Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Od dłuższego czasu zbieram się do zakupu głośników Logitech Z-2300 ostatnio zacząłem się zastanwiać czy czasem nie będą się dusić w pokoju 11m2? Co o tym myślicie? Ładnie będą grąc? Opłaca się pakować kasę w te głośniki i stawiąc je w takim pokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wybrac logitech x-230 czy Creative I-Trigue™ 3200 2.1 ?? biore juz pod uwage tylko te dwa zestawy 2.1 ... z tego co czytalem w cenie ~200 zl nie ma nic lepszego... wiec co doradzacie mi kupic i dla czego? sklaniam sie ku x-230 ale chce poznac wasze zdanie! dzieki za wszelka pomoc!

W proline.pl cena creativa 189zl

http://proline.pl/shop.php?prodid=43545f32...755455f33323030

a logitech x-230 najtaniej na allegro z tego co widzialem za 159 + wysylka w obu przypadkach wiec w cenie nie wielka roznica... co wybrac?? widzial ktos taniej te zestawy ???

Edytowane przez zdanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyznaje nie czytalem calego tematu bo i tak czesc poruszanych pojec nic mi nie mowi. Musze kupic glosniki. Od razu pomyslalem o 5.1 ale po kilku postach powyzej jednak przekonuje sie do 2.1. Pokoj jest maly a dokladnie 2x4. Przy kompie slucham muzyki (naprawde roznej ale glownie techno, rock, pop), zdarzaja sie gry od czasu do czasu no i oczywiscie filmy rowniez czasami. Do tego mam zintegrowana karte dzwiekowa ale wkrotce planuje zakup Audigy2. Nie jestem audiofilem i nie znam sie na dzwieku tzn nie wiem nawet co to sa glosniki dwudrozne :) Nigdy mi taka wiedza nie byla potrzebna. Czego oczekuje? Mysle ze polecicie mi glosniki 2.1 wiec cena do okolo 200zl (jak mimo to 5.1 to do 300zl). Maja grac jak najczysciej (oczywiscie nie spodziewam sie cudow bo i tak ich nie zauwaze), bass przyjemny i mocy niech troche ma (zadne walenie kublami) i nie musza grac ze zleca sie sasiedzi. Subwoofer oczywscie musi byc drewniany ale czy w tej cenie dostane drewniane satelitki? Zestaw musi byc tez trwaly a wiec musi pograc przez chociaz 3 lata bez spadku jakosci. W kompie w podpisie mam Encore XP-200. Gdy je kupilem w 1999 to spadlem z krzesla. Przezylem szok. Zestaw gra do dzis a to juz 6 lat. A wiec przede wszystkim jakosc dzwieku! Bede bardzo wdzieczny za doradzenie mi czegos.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszukalem w sklepie wysylkowym dwa zestawy.

 

- Creative Inspire™ T3000 2.1

- Logitech X-230

 

Co o nich myslicie? Chyba powielam pytania bo ta sa dosc "oblegane" glosniki :)

Creative jest nieco brzydki nie wydaje sie wam? A logitech ma tegulacje basow z tylu... no nic nie ma rzeczy idealnych. Ale jak one graja?

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty crux to mamy ten sam problem, tylko ja z creativa postawilem na i-trigue 2300 2.1 a nie na Inspire T3000 bo slyszalem opinie ze te pierwsze zdecydowanie lepiej graja... mysle ze wybor trzeba podjac pomiedz i-trigue a logitech x-230... jak myslicie ktore wybrac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty crux to mamy ten sam problem, tylko ja z creativa postawilem na i-trigue 2300 2.1 a nie na Inspire T3000 bo slyszalem opinie ze te pierwsze zdecydowanie lepiej graja... mysle ze wybor trzeba podjac pomiedz i-trigue a logitech x-230... jak myslicie ktore wybrac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty crux to mamy ten sam problem, tylko ja z creativa postawilem na i-trigue 2300 2.1 a nie na Inspire T3000 bo slyszalem opinie ze te pierwsze zdecydowanie lepiej graja... mysle ze wybor trzeba podjac pomiedz i-trigue a logitech x-230... jak myslicie ktore wybrac??

