Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawą ofertą była jeszcze 10 min temu ta A2 ale kolesie się rzucili i podrożała o 4 dychy... nie ważne. Prawda jest taka, że nie chciałem wydawać za dużo na kartę, coś ok. 120 zł max, a wybór z początku padł na Audigy SE co zostało mi skutecznie wybite ze łba po odwiedzeniu tego forum. W karcie jest dla mnie ważny EAX i to taki, który będzie dobrze działał w Battlefield'zie 2 (bo zamierzam kupić) i tak,żeby ładnie to wszystko chodziło na słuchawkach z mikrofonem ( tymbardziej jeżeli się dostanę do tego kanu Starcraft'a, bo słuchawki z mikrofonem to wymóg). Jeżeli A2 nie różni się zbytnio od A4 to będę polował na A2-kę. A2-ka była by też o tyle dobra, ponieważ traktuję ją jako rozwiąznie tymczasowe, na ok. 1 rok bo potem będę się przymierzał do X-Fi która z pewnością stanieje do tego czasu do normalnego poziomu. Podsumowując: nie mam zielonego pojęcia... coś mnie kusi na A4 ale ciut droga... chyba jednak kupię A2, jeżeli będzie w normalnej cenie... Dzięki za radę vvob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o połączenie Logitech Z-5500 i X-FI:

 

* czy wystarczy połączyć kablem cyfrowym elektrycznym by w pełni korzystać z dźwięku w grach, filmach, mp3 itd czy też OPRÓCZ połączenia kablem cyfrowym trzeba też łączyć zwykłymi kablami z jack'ami?

 

Wie ktoś może jak to jest? Korzysta ktoś z takiego połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie na ten link http://www.livedigitally.com/wp-content/schematic600.jpg

i powiedzcie mi , ztego co widze głośniki połączone są z komputerem za pomocą kabla nr 5 mam pytanie jaką on ma wtyczkę i czy można go przedłużyć o jakiś metr za pomocą jakiejs przedłużki jeżeli ktoś wie to proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nkowalski - kabel nr. 5 jest zakonczony zwykla wtyczka minijack stereo. Z przedluzka nie bedzie zadnego problemu.

 

@AndyN - jesli nic sie nie zmienilo, to laczac glosniki tylko kablem cyfrowym bedziesz mial efekty przestrzenne tylko w filmach/grach obslugujacych Dolby Digital/DTS/DPLII. W grach z EAX bedzie to zwykle stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN - jesli nic sie nie zmienilo, to laczac glosniki tylko kablem cyfrowym bedziesz mial efekty przestrzenne tylko w filmach/grach obslugujacych Dolby Digital/DTS/DPLII. W grach z EAX bedzie to zwykle stereo.

A gdy połączę dodatkowo (oprócz kabla cyfrowego) głośniki z kartą kablami "analogowymi" to w grach z EAX będę miał cos więcej? Dźwięk przestrzenny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paap

Jeżeli masz miejsce na rozstawienie surroundu to bierz x530, jak nie to z4. Od siebie dodam że X530 potrafią ładnie nagłośnić średni pokój, a nawet więcej. Nie odkręcam nigdy powyżej 25-35% bo sąsiadów też mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy połączę dodatkowo (oprócz kabla cyfrowego) głośniki z kartą kablami "analogowymi" to w grach z EAX będę miał cos więcej? Dźwięk przestrzenny?

Tak. Do grania przelaczysz sie po prostu na zrodlo analogowe (w panelu od glosnikow) i 6-ch direct.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Do grania przelaczysz sie po prostu na zrodlo analogowe (w panelu od glosnikow) i 6-ch direct.

Cóż za idiotyzm :blink:

 

I to kłębowisko kabli znowu .... ("analog" i "cyfra") :?

 

A jak podłączę tylko "analogami" to będę miał wszystko, efekty przestrzenne zawsze (w Dolby Digital/DTS/DPLII i EAX)?

 

To ten output cyfrowy to taki bajer tylko? (abstrahując od prawdopodobnej lepszej jakości w porównaniu z "analogiem") :blink:

 

-----------------------

 

Czy jakiś posiadacz X-5500 mógłby mi podesłać na maila: and777rew@op.pl user manual od tego zestawu? Z góry dzięki

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DesoloAnimus:

