Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

no ale nie zmienia to faktu, ze te glosniki w tej cenie sa bardzo dobrym wyborem :)

 

zamiawiam je w poniedzialek (jak je dostane to powiem co i jak)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pomiarach wnioskuję że są super ( +-3 dB to nawet monitory Rolanda za 1500 PLN mają gorzej ) , ale odtateczną ocenę można wystawić dopiero po odsłuchu.

 

ps. w porównaniu z 2.1 które miałeś obecnie może Ci sięwydawać żę mają za mało basu ( w tanich 2.1 sub jest przeamplifikowany ) ale wierz mi że basu jest tyle ile powinno... ( wykres zmierzonego zestawu )

 

Jeszcze małe porównanie :

 

Przy -10 DB Tracer power 900 ( 100 PLN ) przenosi od 74 Hz ... ten genius od ~54 Hz ( miazga ). Tracer Poewr 900 ma wahania w przenoszeniu +-10 dB ( tragedia ) ... Te Genius +-3 dB ( jak wysokiej klasy sprzęt - Roland DS5 warty 1530 PLN ma skoki +-6dB ).

ps. im mniejsze wahania tym lepiej

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakich ustawieniach wzmacniacza ten pomiar był robiony. Mam nadzieje, że nie dla "bass" i "treble" max. wzmocnienie ....

Nie - ustawienie bass i treble było na 0 (środek ) czyli jest możliwość dalszego korygowania !!! Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz powiem tak, ja wyroslem z czegos takiego jak lansowanie sie basem itp. :) obecnie mam ustawiony tak equalizer, aby miec jak najlepszy/czystszy dzwiek... sub jest maxymalnie ustawiony na 20-30%

 

no i od pewnego czasu slucham rock'a no i na tym 2.1 za ciekawie nie jest :E z tego co pisales w grach/filmach na zestawie stereo da sie osiagnac dosc ciekawy efekt wiec mysle, ze bedzie ok :)

 

@edit

 

no i pewnie odczuje jednak troche kopa bo te Geniusy ponoc maja 40W (RMS), a moje 2.1 w calosci tylko 21W (RMS) :lol:

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię .... w tych genius liczy się jakość a nie rezonans jak w Creative i z tego powodu kop może być identyczny ale jakościowo Geniusy rozłożą te Creative ........... tylko czy je docenisz .... może udaj się do jakiegoś muzycznego i niech Ci włączą monitory za 1,4 k PLN abyś wiedział czego sięspodziewać ( mniej więcej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i glownie o jakosc mi chodzi... mozliwe, ze troche tego basu moze brakowac lecz znajac zycie to nie bedzie stanowilo problemu

 

np. teraz jak slucham jakis utworow to w niektorych wszystko sie zlewa a czegos takiego nie chce

 

no i dla mnie w creativach dzwiek jest naprawde okropny... jak testowalem T6060 to juz na polowie glosnosci wszystko trzeszczy (satelitki)/buczy (sub) moje glosniki kupilem dawno :) wtedy jeszcze netu nie mialem, wiec ciezko bylo mi oceniac co dobre

 

aha no i jakby kop byl podobny tylko oczywisice jakosc o wiele lepsza to mi to wystarczy, bo mam maly pokoj 2,5x5 m no i juz te creativy jako tako go naglasnialy

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nabieram ochoty na te Geniusy.

Kyle widziałeś gdzieś jakiś test / opis / opinie użytkowników tych głośniczków ??

Może czas wymienić stare 2.0.

Miały być Monitory M80 Creativa, ale jakoś miałem dużo spraw na głowie i jeszcze ich nie kupiłem, więc może te tańsze Geniusy wezmę ...

 

DarkArrow

Czekam niecierpliwie na pierwsze wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam w komputerze zintegrowaną kartę muzyczną Realtek 8-mio kanałową oraz głośniki 5.1 od zestawu DVD Phillipsa. Chciałbym ze sobą połączyć te dwie rzeczy, tak by mieć dźwięk 5.1 przy filmach, oraz słuchać muzyki tak aby leciała ze wszystkich głośników. Poniżej zamieszczam dla ułatwienia tył karty muzycznej i tył subwoofera. Prosiłbym o radę jak to wszystko połączyć (jakimi kablami itd.)

Tył karty dźwiękowej

Tył subwoofera

 

Dziękuję z góry za wszystkie odp.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez purpurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nabieram ochoty na te Geniusy.

Kyle widziałeś gdzieś jakiś test / opis / opinie użytkowników tych głośniczków ??

Może czas wymienić stare 2.0.

Miały być Monitory M80 Creativa, ale jakoś miałem dużo spraw na głowie i jeszcze ich nie kupiłem, więc może te tańsze Geniusy wezmę ...