1648378[/snapback]

Chyba chodzilo Ci o Creative I-Trigue™ 3200 2.1 ? Rzeczywiscie nie myslalem o nich a sa calkiem calkiem. Niech tylko ktos powie czy dobrze i czysto graja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nono dokladnie o te mi chodzilo... w dziale nootebooki jest moj temat i tam koles pisal cos o tych glosniczkach... mam dylemat ktore kupic... a ty co wybierasz?

1648411[/snapback]

Poczekam, pomysle, zrozumiem wiecej :) Zastanawiam sie. Na stronie Creativa nie jest napisane ze one sa dwudrozne i ekranowane ale to chyba normalne czy nie? Poszukam jeszcze o nich gdzies jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Creativ'a 2.1 to faktycznie lepiej kupić I-Trigue. Dużo lepsze od zwykłych Inspire 2.1

Co do Logitechów. Posiadam zestaw X-530 i moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne!!! Mam pokoik 3,5 x 2,7 metra i te głośniczki super go nagłaśniają. Woofer na minimum graj świetnie, gdy podkręcam... miodzio!!! Tego oczekiwałem. Bass jest dynamiczny, głęboki, każde uderzenie czuć w płucach. Satelitki są z opatentowaną technologią FDD2U (podwójne membrany) i grają czyściutko!!! Woofer jest drewniany!!! Nie czuć że brakuje im mocy. Nawet na gdy są ustawione na max'a nie charczą! Wykonanie też extra!!!!

Ogólnie zestaw BARDZO DOBRY.

 

A co do X-230... mniejszy mają sub, może grać dużo gorzej.

Ale Logitech świetne głosniki produkuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica w mocy suba to 5W to sporo ale mysle ze nie gra duzo gorzej, z tego co czytalem bas tez jest gleboki i pelny... jak na ta cene... a 5.1 nie moge kupic bo z lapkiem nie bedzie dzialac a w stacjonarnym mam 5.1 creative inspire 5100 chyba i gra w miare... mysle ze te logitechy beda lepsze bo chyba na nie sie zdecyduje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i bardzo prosze Was o poradę. Na głosniki niestety nie moge przeznaczyc zbyt wielkich funduszy ale chciałbym miec jako taki dobry dźwiek. Myslałem o zestawie 2.1 Tracer Bolero, albo o LOGITECH X-230 i rowniez patrzyłem na zestawy 2.1 firmy easy touch, które równiez wydaja mi się całkiem niezłe. Mógłby mi ktos wyrazic swoją opinie i pomóc mi?

 

Z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam:), miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wam chłopaki odpowiadam na pytanie które z głośnikow 2.1 wybrac.

 

Bylam zdecydowana na te firmy Creative I-trigue 3200, ale wsklepie komputeroym akurat ich nie bylo wiec zaproponowano mi zakupienie Logitechow X-230 (o ktorych nic nei wiedzialam) z mozliwoscia wymiany w ciagu tygodnia na inna firme. Wzielam. Tak sie zdazylo ze moja wspolokatorka miala moje wymarzone creativy i pozwolila mi je testowac przez tydzien :>.

Testowalam ostro na wielu gatunkach muzyki, od Dead Can Dance z bebnami i przejmujacym spiewem Lisy Gerard, poprzez Nicka Cavea z wysokim fortepianem i głeboka gitara basowa, az do muzyki klubowej i takiej jaka puszczaja na niejakim MTV i coz...

Na poczatku przy Creativach wydawalo mi sie z jakiegos powodu, ze brzmienie basow chociaz mocniejsze jest troche oderwane od reszty muzyki i brzmi jakby obok, podczas gdy przy Logitechach dzwiek byl spojny i ladnie dograny (testowane ta tych samych fragmentach utworow) przy podkreceniu glosnosci wyszlo na jaw dlaczego tak jest. W Creativach bardzo mocno sa zaakcentowane zarowno dzwieki o wysokiej jak i niskiej czestotliwosci podczas gdy bardzo slabo slychac czestotliwosci srednie. W Logitechac wszystko jest pieknie wywazone. Ma sie wrazenie jakby basy plynely z satelitek a nie spod biurka, cudo.

