Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

mam prośbę pomóżcie mi wybrać pomiędzy geniusami 5.1 home theater a logitech z 2300thx wiem że jedne są 5.1 a drugie 2.1 ale cena jest podobna więc czy głośniki logitecha grają naprawdę tak dobrze żeby zrezygnować z dodatkowej ilości głośników w geniusach tylko nie piszcie zeby lepiej kupić duże głośniki i wzmacniacz bo nie mam na to ani pieniędzy ani miejsca (pokój11m2)proszę o poradę osoby które słyszały i te i te głośniki bo nie mogę znaleść geniusów u siebie w sklepach i nie mogę ich posłuchać proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na innym komputerze z kartą 5.1 ?

Jeśli tam działa to mogę polecić Ci kupno jakiegoś Sound Blastera...

Nie mam więcej pomysłów :(

Ta. Obok mojego kompa stoi drugi, również ze zintegrowaną kartą dźwiękową ale tam z kolei za cholereę nie chciały grać tylnie, za to przedni grał ładnie... al epojawił się problem. Nie wiedzieć czemu po odłączeniu głośników od mojego kompa wszytsko się popieprzło i to burczały dziwnie tyły to bas nie działał... jeden wielki chaos. Po odinstalowaniu wszystkich sterów i zainstalowaniu jeszcze raz, 'pomogło'... (okazało się też że te nowe stery do dźwiękówki na płycie wyłączyłiy mi equalizer w tym nvmixer'ze). 'Pomogło' bo w prawdzie dźwięk znów jest we wszystkich 5-ciu głośnikach (oprócz centrala... czyli tak jak było) ale jest jakiś dziwny, inny a po podkręceniu głosniów na maksa harczą (czego wcześniej nie robiły, mimo tego, że było naprawdę głośno). Chyba czas na jakieś Audigy 2.... Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę pomóżcie mi wybrać pomiędzy geniusami 5.1 home theater a logitech z 2300thx wiem że jedne są 5.1 a drugie 2.1 ale cena jest podobna więc czy głośniki logitecha grają naprawdę tak dobrze żeby zrezygnować z dodatkowej ilości głośników w geniusach tylko nie piszcie zeby lepiej kupić duże głośniki i wzmacniacz bo nie mam na to ani pieniędzy ani miejsca (pokój11m2)proszę o poradę osoby które słyszały i te i te głośniki bo nie mogę znaleść geniusów u siebie w sklepach i nie mogę ich posłuchać proszę o pomoc

Zawsze lepiej jakość nie ilość. Jakie masz obecnie głośniki? ( 2.0, 2.1,4.1, 5.1, inne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie stron tyle.... powiedzcie mi Co sądzicie o Creative P5800, byłem w mediamarkcie i mnie zaskoczyły, ładny basik i wszystko... Oceńcie i stwierdźcie czy warto kupić je czy inne...

Nie kupuj P5800 właśnie miałem okazje je przetestować na tle swoich nowonabytych X-530 i poprostu masakra mimo iż ustawienie mebli mi nie pozwala na dobre rozstawienie głośników to na Logach tak tego nie czuje. Na Creciach bass mnie męczył jakiś taki pierdzący. Poza tym to x-530 grają czyściej soprany. Wogóle temat poruszany bardzo często cofnij się pare stron i zaobaczysz co mi Panowie z topicu poradzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się...Creative`y to już nie to samo co Logitech. Grają wyrażnie gorzej (Zanim kupiłem sobie głośniki słuchałem bardzo wielu zestawów).

