Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie napisać tego posta, czy tu czy w dziale "Co kupić" ale niech będzie tu :)

Chciałbym kupić głośniki + kartę dźwiękową do 350zł +/-

Za tyle kasy mi wystarczy, przez prawie rok siedzę na wbudowanych głośnikach w monitorze i nie narzekam specjalnie (i słucham muzykę, oglądam filmy i gram), ale w końcu przydałoby się coś kupić... I generalnie nie wiem czy 2.1 czy może dołożyć parę złotych na lepsze 5.1. Czy na tych 5.1 efekty są lepsze? Podczas grania lub oglądania filmów? Interesują mnie niewielkich rozmiarów głośniki, takie standardowe, nie jakieś wieże bo nie mam miejsca w pokoju. W głośnikach interesuje mnie fajny wygląd :P i czysty ładny dźwięk oraz basy, a nie tak jak w moich starych, że przy wysokich piskach głośniki buczały jakby w środku były puste. Nie muszą specjalnie głośno grać.

No i jeszcze wybór karty... jakaś do 100zł? To wszystko, dziękuję za uwagę :)

Edytowane przez kaczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rządzi systemami audio - może i fizyka, może i matematyka. Ale wytłumacz fenomen lampowych wzmacniaczy, płyt gramofonowych, ręcznie robionych instrumentów, itd .....

Słuchem odbiorcy rządzi wiele rzeczy. Odczuciem subiektywnym jeszcze więcej rzeczy .....

To, że Tobie coś się nie podoba, nie znaczy, że Janowi Kowalskiemu też nie będzie .....

 

Słuchałem wielu różnych zestawów audio, część mi się podobała, część nie (często wbrew powszechnym opiniom). Byłbym zdecydowanie ostrożniejszy z tymi bezwzględnymi ocenami.

 

A skoro o chorobach można coś tam poczytać i wygłaszać opinie to czemu każdy nie jest lekarzem ??

Lekarz nie musi mieć tego przykładowego AIDS, ALE musi mieć doświadczenie, żeby mieć doświadczeniu MUSI się od kogoś nauczyć i musi pracować z ludźmi chorymi.

Tak samo z zestawami, chcesz się wypowiadać - posłuchaj jak grają i jak się Tobie nie podobają to napisz "wg. mnie są do d." ALE nie stwierdzaj autorytatywnie, że się nie nadają.

 

Jak już stosować hiperbolizacje, to trzeba najpierw zajrzeć do słownika Eutanazja jest w pewnym sensie (zależy od kraju, kultury, prawa) odmianą zabójstwa. Zadanie śmierci sobie to samobójstwo ........

 

Jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma.

Kazdy swoje chwali.

To też ma 2 końce. Masz stereo to je chwalisz, bo co innego jest bleeee ....

Czyli ktos moze uparcie twierdzic ze koncert Chopina na z5500 mu sie podoba!!!!!!!!! i w tym momencie stwierdzamy ze z5500 nadaje sie do tego? NIE NIE NADAJE SIE! A czemu? Matematyka, fizyka sie klania ;] a nie upodobania my tu nie rozmawiamy czy vigole czy solo, bo reprezentuja podobny poziom reprodukcji dzwieku. I nie obchodzi mnie ze ktos powie ze z5500 ma soczysty bass itd... jeden lubi pomarańcze, a drugi jak mu stopy smierdza.

 

Mam stereo i je chwale, porzadne 2,1 kilku krotnie drozsze od mego stereo tez nie jest zle, ale tanie 2.1 komputerowe sie nie nadaje i tyle

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktos moze uparcie twierdzic ze koncert Chopina na z5500 mu sie podoba!!!!!!!!! i w tym momencie stwierdzamy ze z5500 nadaje sie do tego? NIE NIE NADAJE SIE!

Śmiem twierdzić, że zestaw stereo w cenie poniżej 5 000 zł (bo mniej więcej w takiej cenie można szukając złożyć minimalnie przyzwoite 2 kolumny + wzmacniacz + odtwarzacz CD + 2x3m kabla - nowe) oraz odpowiednio przygotowany pokój odsłuchu (tutaj to koszta różne....) NIE NADAJĄ się do słuchania klasyki, jazzu .......

 

I co z tego. To jest moje zdanie i nie zamierzam narzucać jego każdemu, kto pyta się o tani zestaw 2.1 do kompa.

Na pierdziawkach za 80 zł też MOŻNA, nie wiem co, ALE można.

