Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu kupiłem Logitech X-230 Mając doświadczenie z głośnikami ( miałem Creativy P380, MM4500, Creative fps 1600, I media techy siekies 2.1) Stwierdzilłem jedno creativy się nie umywają do Logitech X-230 jeżeli jest ktoś niezdecydowany to naprawde polecam

Właśnie wczoraj stałem sie nabywcą x-230, wstępne wrażenie - rewelacja, nie spodziewałem się takiego brzmienia za 169 zł :)

Po pierwszym włączeniu był jednak przez chwile problem z prawym głośnikiem, jak zrobiłem głośniej i podkręciłem do konca bas to po prostu zaczął pierdziec. Chciałem od razu wrócić do sklepu z reklamacją, ale po jakims czasie mu przeszło. Ktos tez tak miał?

Edytowane przez sevage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie roznia logitechy z3 od z3e? tylko obudowa? i czy ta obudowa wplywa na jakosc dzwieku albo cos innego ?

 

aha i czy te z3 albo z3e beda najlepszym wyborem w tej cenie ? i jak wypadaja na ich tle modecomy ? bo podobno te modecomy to bardzo dobre glosniki

 

aha i jaka karte dzwiekowa do nich ? zintegrowany alc850 z dfi czy moze sb live 4.1 ?

 

Z-3e mają subwoofer 23W + 2 satelity kazda po 6W. W Z-3e satelitki mają po 8,5W. Różnią się także kolorem...i to na tyle. Sam mam Z-3e i uważam, że są to najlepsze głośniki w tej cenie.

Używam Sound Blastera 4.1 :)

Nie wiem jak wypadają na tle Modecomów, ale nie sądze żeby Modecomy były lepsze.

Edytowane przez vvob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem Z-3e i okazalo sie potem ze ich w hurtowni nie ma. To mnie wkurza najbardziej z sklepach internetowych.

 

vvob- za ile je kupiles i gdzie bo w wiekszosci sklepow pisze "na zamowienie" "sprawdz dostepnosc "itp

 

bo mnie mialo wyjsc 260zł w kosztami wysylki za nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupowałem poprzez sklep internetowy, ale w "zwykłym" sklepie u siebie, w Poznaniu. Niestety nie prowadzi on sprzedaży wysyłkowej:(

W dodatku też miałem fuksa bo był to ostatni zestaw, który mieli.

Kosztowały chyba...260zł A z dostaniem ich w sklepie internetowym to faktycznie może być mały problem, jak coś znajdę to dam znać. Może warto pochodzić po mieście i zobaczyć, czy nie mają. A jeśli nie to pozostaje zamówić i czekać...

 

http://www.agito.pl/index.php?pid=9489&cid=389&p=3#

Może warto tutaj (przesyłka niby w 48 godzin) !! Decyzje pozostawiam Tobie.

Edytowane przez vvob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podzielić swoimi uwagami odnośnie głośników CREATTIVE'a. Mam model t.7900 7.1.+ Audigy ZS.po przesiadce z zestawu 2.1 oczywiście robi wrażenie dzwięk surround itp.NIestety już po pewnym czasie użytkowania wychwytuje się niedoskonałości.O ile satelitki grają całkiem czysto.Wysokie tony są ładnie odwzrorowane to basy zdecydowanie leżą.Subwoofer jest zdecydowanie za mały i buczy. Było wiele takich opinii i moim zdaniem są one prawdziwe. Zwykle jest tak że każdy broni tego co ma. Ja wolę być obietywny.W wielu utworach muzycznych trzeba zdjać z basu a wtedy on ginie całkowicie. Mimo iz początkowo chciałem mieć zestaw 7.1 ze względu na fajny surround, dzisiaj chętniej zamieniłbym ten zestaw na coś co gra czyściej.Myślę o geniusach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano doszedłem już co mi magnetyzuje już 2 monitor są to satelitki od moich Logitechów X230. Czy to jest jakaś ich wada fabryczna czy normalna rzeczgdy mam włączony monitor ok ale jak wieczorkiem chce posłuchać muzy i wyłącze tylkomonitor to gdy go włączam jest namagnetyzowany i musze mu degausta puszczać tak ze 3 razy teraz postawiłem satelitki na ziemi i jest ok jechać do servisu z głośnikami czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje podejżeia się nie sprawdziły dostawiłem głośniki daleko od monitora i nic teraz przy nim stoi tylko myszka i klawiatura zaczynam podejzewać klawiature po bokach niej są wyjścia słychawkowe i USB moze to tego sprawka będę się zastawnawiał dalej ale zaczynam sie wnerwiać bo nie wiem co to ale to już nie ten dział głośniki są ok !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego, ale na calym forum nie znalazlem info o glosnikach logitecha X-210, dlaczego???

