Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Przeróbka testu Geniusa SW-HF5.1 5000 ze strony ixbt z języka rosyjskiego na angielski:

 

EDIT:

 

Wywaliłem to tłumaczenie z rosyjskiego bo było słabe ,poniższe jest lepsze B-)

 

Chociaż w sumie tekst tłumaczenia porównać można bo jest nieco inny :

http://rapidshare.com/files/12568314/cryst..._sound.rar.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item157542893_creative_s...eaudio_box.html

Albo ta X-Fi ;P ?? Co powiecie o niej ??.

A jeszcze mam pytanie w sprawie tych głośników Logitecha X-530, jak się montuje satelitki na ścianie ?? Są w nich jakieś dziurki na śrubę ?? ma ktoś powieszone je na ścianie i ma foto i bu pokazał ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń boże easy touch - sam plastik :P Pozatym "magnetycznie ekranowana obudowa subwoofera" nie gwarantuje super dźwięku :P

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze w tym temacie, bo w poprzednim chyba malo osob odpisuje:

 

Witam. Waham sie przy kupnie glosnikow. Moja glowe zaprzataja x-230 oraz mc 9860. Z tego, co czytalem na forum, jak i w komentarzach sklepow internetowych (chociazby komputronik) ludzie pozytywnie wypowiadaja sie na temat tych modecomow. Juz bylbym na nie zdecydowany, lecz maja dosyc spora jak dla mnie wade - brak wejscia na sluchawki. Gdy rodzinka jest w domu czesti zdaza mi sie na nich pracowac, a kabel jest dosc krotki i watpie czy starczy mi go, by podczepic je do komputera.

 

Moze bedą jakies inne propozycje odnosnie glosnkow? Kwota, ktora dysponuje to nie wiecej niż 170zł.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam jeszcze takie pytanie do czego służy ten kabel gruby w tych głośnikach Logitech x-530 ?? I gdzie sie go podłącza ??

FOTO:

tak smiesznie podlacza sie prawy przedni glosnik :) pewnie przez potencjonometr i wyjscie sluchawkowe ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad:

http://www.allegro.pl/item159121414_glosni..._wersja_gw.html

http://www.allegro.pl/item157192273_glosni...ox_w_wa_fv.html

które najlepiej grają ?

i co z tego, grają lepiej niż creativy p5800-80dB

Ja mam wlasnie x-530. Ale mam teraz zlozyc kompa kumlowi - i chce wiedziec jak z tymi creative'ami. W sumie te sasprawdzone wiec te polecam z czystego serca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja do tematu. Ostatnio pytałem się w siriusie kiedy można się spodziewać dostawy popularnych u nas na forum Geniusów 2.0 1250x. Na to pan ze sklepu mi napisał że nie wie i że poleca mi jako alternatywe... Creative I-Trigue 2.1 L3800 . Tak różnica w cenie to coś koło 280zł. Co wy na to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

ogólnie słucham codziennie muzyki (ok. 6h) różnego typu oprócz jakiś tam klasyk czy oper bueuheh więc zależy mi na dobrej jakości !

sugerujesz, ze do sluchania "jakichs tam klasyk czy oper" wystarczaja zwykle pierdziawki? :blink:

musze Cie chyba rozczarowac - najdrozszy sprzet audio produkowany jest wlasnie do sluchania "jakichs tam klasyk czy oper"

do muzyki, jaka Ty zapewne sluchasz (duzo bassu! duuuuzooo basssssuuuu!) wystarcza w zupelnosci plastiki zapewniajace jakosc radia tranzystorowego podbijana subwooferem. zatem zestawy komputerowe beda dla Ciebie w sam raz. :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siwy_bos:

Radzę jednak poczekać albo kupić Logitechy X230.

Wiesz dla mnie to co mi polecił ten koleś z siriusa to był jakiś żart. Ja szukam głośników do 200zł a on mi wyjechał z głośnikami za 460zł :/.

Wiem że te co podałeś i te geniusy to całkiem niezły sprzęt. (jak za tą cenę) Ale mi nie zależy na fatalnym basie.

