Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przed zakupem głośników 2.1, w grę wchodzi Logi Z-2300 oraz Z-3e lub ew. Z-4e. Na początku myślałem o jakimś zestwaie 5.1, ale ze wzglę du na to, że pokoik jest zupełnie nieustawny to pomysł odpadł... Teraz myślę tylko o jakimś dobrym jakościowo zestawie 2.1. Mój pokój to jakieś 10m2 więc nie wiem czy jest sens dopłacać do Z-2300, czy taki Z-3e mi nie wystarczy? Nie wiem też za bardzo jaka jest różnica pomiędzy Z-3e, a Z-4e, bo ze specyfikacji praktycznie nic nie wynika.

Czy ktoś miał przyjemność przesłuchania i porównania Z-3 z Z-4?

 

Edit:

Biorę jeszcze pod uwagę GIGAWORKS T20 2.0, ale nie wiem czy cena idzie w parze z jakością...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do kupna glosnikow i myslalem na tym modelem Creative GigaWorks ProGamer 5.1 G500 retail

co o nim sadzicie ??? ladnie graja ???? mozna dostac cos lepszego w podobnej cenie ???

 

glosniki beda podlaczone do creative xfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zakupem głośników 2.1, w grę wchodzi Logi Z-2300 oraz Z-3e lub ew. Z-4e. Na początku myślałem o jakimś zestwaie 5.1, ale ze wzglę du na to, że pokoik jest zupełnie nieustawny to pomysł odpadł... Teraz myślę tylko o jakimś dobrym jakościowo zestawie 2.1. Mój pokój to jakieś 10m2 więc nie wiem czy jest sens dopłacać do Z-2300, czy taki Z-3e mi nie wystarczy? Nie wiem też za bardzo jaka jest różnica pomiędzy Z-3e, a Z-4e, bo ze specyfikacji praktycznie nic nie wynika.

Czy ktoś miał przyjemność przesłuchania i porównania Z-3 z Z-4?

 

Edit:

Biorę jeszcze pod uwagę GIGAWORKS T20 2.0, ale nie wiem czy cena idzie w parze z jakością...

Ja mialem podobny dylemat czy Z-3,Z-4 albo dolozyc i z-2300 i w koncu po czytaniu recenzji itp wybralem Z-2300.Wiadomo glosnikow sie nie kupuje co roku a szczegolnie tych z wyzszej polki to juz jest zakup na kilka ladnych lat.Wiec lepiej doplac i wez z-2300 bedziesz przez te kilka lat naprawde zadowolony.Sam mam maly pokoj zaledwie 12 m 2 i po odpowiednim ustawieniu niskich tonow graja super.Dzwiek czysty bass soczysty, mocny SUPER!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też szykuję się do kupienia głośników 2.1 i fajnie, że napisaliście o tych z-2300, mam jednak pytanie, czy ktoś wie jak one się mają co do starych ale jakże dobrze grających jakościowo i-trigue 3300 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zestawach 2.1 nie da się uzyskać liniowego dźwięku bo sub zwykle ląduje na ziemi ( bas staje się mocniejszy lecz już całkowicie traci klarowność , znika średnica ) . Kiedy sub damy na biurko przeszkadza nam w rozmieszczeniu monitor więc dajemy go po jego lewej lub prawej stronie co prowadzi do podniesienia ciśnienia dźwięku dla ucha po stronie skierowanej na sub, co nie wpływa korzystnie na odbór dźwięku. Zestawy z subem to zła droga - lepszym rozwiązaniem byłoby już stworzenie aktywnego stereo w którym sub'y byłyby w satelitach ( stereo=2xsub ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam mały problem ostatnio spaliłem swoje głośniki Media techa LaTraviata 2.1 czy coś takiego na nowe głośniki mam 150 (max 160 zł) zestaw 2.1