zastanawiam sie nad kupnem zestawu 2.1

mam mini pokoj(2.5 X 2.5) i nic wiekszego raczej nie wchodzi w gre:]

kocham sluchac muzyki i jakosc dzwieku jak najbardziej sie liczy.

dotychczas korzystalem tylko z sluchawek(sennheiser hd 212pro) i prowizorycznych pierdziawek do ogladania filmow ze znajomymi.

 

wszyscy polecaja Logitechy X-230 i pewnie bym je kupil, gdybym nie zauwazyl w sklepie x-210, ktore maja oddzielnego pilota(mankament 230stek)

czy ktos cos wie o tym sprzecie?

jak wypada w porownaniu do x-230??

 

znalazlem to

http://allegro.pl/show_item.php?item=82055254

Edytowane przez bozar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bez zastanowienia wziął X-230. Co prawda nie słyszałem żadnego z tych zestawów, ale spójrz tylko na pasmo przenoszenia. 210 mają znacznie gorsze...Na pewno nie dają takiego basu jak 230. I ten pilot jest ponoć bardzo niedoskonały.

Możesz(albo i nie) dołożyć jeszcze kilka groszy i wziąć coś z serii Z.

Edytowane przez vvob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo w temacie nie znalazłem nic na temat porównania glośników Creative Inspire P5800 i T5400. Czy T5400 to tak naprawdę T5900 czy coś mi umkneło. No i które z tej pary są lepsze. Chętnie kupiłbym Logitechy X-530 ale na nówki nie mam kasy, a używki tanio nie chodzą. Więc czekam na opinie odnośnie tych Creci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej wziąsć X-530 niz T5900, tak sie składa że kolega ma T5900 i niby jest z nich zadowolony ale to takie średnie głośniki, niektóre utwory nie grają czysto np. Mbrother-Trebles. Niektórzy muwią ze T6060 to T5900 w nowym opakowaniu ale wydaje mi sie że T5900 są gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bozar jak chcesz mieć tanio głośniki x230 to podj gg to się dogadamy bo ja mam swoje od grudnia i teraz zmieniam je na coś mocniejszego więc w miare tanio oddam.

 

bozar jak chcesz mieć tanio głośniki x230 to podj gg to się dogadamy bo ja mam swoje od grudnia i teraz zmieniam je na coś mocniejszego więc w miare tanio oddam. A co do T5900 ja bym brał Logitechy miałem do czynienia z z oboma modelami i tak jak pisałem wcześniej crativy troszke mają niedopracowanego suba. Polecam logitechy ( poza tym Logitechy mają więcej watt!!:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo w temacie nie znalazłem nic na temat porównania glośników Creative Inspire P5800 i T5400. Czy T5400 to tak naprawdę T5900 czy coś mi umkneło. No i które z tej pary są lepsze. Chętnie kupiłbym Logitechy X-530 ale na nówki nie mam kasy, a używki tanio nie chodzą. Więc czekam na opinie odnośnie tych Creci.

Ja mam podobny problem tyle że kasę już uzbierałam. Od dłuższego czasu nosiłem się z zakupem jakś lepszych głośników do mojego kompa ponieważ te 2x5W, dołączone do monitora okazały sie stanowczo za ciche do ogladania filmów, grania w co kolwiek czy weszcie zrobienia imprezy w chacie na wyższym, głośniejszym poziomie. Jako, że budżet na głośniki nie może przekroczyć 300 zł po dłuższym przeglądaniu netu pojawiły się 3 alternatywy:

 

Creative Inspire 5.1 T5900: 294zł

http://www.gral.pl/preview/CreativeLabs/Cr...5.1T5900_79.php

Creative Inspire 5.1 T6060: 265zł

http://www.gral.pl/preview/CreativeLabs/Cr...5.1T6060_83.php

i Logitech X-530: 244zł

http://www.gral.pl/preview/Logitech/LogitechX-530_92.php

 

