Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj ten temat to sie dowiesz, ze glosniki Logitecha maja duzo lepsza opinie niz Creativa. Z reszta ja sam ja podzielam wiec wybor jest chyba jak najbardziej oczywisty... :wink:

Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zostałem zadowolonym posiadaczem Logitecha Z3e. Jak za te lekko ponad 200 zeta głośniczki są naprawdę ok. Szczególnie gdy się nie ma miejsca na 5.1. Subwoofer trzęsie biurkiem przy 30% mocy :). Muzyka brzmi zupełnie inaczej niż na starej wieży - gdy siostra słuchała OST z Devil May Cry to nie poznałem co to leci :P... W sam raz do miezkania w bloku. Polecam wszystkim którzy nie szukają jakiegoś wysublimowanego dźwięku. 9/10 jak dla laika :lol2:

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie wypowiedzieć na temat trzeszczenia i grającego radia. Mieszkam jakieś 15 km od przejścia granicznego w Terespolu i jak do tej pory ( mam logitechy od 3 misięcy) ani razu nie słyszałem radia więc musi to być wina nie tylko głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mieszkam w samym centrum Warszawy, i tam też nie ma problemu z żadnym radiem w Z 5500, natomiast kolega mieszka ok 60 km od Wawy i jego X 530 łapią jakies radyjko i trzeszcza... dziwne.... ale moze to wina glosnikow sam nie wiem już..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzcie coś w tej materi akurat kompletna lama ze mnie 5.1 do 230 PLN max ,?

zastanawiam się nad Creative Desktop Inspire P5800 5.1 kumpel ma identyko i nieźle mu grają tylko ze on ma SBlive u mnie na razie bedą grały na zintegrowanej bo po ich zakupie przez jakis czas bede cierpiał na chwilowy brak $ ( na dzwiekoowe na razie nie ma ) . czy wogule jest sens kupowac dzwiekowe ( taką do 100 PLN) czasem sie muzy posłucha w cos zagra filma obejzy, nie bawie się w jakies tworzenie muzy itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może wiecie w jakiej cenie można dostać Z-560 jeżeli w podobnej cenie co Z-2300 to powiedzcie co lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić 200 zł do zestawu Genius Home Theater 5.1 ?? względem Logitechów X-530 ??

 

Czy jednak różnica w jakości dzwieku pomiędzy tymi głośnikami jest tak niewileka że niewspółmierna do różnicy w cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie tez przerabiam temat taniego 2.1 ;)

Dzisiaj sluchalem Inspire 380 i i trigue 3030, ale po wizycie w komputroniku na moim biurku pojawily sie Logitech'y X-230, narazie na probe...

Alee szok!! :zonk:

Jestem wymagajacy w kwestii brzmienia, ale ten zestaw mnie zaskoczył!

Mozna go dostac za 150 pln, zbudowalem juz wiele kolumn i subow, naglosnilem wiele aut, ale za chiny ludowe nie zlozylbym nic co by gralo podobnie za takie pieniadze :)

Wiadomo nie jest to high-end, ale do muzyki rozrywkowej i pomieszczen do 20m2 wypas :)

Basik nie ciagnie sie tak jak podejzewalem ze bedzie, srednica ok, wysokim moze ciut brakuje blasku, ale wole to niz klujące syczenie. Mysle ze mozna juz wprowadzic termin "przestrzeń" w przypadku tych głośnikow...

Do tego jakosc wykonania i wglad... Creative nie podskakuje :)

Ale niestety w mieszkaniu studenckim mam super cienkie sciany dzialowe i nie potrzebna mi ta moc, wiec zastanawiam sie nad zmiana na Logitech S-200, zawsze to zaoszczedzona kasa... Słuchal ktos tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw Harman/Kardon SoundSticksII. Naprawdę super zestaw 2+1. Polecam wszystkim. Idealne do muzyki i gier. Jakoś dzwięku i bas na najwyższym poziomie.

 

Ważnym plusem tego zestawu jest desing. Świetny i niecodzienny wygląd.

 

Kupiłem zestaw Harman/Kardon SoundSticksII. Naprawdę super zestaw 2+1. Polecam wszystkim. Idealne do muzyki i gier. Jakość dzwięku i bas na najwyższym poziomie.

 

Ważnym plusem tego zestawu jest desing. Świetny i niecodzienny wygląd.

Edytowane przez vtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie tez przerabiam temat taniego 2.1 ;)

Dzisiaj sluchalem Inspire 380 i i trigue 3030, ale po wizycie w komputroniku na moim biurku pojawily sie Logitech'y X-230, narazie na probe...

Alee szok!! :zonk:

Jestem wymagajacy w kwestii brzmienia, ale ten zestaw mnie zaskoczył!