zastanawiałem sie nad

1. Modecom 9860

2. Creative p380 (ma je kolega i uważam że mają troche za mocny bass w porównaniu do satelitek ale cena 133 to tanio!)

3. Creative G380

4. Creative T3000

5. Creative T3030

6. Logitech X-210

7. Logitech X-230

8. Modecom 2.1 - MC - 9600

9. Modecom 2.1 - MC - 8800

nie patrzcie na ceny w komputroniku mam sklep gdzie jest troche taniej czyli wszystkie zestawy poniżej 160 zł oprócz Creative T3030 (165.50 zł)

prosze o solidna ocena każdego zestawu i nie pisanie typu "miałem głośniki jakieś tam (firmy np.creative ale inny model niż podane wyżej) i uważam że są złe" oraz nie proponowanie innych modeli niż wyżej wymienionych B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło by poczytać kilka stron z tego topicu i wszystko być wiedział!

 

Modecomy odpadają w przedbiegach. Sam stałem przed wyborem niedawno jakie 2.1 kupić i wybrałem Logi X-230. Nie żałuję.

 

PS. Wszystkie wady i zalety w/w modeli są w tym topicu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do kupna glosnikow i myslalem na tym modelem Creative GigaWorks ProGamer 5.1 G500 retail

co o nim sadzicie ??? ladnie graja ???? mozna dostac cos lepszego w podobnej cenie ???

 

glosniki beda podlaczone do creative xfi

bierz je bez zastanowienia, napewno przypadną Ci do gustu, w tej cenie sa Z5400 ktore tez polecam aczkolwiek pro gamer sa to glosniki dla graczy ze slabszym basem i mocnymi satelitami, wiadomo to na czym graczom zalezy sa jednak przyjemne w odsluchu, mialem mozliwosc ich przesluchania w Saturnie wczorajszego dnia, bo kupił je moj znajomy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam mały problem ostatnio spaliłem swoje głośniki Media techa LaTraviata 2.1 czy coś takiego na nowe głośniki mam 150 (max 160 zł) zestaw 2.1

zastanawiałem sie nad

1. Modecom 9860

2. Creative p380 (ma je kolega i uważam że mają troche za mocny bass w porównaniu do satelitek ale cena 133 to tanio!)

3. Creative G380

4. Creative T3000

5. Creative T3030

6. Logitech X-210

7. Logitech X-230

8. Modecom 2.1 - MC - 9600

9. Modecom 2.1 - MC - 8800

nie patrzcie na ceny w komputroniku mam sklep gdzie jest troche taniej czyli wszystkie zestawy poniżej 160 zł oprócz Creative T3030 (165.50 zł)

prosze o solidna ocena każdego zestawu i nie pisanie typu "miałem głośniki jakieś tam (firmy np.creative ale inny model niż podane wyżej) i uważam że są złe" oraz nie proponowanie innych modeli niż wyżej wymienionych B)

Z tego zestawu wybral bym X-230 dobry zestaw za male pieniadze.Ja kchcesz sie dowiedziec wiecej poczytaj ten dział.Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK. Jeśli mas zmało kasy: X-230. Jeżeli masz dużo: Z-2300THX, a jeżeli coś pomiędzy (jakościowo i cenowo) z-3e lub z-4e (lepiej te pierwsze bo są tańsze i grają podobnie). Odpowiedź gotowa. Teraz już chyba wiesz co kupić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

Dzisiaj wykręciłem głośnik z x-230 i się zdziwiłem że w środku nie ma żadnego wytłumienia w ogóle. Głośniki są super jednak miałem już wiele zestawów komputerowych i stwierdzam jedno jeszcze nie spotkałem sięz takim żeby można było słuchać na nim jakiejolwiek muzyki. Jadnak najlepiej wypadły jak do tej pory x-230 i FPS1600. W kolekcji moich głośników były : Creative FPS1600 Inspire 4400 P380 ( najsłabsze ) oraz siekieś media techy i MM 4500 Jeszcze stare wydani. Miałem jeszcze pare innych zestawów ale nie chce mi się o nich pisać bo po tygodniu się ich pozbyłem. Podsumowując masz 200zł na głosniki kup Logitech x230, albo Creative FPS1600 ( troszke słabsze ). Jeżeli chcesz słuchać muzyki nie baw się w takie zestawy kup stereo albo dobrą wieże. I przy okazji może wiecie czy da się do 600 zł kupić dobre stereo bo coraz bardziej ciągnie mnie w takim kierunku niż z2300 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się szczęśliwy posiadaczem Z-3e, miałem lekkie obawy do do jakości dźwięku, ale na szczęście bardzo miło się rozczarowałem. Dodam, że można je wyhaczyć już za ~230zł.

