Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem kupilem zestaw t5900 mam soundstorma i mam problem test glosnikow all mi przechodzi i mam ustawione 5.1 dolby digital ale przy suchaniu muzyki oraz filmow centralny nei gra co jest nie tak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elbios - a ty slyszales Z-530 w akcji ? Bo wydaje mi sie ze nie. Na taki maly pokoik 3,5x2,5 te glosniki spokojnie wystarcza, uwierz mi.

Ja w akademiku mam pokoj ~6x7 i moje Z-230 bardzo dobrze sie sprawdzaja, wiec u ciebie zestaw 5.1 tym bardziej "da rade".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko jak u was biegaja zetawy 5.1 w grach ??

1 - cs -steam -czy dzialaja tylko fronty czy wszystkie i czy dzwiek jest hmmm.... (czy slychac ze ktos idzie z PRAWEGO TYLU ?? )

2 - NFS-undergruand2 - to samo ??

3- jakies inne przyklady ??

 

aaa i jeszcze jedno czy tylnie graja ciszej niz reszta ?? np.przy sluchaniu muzy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1jedrzej1 dzieki za link ale tamten wantek przebrnelem caly juz wczesniej (chcialem sie tylko upewnic co to tych tylow :) )

 

techu no wlasnie mam realteka i dziwna sprawa bo

WMP -dzwiek i ilosc kanalow od poczatku oki

Winamp -dopiero po pewnych ustawineniach

filmiki - czasami trzeba cos poprzestawiac ( meczace ale da sie wytrzymac)

i ostatnie -GRY -wielka lipa wszystko na 2 frontach (moze unreal 2004 wmiare oki -2fronty oki - reszta cicho) -niewiem nieznam sie niemam pojecia co pomotac by dzialalo :( -najbardziej mnie meczy w CS-ie/stemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam Creative P5800 jestem bardzo zadowolon z tych głośników :)

1198408[/snapback]

Czołem

Mam również P5800 i Audigy 2 ZS ale nie działa mi subwoofer. Gdy korzystałem z AC97 na soltek SL-NV400 i ustawiłem dzwięk na 5.1 wszysto działało a subwoofer walił jak w bęben. Po zainstalowaniu Audigy 2 ZS jest przytłumiony jakby był pasywny. Jak to skonfigurować? Zainstalowałem oryginalne sterowniki.

 

Daj znać

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupic sprzet grajacy ktory ma byc zarowno do sluchania muzyki, ogladania filmow jak i gry z dobrym dzwiekiem . Chce kupic zestaw muzyczny Logitech Z-5500 THX lub Creative GigaWorks™ 7.1 S750 THX oraz do tego Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS. Co o tym sadzicie i ktory z tych zestawych jest lepszy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elbios - a ty slyszales Z-530 w akcji ? Bo wydaje mi sie ze nie. Na taki maly pokoik 3,5x2,5 te glosniki spokojnie wystarcza, uwierz mi.

Ja w akademiku mam pokoj ~6x7 i moje Z-230 bardzo dobrze sie sprawdzaja, wiec u ciebie zestaw 5.1 tym bardziej "da rade".

1230781[/snapback]

 

źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to czy jest sens kupowania takich mocnych głośników do tak małego pokoju, jeśli miałbym słuchać tylko na 1/20 mocy głośnika to raczej nie ma sensu ;/ lepiej kupić te najtańsze za 300 i słuchać ich na 1/2 mocy, tylko z kolei jakość będzie dużo gorsza ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu prawie wszyscy patrzą na tą magiczną literkę "W" ?? Myślicie że skoro ma więcej "W" to będzie lepiej/głośniej grało ?? A g... prawda. Porównajcie sobie 100W Altusy ze słabszymi Tannoy M2 :) Altusy mają 30cm głośnik, a basu 3x mniej niż w Tannoyach z 16.5cm głośnikiem. I jaki z tego morał ?? PO PIERWSZE I NAJWAŻNIEJSZE S Ł U C H A Ć PRZED ZAKUPEM !!

