Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam z nimi żadnych problemów, chodzą rewelacyjnie i mają na prawdę dużo mocy w sobie, ale można je pokonać jeśli się przesadzi... ;) Jakość dźwięku w porónaniu do mojego wcześniejszego zestawu Cambridge Soundworks DTT2200 jest znacznie lepsza. Tutaj są moje wypociny na temat tych głośników click ;) I dodam jeszcze, że kupiłem te głośniki w ciemno wszystko opierając na jednym teście, który znajduje się tutaj

 

Potrzebują też dobrej karty dźwiękowej. Nie żadna tam integra z płytą, tylko coś minimum SB Live. Porównałem je jak pracują na mojej karcie i Audigy 2 ZS no i okazało się, że na Audigy grały znacznie lepiej (przynajmniej moje ucho tak słyszało ;) ).

 

Miałem je na początku w pokoju który miał 12m2 i sub strasznie się dławił, nie miał czym oddychać i bas powyżej pewnej głośności całkowicie ginął i nawet myślałem, że coś z głosnikami nie tak ale poczytałem trochę i okazało się, że do tych głośników pokój to minimum 16m2. Obecnie mieszkam w pokoju 17m2 i tego problemu jak na razie nie zaobserwowałem... ;)

 

Osobiście porównywałem Geniusy z Logitechami Z-5300, ponieważ wtedy jak kupowałem była to ta sama półka cenowa i wybór padł wiadomo na który zestaw ;) A Logitechów X-530 wogóle nie brałem pod uwagę ponieważ były i są połowę tańsze od obu wymienionych zestawów (oczywiście ten drugi jest już niedostępny).

 

@NetWalker

Widzę, że z dzwiękówka nie będzie u Ciebie problemu, ale do tych głośników masz trochę za mały pokój...

 

@Shark19

Jeśli chodzi o wielkość pokoju, tak jak pisałem wyżej, nie będą miały problemów z jego nagłośnieniem. A co do tego czy grają lepiej niż X-530 to jest to już czysto subiektywne odczucie i dla każdego inny zestaw będzie grał lepiej. I w tym momencie nie rozwieję Twoich wątpliwości, ponieważ nie wiem jak te X-530 grają bo ich nie słyszałem i nie chcę Cię wprowadzić w błąd... :wink: Możesz popatrzeć na różnice mocy obu zestawów i wyciągnąć odpowiednie wnioski (tak jak ja to zrobiłem ;) ), chociaż wiadomo, że moc głośników to nie wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NetWalker

Widzę, że z dzwiękówka nie będzie u Ciebie problemu, ale do tych głośników masz trochę za mały pokój...

Hymm nom pokój mam mały, ale za bardzo nie mam innego wyboru przy głosnikach, Logitechów jakoś nie chce ;p

W samym pokoju dużo rzeczy nie ma i nie będzie więc mam nadzieje, że jak jakoś pokombinuje z ustwieniem suba to będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm nom pokój mam mały, ale za bardzo nie mam innego wyboru przy głosnikach, Logitechów jakoś nie chce ;p

W samym pokoju dużo rzeczy nie ma i nie będzie więc mam nadzieje, że jak jakoś pokombinuje z ustwieniem suba to będzie ok :)

Ustaw suba aby bass reflex miał jak najdalej do jakiejkolwiek przeszkody, a w szczególności do ściany to nie powinno być problemów z zanikającym basem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem przedluzyc 2 glosniki z zestawku Z-2300 tymi przedluzkami http://www.allegro.pl/item88382004_przedlu..._z_zyla_5m.html co o tym myslicie dodam ze maja one po 5 m ale po wygladzie widac ze to dosyc pozadnie kable.Pytanie czy po zastosowaniu tych przedluzek pogorszy sie jakosc dzwieku audiofilem nie jestem ale tepego sluchu tez nie mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisywane strzelanie pykanie i radyjko za free w logitech troche mnie przeraza faktycznie lepiej moze jednak Creative T7900 prosze o rade zalezy mi na dobrym dziwku za rozsodna cene prosze o pomoc ide od sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie radia w Logitechach - przy ustawieniu potencjometru na minimum wieczorem daje się usłyszeć radio, więc nie jest to super wielki problem. Co do pykania - to zależy od instalacji elektrycznej w mieszkaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakis czas temu zakupilem glosniki logitech'a z-2300 i ostatnio zastanawiam sie czy nie zmienic obecnej dzwiekowki tj SB Live 1024 na X-Fi.

czy to ma wogole sens i czy uslysze DUZA roznice w porownaniu do tego Live'a?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakis czas temu zakupilem glosniki logitech'a z-2300 i ostatnio zastanawiam sie czy nie zmienic obecnej dzwiekowki tj SB Live 1024 na X-Fi.

czy to ma wogole sens i czy uslysze DUZA roznice w porownaniu do tego Live'a?