Szczerze wszystkim polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykręciłem głośnik z x-230 i się zdziwiłem że w środku nie ma żadnego wytłumienia w ogóle. Głośniki są super jednak miałem już wiele zestawów komputerowych i stwierdzam jedno jeszcze nie spotkałem sięz takim żeby można było słuchać na nim jakiejolwiek muzyki. Jadnak najlepiej wypadły jak do tej pory x-230 i FPS1600. W kolekcji moich głośników były : Creative FPS1600 Inspire 4400 P380 ( najsłabsze ) oraz siekieś media techy i MM 4500 Jeszcze stare wydani. Miałem jeszcze pare innych zestawów ale nie chce mi się o nich pisać bo po tygodniu się ich pozbyłem. Podsumowując masz 200zł na głosniki kup Logitech x230, albo Creative FPS1600 ( troszke słabsze ). Jeżeli chcesz słuchać muzyki nie baw się w takie zestawy kup stereo albo dobrą wieże. I przy okazji może wiecie czy da się do 600 zł kupić dobre stereo bo coraz bardziej ciągnie mnie w takim kierunku niż z2300 ??

Też tak szukałem, szukałem ( jak Ty ) i skończyłem na aktywnych monitorkach z wej cyfrowym 2.0 za 1 K pln ;P Przerobiłem wiele zestawów komputerowych od 2.0 po 5.1 i taki Logitech z-5500 nie nadaje się dla mnie zupełnie - zero detali i przestrzeni w stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Tak już sobie czytam ten topic i widzę że chyba najlepiej brać Logitech'y Z-3e.

Dodam że na głośniki mam ok. 290 zł. Chcę także kupić coś 2.1. Będą na karcie Creative SB Live.

Może cie powiedzieć coż o Creativach 2.1 I-Trige 3330 (wiem żę raczej ich nie polecacie, ale powiedzcie czy one na prawdę grają gorzej od Z-3e.)

I jeszcze jedno pytanie czym różnią się Z-3 od Z-3e??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was prośbę kupiłem sobie geniusy podłączyłem do audigy4 i nie działa subwoofer jak włączam test głośników z karty taki że pokolej z każdego głośnika słychać szum to z suba też słychać ale jak włączam muzykę to nie działa ani na winampie ani na windows media player a jeżeli chodzi o głośniki to grają bardzo fajnie (nawet bez suba) proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie nkowalski, bass redirection nie ma nic do gry subwoofera o ile sie nie myle:P tam ustawia sie tylko odciecie na jakiej fazie czestotliwosci ma byc uciety basik, co do gry suba to moze raczej pomajstroj z innym podpieciem glosnikow, gdyz test nie zawsze jest adekwatny do gry, chyba ze cos jest nie ten tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie nkowalski, bass redirection nie ma nic do gry subwoofera o ile sie nie myle:P tam ustawia sie tylko odciecie na jakiej fazie czestotliwosci ma byc uciety basik, co do gry suba to moze raczej pomajstroj z innym podpieciem glosnikow, gdyz test nie zawsze jest adekwatny do gry, chyba ze cos jest nie ten tego...

Coś nie bardzo ta teoria ma sie do rzeczywistości ;) Patrz niżej...

 

dziękuje wam za pomoc i jednak bass redrection trzeba było włączyć teraz grają jeszcze lepiej

A i to nie wszystkich, bo np. wiekszosc Logitechow i Creative'ow ma wbudowana zwotnice i redirection im niepotrzebny.

To też zależy od głośników ;) Mój stary zestaw DTT2200 bez tej opcji wogóle nie mial basu... Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...