Mozna go dostac za 150 pln, zbudowalem juz wiele kolumn i subow, naglosnilem wiele aut, ale za chiny ludowe nie zlozylbym nic co by gralo podobnie za takie pieniadze :)

Wiadomo nie jest to high-end, ale do muzyki rozrywkowej i pomieszczen do 20m2 wypas :)

Basik nie ciagnie sie tak jak podejzewalem ze bedzie, srednica ok, wysokim moze ciut brakuje blasku, ale wole to niz klujące syczenie. Mysle ze mozna juz wprowadzic termin "przestrzeń" w przypadku tych głośnikow...

Do tego jakosc wykonania i wglad... Creative nie podskakuje :)

Ale niestety w mieszkaniu studenckim mam super cienkie sciany dzialowe i nie potrzebna mi ta moc, wiec zastanawiam sie nad zmiana na Logitech S-200, zawsze to zaoszczedzona kasa... Słuchal ktos tego?

Jak wypadają i-trigue w porównaniu z x-230 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak apropos zestawów 2.1 - co sądzicie o Altec Lansing MX-5021 ???

http://www.allegro.pl/item87101112_jedyne_...i_end_thx_.html

 

Ktoś to słyszał na własne uszy?

Hi-End to na 100% nie jest, ale w testach wychodza lepiej niż logi i creativy thx 2.1.

A czy ktoś słyszał - wątpie, już padały pytania o Alteca - nic nikt nie słyszał ....... hmmm ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak apropos zestawów 2.1 - co sądzicie o Altec Lansing MX-5021 ???

http://www.allegro.pl/item87101112_jedyne_...i_end_thx_.html

 

Ktoś to słyszał na własne uszy?

 

 

Zamowilem dzis Altec 5021 THX na adapter.pl na allegro gosciu nie wystawia faktur vat.

 

Zdecydowalem sie na nie po bardzo dlugim wertowaniu po necie w poszukiwaniu jakichs pierdziochów

dla kompa. Niestety mieszkam na wsi i nie mialem okazji odsluchac zadnego z zestawow wiec zakup

poniekad byl w ciemno. Mam nadzieje ze sie nie rozczaruje.

Jak dostane zestaw i go przetestuje to zamieszcze na forum mini recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko ja się mają Samsung sms 9200 do Logitech x-230 kiedyś jakieś 7lat temu mażyłem o nich (samsungach) ale kupiłem marne media-techy powiedzcie coś o nich i przy okazji ponawiam pytanie co do Z-560 vs. z-2300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem kupić logitech z-2300 więc pojechałem do saturna posłuchać jak grają

stały podłączone więc podgłosiłem i co i kichacharczały jak kieszonkowe radia za dwa złote ale to nie wina głośników musiały być lekko zużyte przez klientów (zresztą tak powiedział sprzedawca) więc poprosiłem zeby podłączył nowe i tak też zrobił i znowu klapa już tak nie charczały ale dzwięk był słabynie wiem czy to przez

komputer (windows media center) ze zintegrowaną dźwiękówką czy podłaczenia czy mp3 które tam były ale mój stary creative gra lepiej( dtt-2200 2.1 BO TRZY MI SIĘ ZEPSUŁY) ale usłyszałem w saturnie fajny dźwięk nad działem z muzyką są głośniczkiprzy suficie z których leci muzyczka małe głośniczki chyba JBL a grały bardzo ładnie ale pewnie drogie więc trzeba wrócić na ziemię i mam pytanie do tych którzy mają GENIUS SW 5.1

NAPISZCIE JAK ONE GRAJĄ DO KTÓRYCH MOŻNA BY JE PORÓWNAĆ BOD WZGLĘDEM JAKOŚCI DŹWIĘKU CZY GRAJĄ LEPIEJ OD TYCH SŁYNNYCH TUTAJ LOGITECH X 530 BO KOSZTUJĄ PRAWIE 2 RAZY TYLE CZY NAPRAWDĘ GRAJĄ FAJNIE JAK NA TĘ CENE PROSZĘ O POMOC BO TRZEBA COŚ KUPIĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Ale piszesz z tymi Z2300 dziwne rzeczy... geniusy w żadnym wypadku nie sa lepsze.

 

ok troche za duzo postow 1000 do szukania tego co sadzicie o podpieciu zestawu kina domowego do komputera zamiast zestawu 5.1 w podobnej cenie jest wiecej mocy.