 

Temat jest wyraźny: Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1. Proponuje koniec OT i następne wypowiedzi na temat, bez nawracania na jedyną słuszną wiarę .....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by go zmienić na "Komputerowe zestawy 2.0 / 2.1 / 5.1 / 6.1 / 7.1"

Słusznie, ALE nadal komputerowe a NIE audiofilskie zestawy audio.

To są 2 różne rzeczy.

Nie można mieć klapek na oczach.

Trzeba rozróżniać pewne rzeczy. Czego innego wymaga się od zestawu głośników do komputera a czego innego od zestawu hi-fi audio stereo.

 

Kolega ma wiele racji w tym co piszę i w wielu kwestiach zgadzam się z nim.

Ale jak widzę pytanie o logitechy 2.1 to nie odpowiadam kup na allegro nad'a + paradigmy mini monitory.

Chociażby może z tego powodu, że ktoś ma małe biurko i większych kolumienek niż małe satelitki od 2.1 nie zmieści ??

Różnie to bywa, różne są motywy, różne są potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że zestaw stereo w cenie poniżej 5 000 zł (bo mniej więcej w takiej cenie można szukając złożyć minimalnie przyzwoite 2 kolumny + wzmacniacz + odtwarzacz CD + 2x3m kabla - nowe) oraz odpowiednio przygotowany pokój odsłuchu (tutaj to koszta różne....) NIE NADAJĄ się do słuchania klasyki, jazzu .......

 

I co z tego. To jest moje zdanie i nie zamierzam narzucać jego każdemu, kto pyta się o tani zestaw 2.1 do kompa.

Na pierdziawkach za 80 zł też MOŻNA, nie wiem co, ALE można.

 

Temat jest wyraźny: Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1. Proponuje koniec OT i następne wypowiedzi na temat, bez nawracania na jedyną słuszną wiarę .....

Ja patrze na cena/mozliwosci/jakosc a nie na to ile ma kanalow, owszem żadne stereo, żadne 2,1 nie da takich doznan jak 5.1 w grach i filmach, ale 2.1 serwowane na rynku nie maja prawa bytu dla mnie bo moga smialo byc zastapiane tanimi zestawami komputerowymi! 2.0!

A jak ktos

3116178[/snapback]

Trzeba by go zmienić na "Komputerowe zestawy 2.0 / 2.1 / 5.1 / 6.1 / 7.1"

O wlasnie Kyle wyjales mi to z ust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.1 serwowane na rynku nie maja prawa bytu dla mnie bo moga smialo byc zastapiane tanimi zestawami komputerowymi! 2.0!

Krótko pisząc - nie zgadzam się. Czemu - sam to napisałeś. Komp to nie tylko muzyka. Muzyka na kompie to w wielu przypadkach tło.

Zestaw do kompa ma

1. dobrze wypaść w grach

2. dobrze wypaść w filmach

3. dobrze wypaść w muzyce

I tutaj mam 2 opinie, które się niestety gryzą:

1. jak jest coś do wszystkie to jest do d.....

2. przełykając "do d..." szukamy kompromisu. O ile gra czy film czy też część muzyki bez basów nie da się, to braki w średnicy i byle jaki bass w muzyce można przecierpieć (zakładając, że jest to muzyka "dla tła" a nie odsłuch koncertu). Nie ma zestawu 2.0, który byłby mały i miał bass (lub coś na jego kształt).

Na rynku za to jest kupa zestawów 2.1, z których większość to kompletne dno, mała część to dno, malusieńka część może być akceptowalnym kompromisem.

 

P.S.

Mam zestaw hi-fi stereo, mam też logi z4. Audio słucham parę godzin w tygodniu, z4 znacznie więcej popiskują. Logi z4 są jakie są i wcale ich nie polecam, ale nadają się do wielu rzeczy. Żaden dostępny w typowych sklepach zestaw komputerowy 2.0 w cenie <300zł nie dorównuje im.

A ściągać w ciemno z egzotycznych czasami sklepów, egzotycznych na naszym rynku zestawów wiele osób nie ma ochoty.

 

Z mojej strony EOT

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozróżniać pewne rzeczy. Czego innego wymaga się od zestawu głośników do komputera a czego innego od zestawu hi-fi audio stereo.

...........

Chociażby może z tego powodu, że ktoś ma małe biurko i większych kolumienek niż małe satelitki od 2.1 nie zmieści ??

Różnie to bywa, różne są motywy, różne są potrzeby.

Trzeba jeszcze pamiętać, że dla wielu z nas komp to jedyne "hi-fi" w domu i chciałoby się z niego wyciągnąć możliwie dobry dźwięk...

Ktoś może nie mieć miejsca na większe 2.0 po bokach biurka czy nie mieć miejsca na standy, zaś drugi może nie mieć miejsca na wstawianie suba z 2.1...

