G ó w n o ich to obchodzi i ci nic nie dadza.  

:cry: Sam się o tym przekonałem podczas pisania arta o 5900XT jak zaproponowałem, że zrobię rekord na tej karcie, tylko potrzebowałem do tego drugiego 5900XT na części zamienne bo po takim katowaniu jakie karta miała przejść część elementów by poszła z :evil: dymem.

:evil: :evil: :evil: Odpowiedz Gainwarda - sponsorowanie benchingu jest dla nas niewymierne finansowo.

A rekord i tak zrobiłem i 8) ch im w d. Tylko jak bym miał od nich drugą kartę to bym zrobił o wiele więcej 3dmarków. Tak musiałem sobie odpuścić modyfikacje sprzętowe i skupić się tylko na biosie od karty ponieważ karta szła później na sprzedaż. Nie mogę tego zrozumieć przecież to jest dla nich jest forma najlepszej reklamy. Wiem jak było ze mną po tym co zrobiłem na swojej wszyscy w wątku o 5900 zaczęli wymieniać swoje 59xx na karty Gainwarda. Więc jeszcze pomogłem zarobić tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy stoja nastepujaco, dzis bylem u wojka (jakas daleka rodzina, czlowiek sie zna na rzeczy byl nauczycielem warszatow technikum mechanicznego) , postara sie mi zrobic te parowniki, jutro najpierw zrobi model z metalu, poniewaz stwierdzil ze moze byc problem ze skokiem nozy, bo "slimak" jest szeroki a obrot nie wielki... ale mowi ze raczej powinno dac rade.... do nowego roku parowniki pewnie powstana juz z medzi 8), a co z tym idze moje nowe "malenstwo" szybciej powstanie niz zamierzalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda jak chcesz to mogę sprawdzić czy mój dziadek nie mógł by robić takich na większą skalę bo robił juz podobne rzeczy. Tylko ja mieszkam w Nysie koło Opola więc nie wiem jak z transportem ich do Ciebie.

O transport sie nie martwie, narazie czekam na rezultaty u wujka, a jak nie da rady to pogadamy sobie na PW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu mam nowe wiesci, u wujka niestety zdolalem wykonac tylko jeden blok, zlamal przy tym jeden noz tokarski i powiedzial ze niepodejmie sie roboty, z wygladu nie wyszlo tak pieknie jak orginal chillego, ale wydaje mi sie ze w dzialniu bedzie dobry....

 

Czym to bylo spowodowane, okazalo sie ze chilly uzywa innego gatunku miedzi, jego jest twardsza i krucha moja natomiast jest bardziej "czysta" i dzieki temu jest bardzo miekka, ciezka do obrobki, zaklejaja sie narzedzia, ciezko jest z niej zrobic bloki, ale maja dzieki temu lepsza przewodnosc cieplna...

 

A tym czasem pociolem rure na korpusy parownikow te juz sa gotowe brakuje tylko blokow...

 

Nie poddalem sie tak szybko...

Pol dnia zjezdzilem po Chelmie szukajac zakladu ktory zrobil by moje bloczki... doczekalem sie, znalazlem firme ktora sie podjela zrobieniu parownikow. :wink:

 

Nastepnego dnia ku mojemu zdziwieniu parowniki wyszly tak wspaniale (niewidac tego tak dobrze na zdjeciach) ze wpadlem w samozachwyt, odrazu powiercone, sa bardzo ladne a pozatym wydajne... od chillego roznia sie tylko srednica (szerokoscia) i rodzajem miedzi moje maja 42mm, a chillego 38mm. W koncu "Made in Poland" i wydajniesze od orginalu ... 8)

 

http://fc.overclockers.pl/gallery/albums/u...10004/1%7E2.jpg

Wszystko w calosci, tylko isc lutowac :twisted:

 

http://fc.overclockers.pl/gallery/albums/u...10004/5%7E1.jpg

Porownanie do orginalu: po lewej blok chillego po prawej juz moj bloczek :)

 

http://fc.overclockers.pl/gallery/albums/u...10004/4%7E0.jpg

A tutaj spod parownikow jest wsumie gladki, ale specjalnie na spod zostawilem 0,5mm na polerke po spawaniu calosci...

 

Po reszte zdjec jak zwykle zapraszm do mojej galerii systemow IceboX: www.icebox.prv.pl

To by bylo na tyle w Warszawie musze sie zajac obudowa, sterownik juz sie robi :), a izolacje zamowie na tygodniu z czasem wkoncu skoncze rev3.0 i bede zacierac raczki na Presscocie bo taki powinienem dostac sprzet na testy 8)[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u chillyego? 80 dolarow ;) a za ile dioda to zalatwia tego nie wiemWyslanie tych 80$ do stanow kosztowalo mnie 15$, przesylke mialem za friko bo do berkuta tez kilka zeczy szlo. Cena niefajna ale lepszych parownikow raczej sie nie dostanie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...