Chyba niewiele jest zestawow głosnikow komputerowych, ktore przebija kino domowe, zalezy jakie masz na mysli, mysle ze tylko Z5500 i S750 moga konkurowac z kinami domowymi, choc szczerze mowiac to wszystkie zestawy satelitarne jakie slyszalem no za wyjatkiem tego nieszczesnie drogiego BOSE sa gorsze od tych dwoch zestawow komputerowych, zalezy co chcesz podlaczyc i jak chcesz to zrobic!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nkowalski

Ciężko jest porównać głośniki między sobą gdy obu zestawów się nie słyszało... Ja też stałem przed wyborem głośników, a dokładnie między tymi Geniusami a Logitechami Z-5300 czy coś takiego i wybór padł jednak na Geniusy ;)

 

A tak jeszcze dodam, że ja te swoje Geniusy kupiłem w ciemno. Bez żadnego odsłuchu czy nawet choćby jakiegokolwiek z nimi bezpośredniego (czyt. wzrokowego) kontaktu ;) Tylko wszystko oparłem na podstawie tego jednego testu, który znajduje się na 1973335[/snapback]

Ale piszesz z tymi Z2300 dziwne rzeczy... geniusy w żadnym wypadku nie sa lepsze.

Proszę o dowody... Czy tylko swój wywód wyssałeś z palca... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nkowalski

Ciężko jest porównać głośniki między sobą gdy obu zestawów się nie słyszało... Ja też stałem przed wyborem głośników, a dokładnie między tymi Geniusami a Logitechami Z-5300 czy coś takiego i wybór padł jednak na Geniusy ;)

 

A tak jeszcze dodam, że ja te swoje Geniusy kupiłem w ciemno. Bez żadnego odsłuchu czy nawet choćby jakiegokolwiek z nimi bezpośredniego (czyt. wzrokowego) kontaktu ;) Tylko wszystko oparłem na podstawie tego jednego testu, który znajduje się na http://www.dzikie.net/index.php?art=genius_sw51_ht. Ale warto bylo B)

 

Przeszukaj temat a na pewno znajdziesz kilka moich postów na temat tych głośników :)

Proszę o dowody... Czy tylko swój wywód wyssałeś z palca... ;)

No prosze bardzo:) podstawową rzeczą jest to że nie przyrownuje sie zestawu 2.1 do 5.1, drugi moj wywód uważam, że logi graja cieplej i bardziej soczyscie, a Geniusy bardziej srodkiem i mniej wyraziscie(takie jest moje ucho ot co):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nkowalski

Nie odsłuchiwałem żadnych głośników wcześniej bo nie miałem gdzie. :( Żaden z zestawów który mnie interesował nie był od ręki nigdzie dostępny, a teraz jak już mam głośniki to nie chodzę i nie sprawdzam, bo i po co. ;)

A sklep to nie jest dobre miejsce na odsłuch głośników. Bierz do domu na testy i sprawdzaj, bo inaczej głośnik brzmi w sklepie a inne będzie miał brzmienie w jakimś mniejszym pomieszczeniu...

 

@karsi

Zgadza się, że nie porównuje się zestawów 2.1 z 5.1, ale padło pytanie więc odpowiedziałem. ;) A co do odczuć jak dane głośniki grają to wszystko zależy właśnie od słuchającego (a dokładnie od jego ucha :) ) i nie da się obiektywnie określić, które głośniki grają lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nkowalski, nie mam pojecia dlaczego one tak grały, wiem tylko jedno, po ich przesluchaniu, gdyby graly tak jak powinny, napewno bys sie na nie zdecydowal i nie chcialbys przez dlugi czas nic innego, co do uszu, to cwicze je na sluchaweczka shure E5, to jest dobre pole do manewru- niestety nie stac mnie na nic pokroju tych sluchaweczek oprocz tego mam ep-603 tez polecam, a na glosniczki inne nie bylo mnie stac wiec mam te z Z5500 i do nich wszystko staram sie przyrownac(jako produktu wzorcowego w danym segmencie klasowym i cenowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dosc istotne pytanie. Jestem szczesliwym posiadaczem wiezy Panasonic z 2 fajnymi glosniczkami w drewnianej skejce, zaden dresowski plastikowy szajs. Ze 2 lata temu to nawet 1300 kosztowala :)

 

Czy ma sens kupowanie do kompa jakichkolwiek glosnikow? Czy te co sa wystarcza jak sie wieze na AUX wlaczy? Kina domowego nie chce, bo mam w innym pokoju :) Chodzi mi o to czy do muzy komputerowe glosniczi sa w stnaie wyciagnac taka jakosc dzwieku.

 

Aha, i dodam, ze moze melomanem nie jestem (co prawda lubie posluchac puzyki powaznej tak jak i trance'u) ale, wszelkiej masci subwoofery brzmia wg mnie tandetnie, bo bas ktory daja jest kiepskiej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...