2.1 serwowane na rynku nie maja prawa bytu dla mnie bo moga smialo byc zastapiane tanimi zestawami komputerowymi! 2.0!

Najlepiej jakby obie opcje były szeroko dostępne na rynku, każdy mógłby bardziej świadomie wybrać coś dla siebie :wink:

Krótko pisząc - nie zgadzam się. Czemu - sam to napisałeś. Komp to nie tylko muzyka. Muzyka na kompie to w wielu przypadkach tło.

Zestaw do kompa ma

1. dobrze wypaść w grach

2. dobrze wypaść w filmach

3. dobrze wypaść w muzyce

I tutaj mam 2 opinie, które się niestety gryzą:

1. jak jest coś do wszystkie to jest do d.....

2. przełykając "do d..." szukamy kompromisu. O ile gra czy film czy też część muzyki bez basów nie da się, to braki w średnicy i byle jaki bass w muzyce można przecierpieć (zakładając, że jest to muzyka "dla tła" a nie odsłuch koncertu).

Rożni ludzie - różne potrzeby. Akurat dla mnie w tej hierarchii najważniejsza jest muzyka, nawet jak jest "tłem".

Oglądanie filmów na 2.0 za ok. 300 zł daje mi większe przeżycia, a bas jest o niebo lepszy jakościowo niż w logach 2.1. W gry nie gram, ale zastanawiam się jaką to niby przewagę ma w nich 2.1 nad 2.0... chodzi o pozycjonowanie?

Poza tym panuje błędne przekonanie, że "jak coś jest x.1 to jest pro-elo w filmach i grach".

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - pozwiedzałem sklepy i skusiłem się na Z2300 :) Zamówiłem przez internet i dzisiaj doszły. Pierwsze wrażenie - ku*wa gdzie ja ten sub wsadze ;) Trochę za mało miejsca pod biurkiem ale coś się wymyśli :) Nie miałem jeszcze okazji dokładnie ich sprawdzić bo jutro obrona, ale pierwszy efekt pozytywny. THX Jurassic Lunch faktycznie wgniata w fotel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo ciekawy zestaw 2.1 - Edifier E3350. Wygląda bardzo ładnie i mysle ze powienien zagrac całkiem przyzwoicie, ale interesowały by mnie wasze opinie na temat tego zesatwu. Znajde jakies lepsze głosniki 2.1 za ~250zl od tego Edifier'a?

 

Dostępne są tutaj - http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=23546

Też mnie bardzo zainteresowały, do grudnia tego roku chcę zmienić u siebie głośniki. Dla mnie Solo (obojętnie jakie) to przesada choć nad nimi przez jakiś czas myślałem. Do moich potrzeb wystarczą 2.1

Rozglądałem się w przedziale 200-300 i te sa dość ciekawe. Ocena na www.testeo.pl jest wysoka 4,4 na 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej tak chamsko zerżniętego designu to chyba jeszcze nie widziałem, przecież to prawie jak plagiat :blink:

Podobieństw ciąg dalszy.

Modecom na bank współpracuje z Microlabem. Kilka modeli wygląda niemal identycznie, np. to:

Microlab FC330

Dołączona grafika

Modecom MC-2110

Dołączona grafika

 

Tutaj Swans M10:

Dołączona grafika

Microlab M-600:

Dołączona grafika

Modecom MC-2090:

Dołączona grafika

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem, po prostu poszukuję solidnych i w miarę dobrze grających za tą cenę głośników w systemie 5.1.

Na czym mi głównie zależy? Przede wszystkim dobry dźwięk przestrzenny, w filmach i grach. Oczywiście muzyka też będzie bardzo często puszczana.

Nie musi być jakiejś kosmicznej mocy, nie muszą niszczyć okien.

Dodatkowo aktualnie jestem na zintegrowanej karcie muzycznej, chciałbym kupić coś nowego.

Łącznie planuje się zmieścić w 300 do 350zł.

Myślę nad Logitech X-540 + Audigy 2 zs.

Z góry dzięki za wszelki propozycje, oceny tego nad czym myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zastanawiam się nad kupnem głośników. Rozważam w zasadzie dwie opcje.

 

1. Gotowy zestaw 5.1- tutaj moją uwagę zwrócił zestaw logitecha z5500 THX (~900zł)

http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/102081

 

2. Sklecenie na początek wzmacniacza plus 2 kolumny- tylko, że nie mam pomysłu co by to miało być, w każdym bądź razie chciałbym to za jakiś czas móc rozbudować do 5.1. (przeznaczyłbym na to ~1000zł na początek)

 

Czego oczekuję?