 

BTW - mój wzmacniacz ma 2x20W i trzęsie domem 20x lepiej niż wieża ze sklepu 2x200W :lol: :lol:

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam takie pytanko...potrzebuje głośników do gier. Praktycznie tylko, bo do filmów i muzy mam amplituner + głośniczki.

CZy do gier lepiej zestaw 5.1 czy 2.1 ? W tym temacie czesto jest poruszany temat, ze glosniki 5.1 nie chca wszystkie dzialac w grach - czy to prawda?

Jak juz doradzicie 2.1 lub 5.1 to jakie?

ZAstanawialem sie nad Logitechami... Z-3 lub X-530 (ten sam przedzial cenowy :-)

Z gory dzieki za odpowiedz.

Nimitz

Edytowane przez Nimitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych głośniczkach?

1248859[/snapback]

Małe pierdziawki, dla niewymagającego usera (bardzo niewymagającego) wystarczą. Poza tym - każdy z tych zestawików do kompa (rozdzielając to na pewne przedziały cenowe) gra identycznie. Nie wiem dlaczego istnieją pytania typu: "to czy tamto?, creative czy logitech?" W tego typu zestawach należy chyba patrzeć tylko na funkcjonalność i wygląd - reszta jest identyczna. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja ze swojej strony z czystym sumieniem polecam Logitech Z-2200THX(bodajze) :)

Przed tem mialem najpierw kompa podlaczonego pod wieze,potem Logitech Z-640 a teraz te... i powiem tylko tyle:ziemia a niebo

Dzwiek jak za te pieniadze,po prostu klasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja ze swojej strony z czystym sumieniem polecam Logitech Z-2200THX(bodajze)  :)

Przed tem mialem najpierw kompa podlaczonego pod wieze,potem Logitech Z-640 a teraz te... i powiem tylko tyle:ziemia a niebo

Dzwiek jak za te pieniadze,po prostu klasa  :)

1248985[/snapback]

A ja tak sie zapytam... duzo grasz? ogladzasz filmow? czy razczej tylko sluchasz muzy?

Zastanawiam sie czy glownie do gier brac zestaw 5.1 czy lepiej wyzszej klasy 2.1 :-)

Jak pisalem wyzej zestaw bedzie glownie do grania i sporadycznie do ogladania filmow i sluchania muzy.

Pozdrawiam Nimitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko jak u was biegaja zetawy 5.1 w grach ??

1 - cs -steam -czy dzialaja tylko fronty czy wszystkie i czy dzwiek jest hmmm.... (czy slychac ze ktos idzie z PRAWEGO TYLU ?? )

2 - NFS-undergruand2 - to samo ??

3- jakies inne przyklady ??

 

aaa i jeszcze jedno czy tylnie graja ciszej niz reszta ?? np.przy sluchaniu muzy ??

1233530[/snapback]

 

U mnie w Gothicu II NK ładnie słychać efekty przejścia w dźwieku, np. gdy stoję tyłem do ogniska, to ogień pali się i bucha tylko z tyłu, jak stoję z boku to analogicznie..

 

A dialogi słychać tylko z centralnego.

 

Co do mp3 nie wiem jaką masz muzyczną, ale w Audigy2 (i pewnie innych Creative'a) wszystko można ustawić w EAX Console.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych głośniczkach?

 

1248859[/snapback]

 

Mam T5700 i nie narzekam ale też nie jestem szczególnie zachwycony :wink: Z kartą muzyczną można je doskonale skonfigurować, bas jest mocny (aż za mocny jak dla mnie), ale same głośniki mogłby mieć większa moc (chociaż jak na mieszkanie w bloku wystarczają na tyle, że narazie nie miałem żadnej wizyty sąsiadów), tylnie przy sile dźwięku na maksimum trochę trzeszczą, no i okropnie mi strzelają jak gra fortepian w "Imagine" Johna Lennona :( <- do wszystkich posiadaczy innych bądz tych samych głośników - puśccie tą piosenkę i opiszcie wrażenioa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadają w bezpośredniej konfrontacji logitechy X-530 (277PLN)i Mercury 5.1 HT-6200(250PLN)?

