Skocz do zawartości
ma_trix

błąd usuwania pliku lub folderu

Rekomendowane odpowiedzi

witam,utworzyłem folder na pulpicie i nie moge go w zaden sposób usunąć ani zmienić nazwy,poradzcie mi jak mam go wywalić z pulpitu bo tylko mi tam śmieci

Ps.Gdy chce go usunąć wyskakuje komunikat 'błąd usuwania pliku lub folderu'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folder jest pusty ? Powodem może być program w katalogu który jest odpalony, przykład np. masz plik mp3 w katalogu i cały czas go słuchasz w takim razie niema siły żeby go wykasować. Upewnij się iż programy znajdujące się w katalogu są wyłączone, o ile takie są :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folder jest pusty ? Powodem może być program w katalogu który jest odpalony, przykład np. masz plik mp3 w katalogu i cały czas go słuchasz w takim razie niema siły żeby go wykasować. Upewnij się iż programy znajdujące się w katalogu są wyłączone, o ile takie są :D Pozdrawiam

Jak w trybie awaryjnym go nie usunal to dziwne zeby caly czas mial tam cos uruchomionego!

 

Na mojej stronce jest artykul - http://tweakxp.go.pl/ jak usunac taki folder/plik.

 

PRZYSPIESZANIE I OPTYMALIZACJA WINDOWS XP http://tweakxp.go.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj go usunac tak:

1. wylacz wiekszosc rzeczy w msconfig

2. restart

3. sproboj wywalic normalnie

4. usun przez wiersz polecen

5. sproboj moze wywalic go z shiftem

6. zmien nazwe folderu

 

Daj screena z wlasciwosci tego pliczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwości są takie same jak innych plików,ale nie można ich zmieniać(nie da sie)jak dam inne .zastosuje je, to po ponownym wejsciu we właściwości jest po staremu tak jakbym nic wczesniej nie zmieniał,poprostu nic z nim nie moge zrobić,próbowałem spakować i usunąć i też sie nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladam, ze system XP...

Zaloguj sie na admina (jesli uzywasz innego konta) lub zaloz sobie inne konto z uprawinieniami admina (jesli teraz jestes na koncie admina) i z niego usun - przechodzisz do katalogu:

C:Documents & Settingsnazwa_useraPulpit

i usuwasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzedzia/Opcje folderow/Widok, pokaz ukryte pliki i foldery i odznacz ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Wejdz do C:Documents & Settings i przeszukaj kazdy katalog w tym katalogu w oszukiwaniu katalogu Pulpit... Troche zakrecilem, ale chyba wiadomo o co chodzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

To nie koniecznie musi byc folder..

Skopiuj nazwe folderu i poszukaj takiego wpisu w rejestrze. Jesli to cos nieprzydatnego, to wywal caly klucz - ale patrz, co usuwasz! Jesli to cos na galezi WindowsCurrent Version.. to usun tylko sam wpis (wartosc) lub sam podklucz...

 

Edit:

Jesli nie jest to prawdziwy folder, to prawdopodobnie znajdziesz to cos, w kluczu:

HKEY_CLASSES_ROOTCLSID{tu_jakies_krzaczki}

Usun calu klucz - ten w nawiasach: {}

 

Kopie tego mozesz znalesc na (chyba, ze to kopia dynamiczna - zniknie po usunieciu tego wyzej):

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClassesCLSID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...