Edytowane przez siwy_bos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz, ze do sluchania "jakichs tam klasyk czy oper" wystarczaja zwykle pierdziawki? :blink:

musze Cie chyba rozczarowac - najdrozszy sprzet audio produkowany jest wlasnie do sluchania "jakichs tam klasyk czy oper"

do muzyki, jaka Ty zapewne sluchasz (duzo bassu! duuuuzooo basssssuuuu!) wystarcza w zupelnosci plastiki zapewniajace jakosc radia tranzystorowego podbijana subwooferem. zatem zestawy komputerowe beda dla Ciebie w sam raz. :mad:

może tak zabrzmiało ale nie sugeruje, jesli cie uraziłem to sorry...

 

Hah plastik :| chyba nie bardzo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Czy opłacalne jest kupowanie głośników Gigaworks T20 http://www.allegro.pl/item161027618__creat...ieuzywane_.html

 

czy za podobną cene kupić Logitech X-530 http://www.allegro.pl/item159121414_glosni..._wersja_gw.html

I mam małe pytanie karte dzwiękową mam ośmiokanałową czy przy tych głośnikach co wymieniłem to wystarczy czy dokupić karte dzwiekową?? Ja w tym temacie jest troche laikiem więc wybaczcie :P

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gdzie rozstawić te logi x-530 to je bym brał.. co do karty spokojnie ci odpalą wszystkie, ale wiadomo kupno jakiegoś Sound Blastera lub Audigy 1 lub 2 liczy sie z lepszą jakością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gdzie rozstawić te logi x-530 to je bym brał.. co do karty spokojnie ci odpalą wszystkie, ale wiadomo kupno jakiegoś Sound Blastera lub Audigy 1 lub 2 liczy sie z lepszą jakością ;)

No mam spory pokój więc dałoby się rozstawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jakie głośniczki byście proponowali do pomieszczenia o powierzchni 3m kwadratowych, da sie tutaj władowac jakis niezamocne 5.1 czy moze definitywnie 2.1??

:blink:

Pomieszczenie 2 x 1,5 m ??

Może słuchawki ??

To był kiepski żart ...... sorki .....

2.1 to będzie aż za dużo, nie wiem czy nie rozsądniej byłoby 2.0 - bez woofera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Pomieszczenie 2 x 1,5 m ??

Może słuchawki ??

To był kiepski żart ...... sorki .....

2.1 to będzie aż za dużo, nie wiem czy nie rozsądniej byłoby 2.0 - bez woofera.

hehehehehehhe mój pokój ma wiecej ale przestrzeńmiedzy biórkiem a sciaa tylnia tyle ma, ale konkretnie firma i moze jaki model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehehehhe mój pokój ma wiecej ale przestrzeńmiedzy biórkiem a sciaa tylnia tyle ma, ale konkretnie firma i moze jaki model.

Nie no, to zmienia postać rzeczy.

Po prostu subwoofer w zamkniętej przestrzeni 3m2 by się "udusił", spotęgował dudnienie itp - staw głośniki do kibelka / małej łazienki a będziesz wiedział o co idzie.

Jeśli masz pokój "normalny" to spokojnie zestaw 2.1 - Logitech x230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to zmienia postać rzeczy.

Po prostu subwoofer w zamkniętej przestrzeni 3m2 by się "udusił", spotęgował dudnienie itp - staw głośniki do kibelka / małej łazienki a będziesz wiedział o co idzie.

Jeśli masz pokój "normalny" to spokojnie zestaw 2.1 - Logitech x230

a jaka dźwiekówka do tego?? ten zestaw da mi chociaż namiastke dźwieku przestrzennego?? (pytam bo sie nieznam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka dźwiekówka do tego?? ten zestaw da mi chociaż namiastke dźwieku przestrzennego?? (pytam bo sie nieznam)

To może tak: Po co zakup??

Do muzyki - zestaw 2.0 lub ostatecznie 2.1. Efekty przestrzenne tylko zniekształcają i pogarszają dźwięk.

Do filmów i gier - 5.1 np. logitech x530 / x540. Ale bez zachowania sensownej odległości i tak kiepska to będzie przestrzeń ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do wydania ok. 500zł, poczytalem troche i zostaly mi dwie propozycje:

 

Harman/Kardon Soundsticks II

Altec MX5021

 

Ewentualnie czekam jeszcze na inne, lepsze propozycje w tej cenie, zaznaczam jednak ze nie chce logitechow Z2300 lub JBL (tego wygladu nie zniose :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...