Doradźcie które wybrać, chyba że lepszym rozwiązaniem jest dozbierać trochę kasy i kupić

Genius 5.1 Home(530PLN) ?

Co wy na to, które z tej trójcy wybieracie?

A jeżeli są to Geniusy to czy faktycznie są na tyle lepsze aby zrekompensować różnicę w cenie?

Dodam jeszcze, że tylko logitechy mogę kupić tu na miejscu (Kraków) a dwa pozostałe zestawy musiałbym zamówić

z neta a wtedy byłoby chyba trochę więcej problemu z gwarancją.

P.s

Jeżeli wiecie o jakimś sklepie w Krakowie gdzie można dostać bądz zamówić Mercury lub Geniusy to dajcie znać.

1225179[/snapback]

 

z tych glosnikow mam geniusy 5.1 Home Mercury 5.1 HT-6200 i Creative Labs DTT 2200

wiec najslabsze sa creative bas w porownaniu do pozostalych marny :)

pokoik 5x5m karta SB live digital i nie ma co ukrywac ze genius gra najlepiej bas z suba i sama moc satelitek jest bardzo duza

no ale cena 2x jak mercury i mysle ze tak wlasnie graj 2x lapiej :) bardzo fajna sprawa w geniusach jest ilosc wejsc

mam podpietego kompa ,DVD,TV,wieza i tylko na przednim panelu przyciskami wybieram sobie co mi tam trzeba do tego pilocik

ciszej/glosniej obraca sie odrazu galeczka na sub taki bajerek :) naprawde bardzo praktyczne sa w domowym zastosowaniu

i jak za te ~500zl to naprawde ciekawa pozycja

 

Mercury w pokoiku 5x5m graja ale to juz nie to co genius :) bas to 25W a nie 45W jak w GENIUS :) pewnie tak samo mozna powiedziec o geniusach po podpieciu zestawu yamaha za kilka tysiecy :) no ale wszystko ma swoja cene i zastosowanie :)

wiec wracajac do mercury, wykonane sa bardzo ladnie

caly przedni panel to aluminium galki tez ladne podswietlenie na niebiesko posiadaj do wyboru 2 wejscia 5.1 i stereo mam wpiete w niego jeszcze tuner cyfrowy wiec jak nie siedze na kompie i nie ogladam filmow, mp3 to sobie radyjko gra mozna tez spokojnie TV podpiac itp

SUB w mercury skierowany jest ku dolowi i naprawde basik jest bardzo mily gleboki a satelitki graj tez przyjemnie wstawilem to w pokoik 2x4m i naprawde przy dobrej mp3 z ladnym basem potrafi bardzo duzo:) mysle ze do bloku sa wystarczajace

filmy w ac3 oglada sie bardzo fajnie i naprawde wiecej juz nie trzeba :)

Ciekawa sprawa sa potenciometry na panelu przy podpietym kompie 5.1 mamy mozliwosc sterowania kazda para glosnikow dowolnie wiec mozemy wyciszyc bas lub 2 tylne lub 2 (przednie glowna galka) lub centralny i tony nie ma mozliwosci sterowania ciszej/glosniej jedna galka tak jak w Creative Labs DTT 2200 mozemy to robic w sterowniku karty muzycznej

gdy mamy dziwiek zewnetrzny wlaczony np z tunera to sprawa wyglada podobnie tylko glowna galka mozemy juz sterowac calosciowo dziwkiem ciszej/glosniej ale poszczegolnymi potenciometrami mamy dalej mozliowsc wyciszenia calkowicie srodka basu i 2 tylnych

 

Ogolnie bardzo jest to ciekawe i mozemy sobie dobrac odpowiednnie polozenie dzwieku i sile glosnikow bas central itp

za 250zl moge spokojnie polecic glosniki mercury 5.1 HT-6200

1.graja bardzo ladnie

2.wygladaja ladnie i efektownie nie jakis czarny plastyk:) wykonane z drewna i aluminium

