Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanko mam 250 zt i co mam wybrac :

 

- Creative I-Trigue 3200 2.1

 

- Creative Inspire P5800 5.1 BOX

 

A morze jakas inna marka ???

 

Słuschana muzyka to głuwnie Metal,Punk,itp

A poza tym lubie se pograc .

 

:) Z góry dzęki za pomoc :)

1567920[/snapback]

zastanów sie czy potrzebujesz zestawu 5.1 ja sam zrezygnowałem z P5800 na rzecz I-Trigue3200 (kupiłem na allegro za 192zł) i po odpaleniu przeżyłem szok jak usłyszałem bass, mieciutki cieplutki nie to co w P5800 dudniący i wogóle szkoda gadac o nim tyle tylko że P5800 są bardzo głosne przynajmniej w moim pokoju 2x3m tak było ale nie żałuje tej zamiany I-Trigue3200 dla mnie są poprostu lepsiejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić dobre głośniczki 5.1 i mam do wydania 500zł. Co polecacie

Poczytaj kilka wcześniejszych postów.

Do 500 zł to chyba najlepsze będą Genius SW-5.1 Home Theater, kosztują 450 zł (www.tronix-computers.pl - polecam).

Drewniane, bardzo ładne i porządnie wykonane obudowy, pilot, mocny subwoofer, świetne brzmienie...

recenzja: http://www.dzikie.net/index.php?art=genius_sw51_ht

Dostałem je do testu i kupiłem sam dla siebie ... świetne są ;)

Edytowane przez Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj kilka wcześniejszych postów.

Do 500 zł to chyba najlepsze będą Genius SW-5.1 Home Theater, kosztują 450 zł (www.tronix-compiuters.pl - polecam).

Drewniane, bardzo ładne i porządnie wykonane obudowy, pilot, mocny subwoofer, świetne brzmienie...

recenzja: 1569493[/snapback]

W stu procentach to potwierdzam B) Sam jestem ich posiadaczem od niedawna i jak dla mnie w tej cenie nie ma nic lepszego co mozna polecic.

 

BTW. Ja zastanawialem sie pomiedzy tym zestawem a Logitech Z-5300 czy jakos tak i po przeczytaniu tego tematu wybralem Geniusy i jestem bardzo zadowolony :smile2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat właśnie przeniosłem jakiś tydzień temu głośniki mojej produkcji (sub - 2x30cm 4 ohm, 2x wysokotonowy 8ohm) do samochodu ojca i chcę teraz sobie kupić zestaw 5.1 ponieważ chcę coś cichszego (moja mama nie może tego dłużej znieść) i żeby dawało dobrą jakość dźwięku oczywiście, no i oczywiście cena niech też nie pozwoli wprawić o zawrót głowy, interesują mnie produkty ze niskiej półki:

1565875[/snapback]

jeszcze dodam ze chodzi mi o jakość dzwięku a nie wyglad, interesuje mnie głębia basu

 

jestem już trochę zdesperowany i zdenerwowany brakiem napływających postów z odpowiedziami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pozamykali mi tematy :) [ porabalo mi sie sorry dla adminow ] [widzalem temat ale ... no comment:P ]

Naczytalem sie o Genius HT 5.1

Czy one sa tak naprawde dobre ??

Sluchalem tracera Eclipse i ponioslem porazke niby 240 Wat a taka lipa :)

Zero basu i wogole dziwnie

Prosze o szczere wypowiedzy na temat Geniusa czy naprawde jest taki super

Moje dane to : Pokoj 20m2

Albo co polecicie

ja juz mam metlik w glowie takze nie wiem

PS2: acha i jak z wytrzymalascia tych geniusow :)

Wiem ze niby to powielanie tematu ale Ciegle sie one przewijaja tutaj

Wiec prosze mnie nie jechac :oops:

Prosze o opinie o tym zestawie subiektywne.

Bo jak sie natne i 450 zł pojdzie to slabo bedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to dziękuję za wszystkie wasze wyczerpujące wypowiedzi i porady na moj post  :-| [no coment] wielkie dzięki :?

1574800[/snapback]

to ja ci odpisze :)

slyszalem tylko jak graja creative t5900 bo dwoch znajomych ma i graja niczego sobie, sam w tym albo w przyszlym tygodniu je kupuje

roznica miedzy creative a logitech w zestawach ktore wymieniles bedzie raczej nieslyszalna przynajmniej tak mozna wywnioskowac czytajac forum.

Mnie osobiscie nie odpowiada design logitecha w tym zestawie i biore t5900.

no a pozatym z audigy bedzie tworzyc jedna calosc :)

jak masz karte muzyczna od liva w gore to bierz i sie nie zastanawiaj

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh chcesz wydac tyle kasy na glosniki, jak za ta cene bedziesz mial 5.1 ??

sam mam wzmachol i glosniory technicsa 2x100w, a brakuje mi jak ch... dzwieku 5.1.