Więc jeśli ma to być rozwiązanie tymczasowe (tzn. np na rok) to nie ma sensu kupować A4. Poszukaj jakiejs A2 za 100-120 zeta i kupuj. Jeśli chcesz jeszcze taniej to kup Audigy1. Też jest dobra zwłaszcza jako tymczasowa karta, a różnicę napewno poczujesz. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do was pytanie z innej beczki. Otóż za półtora miesiąca wylądują u mnie Logitechy X-530 :twisted: No i mam takie pytanie. Czy słuchając mp3, oglądając filmy, grając w gry wszystkie głośniki będą grały, czy tylko dwa przednie i sub ? Kumpel mówił, że mu grają właśnie w ten sposób, a oboje mamy karte dźwiękową zintegrowaną na płycie (z tym że on ma płyte Gigabyte'a a ja Abit'a) a wszystkie działają mu tylko jak słucha płyt CD. Bo jeśli do takich czynności mają tylko tak grać, to zastanowiłbym się raczej nad zestawem 2.1. Sorry za takie lamerskie pytanie, ale nie każdy może znać się na wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem glosników logitecha z5500 lub z5400. Słyszałem jedynie w akcji z5500, które jednak troche kosztuja ale podoba mi sie ich brzmienie.Natomiast nie mam gdzie zobaczyc jak graja te tansze

Wiec mam nastepujace pytanie czy ktos słyszal badz ma 5400 i czy jakos dzwieków jest zblizona mocno do 5500?? Nie zalezy mi az na takiej glosnosci jak w flagowym modelu logitecha. Chodzi mi glownie o to zeby basy nie byly dudniace, poniewaz wczesniej miałem x620 gdzie były one "nieładne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do was pytanie z innej beczki. Otóż za półtora miesiąca wylądują u mnie Logitechy X-530 :twisted: No i mam takie pytanie. Czy słuchając mp3, oglądając filmy, grając w gry wszystkie głośniki będą grały, czy tylko dwa przednie i sub ? Kumpel mówił, że mu grają właśnie w ten sposób, a oboje mamy karte dźwiękową zintegrowaną na płycie (z tym że on ma płyte Gigabyte'a a ja Abit'a) a wszystkie działają mu tylko jak słucha płyt CD. Bo jeśli do takich czynności mają tylko tak grać, to zastanowiłbym się raczej nad zestawem 2.1. Sorry za takie lamerskie pytanie, ale nie każdy może znać się na wszystkim :)

To zależy od ustawień. Można muzyki słuchać na wszystkich a można na dwóch. Można filmy na wszystkich oglądać, można w stereo.

Z grami jest troche inaczej. Można odpalić każdą na wszystkich ale nie zawsze to będzie dźwięk stereo 5.1 tylko rozciągnietę na wszystkie głośniki stereo. Jedyna gra jaka na mojej zintegrowanej chodzi z dźwiękiem przestrzennym to GTA SA.

Także nie martw sie.

A głośniki są extra!!! Również posiadam X-530!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli ustawię sobie w nvmixer głośniki 5.1 to będą grały 'rozciągnięte' stereo ? A co jeśli np. w grach są ustawienia odnośnie dźwięku 3D (CS:S, Warcraft 3) ? Jeśli tam dam 5.1 to głośniki będą robić jako 5.1 ? :oops: Aż wstyd mi takie herezje pisać. Jeszcze pytanie odnośnie filmów DVD - tam jak się domyślam wszystkie głośniki będą grały i będą spełniać swoje funkcje, co nie ?

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem niedawno caly ten topic...mialem zamiar kupic glosniki 2.1 i opierajac sie na waszych opiniach wybralem logi x-230 i....jestem w szoku!! balem sie ze zabraknie im mocy a grają super!!! sub roznosi mi pokoj i wszystko drzy :D dlatego ustawilem go na 1/4mocy. kazdy rodzaj muzy brzmi dla mnie na nich swietnie. wlaczylem tez NFS:most wanted....wrazenia niesamowite!! wczesniej mialem zwykle pierdziawki :P bedac w saturnie mialem okazje sluchac tez z2300...te to dopiero grają...jesli ktos sie zastanawiam nad tanim 2.1 to x-230 a jesli macie wiecej kaski bierzcie z2300...kiedy podkrecilem je do polowy glosnosci caly sklep odwrocil sie w moją strone :P pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś do mnie znajomy z opuszczoną głową i poskarżył się że mu sub w T6060 zaczął zamiast bassu wydawać metaliczny odgłos mi odtworzył mi z dyktafonu jak leci muzyka. Normalnie jakby ktoś rzucał metalowymi kluczami o podłogę. Nie mam pojęcia co to może być. Czy ktoś zaglądał do nich i ma pomysł co to może być?

 

A co do dalszej relacji z zapoznawania się z L X-530 to muszę zauważyć, że problem z radiem występuje przy głośnikach maksymalnie wyciszony (tzw włączone, ale potencjometr na zero). Inna sprawą jest, że moje Logitechy nie lubią mojej instalacji elektrycznej, szczególnie lodówki i golarki ojca xD. Ale przetransportowałęm je do znajomego mieszkającego w domku jednorodzinnym i cisza przez non stop 6 godzin. Pozatym jestem bardzo zadowolony z głośników i jak dla mnie w kategorii do 300zł 5.1 to only X-530. Jeszcze raz chcę podziękować tym co mnie odwiedli od Creativów.