A jednak cos nie dawalo mi spokoju wedlug producecntow: satelitki firmy Logitech sa o okolo 25% slabsze od satelitek Creative a to duza roznica (L-6W, C-8W), moc subwooferow przyblizona w obydwu przypadkach, musialam sprawdzic co ma szanse sie szybciej zmeczyc :> Przy poziomie glosniosci przy ktorym sasiedzi z dolu zaczynaja walic miotla w sufit okazalo sie ze w Logitechach lekka przewage zaczynaja brac wysokie tony ale mozna to bylo latwo skorygowac. natomiast Creativy... porazka. Nie spodziewalam sie tego. Subwoofer juz nie udezal glebia tylko zaczal warczec i buczec (i to nie tak jak stare, zmeczone glosniki), znieksztalcajac np udezenia gitary basowej, albo podkladu, czego juz nie dalo sie skorygowac pregulatorem basow na pilocie,bo muzyka albo brzmiala jak w starym radiu monofonicznym albo jak remont mojej kuchni. Przy podkreceniu glosnosci o pare nastepnych punktow zaaczal brzmiec jak stare zmeczone glosniki... (25% roznicy w mocy satelitek??? w ogole niezauwazalne).

 

Tak wiec, pomimo pieknego pilota (creative) ktory niewatpliwie troche ulatwia zycie w porownaniu z nurkowaniem pod biurko aby moc wyregulowac basy subwoofera (Logitech), co i tak robi sie raz na dluuugi czas, wybralam jakosc dzwieku i ladniejszy wyglad. (wiem ze to kwestia gustu albo popatrzcie przez chwile na subwoofer creative ,bleee)

 

Mam nadzieje ze choc troche was przekonalam, ja rowniez mialam strrraaaaaszne dylematy i sledzilam wasze forum na ktorym nie pojawila sie konkretna odpowiedz od paru tygodni. Swojego wyboru na pewno nie zaluje, glosniki juz u mnie zostaly

 

pozdrawiam java script:emoticon('B)')

B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie \

a ja mialem u siebie creativy T5900. od 5800 roznia sie tym ze maja satelitki dwudrozne a to bardzo wazna zaleta. tuba nie jest jakis kolosalnych rozmiarow, ale przy normalnym sluchaniu muzyki daje rade.

jestem zwolennikiem creativow bo ostatnio zakupilem kumplowi logitechy wlasnie z5500 i nie podobaly mi sie praktycznie wogole od strony muzycznej. owszem na satelitkach widnieje dumny napis THX a tuba .. hmm pozatym ze ma podobno 200 watow w rms'ie to ja wielkiej roznicy na niej nie widzialem oprocz wygladu i przerazajacego lomotu basowego. nie podobala mi sie tyle powiem.

 

teraz zastanawiam sie nad zakupem logitechow x230 i nad porownaniem ich z creativami t3000. jedno przemawia nad logami, maja wieksza tube basowa ale gdzie dostepna na wyciagniecie reki regulacja basow jak to jest w creativach ?

mial ktos moze te logitechy ? jak one graja ?

aha jeszcze jedno ktos mial przyjemnosc odsluchiwac creativow i-trigue ale 2.1 ?

tez nad nimi sie zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie \

a ja mialem u siebie creativy T5900. od 5800 roznia sie tym ze maja satelitki dwudrozne a to bardzo wazna zaleta. tuba nie jest jakis kolosalnych rozmiarow, ale przy normalnym sluchaniu muzyki daje rade.

jestem zwolennikiem creativow bo ostatnio zakupilem kumplowi logitechy wlasnie z5500 i nie podobaly mi sie praktycznie wogole od strony muzycznej. owszem na satelitkach widnieje dumny napis THX a tuba .. hmm pozatym ze ma podobno 200 watow w rms'ie to ja wielkiej roznicy na niej nie widzialem oprocz wygladu i przerazajacego lomotu basowego. nie podobala mi sie tyle powiem.