pozdrawiam

Wszystko zalezy od twojego sluchu wiadomo jeden ma lepszy inny gorszy napewno jakas roznica bedzie moze nie bardzo duza ale na tych glosnikach ktore sam posiadam pewnie nieznaczna poprawe uslyszysz ale nie oczekuj rewelacji tak by bylo jak bys sie przesiadl z zintegrowanego badziewia /pomijajac soundstorma/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, po dlugim zastanowieniu i przeczytaniu tego calego tematu , kupilem Logitechy X-230, graja super, mam pokoj 3 na 4 metra i pasuja idealnie, troche przeszkadza regulacja basow, z tylu woofera, no i kabel przymocowany na stale laczacy dwie satelitki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko B)

Moj ojciec szuka jakichs fajnych glosniczkow 2:1 w okolicy 100-150zl. Kiedys czytalem opinie o glosniczkach Mercury SW1800, ale cos nie moge teraz znalezc. Pamietam tylko, ze byly baaardzo pozytywne. http://www.icomp.pl/produkty.php?action=po...=glosniki&id=48 Wie ktos moze cos na temat tych glosniczkow ?? Ta cena w tym sklepie to orientacyjna, bo widzialem nawet za 119, ale dalem link, bo zdjecie i parametry sa. Z gory dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych glosnikow co podales to wyglad nawet ciekawy ale w tym przedziale brałbym te dobrej firmy i sprawdzone http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14510 w innych sklepach taniej wiadomo komputronik jest drogi.W przedziale cenowym 100-150 nie spodziewaj sie za duzo po zestawach 2.1 ale logitecha polecam sam mam Z-2300 najmocniejsza wersja glosnikow 2.1 logitecha i jakosc dzwieku jest rewelacyjna basss wgniaata w fotelll.Wiec bierz logitecha bedziesz zadowolony jak na ta cene ladnie pierdza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Ligitechy to mozna w ciemno brac :) Tylko poprostu jestem bardzo ciekawy jak graja te Mercury. Kiedys czytalem opinie o tych glosnikach i podobno zaraz jak zostaly sprowadzone, to w calej Polsce poszly wszystkie. Niby za ta cene rewelacyjne, ale kurde nie mam juz tych oponii (kiedys sie natknalem) i myslalem, ze moze ktos z was cos o nich wie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Moja karta muzyczna to creative SB live! value, a mój pokój ma wymiary 5x3, taki troche wagon :)

Zastanawiam się teraz nad kupnem głośników 5.1 i jak dotąd byłem zdecydowany na X530, ale pojawiły sie te geniusy... I teraz moje pytanie, czy do mojego jednak niedużego pokoju te Geniusy to nie będzie za dużo ? Głośniki są mi potrzebne bardziej do słuchania muzy niż do grania. Jak sądzicie ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos uzytkuje glosniki Z-2300 thx

Chcialbym sie zapytac o pozycjnowanie i jakosc dzwieku jaka prezentuja [;

Bo nie wiem czy sie wyprowac na 5.1 czy 2.1 :D

Prosilbym o opinie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos uzytkuje glosniki Z-2300 thx

Chcialbym sie zapytac o pozycjnowanie i jakosc dzwieku jaka prezentuja [;

Bo nie wiem czy sie wyprowac na 5.1 czy 2.1 :D

Prosilbym o opinie [;

