Skocz do zawartości
qma999

Intel czy AMD?

Rekomendowane odpowiedzi

ja napisze tak:

oba te procesory sa porownywalne, oba sa szybkie, dobre i oba sie dobrze kreca, wiec bierz co chcesz;]]]

ja bym sprobowal a64

prescotta wezme dopiero jak bedzie mial instrukcje 64-bit;]]]

:gitarzysta:

1205808[/snapback]

dokladnie gengiskham w 100% sie z Toba zgodze. Dla mnie jednak na dzien dzisiejszy bylby problem z wyborem mobo pod A64 napewno 939 tylko jakie... nie oplaca pakowac sie w VIA a na NF4 jak juz napisalem wczesniej w polsce na chwile obecna dostepna jest jedna konstrukcja i to jeszcze jej pierwsza rewizja nic nie wiadomo o tych plytach a i o procach tez nie wiele gdyz jest ich jeszcze bardzo malo. Na A64 IMO poczekalbym... Ale kazdy robi to co uwaza za sluszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ci sie spieszy to kup sobie A64(tanszy, czasem lepszy czasem porszy od p4 jak wyzej koledzy napisali) , jesli mozesz poczekac to zaczekaj do premiery windowsa 64 bit i wtedy zmien platforme. Wydaje mi sie ze intel wyposci cos 64 bitowego, co moze polozyc A64 na lopatki chociaz niekoniecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu panie Lagier nie opłaca się pakować w VIA? Rozumiem, że przetestowałeś parę płyt i stąd te wnioski?

Mam A64 na kt 800 i złego słowa nie mogę powiedzieć jak dotąd. Nie wiem czemu tak pochopnie zlewasz tak doświadczoną firmę jak VIA- czyżby dlatego, że n-vidia półtora roku z kawałkiem temu zaczęła robić dobry chipset pod athlona XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu panie Lagier nie opłaca się pakować w VIA? Rozumiem, że przetestowałeś parę płyt i stąd te wnioski?

Mam A64 na kt 800 i  złego słowa nie mogę powiedzieć jak dotąd. Nie wiem czemu tak pochopnie zlewasz tak doświadczoną firmę jak VIA- czyżby dlatego, że n-vidia półtora roku z kawałkiem temu zaczęła robić dobry chipset pod athlona XP?

1207952[/snapback]

 

zle mnie zrozumiales... ;] spojrz KT800 niczym nie zaskoczyla nie wprowadzila praktycznie zadnych nowych rozwiazan obsluguje tylko A64 i to wszystko. Za to NF4 SLI wprowadza chocby obsluge 2 x PCI-E co da niezlego speeda grafice 3d idac dalej jest to po prostu wydajniejszy chipset niz VIA nie twierdze ze nvidia jest the best i jesli VIA wypuscilaby cos fajnego pewnie tez bym sie tym zainteresowal KT800 tak samo jak NF3 (250) ledwo sie pojawily a juz umieraja. Czekam jeszcze co pokarze ATI bo ze swoich zapowiedzi tworza cos na obraz SLI i ten chipset ma pojawic sie na wiosne/lato 2k5 dlatego jestem zdania ze na dzien dzisiejszy to wszystko jedna wielka zagadka... a do tego intel nie pokazal jeszcze swojego wsparcia dla procesorow 64bit jesli AMD robi juz takie cuda to az sie boje pomyslec co stworzy intel... :> (chcialbym sie mylic ale smiem twierdzic ze platforma 64bit od intela bedzie niezlym potworem jesli chodzi o wydajnosc :> )

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze stosuje bardzo prosty stosunek : jakosci (w przypadku procesorów nazwałbym to raczej wydajności) do ceny. AMD po prostu wygrywa.

1208314[/snapback]

 

wiesz nie do konca.. na chwile obecna jest to marginalna roznica 100 - 300 pln drozszy intel mysle ze skladajac zestaw komputerowy to nie jest az tak kolosalna roznica... ja teraz generlanie patrze na wydajnosc jednostki cena to sprawa drugorzedna... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam AMD 64 co do chipset'u hmm ja mam spore zaufanie do VIA ,ale co do NF4 faktycznie ten chipset ma przyszlosc. B)

 

Wez sam podejmnij decyzje. Pamietaj jednak ze pchajac sie w taka platforme jak 64 bitowe AMD'ki trza tez pomyslec o dobrych pamieciach nie wspominajac juz o karcie graficznej. Bo jaki jest sens kupowania dobrej MOBO+ A64 i do tego jakie pamiatki NONAME i RADEON 9200 np. :lol: . Czasu masz jeszcze troche ja sam na 100% zainwestuje w A64 + nForce 4 :razz: a do premiery 64 bitowego systemu naszej ukochanej :lol: firmy jeszcze troche zostalo wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec jaki procek bedzie dobry do gier?

Ja sie nie znam :cry: wiec nie wiem co jest dobre. Podobno ilosc Ghz się nie liczy [tak mowił mi VerB] to powiedzcie co jest ważne, na co patrzyc przy wyborze procka?!

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli do gier to patrz zeby to byl Athlon 64. To prawda patrzac na obecne procki nie mozna wzorowac sie zegarem. Pentiumy maja wyzsze taktowanie, lecz nie czyni ich to wydajniejszymi od Athlonow. W tej chwili na rynku zaden pentium nie rowna sie Athlonowi FX-55! poczytajcie sobie http://twojepc.pl/artykuly.php?id=pentium4_ee_lga_athlon_fx

 

Kiedy beda dostepne nowe plyty z nF4???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam AMD 64 co do chipset'u hmm ja mam spore zaufanie do VIA ,ale co do NF4 faktycznie ten chipset ma przyszlosc.  B)

 

Wez sam podejmnij decyzje. Pamietaj jednak ze pchajac sie w taka platforme jak 64 bitowe AMD'ki trza tez pomyslec o dobrych pamieciach nie wspominajac juz o karcie graficznej. Bo jaki jest sens kupowania dobrej MOBO+ A64 i do tego jakie pamiatki NONAME i RADEON 9200 np.  :lol: . Czasu masz jeszcze troche ja sam na 100% zainwestuje w A64 + nForce 4  :razz: a do premiery 64 bitowego systemu naszej ukochanej  :lol:  firmy jeszcze troche zostalo wiec...

1210385[/snapback]

64 bitowa Winda hehe niezle Microsoft idzie do przodu nie opanował jeszcze nawet w 30% wersji 32 bit a pcha sie w 64 to bedzie porażka wieczne zwisy i brak stabilności gwarantuje wam w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku wyluzuj ! ja polecam Athlona. Intel tez jest wydajny nie mówie że nie bo przeciez zwolennicy Intela mnie zjedza zaraz :)

powiem tak ja juz jestem przywiązany do AMD ! i jeśli nie zobacze ogromnej różnicy między Amd a Intelem to nawet nie myśle o przesiadce !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...