Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dobrych głośników stereo z wejściem cyfrowym do swojego PC.

Interesowały by mnie np. Edifier S2000 ( gdzie można je w Polsce kupić ? )

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

JetBalance JB-381 - odpadają bo bez digital .... ale wygląd jest :)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

creativy gigaworks t20 moze?

Mam na myśli zestawy 1000 PLN w górę o dobrym stosunku cena / jakość . Najgorsza akceptowalna liniowość to +-3dB bez manipulowania regulacją barwy. Po korekcji pokrętłem bass chcę mieć nadal +-3dB ale od min 60 Hz. Poza tym zależy mi na cyfrowym wejściu. Wymienione wymagania spełnił by w 100% Edifier S2000 ( liniowość 49Hz - 20Khz +-3dB po korekcji pokrętłami ) ..... tylko gdzie go kupić ?

 

Gigaworks to niższa/tańsza półka i przez to gorsza jakość.

 

ps. S2000 ma przetworniki CA Burr-Brown BB1732 .... niby "tylko" 24bit/96kHz jednak BB to już klasa sama w sobie ( małe znikształcenia itd. ) .

 

ps2. jeśli znacie dobre głośniki multimedialne 2.0 .... no dobra ... najlepsze to proszę o link

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Mówiąc dobre ... mam na myśli zestawy 1000 PLN w górę o dobrym stosunku cena / jakość . NAjgorsza akceptowalna liniowość to +-3dB bez manipulowania regulacją barwy. Po maksymalnym podkręceniu bass chcę mieć nie więcej niż +6db w niskich rejestrach .... reszta pasma +-3dB.

 

Poza tym zależy mi na cyfrowym wejściu. ( opcja analogowa musiała by być wyjątkowa )

 

Wymienione wymagania spełnił by w 100% Edifier S2000 ..... tylko gdzie go kupić ?

 

Gigaworks to niższa/tańsza półka i przez to gorsza jakość.

 

ps. S2000 ma przetworniki CA Burr-Brown BB1732 .... niby "tylko" 24bit/96kHz jednak BB to już klasa sama w sobie ( małe znikształcenia itd. ) .

 

ps2. jeśli znacie dobre głośniki multimedialne 2.0 .... no dobra ... najlepsze to proszę o link

czy w takim wypadku nie warto poszukac juz czegos "normalnego" ?

Jakies dobre monitorki i ampli albo wzmak ?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Znajdź mi audiofilski wzmacniacz z wejściem cyfrowym min 24 bit 96 Khz o kompaktowych rozmiarach na przetwornikach burr brown i do tego kolumny ( idealnie spasowane do tego wzmacniacza ) o podanej linowości całego zestawu ( +-3dB ) wszystko nowe w cenie ~1000-1500 PLN . Zestaw S2000 był mierzony w labie (są wykresy w sieci ) o choć byś się skichał to nie skompletujesz sam takiego zestawu bez aparatury pomiarowej ( pomijam już cenę ).

Nie przesadzajmy Kyle. Sprzet nie wiem jak dobry za 1000 zl nigdy nie bedzie audiofilski.

Chyba ze jakas zacna firma zmieni szefa na matke terese.

Zestaw ktory podales nie jest zestawem audiofilskim ale bardzo dobrym zestawem za w miare dobre pieniadze.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnieliście panowie że tamat topicu brzmi "Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1"?.

Absolutnie nie . No chyba że komputerowe 2.0 już nie podchodzi pod ten temat to się zgodzę.

 

ps. zestaw Edifier S2000 to zestaw komputerowy , aktywny dla bardzo wymagających - aby było jasne

 

->seraf

Po analizie stwierdziłem że za dużo napisałem odbiegając od tematu i ralf11 poniekąd ma rację ( te posty skasowałem )

 

ps. Typowe Hi-Fi odpada ze wzgl. na gabaryty i gorszy stosunek cena/jakość i brak wejścia digital we wzm.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

260 dolarów to ok.820zł.chetnie posluchałbym sobie takiego zestawu.

 

A co powiecie na taki zestaw?

 

http://www.edifier.com/eng2005/product/s0001_00.htm

Tu jest cena 499 USD za S2000 .... ale w sklepach firmy produkującej zawsze są większe ceny.

 

Model S5.1 kosztuje 100 $ mniej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

~260 $ USA lub ~499 Kanadyjskich

 

Gdyby to weszło do Polski to i tak było by mniej niż 1500 PLN

 

Strona oficjalna firmy Edifier

A co z z tak ostatnio modnym altec ?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z z tak ostatnio modnym altec ?

Pzdr

Taki pic ? :P nie żartuję ..... ten Altec 2.1 to nie będzie miał takiej przestrzeni, równomierności i neutralności jakiej oczekuję ...