3.kontrola dzwieku glosnikow itp

4. mozliwosc podpiecia zewnetrznego zrodla dzwieku wiec mozna podpiac TV, wieze itp i odrazu funkcionalnosc

zestawu rosnie

 

jezeli macie 500zl to genius jakosc i funkcjonalnosc

a za 250 spokojnie mercury

Creative Labs DTT 2200 to juz nie to nie ten dzwiek bas :) no bas no fun :) no i zastosowanie tylko do kompa

porownania do logitech brak nie mam tu zadnego zestawu :)

 

Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -=uri=-

Witam a czy ktos widzial jakis dokladniejszy test takich glosnikow? TRACER ECLIPSE TRG-5SKR-7200-B-3 7200W, jak graja i jak maja sie do Logitechow z5300 (cena podobna)? Moc Tracerow jest mniejsza o 40W RMS ale ten bezprzewodowy pilocik kusi...tyle tylko ze zadnych recencji nie znalazlem...pomozecie :wink: Tracerki Eclipse 7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

 

jezeli macie 500zl to genius jakosc i funkcjonalnosc

a za 250 spokojnie mercury

Creative Labs DTT 2200 to juz nie to nie ten dzwiek bas :) no bas no fun :) no i zastosowanie tylko do kompa

porownania do logitech brak  nie mam tu zadnego zestawu :)

 

1252400[/snapback]

A jak się mają te geniusy sw 5.1 home theater do:

- Modecom 5.1 - MC - AV2000 (dobre wyniki w PCWK 01/05)

- MediaTech MT345 Bolero 5.1 (dobre opisy na stronie komputronika)

- Logitech X-530 (dobre wyniki w PCWK 01/05)

- Ferguson HT-730DT (sprzedawca mi polecał)

Co wybrać, zakładając dla uproszczenia, że wszystkie kosztują jednakowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają te geniusy sw 5.1 home theater  do:

- Modecom 5.1 - MC - AV2000 (dobre wyniki w PCWK 01/05)

- MediaTech MT345 Bolero 5.1 (dobre opisy na stronie komputronika)

- Logitech X-530 (dobre wyniki w PCWK 01/05)

- Ferguson HT-730DT (sprzedawca mi polecał)

Co wybrać, zakładając dla uproszczenia, że wszystkie kosztują jednakowo ?

1254458[/snapback]

z parametrow to najslabiej tu wypadaja Logitech X-530 ale czy najslabiej graja?

a co do resztu poszukaj poczytaj najlepiej bylo by posluchac wszystkiego razem

no ale wiadomo nie jest to takie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z parametrow to najslabiej tu wypadaja Logitech X-530 ale czy najslabiej graja?

a co do resztu poszukaj poczytaj najlepiej bylo by posluchac wszystkiego razem

no ale wiadomo nie jest to takie proste

1254560[/snapback]

ech, żeby jakiś sklep trafić w 3mieście z mediatechami, modecomami, logitechami i geniusami... a na dodatek jeszcze pomocnego sprzedawcę, a nie takiego który pokaże Ci pudełka i powie "no to który pakować - zdecydował się Pan wreszcie?" :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos posiada glosniki logitech z-3?? jestem ciekaw jak sa opinie uzytkownikow tego zestawu... na http://www.tomshardware.pl/video/20031013/...systems-07.html zestaw ten marnie wypadl, a z tego co widzialem w jakims temacie kamien polecal ten zestaw...czy oplaca sie dorzucic 150-200 zl do tego zestawu czy lepiej kupic x-230??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mysle ze parametrow sie nie slucha tylko dzwieku... a graja dobrze

1257920[/snapback]

ja mysle ze bez parametrow nie ma dzwieku

jak na zestaw za 360zl i to tylko 2.1 jak dla mnie malo oplacalne

a jakie jeszcze inne glosniki miales okazje slyszec ,porownac z tymi z3 ?

Edytowane przez Budweiser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...