 

teraz zastanawiam sie nad zakupem logitechow x230 i nad porownaniem ich z creativami t3000. jedno przemawia nad logami, maja wieksza tube basowa ale gdzie dostepna na wyciagniecie reki regulacja basow jak to jest w creativach ?

mial ktos moze te logitechy ? jak one graja ?

aha jeszcze jedno ktos mial przyjemnosc odsluchiwac creativow i-trigue ale 2.1 ?

tez nad nimi sie zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanwiam się nad kupnem głośników 5.1 do komputera myślę nad Logitech X-530 lub Z5500 . Nie wiem czy wart dopłacać tyle kasy do tegp 5500 , dużo osób mówi że ma dudniący bas. Mam mały pokój z 15m2 , więc czy warto je kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszał ktoś w akcji Tracer Eclipse 1665982[/snapback]

 

Ja osobiscie posiadam glosniki, i sa godne uwagi!

 

 

Recenzja na temat glosnikow TRACER Eclipse 5.1, pochodzi ze strony

www.chip.pl

 

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_134285.html

 

Z wyższej półki

Kinomanom oraz maniakom gier polecam nieco droższe zestawy 5.1, ale za to oferujące lepszą jakość dźwięku i większą moc, co pewnie ucieszy fanów silnego uderzenia. Mam tu na myśli urządzenia Tracer Eclipse 5+1 i Logitech Z5500 Digital.

Marka Tracer do tej pory kojarzyła się z tanimi głośnikami. Jednak zestaw Eclipse zupełnie nie pasuje do tej opinii. Po rozpakowaniu kartonu oczom naszym ukazuje się duży subwoofer, pięć głośników satelitarnych, konsola sterująca wbudowana w przedwzmacniacz oraz pilot zdalnego sterowania. Zestaw podłącza się bezproblemowo i szybko do komputera. Konsola oferuje bardzo rozbudowane ustawienia dźwięku. Przede wszystkim możemy do niej podpiąć jednocześnie urządzenie stereofoniczne i sześciokanałowe, które przełączamy za pomocą pilota. Zestaw jest w pełni kompatybilny ze standardami AC-3 i DTS, a ponadto przetwarza dźwięk stereofoniczny do sześciokanałowego dźwięku przestrzennego. Przedwzmacniacz pozwala regulować wzmocnienie dźwięku niezależne dla satelitów Surround, subwoofera i głośnika centralnego. Ma także wbudowany korektor w zakresie częstotliwości wysokich, średnich i niskich. Z rzadko spotykanych funkcji wymienić należy zapamiętywanie czterech zestawów parametrów pracy oraz funkcję Sleep, która po określonym czasie sama wyłącza zestaw.

Dźwięk generowany przez głośniki jest czysty, głęboki i bardzo dynamiczny. Subwoofer ma dość miękki bas, który szczególnie dobrze brzmi podczas efektów eksplozji. W trakcie odsłuchu muzyki głośnik niskotonowy powinien być jednak ściszony, gdyż satelity bardzo dobrze dają sobie radę bez niego. Zestaw ten najlepiej jednak sprawdza się podczas oglądania filmów oraz w grach. Dolna granica częstotliwości odtwarzanego dźwięku wynosi około 20 Hz, co zapewnia pełnię wrażeń w czasie odsłuchu scen nasyconych basami.

 

:)

Edytowane przez xzielak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 5500 dźwięk powinien być dużo lepszy, a co do dudniącego basu to dużo zależy od ustawienia suba, akustyki pokoju itd. Na 2300 jak bas dudni pomoga regulacja basów.

1665799[/snapback]

Ja mam mały pokój coś około 15m2 i chcę na nich słuchać mp3 i gier bo kino domowe już mam w drugim pokoju. Więc czy warto je kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

mysle ze moge sie wypowiedziec na ten temat.

ostatnio kupowalem kumplowi ten zestaw i mialem przyjemnosc testowac

mozesz zobaczyc wielkosc suba w praktyce

http://x-server.homeunix.com/domin/logitechy

moc ma powalajaca i osmiele sie stwierdzic ze w takim pokoju potrafia zrobic spora burze

jakos maja niezla bo te z-5500 moze sie pochwalic certyfikatem THX'a i dts

czyli rygorystyczne normy przeszedl

a gdy je odsluchiwalem brzmia naprawde niezle.