 

Jako ze nie jestem przy kasce teraz to chce kupic creative t5900, ale jak uslyszalem jak graja u kumpla to nie moge na moj zestaw technicsa patrzec :)

co z tego ze ma duza moc jak mam maly pokoj i nie wykorzystuje nawet 10% jego mocy i nie mam dzwieku przestrzennego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... widzę, że jednak dużo osób wielkiego plusa daje na korzyść GENIUS 5.1 HOME THEATER... a ja mam teraz dylemat...

 

Mam wieżę stereo (troszkę stara...ale się jeszcze trzyma - trzeszczy przy głośnej muzyce)...oraz SB LIVE model SB0100 i zastanawiam się nad tym czy nie dokupić poprostu przednich głośników 2.1 i zostawić wieżę, aby grała jako tylnie głośniki...

 

Czy poprostu ją oddać młodszemu rodzeństwu, a sobie zasponsorować śliczniutkiego GENIUS 5.1 HOME THEATER...

 

Mój pokoik malutki bo 2x3 metry.... ale myślę, że jakoś bym sobie je poustawiał... a poza tym jak później bym dokupił jakiś konkretny wzmacniacz to głośniki się również przydadzą ;)

 

Disruptor... co na ten temat myślisz...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po 1. mialem dylemat odnosnie Geniusow , poczytalem .. poszukalem uzytkownikow tego zestawu :)

Mialem na uwadze wybierajac glosniki :

- Funkcjonalnosc

- Mozliwosc regulacji tonow i takie tam

- Gazdzety

Wiec tak zeszlo mi kilka dni i dokonalem wyboru

Kupilem Tracer Eclipse 5+1 i Audigy 2 Zs do tego

Poprostu wypas :)

Konsola z regulacja swietny dodatek doskonale opcje .. PILOT lepszy od tego w geniusach duzy zasieg regulacje wszystkiego z poziomu pilota. Wszystkie satelity sie da wieszac. SUB wazy 10,3 kg potrafi zejsc nisko :) Wziolem na MaX glosniki i nic nie harczy Kazdy mowi ze Tracer to lipa ja zmienilem zdanie nawet patrzac na moja klawiature ktora ma okolo 4 lat kilka razy klejiem podporke i dziala wszystko [ ostre granie w sof2 , cs:s ]

Ja jako uzytkownikow Glosnikow Tracera szczerze polecam

Dodatkowym atutem tych glosnikow sa kable DostajemY JEDEN dlugi kabel powyzej 10m ktory sobie tniemy i wtykamu w odpowiednie zaciski.

Co do tych geniusow zasadnicza wada jest brak mozliwosci powieszenia ich na sciania [ mozna powiesic tylko surrandy ]

Dlatego Radzi Ci sie nie grzac tylko wszystko przemysl

Mnie z kupnem zeszlo ookolo 4-7 dni zanim sie zebralem

Acha ja te glosniki kupilem w sklepie u siebie w miescie ... jezeli nie masz dostepu to tu daje link na allegro : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58970307

Pozdrawiam GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Genius są ekranowane? Bo nie miałbym co zrobić z centralnym głośnikiem... i chyba musiałby wylądować pod monitorem (dosłownie) :)

1584454[/snapback]

Nie bierz Geniusow :)

Wez te Tracery Polecam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi-88 - naprawdę poleczasz I-Trigue3200? zastanawiam się nad zakupem ich albo Logitechów X-230. naprawdę lepszy i głębszy bas niż w p5800?

1572940[/snapback]

Czy już wybrałeś i dokonałeś zakupu? :-P Stoję teraz przed podobnym wyborem: I-trigue 3200, x-230 lub ew. p380 poprostu średniej klasy 2.1. Mam mały pokój, muza z mobo asus a7v8x-x Sound Max :-P, nie gram, oglądam tylko filmy i słucham muzy. Co się najlepiej sprawdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam je od wczoraj. kumpel ma g580, czyli ten sam zestaw co zamierzasz kupić tyle, że bez 3 satelitek. powiem tak, porównują mój zestaw do niego, mój jest lepszy :wink: może g580 posiada większą moc, ale pionowy subwoofer dudniu, no i ma jednodrożne satelitki, tylko wysokie. i-trigue mają dwudrożne satelitki, gdy się ich dotknie to nawet drżą :wink: x-230 nie słyszałem.

 

a teraz moja sprawa. czy opłaca się dokupić do moich itrige 3200 lepsze karty dźwiękowej? obecnie posiadam realteka ac97 i gra całkiem całkiem. czy poczują różnice po przesiadce na sb 5.1 live! lub sb 24bit?

 

z góry dziękują za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli będziesz oglądał np filmy w dźwiękiem 5.1 i naprawdę wykorzystasz te głośniki to kup sound worksy. jeżeli jednak będziesz oglądał zwykłe filmy dvix, słuchał muzyki tudzież grał w gry, to na rzecz mocy wybrałbym Inspire* z lepszym dźwiękiem.