Po pierwsze, zależy mi na w miarę dobrym brzmieniu (wiadomka, logitech audiofilskim zestawem nie jest, ale w zasadzie obleciałby.)

Po drugie, na możliwości podłączenia dekodera TV cyfrowej.

Po trzecie, chciałbym mieć możliwość sterowania tym ustrojstwem za pomocą pilota bezprzewodowego.

 

Karta dźwiękowa- Sound Blaster Audigy 2.

 

Z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko pisząc - nie zgadzam się. Czemu - sam to napisałeś. Komp to nie tylko muzyka. Muzyka na kompie to w wielu przypadkach tło.

Zestaw do kompa ma

1. dobrze wypaść w grach

2. dobrze wypaść w filmach

3. dobrze wypaść w muzyce

Dzwiek to dzwiek, na dobrym zestawie muzyka, głos ludzki w filmie, czy strzal z pistoletu w grze, brzmia lepiej i tyle

Wiec jak cos wypada dobrze w muzyce ktora jest najbaridzje wymagajaca, automatycznie w reszcie wypadnie lepiej.

No chyba ze ktos strikte tylko gra i wystarcza mu pierdziawki np x540 do lokalizacji dzwieku, przy czym nie rozrozni Ak47 od M16;]

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bądź dobrym człowiekiem i wskaż mi coś lepszego od x-540 w ich cenie, w systemie 5.1.

Rzucanie na wiatr, że są "pierdziawkami" nie jest na miejscu, jeżeli nie mam kasy na lepsze głośniki.

Nie pisalem do Ciebie, moja opinia byla czysto subiektywna po paru latach obcowania ze stereo.

Sam x530 mialem i pamietam jak sikałem z wrazenia :wink: ,a dzis ze smiechu:) taka roznica

pzdr

Ps. w tej cenie gienki 5.1 wypadaja sporo lepiej!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gienki => pewnie Genius SW-HF 5.1 5005, np. tutaj

Lepszych głośników 5.1 do kompa nie kupisz ,jedynie jakiś zestaw kina domowego z prawdziwego zdarzenia:) Sam je mam i nie zamieniłbym nawet na najdroższe plastikowe logitechy ,ten dźwięk tu jest po prostu lepszy ,jeśli chodzi o naturalność ,bass ,dźwięk nie jest taki plastikowy ,sztuczny itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszych głośników 5.1 do kompa nie kupisz ,jedynie jakiś zestaw kina domowego z prawdziwego zdarzenia:) Sam je mam i nie zamieniłbym nawet na najdroższe plastikowe logitechy ,ten dźwięk tu jest po prostu lepszy ,jeśli chodzi o naturalność ,bass ,dźwięk nie jest taki plastikowy ,sztuczny itd.

Co z tego, że plastikowe są satelitki? W żaden sposób dzwięk nie jest przez to zniekształcony. Ważne aby subwoofer był drewniany ale taki to jest nawet w prawie każdych najtańszych zestawach. Cieszę się razem z Tobą Twoimi Gienkami, ale spójrz prawdzie w oczy... Do Z-5500 to one do pięt nie dorastają.

Zaraz ktoś napiszę, że duża różnica w cenie, no ale wypowiedz AVRAL'a zmusiła mnie do napisania tego posta.

Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna o rade prosic,

 

W UK niestety Geniusy to jak na lekarstwo, zostaja creative, labtec, logitechy i altec. Szukam czegos 2.1, moje labtecy dzialaja , ale port wejscowy (jack) czesto nie styka i gra tylko lewy glosnik :(, jest to labtec pulse 475 - w sumie OK graja, jak wszystko dziala. Wiec chce cos nowego kupic, zeby je zastapic. Nie chce wydac fortuny , zreszta maja sluzyc do MP3 i filmow, gier.

Co panowie/panie polecacie.

 

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że plastikowe są satelitki? W żaden sposób dzwięk nie jest przez to zniekształcony. Ważne aby subwoofer był drewniany ale taki to jest nawet w prawie każdych najtańszych zestawach. Cieszę się razem z Tobą Twoimi Gienkami, ale spójrz prawdzie w oczy... Do Z-5500 to one do pięt nie dorastają.

Zaraz ktoś napiszę, że duża różnica w cenie, no ale wypowiedz AVRAL'a zmusiła mnie do napisania tego posta.

Potwierdzam, i kilkukrotnie juz o tym pisalem ( qmpel chial z5500 a ja mu gienki doradzilem), byl bardzo rozczarowany, w swojej cenie sa bezkonkurencyjne, jednak jakbym mial na chama 5.1 do kompa kupic to tylko z5500 Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...