@nkowalski

Odpowiadając na pytanie Logitech Z-2300 czy Geniusy 5.1 - Wybierz te pierwsze - mają THX-a, sporą moc. Na dodatek sam je słyszałem, no i nie mogłem wydobyć z siebie słowa - są nieziemskie. I zgadzam się z "jakość, nie ilosć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bierz Logitech'y. Sam niedawno kupiłem Creative'a T5900 (5.1) i głośniki warte swojej ceny... ale jeżeli masz możliwość brania Logów z THX'em i o łącznej mocy 200 W to się nawet nie zastanawaj. Dźwięk z pewnością będzie piękny. Jak dla mnie Genius'y 5.1 Home Theater tylko ładnie wyglądają, Podrzucę Ci LINK do sklepu obok mnie... mają całkiem fajne ceny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja mam P5800 i moge powiedziec ze w grach sie swietnie spisuja ale jak sie chce posluchac muzyki (w szczegolnosci glosno) to pozostaje pewnien niedosyt.

Głownie chodzi mi tu o to, ze nie sa to glosniki wykonane z najlepszych komponentow i nie nadaja sie do karcenia jak glosniki w zestawach audio. Poprostu gdy sie im przykreci to wymiekaja: Sub - buczy a satelity charcza Generalne jednak do spokojnego uzytku z komputerem wystarczaja. Jezeli mialbym jeszcze raz decydowac sie na wybor glosnikow jednak zainwestowal bym w zestaw 2.1 ale z wyzszej polki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vvob a geniusy słyszałeś jak grają

 

Nie słyszałem, jak grają akurat Geniusy, ale podobnie jak DesoloAnimus sądzę, że tak naprawdę ładnie wyglądają, ale nic poza tym. Ja bym się nie zastanawiał, tylko brał Z-2300THX. Grają naprawdę ładnie, wręcz doskonale jeśli chodzi o zestawy komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>

Logitech Z-4 (2.1)

Logitech X-530 (5.1)

 

Ktore beda GŁOŚNIEJSZE?:>

 

Do glosnikow chce kupic karte dzwiekowa. Niewiem czy kupic tansze x-530 i dac wiecej na k. dzwiekowa czy kupic drozsze z-4 i dac mnie mniej na karte?Co lepiej wybrac? cena glosniki+karta ok.500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>

Logitech Z-4 (2.1)

Logitech X-530 (5.1)

 

Ktore beda GŁOŚNIEJSZE?:>

 

Do glosnikow chce kupic karte dzwiekowa. Niewiem czy kupic tansze x-530 i dac wiecej na k. dzwiekowa czy kupic drozsze z-4 i dac mnie mniej na karte?Co lepiej wybrac? cena glosniki+karta ok.500zl

Logitech Z-4 (2.1) - 2x8.W(satelity) + 23W(subwoofer) = 40Watt (moc znamionowa)

Logitech X-530 (5.1) - 15,5 (cental) + 4x7,4W(satelity) + 25 (subbwoofer) = 70 Watt (dokładnie 70.1 W) moc znamionowa

Z tego co preferujesz osobiście skałniałbym się do X-530 + np. Audigy 4 OEM (ale mimo wszystko w miejsce X-530 wziąłbym Creative'a T5900)

 

Teraz pytanie ode mnie. Mam te swoje nieszczęsne (bo ciągle coś mi się chrzani z dźwiękiem... ale to wina zintegrowanego SS) i chcę kupić dźwiękówkę Audigy. Oczywiście w grę wchodzi tylko Audigy 2. Obecnie (niestety się zdradzę, ale cuż... nie chcem ale muszem) na Allegro są 3 Audigy 2 z czego jednej aukcja się kończy już jutro i na którą się bardzo napaliłem (więc mi wara :angry: ) tle, że podrożała ze 120 zł do 133. Pozostałe dwie są po 100. Jest również parę Audigy ZS no i Audigy 4. Przyznaję, że miałem jeszcze zamiar kupić obudowę do kompa za 3 stówy... ale karta w obecnej sytuacji to niestety konieczność. Więc pytam się ja was... (szcególnie vvob I RALF11) co byście mi doradzili w obecnej sytuacji. Kupić tę za A2 za 133, poczekać parę dni i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie z tymi dwiema A2 po 100, czy (naprawdę ostateczność) dać se spokój z A2 i brać A2 ZS... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DesoloAnimus:

Więc nie wiem ile w końu chcesz przeznaczyć na tą kartę, ale ja skłoniłbym się do tych trzech pozycji:

 

AUDIGY 2

AUDIGY 2 ZS

AUDIGY 4

 

Audigy 2 to trochę długo czekania, natomiast Audigy 4 mozesz wziąć od zaraz, jest lepsza - ale i droższa. (do tego nieużywana i 2 lata gwarancji). Więc co mogę powiedzieć? Musisz się zastanowić ile możesz wydać i coś wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam głośniki Creative T6060. Grają mi naprawdę nieźle ale chciałbym wiedzieć czy opłacałoby mi się zamienić je na Tracer'y Eclipse 5.1? Czy warto sprzedać te Creativy i dorzucić 200zł na Eclipsy?

Niewarto - miałem obydwa modele ( Eclipse 5.1 i Creative T5400=T6060 - prawie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech Z-4 (2.1) - 2x8.W(satelity) + 23W(subwoofer) = 40Watt (moc znamionowa)

Logitech X-530 (5.1) - 15,5 (cental) + 4x7,4W(satelity) + 25 (subbwoofer) = 70 Watt (dokładnie 70.1 W) moc znamionowa

Z tego co preferujesz osobiście skałniałbym się do X-530 + np. Audigy 4 OEM (ale mimo wszystko w miejsce X-530 wziąłbym Creative'a T5900)

 

Teraz pytanie ode mnie. Mam te swoje nieszczęsne (bo ciągle coś mi się chrzani z dźwiękiem... ale to wina zintegrowanego SS) i chcę kupić dźwiękówkę Audigy. Oczywiście w grę wchodzi tylko Audigy 2. Obecnie (niestety się zdradzę, ale cuż... nie chcem ale muszem) na Allegro są 3 Audigy 2 z czego jednej aukcja się kończy już jutro i na którą się bardzo napaliłem (więc mi wara :angry: ) tle, że podrożała ze 120 zł do 133. Pozostałe dwie są po 100. Jest również parę Audigy ZS no i Audigy 4. Przyznaję, że miałem jeszcze zamiar kupić obudowę do kompa za 3 stówy... ale karta w obecnej sytuacji to niestety konieczność. Więc pytam się ja was... (szcególnie vvob I RALF11) co byście mi doradzili w obecnej sytuacji. Kupić tę za A2 za 133, poczekać parę dni i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie z tymi dwiema A2 po 100, czy (naprawdę ostateczność) dać se spokój z A2 i brać A2 ZS... :blink:

 

>>> Dlaczego skłaniałbyś się ku 5900 ?? Miałeś może okazje porównać je z x-530 ?? Jeśli tak i twoim zdaniem 5900 grają lepiej to Ok..... ale jeśli nie to nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Szczególnie, że x-530 mają bardzo dużo pozytywnych opinii, a w porównaniu z creativami wypadają znacznie lepiej.

 

Moim zdaniem zamiast z4 lepiej ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> z-3e.... lub x-530, które zaproponowałeś.

A jeśli masz troche więcej kasy to możesz roglądnąć się za używanymi z-2200 jakością i mocą znacznie przewyższą ww zestawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech Z-4 (2.1) - 2x8.W(satelity) + 23W(subwoofer) = 40Watt (moc znamionowa)

Logitech X-530 (5.1) - 15,5 (cental) + 4x7,4W(satelity) + 25 (subbwoofer) = 70 Watt (dokładnie 70.1 W) moc znamionowa

Z tego co preferujesz osobiście skałniałbym się do X-530 + np. Audigy 4 OEM (ale mimo wszystko w miejsce X-530 wziąłbym Creative'a T5900)

Hmmm to juz sam niewiem ktore kupic... :unsure: :unsure: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...