Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

mam juz Geniusy :) powiem jedno we wszystkim przebijaja moje stare glosniki (nawet w basie)

 

bardzo dobry dzwiek sie z nich wydobywa :P

 

co mnie bardzo zdziwilo to wielkosc/ciezar glosnikow :) sa prawie tak wysokie jak moj 17" LCD i dosyc ciezkie

 

wykonanie tez stoi na bardzo wysokim poziomie

 

co tu duzo mowic - godne polecenia :D

 

teraz musze sie jeszcze pobawic z ustawieniami equalizera, aby wszystko bylo ok

 

i mam jeszcze jedno pytanie...mam kabel AC (zasilanie glosnikow), ktory trzeba podlaczyc do jednego z glosnikow (wtyczka czerwona i biala) i z nich wychodzi jedna pojedyncza wtyczka, abym mogl podlaczyc glosniki z k. dzwiekowa... i teraz mam pytanie jakbym wtyczke czerwona podlaczyl z bialym gniazdem wtykowym, a biala z czerwonym gniazdem wtykowym to moglo by to jakos negatywnie dzialac na glosniki?

 

bo teraz mialem maly problem ustawieniem glosnikow... tzn. kabel byl za krotki i nie moglem podlaczyc glosnikow do k. dziwkowej... abym mogl je podlaczyc musialem glosniki ustawic odwrotnie (lewy na miejsce prawego itp.) no i teraz tak graja... a jak mnie pamiec nie myli to jak wtyczki (czerwona/biala) podlacze odwrotnie to glosniki beda odwrotnie graly co w moim wypadku daloby poprawna gre glosnikow

 

sry za zamotanie jak cos :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurnia .... ależ one wielkie .... ten LCD to 17' ??

W ....... nie mam tyle miejsca.

Wygląda, że będe potrzebował stendów pod głośniki komputerowe :-D .

Może od razu kupie 2 pary stendów - pod Geniusy i pod Wafle ...

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

Ja mam pare pytań jak te Geniusy do Logi X230 i jakie jakiej są długości kable między jednym głośnikiem a 2gim ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

a czyli z jednego głośnika wychodzi bakel chinchą i tak samo wchodzi 2gą chinchą do 2go głośnika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa glosniki laczy kabel RCA (chinch)

 

nastepnie do tego glownego glosnika podpinamy tez kable zasilajace glosniki (dla prawego i lewego glosnika), z ktorych odchodzi wtyczka 3.5mm, ktora mozemy wetknac w k. dzwiekowa

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

A słuchaj zależy mi na porównaniu twoich monitorów z Logi z-2300 wiem że logi to nie ta klasa basu ale chodzi mi o jakość dźwieku czy mają podobną lepszą/gorszą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchaj zależy mi na porównaniu twoich monitorów z Logi z-2300 wiem że logi to nie ta klasa basu ale chodzi mi o jakość dźwieku czy mają podobną lepszą/gorszą ??

nie wiem jak dokladnie... bo u mnie w domu nie slyszalem/nie testowalem tych logow... jedynie w MM

 

EDIT

 

heh dopiero teraz slysze jak niektore mp3 potrafia byc slabe mimo dobrej jakosci :) (moze zle byly konwertowane)

 

bo, np. wiekszosc w jakosci 192 kbps lub wiekszej brzmi bardzo ladnie... lecz zdarzaja sie takie padaki, ze nawet przy tej samej jakosci brzmia bardzo slabo, cos bzyka etc. nawet equalizer nie pomorze :E - a watpie, ze to wina glosnikow bo to sie dzieje, zarowno jak jest cicho/glosno, gdy basy sa na 0/max (podobnie treble)

 

na wczesniejszych glosnikach nie nie zwracalem na to uwagi bo polowy instrumentow nie slyszalem :E

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie zaglądnę (poza granicami naszego kraju) to jest szeroki wybór dobrych głośników ( tzw. High End multimedia ) do komputera ( 2.0 ). A u nas z dobrych mamy Genius 1250X ( niezwykle udane jak na swoją cenę )...... Genius 1250X i ..... zgadnijcie ..... Genius 1250X. No jeszcze są powiedzmy te T20.

 

... na zdjęciu Swans M-200

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne, ze dosyc dobrze graja, malo kosztuja (165 zl)

 

nie wiem czy bym dal te 280 zl za T20 - sluchalem ich w MM przed kupnem Geniusow, jakosc az tak bardzo mnie nie urzekla... male sa dosyc... do tego ten tandetny plastik i swiecaca sie dioda jak psu jajca (to nie nfs u :E)

 

mozliwe gdybym je tesotwal w domu to jakosciowo by wypadly troche lepiej bo jak sie testuje w MM to kazdy wie :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z głośnikami Creative Inspire P380 .. mam karte dźwiękową Sound Blaster Live.

Po podłączeniu głośników praktycznie nie ma możliwości regulacji głośności .. na pokrętle mam ustawione na 2 a grają jakby było ustawione na max :| nawet minimalne podgłoszenie rowna sie graniu głośników na maxa :| co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z głośnikami Creative Inspire P380 .. mam karte dźwiękową Sound Blaster Live.

Po podłączeniu głośników praktycznie nie ma możliwości regulacji głośności .. na pokrętle mam ustawione na 2 a grają jakby było ustawione na max :| nawet minimalne podgłoszenie rowna sie graniu głośników na maxa :| co to może być??

Możliwe, że potencjometr jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a jakbym rozkręcił ten pilocik to da sie tam jakoś to naprawić, przeczyścić ? :P

W zestawach Creative'a często sypią się potencjometry. Tu masz temat z różnymi pomysłami jak temu zaradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

właściwie już wybrałem Geniusa sw-5.1, ale ciekawi mnie jak długie są kable,

zwłaszcze do tylnich monitorów

 

Może ktoś zmierzyć ? :lol2:

 

OK, już znalazłem : http://www.dzikie.net/?art=genius_sw51_ht

 

Uwagę zwraca nie tylko ilość dołączonych przewodów (oprócz zwykłych kabli połączeniowych dodano również kable zakończone wtyczkami Chinch, np. do podłączenia głośników do amplitunera kina domowego), ale ich długość. Przewody do podłączenia satelit tylnich mają długość 8 m, przednich 3 m, a do centralnego 2 m.

:banana:

Edytowane przez wolowina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie LOGITECH Z-2300 będzie lepszym rozwiązaniem do kompa w którym jest SB Live 24bit czy może ta wieża <link> podłączona pod kompa. Ma to służyć do słuchania muzyki z kompa mp3 i radia które też jest w karcie tv. Chodzi mi o jakość dźwięku ponieważ na Creativach 380 nie jest to za ładnie słyszalne, zależy mi na czystym,wyraźnym dźwięku, kwota do dyspozycji to max 600zł. Z góry dzięki za opd.....

Edytowane przez Soften

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...