No ja posiadam Z-2300 od jakis 2 tygodni i jestem bardzo zadowolny graja czysto rozroznisz kazdy dzwiek nic sie zlewa jak w tanszych zestawach.Bass potezny trzeba pobawic sie ustawieniami w opcjach karty muzycznej i np winampa wtedy basik bedzie mocny soczysty --- rewelacja.Sam mam maly pokoj zalewdiw 12 m2 a lubie duzo bassu gdy przecholowalem z bassem buczal w niektorych kawalkach /ale to tez wina mojego malego pokoju w wiekszym nie ma tego/ ale trzeba go dopracowac ustawieniami odpowiedzialnymi za niskie tony wtedy bedzie OK!Oczywiscie podstawa do tych glosnikow dobra karta muzyczna zadne tam badziewne integry ewentualnie SOUNDSTORM no i muza dobrej jakosci min 192 kbps.Jak chcesz wiecej sie dowiedziec zapraszam na GG:1087264 Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym adresem dla zainteresowanych: http://www.dreamnid.com/theear/klipsch/kpl....1u/default.php i pod tym http://www.gdhardware.com/speaker_systems.htm znalazłem recenzję zestawu Klipsch Ultra 5.1,oraz opis w formacje PDF: http://www.klipsch.com/media/Products/ULTR...UAL_ENGLISH.pdf .W recenzjach wypada raczej nieżle jednak nie ma gdzie odsluchać tego zestawu na żywo po za tym nie wiadomo też jak jest z zasilaniem czy przypadkiem nie jest to wersja 120 volt!bo na stronie z allegro jest napisane ze sprowadzają z U.S.A,trzeba też raczej zakupić do zestawu dodatkowe kable do glośników bo te na wyposażeniu sa podobno za krutkie,producent zaleca Monster Cable Kit 5.1 co wiąże sie z dodatkowym kosztem.Zastanawiam sie też nad zestawem logitech z- 5500 ze wzgledu na dekoder sprzętowy dd-dts można podlączyc do niego bez wlączania komputera dvd,tuner satelitarny itp, jednak nie wiem czy jakościowo doruwna Klipsch Ultra 5.1 w koncu Klipsch jest firmą audiofilską ze sporym doswiadczeniem!,a jeżeli chodzi o Creative GigaWorks S750 to wedlug mnie ten zestaw ma za bardzo dudniący bas!. Minusem zestawu Klipsch Ultra 5.1 w poruwnaniu z Logitech Z-5500 oraz Creative GigaWorks S750 jest brak pilota zdalnego sterowania oraz brak dekodera sprzętowego dd-dts!.Moje obecne warunki odsluchowe to ok 10m2 w tym regal oraz biurko komp!+glosniki ALTON 80 oraz obecnie brak wzmacniacza, pytanie jest takie czy w kwoćie powyzszych systemów 5.1 nie lepiej jest dokupić do altonów amplituner np-Denon AVR-1706 ale wtedy niestety system 2-0 zamiast 5.1!no i altony też nie są najlepsze pod względem jakośći!.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Moja karta muzyczna to creative SB live! value, a mój pokój ma wymiary 5x3, taki troche wagon :)

Zastanawiam się teraz nad kupnem głośników 5.1 i jak dotąd byłem zdecydowany na X530, ale pojawiły sie te geniusy... I teraz moje pytanie, czy do mojego jednak niedużego pokoju te Geniusy to nie będzie za dużo ? Głośniki są mi potrzebne bardziej do słuchania muzy niż do grania. Jak sądzicie ?

Pozdrawiam

Bardzo prosze kogoś o opinię... :)

a z głośników znalazłem jeszcze takie cudo : JBL Creature II

czy ktoś miał okazję odsłuchać ten zestaw? czy to tylko wyglada czy gra jakoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawiłem sobie w końcu Logitech X-530. Grają pięknie :) Mam teraz takie pytanie - w nvmixerze tył jest poprawnie skonfigurowany, ale podczas słuchania muzyki nie gra. Da się coś z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to ktoś miał podobny problem i chyba trzeba pokombnować z kabelkami, kolory się nie zgadzają ? spróbuj przejrzeć ten temat kilka (5-6) stron wstecz, pozdro

edit :

tutajjednak ta dyskusja, pozdro

Edytowane przez Sheva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sheva

Na Twoje pytanie z postu 1125 jest odpowiedź na tej samej stronie 14 postów wcześniej (post 1111) :mur: Wystarczy czasem trochę się wysilić...

Przecież czytałem Twój ciekawy post i stąd padło moje pytanie, sledze ten temat (wszystkie strony) dokładnie, chodziło mi tylko o opinie innych użytkowników, a Twój post i ocena tych głośników była inspiracją do tego, że zacząłem się nad nimi zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zwrocic uwage, na na temat porownania klipsh z logitech mowa o z5500 i klipsh 5.1 do tego moge dołaczyc ewentualnie JBL 5.1 tak zachwalany na allegro, otoz moi drodzy, to ze firma audiofilska stworzyla tani zestaw komputerowy nie oznacza super komfortu sluchania i nie zgodze sie z tym ze te glosniki zagraja lepiej niz logitech i beda o klase wyzej- wrecz przeciwnie, dajmy na to małe porownanie:

 

Mercedes= klips- te glosniki to akurat A klasa(ale to mercedes)

BMW = JBL( tutaj mamy serię 1, ale to jest BMW)

Logitech Z5500= Skoda superb.( ale Skoda z pełnym wyposazeniem, najbardziej wybajerzony model- ale to jest Skoda nie Mercedes ani BMW) i tak ma sie to klasowo Log Z5500 to najbardziej wypasiony z LOgów, a JBL I kliph to moze i super sprzety ale w najgorszych opcjach i wariantach oraz najnizszej klasy!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież czytałem Twój ciekawy post i stąd padło moje pytanie, sledze ten temat (wszystkie strony) dokładnie, chodziło mi tylko o opinie innych użytkowników, a Twój post i ocena tych głośników była inspiracją do tego, że zacząłem się nad nimi zastanawiać.

W takim razie peace ;) Ale z tym pokojem i ustawieniem głośników to faktycznie możesz mieć problem, ale tak jak już wcześniej pisałem, jak ustawisz suba aby bass reflex miał jak najdalej do jakiejkolwiek przeszkody, a w szczególności do ściany to nie powinno być problemów z zanikającym basem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...