 

Obecnie mam całkiem dobre Edirol MA-20D i chcę przejść krok dalej . MA-20D to już najwyższy model ( więc koniec drogi ). Pozostaje Roland DS-5 ( ~1530 PLN ) - ale niewygodny w sterowaniu ( daleko mu do tego MA-20D ) i oczywiście wyszukany Edifier S2000 .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byscie mi poradzili wziac...

 

Mercury 5.1 HT-6200 --> slyszalem o nich dosyc dobre opinie

Creative Inspire Monitor M80 --> sa dosyc dobre, lecz to tylko stereo

Logitech Z-3e --> jedne z lepszych 2.1 w cenie powyzej 200 zl

 

no i tak... najbardziej sklaniam sie ku gosnika Mercury, poniewaz jest to 5.1 i w grach/filmach odczuje lepszy efekt niz na 2.1/2.0 (do tego sa cale z drewna)

 

rowniez bardzo interesuje mnie te creativy m80 :) lecz mysle, ze po czasie moga mi nie wystarczyc... do sluchania muzyki innej niz techno sa dosyc dobre, lecz mysle, ze w filmach/grach nie dadza takiego efektu jak glosniki 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak... najbardziej sklaniam sie ku gosnika Mercury, poniewaz jest to 5.1 i w grach/filmach odczuje lepszy efekt niz na 2.1/2.0 (do tego sa cale z drewna)

 

rowniez bardzo interesuje mnie te creativy m80 :) lecz mysle, ze po czasie moga mi nie wystarczyc... do sluchania muzyki innej niz techno sa dosyc dobre, lecz mysle, ze w filmach/grach nie dadza takiego efektu jak glosniki 5.1

Dobre stereo niejednokrotnie da lepszy efekt w filmach niż "oszczędzane" 5.1 ( ta sama cena ).

ps. słyszałem w filmie 2.0 i 5.1 w tej samej cenie ( 5.1 minimalnie droższe ) i 2.0 grało lepiej !! ( dziwne zresztą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz racje... to tez zalezy od zestawu 5.1 lecz o tych Mercury slyszalem bardzo dobre opinie :) sa lepsze od x530, a nawet duzo im nie brakuje do Geniusow

 

no a jak ma sie sytuacja w grach... szczegolnie w tych gdzie wykorzystam EAX HD, dalej 2.0 bedzie lepsze od 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT

 

Czasem w wątkach o głośnikach pojawiają się opinie, że małe kolumienki/głosniczki grają gorzej od stacjonarnych kolumn

 

Byłem niedawno w salonie Bose i miałem możliwość odsłuchać demo projekcję zestawu kina domowego. Te głośniczki: http://www.bose.com/controller?event=VIEW_...dvd_subcategory są maleńkie a grają niesamowicie :blink:

 

Jak oni to robią? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic nadal mam metlik w glowie :)

 

Kyle a sa jakies lepsze 2.0 w cenie max do 300zl

 

niz Creativy Inspire Monitor M80/Creative GigaWorks T20?

 

w ogole, ktore sa lepsze te M80, czy T20... te pierwsze sa z drewna i maja troche lepsza moc, zas te drugie sa z plastiku lecz sa nowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które są lepsze ( M80 czy T20 ) to nie wiem :wink:

 

M80 mają większą moc , bi-amping, mniej podatną na drgania obudowę

T20 nowsze o dziwnej konstukcji :wink:

Do 300 PLN są też inne 2.0 ale niestety nie w Polsce :angry: ( sam chcę kupić coś do 1500 PLN i nie ma mojego upatrzonego Edifier S2000 )

 

Jakie obecnie masz głośniki ? - EDIT - już widzę że 2.1 , więc w tym wypadku jeszcze trudniej mi Tobie radzić bo jesteś mocno uzależniony od uwypulkonego basu ... czyli nie skreślaj dla siebie 5.1 i 2.1

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te co w podpisie...

 

sa one juz dosc stare: http://www.warnet2.pl/czytaj.php?typ=glosnik&opis=61

 

@EDIT

 

wiesz bas ogolnie i tak mam dosyc zredukowany... bo gdy byl za mocny to odglos jakbym patelnia walil...