 

DarkArrow

Czekam niecierpliwie na pierwsze wrażenia.

nowych juz nigdzie ich nie dostaniesz... sam szukalem ;/ - aha i byly w podobnej cenie co te Geniusy, lecz sa wycofane

 

a co do wrazen to jak dostanie glosniczki to opisze co i jak :P lecz bedzie to dopiero we wtorek/srode najszybciej

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem lecz w moim wypadku satelitki tylne by nie byly "za mna" lecz by atakowaly z boku :) nie wiem czy to dosc dobre rozwiazanie i czy przez to nie strace na efektywnosci zestawu 5.1

Tylne satelitki przy 5.1 powinny być bo bokach na wysokości uszu. Wbrew pozorą to nie są tylne glośniki lecz tzw. głosniki efektowe. Także jak dobrze rozstawisz i ustawisz na karcie dź. to nic nie stracisz z przestrzenności 5.1

 

 

Ciekawy artykuł na ten temat

Edytowane przez adi_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic sobie nowe glosnki najprawdopodobniej creativy p5800/p5900 i mam pytanie.

 

CZy wystarczy do nich zintegrowana karta RealTek która ma obługe 5.1?

 

Aktualnie mam 2.1 ave i jest wielka kupa, bas musze ustawiac na 1/4 bo jak daje wyżej to niesamowicie pierdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup logitechy x-530 beda lepsze niz te "crejatiwy"

 

w creativach tez bas pierdzi i trzeba ustawic 1/4 bo inaczej to zal

 

co do twojej integry to problemu nie powinno byc

 

----------------------------------------------------------------------------

 

mam pytanie :) czy w cenie tych geniusow by dalo sie zlozyc zestaw stereo + wzmacniacz zeby to bylo lepsze niz te geniusy? bo mi sie wydaje, ze to jest nie mozliwe... lecz jeden koles na "PCLabie" twierdzi, ze tak... nie wiem, czy ja zle szukam lecz na allegro jakis chinskie wzmacniacze kosztuja juz 100 zl, a gdze tu jeszcze kolumny :lol:

 

ehh te dzieci...

 

btw zamowilem juz glosniki i beda w srode

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Za 'kosmiczny' wygląd jak dla mnie :P

Wygląd to sie dla mnie nie liczy. Wszystko bd schowane i nie bd widać chodzi mi czy dobrze wybrałem. Czy bd dobrze grać. Może jakieś opinie? A może inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Nie widziałem ich nigdzie w sklepie, więc ciężko powiedzieć jak będą grać. Masz 2 wyjścia - poszukać na google opinii o nich, albo kupić Logitechy X-530 :)

Opinia niby dobra jest im przypieta. Jedyna wada to bucza ale to sie da ustawic ;). Moc swoja maja;) Za satelitki podepne sobie 4 kolumny i wtedy bd jassda;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w tych logitechach? Nie ma takich problemów z basem? I jak z ogólną jakością dźwięku?

Oba zestawy (tj. Logitechy/Creative`y) będą działac na tej karcie.

Jednakże też polecam Logitechy. Przede wszystkim bass jest lepszy - niżej schodzi, nie dudni i nie trzeszczy. Jest czysty i bardziej miękki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Witam. Stanołem przed wyborem zestawu 5,1 i mam problem. Otóż mam do wyboru 2 zestawy mode com mc2810 i CREATIVE INSPIRE P5800 - 5.1, 72 W. Za mode comem przemawia mi duża moca suba aż 35 w. A creativ to solidna firma i nie wiem czy czasem nie będa brzmiały lepiej głosniki od Creative niż mode com'a. Ma może ktoś jeden i drugi zestaw?? Prosze o pomoc. A może jakiś inny zestaw polecicie w podobnej cenie.

 

 

MODE COM MC2810

Creative ins. p5800

 

prosze poprawic błędy

ostrzeżenie już przyznane

moderator

Edytowane przez h2opolomatti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowych juz nigdzie ich nie dostaniesz... sam szukalem ;/ - aha i byly w podobnej cenie co te Geniusy, lecz sa wycofane

a co do wrazen to jak dostanie glosniczki to opisze co i jak :P lecz bedzie to dopiero we wtorek/srode najszybciej

Dostałeś już ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Witam. Stanołem przed wyborem zestawu 5,1 i mam problem. Otóż mam do wyboru 2 zestawy mode com mc2810 i CREATIVE INSPIRE P5800 - 5.1, 72 W. Za mode comem przemawia mi duża moca suba aż 35 w. A creativ to solidna firma i nie wiem czy czasem nie będa brzmiały lepiej głosniki od Creative niż mode com'a. Ma może ktoś jeden i drugi zestaw?? Prosze o pomoc. A może jakiś inny zestaw polecicie w podobnej cenie.

MODE COM MC2810

Creative ins. p5800

HElP!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...