troche maja silne basy i nie da sie ich sluchac nawet na 80% uszy rozrywa.

satelitki maja bardzo czysty dzwiek

masz takie bajery jak glowny sterownik co widac na fotce,

jest tam tez pilot bezprzewodowy

ale cena troche wywalona.. jak dla mnie 1200 to juz przesada,

ale do tak wielkiej tuby basowej potrzeba nieco miejsca. w zadnym wypadku nie nadaje sie do mieszkania typu bloki albo maly pokoj bo sa po prosrtu za silne.

same satelitki maja po okolo 70watt w rms'ie

ale jak oczywiscie chcesz wydac tyle monety to ja polecam.

juz na samym poczatku wielkosc tuby jest powalajaca. magnes ma tak silny ze lepiej nie kladz kolo niej dysku :)

 

chociaz ja dla siebie kupilem teraz logitechy x-230 i jestem z nich bardzo zadowolony

uwazam ze taki zestaw do kompa jak 5500 to juz gruba przesada, bo awansuje on moca na raczej imprezowy niz do normalnego odsluchu audio (zalezy czy ktos juz chyba jest na pol gluchy to moze potrzebuje takich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalo sie to zauwazyc. dzwiek jest bardzo czysty kiedy graja dosyc cicho, jak podglasniasz musisz przycinac sile glosnika basowego.

trudno sie wypowiadac na ten temat, bo kazdemu podoba sie co innego.

najlepiej jakbys sie wybral gdzies gdzie sa one wystawione, np u mnie w lodzi stoja i graja w galerii centrum, albo w m1 i mozna sobie przyjsc i ich odsluchac wtedy widzisz co kupujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pathfinder

" Gaming!

 

Never ever in the past year if you would have asked me that 7.1 would really make a difference over 5.1 in games I would have believed that. But I have to tell you, it really does make a difference. Gamers will be able to enjoy true 7.1 surround sound using the Audigy 2/4’s OpenAL and DirectSound3D audio processors. And the best thing yet thanks to that, almost any DirectX title can support 7.1 channel surround sound because it part of a standard DirectX feature.

 

Once I installed the speakers I decided to immediately startup a game or two to see if I could hear the difference, and this is a true story. 5 hours later I stopped playing games. I was, and now I can really put this word to good use, flabbergasted. The surround sound experience is just amazing. "

 

"...the eye of Mordor says "I see you..." You hear that sound creeping all the way behind of you slowly going to the left. While at the front right you'll hear water and in the middle left you can hear horses stampeding. You see how difficult it is to describe? The in-game 7.1 sound is so overwhelming that I find it hard to explain. In every little corner there is a little sound and if you move over the map these sounds will start to move relative from your viewing position. It seriously is one spectacular sound experience. Sounds are just everywhere at the best possible audio quality"

 

"

 

What a lovely game .. fantastic game play, great graphics and now I was able to play it in 7.1 sound. Let me try to describe a little scene. At one point in the game you arrive at an airstrip. You need to man an AA gun and shoot incoming enemy planes. Once seated, hell breaks loose. Dozens of planes you will need to shoot down. From the left and the right. In front of you, behind you in the left rear and so on. Everything I just stated you will hear in the proper position. If a planes arrives in the rear right or wherever you will hear them coming from there. Combine that with the yelling soldiers surrounding you, the huge explosions and many other environmental positioned sound and you are in one of the most thrilling game experiences ever.

 

Now I could tell you that the difference between 5.1 and 7.1 is small, but really at this point I'm convinced that the 7.1 solution is a better choice. I had some other people listen and observe a couple of games and well, their mouth almost fell open. It really is extremely convincing. "

 

guru3d.com

 

 

jak z dzwiekiem 3d w tych logach ??? masz dookulny efekt ? ze pociski z lewej z prawej jakies inne dzwieki ? czyli full 3d ?

miales kontakt z 7.1 ? sa o wiele lepsze jesli chodzi o przestrzennosc dzwieku niz z-5500 ???

thx

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...