Skocz do zawartości
dansei

Sypiący Sie Dysk Samsung Sp1614n ?

Rekomendowane odpowiedzi

jestem posiadaczem dysku SP1614N (niestety) :x od dokladnie roku

 

jakis czas temu wpadlem do kumpla z tym dyskiem, podpialem go, wlaczylismy kompa... niewiadomo skad wyskoczyl scandisk... puscilem go ...chce pokazac koledze film.. wlaczam go i zamiast obrazu i sciezki dzwiekowej z filmu mam doslownie zmixowane rozne mp3 z mojego calego dysku- obrazu brak!! Dodam ze przed wypieciem dysku wszystko bylo ok- no moze pozatym ze dysk sie grzeje niemilosiernie caly czas!! 8O troche zdenerwowany zaczlaem sprawdzac mp3 - okazalo sie ze niektore z nich albo niedzialaja wogole albo jak w przypadku pliku z filmem mam mix kawalkow...nazwy plikow sa niezmienione!! wqr***** poszedlem do domu zeby sprawdzic czy umnie to samo bedzie- okazalo sie ze padl system (win xp) proby naprawy nieprzynosily skutkow tak samo jak proba instalacji nowego systemu- wszystko zwieszalo sie poprostu przy sprawdzaniu dyskow podczas instalacji... wzialem dysk i wpadlem do innego kumpla-po kilku minutach zamotek z partycjami itd udalo nam sie uruchomic ten dysk...sforamtowalismy partycje systemowa potym jak zgralem kilka waznych rzeczy... 8) tym razem sprawdzanie dyskow sie udalo i zainstalowalem znowu xp... ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze film ktory sie wysypal u kumpla teraz umnie na nowym systemie dziala.. pewnie to jakis wirus a po formacie polegl...ale teraz po 2 tygodniach wszystko zaczelo sie sypac... tzn coraz wieksza liczba mp3 sie wysypuje calkowicie... podczas proby uruchomienia polowy filmow pojawia sie komunikat ze format jest nieobslugiwany (a to zwykly avi.... kodeki mam te same co wczesniej)

 

co o tym myslicie??

:?:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stałem się posiadaczem tego nieszczęsnego dysku . Od samego początku miałem z nim problemy .Po 2 tygodniach dysk się zaciął zaczął stukać i wcieło mi partycję .No więc format teraz podzieliłem partition magic a wcześniej ranishem. Mineło następne 2 tygodnie i znów zwis , testowałem nie stwierdził żadnych badów . Na początku miałem asrocka k7s8x póżniej nf7 i jest tak samo wymieniałem taśmy nic nie pomogło poprostu po nowym roku dysk oddam do serwisu i tyle . Jedyne dyski które moim zdaniem są git to ibm hitachi . 2 maxtory zajechałem ze 3 seagaty, ibm miałem i byłem zadowolony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ten stary temat, ale mój Samsung SP1614N ma tak samo. Padł mi jakieś pół roku temu, ale nie mam czasu sie nim zająć. Identycznie jak u ciebie. Część filmów zawierała kawałki innych filmów lub nie dało się ich odtworzyć. Najdziwniejsze w tym wszystkim, że po jakims czasie "zepsute" filmy zaczęły znowu działać, z kolei inne przestały działać. W końcu po interwencji chkdsk przy uruchamianiu systemu z dysku zniknęły partycje. Szczęście w nieszczęściu, że dużą ilość danych udało mi się odratować przy użyciu EasyRecovery Professional. Zamierzam go przepuścić go przez hutil.

 

Dansei jaki był koniec twojej historii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to jakaś plaga ale ja też byłem posiadaczem tego samsunga i mi po 9 miesiącach padł - poprostu któregos razu winda sie nie odpaliła tyle nałapał bad secktorów. kolegi dysk (który notabene równiez kupował w tym czasie co ja) już ma również 8 badów.

dobrym narzedziem do sparwdzenia tego dysku jest własnie polecany HUTIL

 

obecnie mam wymienionego samsunga na nowy i do tego nowsza wersje SATAII, mam nadzieje że dłużej pochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w HUTIL (bez skanowania powierchni, bo nie chciało mi się czekać, ale może dzisiaj to zrobię) nie wykazał żadnych błedów. Mam 36 miesięcy gwarancji na ten dysk, więc nie muszę się spieszyć z jego sprawdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i [gluteus maximus]. dysk znowu mi padł. 3 miesiące temu reanimowałem swojego samsunga i od tego czasu zacząłem go normalnie używać. Zero problemów, zero bad sectorów w hutil, wszystko super aż do dziś. Od kilku tyodni zbierałem się do przeinstalowania systemu, dzis w końcu postanowiłem to zrobić. Zdziwiłem się bardzo, gdy w instalatorze winxp przy wyborze partycji do formatowania zauważyłem, że mam nieprzydzielone miejsce do żadnej partycji. Policzylem cyłerki i wyszło mi, że ma jakieś 140GB takiej przestrzeni. Przerwałem instalację, uruchomiłem windowsa i okazało się, że zniknęły 2 partycje na moim samsungu. [ciach!]. Przerażony wizją utraty 160gb danych, uruchomiłem linuxa z nadzieją, że może tam uda mi się dostać do moich zaginionych partycji. I rzeczywiście w linuksie te partycje są, dane poprawne (sprawdziłem sumy kontrolne kilkunastu plików).

 

Teraz mam pytanie, co mam zrobić, żeby partycje były widoczne także w windowsie? W tej chwili nagrywam na dvd najważniejsze dane z tych partycji, ale mimo tego warto byłoby wrócić do pierwotnego stanu.

 

----

edit:

partycje odzyskałem używając TestDiska.

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download

Edytowane przez ferges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a może znalazłby się ktoś chętny do pozyczenia elektroniki dysku sp1614n w celu odzyskania danych?

jezeli to mozliwe to nawet na miejscu moglbym zrobic backup jakby ktos mial chwile czasu.. w ostatecznosci kupie taki dysk (jak ktos chce sie pozbyc) :mur:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...