 

Edit: błędy...

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...jak dla mnie Logitech to ekspert w dziedzinie akcesoriów komputerowych. Używam urządzeń tej firmy i jestem pewien, że nie zmienię. Raz próbowałem i dostałem za swoje:)

Ale odnośnie głośników : Jeśli macie dylemat : Logitech vs. Creative wiecie co wybrać:D Takie moje zdanie...zmuszać nie będę :D

Mam z-3e i bardzo sobie chwalę:D Naprawdę świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś stałem się nabywcą logitech X-230 :D Nie spodziewałem się takiego efektu, przesiadłem sie ze zwykłych głośników. POLECAM je każdemu kto zastanawia się nad kupnem zestawu 2.1 do 200zł. Rówież dzięki waszym opiniom zdecydowałem sie je kupić. Także dziękuję wam i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro jesteśmy przy głośnikach Logitech to nasuwa mi się pytanie. A mianowicie: Czy wie ktoś może jak wykonac przedłużenie kabli do z-3e?

Krótkie może nie są, ale gdyby były trochę dłuższe to bym mógł ustawić suba w innym miejscu. Dodam też, że kabelek zakończony jest nietypową 9-cio pinową wtyczką. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli ustawię sobie w nvmixer głośniki 5.1 to będą grały 'rozciągnięte' stereo ? A co jeśli np. w grach są ustawienia odnośnie dźwięku 3D (CS:S, Warcraft 3) ? Jeśli tam dam 5.1 to głośniki będą robić jako 5.1 ? :oops: Aż wstyd mi takie herezje pisać. Jeszcze pytanie odnośnie filmów DVD - tam jak się domyślam wszystkie głośniki będą grały i będą spełniać swoje funkcje, co nie ?

Jesli masz zintegrowaną to tylko filmy w DolbyDigital5.1

w DTS już nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce kupic glosniki do 1000zl i zastanawiam sie nad Logitechami Z-5400 i Creative GigaWorks G500. Szukalem roznych recenzji tych glosnikow ale znalazlem tylko recenzje Gigaworksow... nigdzie nie ma testu Z-5400. Jezeli Z-5400 graja tak samo jak Z-5450 to biore Logitechy. Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POsiadałem Creative T6060 dokłądnie tydzien i sie ich pozbyłem, kupowałem w ślepo bo słyszałem kiedyś tylko P5800. Okazało sie, że to jedna wiekla pomyłka te creative pierdziawki są straszne SUb jest do niczego dudni i pierdzi. U mnie jak nic nie grało w winampie to w głosnikach słyszałęm radio rydzyka (ale mysle ze to przypadlość ze wzgledu na terytorium). Pozbyłem sie ich i zakupiłem nowe Genius SW-5.1 Home Theater za 420zł (tak tanio to nawet na allegro nie ma bo 450zł ;). Powiem ze Geniusy nie tylko ładnie wyglądają ale i pięknie grają mają nieżłe pasmo a bass jest bardzo głeboki, ten zestaw jest dość duży i bardo głośno gra no i ma pilota bezprzewodowego czego nie ma w creative ze średniej pólki. Na temat Logitech nie wypowiadam sie wiem, że są niezłe ale wybierajac posród zestawó tylko 5.1 jak dla mnie Genius wygrywa nawet z zestawem Logitecha 530. teraz tylko czekam na Audigy 4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że Genius + A 4 oem ( 450+220 PLN ) to świetne kombo, i naprawdę nie kumam ludzi łączących takie Creative czy logitech za 300 PLN z X-Fi 4XX PLN. Głośniki 5.1 za 300 PLN i karta za powiedzmy 450 to przykład jak nie łączyć elementów.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego pewien, że niezłe kombo;) kumple mają też takie głosniki i Audigy 2 ZS i nie można sie naprawde przyczepić do tego zestawu ;) ja też nie rozumiem jak można wziąć "głosniczki" z serii P5800 P5900 T6060 i do tego kupywac X-Fi? za dużo nie odczuje sie bo owe "głośniczki" są za kiepskie na taki piekny sprzet jak Audigy X-Fi. Owszem owe zestawy Creative mogą zadowolić mało wymagających co mają małe pokoiki i mało miejsca na biurku i chcą do gier i filmów tylko. Bo do słuchania muzy to one nie są za specjalnie;) pozdrawiam peace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Mam pytanie wpadło mi troszkę kasy a lubię dobra jakoś dźwięku i głośną muzykę :D => I teraz tak mam 1.200 zł chce kupić sobie jakiś zestaw do mojego kompa jak widać w sygnaturce dźwiękówke jakaś tam już mam także jeśli możecie piszcie co polecacie za te pieniądze może być troszkę więcej.

 

 

P.S. Co myślicie o: TYM

Edytowane przez Wiśnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...