 

*z tych dwóch, za tą cene kupiłbym X-230 lub dołożył do moich I-trigue, naprawdę świetne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli będziesz oglądał np filmy w dźwiękiem 5.1 i naprawdę wykorzystasz te głośniki to kup sound worksy. jeżeli jednak będziesz oglądał zwykłe filmy dvix, słuchał muzyki tudzież grał w gry, to na rzecz mocy wybrałbym Inspire* z lepszym dźwiękiem.

 

*z tych dwóch, za tą cene kupiłbym X-230 lub dołożył do moich I-trigue, naprawdę świetne!

1591147[/snapback]

Te X-230 maja same 10 na komputroniku, a cena 175zl (na komputroniku zawsze sa zawyzane) jest nawet znosna. Chyba kupie wlasnie te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zakupem jakiegos zestawu grajacego, zastosowanie - tylko i wylacznie muzyka, ogladam moze ze 2 filmy miesiecznie. Najbardziej chodzi mi po glowie Genius Home Theather 5.1, ale nie wiem czy nie lepiej kupic jakis zestaw 2.1, skoro to i tak zalezy mi tylko na muzyce. Ewentualnie wzmak + kolumny, ale ciezko bedzie sie zmiescic w kwocie 500zl, ktora maksymalnie moge wydac.

 

Wyjatkowo zalezy mi na glebokim basie przy muzyce, jak on wyglada w Geniusach?

 

Jesli nie Geniusy to jaki zestaw 2.1?

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crazy_Ivan - 5.1 raczej niepotrzebne, ale zestaw Geniusa bije na glowe chociazby moca zestawy 2.1 w tej cenie.

 

bjkuba - nie slyszalem tego zestawu, jesli potrzebujesz 5.1 to mozesz przemyslec to, ale za taka kase mozna kupic porzadny wzmacniacz + kolumny, ewentualnie nawet "kolumnowe" 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bjkuba

Co do glosnikow Logitech Z-5500 to ich opis znajduje sie miedzy innymi tutaj: http://pclab.pl/art15865.html. Jest tam jeszcze opis Creative GigaWorks S750 oraz starszego zestawu Creative MegaWorks THX 5.1 550.

 

@Krystianus

Pokoik masz troche za maly jak do tych Geniusow. Odczulem to na wlasnym przykladzie. Mialem mniejszy pokoj (ok. 12m2) niz teraz (ok. 24m2) i sub przy glosniejszym graniu po prostu sie dusil... :sad: Ale i tak bylem zadowolony :wink: A teraz ma czym oddychac i gra jak nalezy nawet przy bardzo glosnym graniu B)

 

Co do ekranowania tych glosnikow to moje przednie stoja ok. 15cm od monitora, natomiast centralny jest bezposrednio przed nim (mysle nad jakas polka nad monitorkiem :wink: ) i nie mam zadnych zaklocen w obrazie nawet przy bardzo glosnym graniu... :lol: Jesli chcesz zdjecia jak to wyglada to napisz na priv

 

@

Natomiast jesli chodzi o porownanie Tracer Eclipse 5+1 i Genius 5.1 Home Theater to ciezko mi sie wypowiedziec gdyz nie mialem tych Tracerow i nie slyszalem jak graja. Ale patrzac na te glosniki obiektywnie to Geniusy sa wszystkie z drewna (tam tylko sub), centralny jest 3-drozny (tam chyba dwu :wink: ), a przednie 2-drozne (tam jedno). Jak dla mnie jest to duzy plus dla Geniusow. :D

 

Jesli komus chodzi o glosnosc to wiadomo niech bierze glosniki mocniejsze (a moc nie zawsze idzie za jakoscia dzwieku). Ja szukalem glosnikow mocnych (ale nie bez przesady) i dobrze grajacych. A majac wczesniej doswiadczenie z glosnikami jedno-droznymi i na dodatek plastikowymi to bez dluzszego zastanawiania sie wybralem Geniusy. Glosnik jedno-drozny nigdy nie odda dzwieku w taki sam sposob jak dwu-drozny... :)

 

BTW. Jak ktos lubi bajerki typu wyswietlacze czy jakies tam dodatkowe moduly to wiadomo ze wezmie Tracery. Ja chcialem miec glosniki a nie choinke :lol: Dodatkowe zrodla dzwieku podpinam pod suba :D A co do pilota i ustawiania barwy dzwieku za jego pomoca to juz troche lekka przesada. Bo jak zmienie barwe dzwieku do filmu to i tak musze podejsc do kompa i ten film wlaczyc :wink: A bedac przy kompie moge sobie przestawic mixer w karcie dzwiekowej wiec dla mnie jest to tylko zbedny bajer.

 

Co do trwalosci Geniusow to jest mi cokolwiek na razie ciezko powiedziec, gdyz mam je od okolo 2 miesiecy... :wink: Ale jak na razie wszystko jest OK B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...