 

ehh juz nigdzie nie mozna dostac Creativ'ow Inspire Monitor M80... zostaly wycofane na dobre ;/

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybka piłka co jest lepsze... bo ceny podobne

Logitech X-530

czy

Creative P5800

 

nawet nie wiecie jak mnie trafia szlag,jak po raz milionowy w tym topicu,ktoś zadaje to pytanie.wystarczy poświęcić maksymalnie z pół godziny,zeby znależć odpowiedź,przeglądająć wcześniejsze strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pojawił się nowy gracz w postaci tych "mercury" ... ale co to za firma jest, nie mam zaufania do czegoś co nie ma dobrej pozycji na rynku... ni i mało tego np. w Siriusie ich nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh tak to jest jak tylko kierujesz sie marka :)

 

btw. juz nawet kiedy ktos w tym temacie pisal o tych glosnikach :P (poszukaj)

 

z jego relacji wynikalo, ze sa bardzo dobre... solidnie zbodowane i mozna je porownywac do Geniusow (modelu SW 5.1)

 

lecz oczywisice te Mercury maja slabsza moc od podanych wyzej Geniusow, lecz plasuja sie odrazu za nimi

 

no i co jest wazne sa zbudowane z drewna... nie tak jak te logi z plastiku :E (glosniki w tych logach nie sa nawet wytlumione, dodaj do tego jeszcze efekt ruskiego radia - jak bedziesz mial pecha)

 

nawet opinie w linku co Ci podalem sa dosyc dobre

 

tu masz ich recenzje: http://www.3dvelocity.com/reviews/mercury/ht6200w.htm

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Dobre stereo niejednokrotnie da lepszy efekt w filmach niż "oszczędzane" 5.1 ( ta sama cena ).

ps. słyszałem w filmie 2.0 i 5.1 w tej samej cenie ( 5.1 minimalnie droższe ) i 2.0 grało lepiej !! ( dziwne zresztą )

Kyle nie zgodze sie do konca.

Powodem tego jest w 90% zle rozstawienia 5.1.

Sam wiem jak np z-5500 potrafia dac d.... jezeli chodzi

o jakosc gdy nie spedzi sie pierwszego dnia zamiast na

podniecaniu sie nabytkiem nad rozstawieniem.

Stereo czy 2.1 stawiasz obok monitora i gra.

5.1 w wiekszosci przypadkow jakie widzialem to klasycznie

Centralny i 2 przednie przy monitorze okolo 70 cm od glowy sluczacza

a tyl gdzies daleko. Efekt ? Skrzeczace sopranami i za glosnie przody,

nie slychac absolutnie tylu wiec potem ktos pisze ze efekt na 5.1 taki sam jak na 2.1.

Nie dziwie sie poniewaz w tak rozstawionym 5.1 slychac jedynie przody wiec taki zestaw

pracuje jako 2.1. Gdy sie czlowiek pomeczy, podstawowa zasada czyli ta sama odleglosc kazdego z glosnikow od glowy sluchacza, dobrze ustawiony sub, opoznienia w konsoli thx itp. w tedy dobry film

dvd z prawdziwym 5.1 da odczuc roznice miedzy 2.1 a 5.1. i to wyrazna roznice.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o efekt 3D ( który przy prawidłowym rozstawieniu jest naprawdę dobry ) ale o samą neutralność dźwięku ( gdzie znaczenie mają pojedyncze satelity i po części sub ) .

 

Satelity mają przede wszystkim za wąskie pasmo. Subwoofer powinien być przed słuchaczem ( aby nie było różnicy ciścienia kiedy jest np. z lewej ). Generalnie sub to problem dla PC bo jeśli dasz go nawet przed sobą ( tam gdzie nogi na podłodze ) to powstały rezonans ( na skutek oddziaływań z biurkiem ) co prawda zwiększy nieco efektywność ale zmniejszy się czytelność/szybkość/dokładność basu który i tak już jest mało dokładny ( i za wysoko cięty ). Jeśli dasz go tam gdzie monitor ( zby było w miarę prawidłowo ) to .... gdzie dasz monitor ? :wink:

 

Już pomijając jakość satelit w popularnym 5.1 to ustawienie tylnich satelit jest tak na prawdę problemem ( żeby grało to tak jak napisałeś : poprawnie ). Pokój się jednak trochę zagraca ( u mnie satelity muszą stać na środku pokoju - kicha.

 

Co do różnic między 5.1 a 2.0 to na 5.1 ten efekt 3D jest, ale czytelność jest gorsza - to trzeba usłyszeć. Ja porównywałem w tej samej cenie 3D Sound Dimension [2.0]( 320 PLN ) VS. creative T5400 [5.1]( 384 PLN ). [ obecnie oba nie sprzedawane a jeśli nawet to ceny inne )

 

ps. ja nie pisałem we wcześniejszym poście że 5.1 gra mi jak 2.1 lub 2.0 bo rozstawienie miałem prawidłowe w obu przypadkach i jak już mówiłem nie krytykuję efektu 5.1 tylko jego jakość/neutralność dźwięku[ nie efektu tylko dźwięku jakość / neutralność ] ( w porównaniu do zestawu 2.0 w tej samej cenie )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...