Creative Inspire 5.1 T5900 polecił mi kumpel który sam ma takie i bardzo jest z nich zadowolony. Zastanawia mnie tylko, czemu głośniki model wyższe, Creative Inspire 5.1 T6060 są te parę złotych tańsze. Opcją nr. 3 to głośniki Logitech X-530 którę są najtańsze, ale nie wiem czy dorównują jakością Creative'owi. Z racji większego doświadczenia firmy w branży dźwięku bardziej jestem skłonny do Creative'a. Proszę o radę użytkowników i znających temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RE: DesoloAnimus

Z tych trzech weź Logitechy, nie tylko dorównują jakością Creative`om, ale wg mnie nawet przewyższają. Creativy mają kiepskie subwoofery, dosyć mocno w porównaniu do Logitechów trzeszczą i dudnią - szczególnie przy większych głośnościach, co ma znaczenie np. przy robieniu imprez, głośnym sluchaniu muzyki, oglądaniu filmów itd. Dla mnie sprawa jasna : bierz Logitechy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosyć mocno w porównaniu do Logitechów trzeszczą i dudnią

wystarczy sie troche pobawic pilotem i w ustawieniach karty muzycznej i nic nie dudni :wink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ja już zaczynam się gubić, dostałem trochę pieniędzy i mogę pozwolić sobie na Logitechy X-530, Creativy T6060, P5800, T5900. I prawie jestem przekonany, że kupie Logitechy tylko jedna rzecz mi się w nich nie podoba - brak pilota. Creativy T6060 mają pilot odrazu z auxem i to do mnie przemawia. Ale wkońcu jakość za wygodę to cieżki wybór. Poza tym mam wątpliwości co do tweaterów w T6060 czy naprawdę daje to tyle czy jednak to pic na wodę i X-530 górują nad tonami średnimi i wysokimi. A czy ktoś widział gdzieś na necie jakieś porównanie T6060 lub T5900 z x-530?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5900 raczej ci odradzam, wybieraj miedzy 6060 a X-530, logitechów niestety niesłyszałem ale T6060 są dobre i bierz raczej Creativy, ale Logi tez ciekawe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RE: DesoloAnimus

Z tych trzech weź Logitechy, nie tylko dorównują jakością Creative`om, ale wg mnie nawet przewyższają. Creativy mają kiepskie subwoofery, dosyć mocno w porównaniu do Logitechów trzeszczą i dudnią - szczególnie przy większych głośnościach, co ma znaczenie np. przy robieniu imprez, głośnym sluchaniu muzyki, oglądaniu filmów itd. Dla mnie sprawa jasna : bierz Logitechy !!

Dzięki za odp. Po dłuższym zastanowianiu się doszedłem do wniosku, że Creative T6060 wcale, a wcale mi się nie podobają i znacznie bardziej robią mi T5900 których design jest prostszy i bardziej mi odpowiadający. Mocno natomiast zacząłem się zastanawiać nad tym zestawem Logitech'a X-530. Design naprawdę ładny i wielu ludzi je chwali i czesto radzi te w porównaniu z Creative'ami T5900. Jedno mnie tylo przeraża... ruskie radio które niewielu bo niewielu, ale jednak się tacy trafiają i zastanawia fakt czemu Logitech X-530 kosztują 244 zł, a Creative T5900 jest 50 zł droższy i kosztuje 294 zł. Coś ciągle mi podsówa zakup tych T5900, ale nie chcę zrobić błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc go nie popełniaj i nie bierz T5900. Kiedyś miałem je kupić ale na szczęscie tego nie zrobiłem.

Creative kiedyś robił bardzo dobre głośniki ale teraz... ma 50 modeli w ofercie i są to masówki. Spójrzmy prawdzie w oczy. Robi je na odwal się. Za to Logitech ma kilkanaście za to porządnych zestawów.

Co do radia to ja nie mam ale u kolegi słyszałem. I nie jest to uciążliwe gdyż słychać je tylko czasami (baaardzo rzadko) gdy ustawi się głośność na max albo minimum. Ale trzeba sie bardzo dobrze wsłuchać i dookoła musi być cisza.

Osobiście nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na X-530!!!

Ale wyboru dokonasz sam. Osobiście - polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...