Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko.

 

Który zestaw wziąć

Tracer Presto 5+1

czy 50 zł droższe

EasyTouch ET-678

 

a może warto dozbierać te 150 zł do GENIUS SW-HF 5.1 5000 - ale czy one mają w standardzie kable do połączenia z dvd? Bo głośniki chce tylko i wyłącznie do swojego dvd, w komputerze mam 2.1

Warto zainwestować. Mają kable do podłączenia dvd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że one nie są w 100% z drewna tylko jakaś sklejka?

Mam okazję je kupić za 375 zł i odebrać osobiście.

Tak więc chyba, wezmę je bo słyszałem o nich wiele dobrych opinii.

 

EDIT:

Mam jeszcze pytanie, da się je jakoś podłączyć do dvd i od razu do komputera? Bo wiadomo, że jak dvd jest wyłączone to z głosników sie nie korzysta - a tak to musiałbym przestawiać kable do komputera - czy takie coś jest nie możliwe?

Edytowane przez fAzA555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale chyba są w 100% z drewna ... ale nie dam sobie głowy uciąć :P

Są warte swojej ceny i przebiją z pewności to co byś chciał kupić ;) Wykonanie Ogólne naprawdę stoi na wysokim poziomie... do filmów bdb wręcz może idealne ;]

 

//

Jak masz możliwość ich podłączenia pod dvd to sobie zobacz czy spełnia twoje oczekiwania ;)

 

Edit:

Szczerze to nie sprawdzałem ale podłączyć możesz jednocześnie i powinno grać ;] bo głosniki>pc inaczej podłączasz więc powinny w 99% śmigać ;]

post-116166-1174222068_thumb.jpg

post-116166-1174222228_thumb.jpg

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Creative T6060 , użytkuje je ktoś? jak się mają do Logitechów X-530/540 ?

 

Ładnie wyglądają, no i pilot...

T6060 boshh...co to jest :/ Kolega je ma i są naprawde syfiaste, subwoofer dławi sie kiedy chce i jak chce, dudni, powietrze słychać zamiast basu, satelitki przeładowane wysokimi tonami moim zdaniem, X-530 zamiatają je równo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale chyba są w 100% z drewna ... ale nie dam sobie głowy uciąć :P

Są warte swojej ceny i przebiją z pewności to co byś chciał kupić ;) Wykonanie Ogólne naprawdę stoi na wysokim poziomie... do filmów bdb wręcz może idealne ;]

 

//

Jak masz możliwość ich podłączenia pod dvd to sobie zobacz czy spełnia twoje oczekiwania ;)

 

Edit:

Szczerze to nie sprawdzałem ale podłączyć możesz jednocześnie i powinno grać ;] bo głosniki>pc inaczej podłączasz więc powinny w 99% śmigać ;]

no czyli się chyba da :D to fajnie, a czy są w z estawie kable do dvd i osobno do pc, czy znów będe musiał coś dokupić?

 

Za cenę tych Tracerów masz zdecydowanie lepsze 2543206[/snapback]

a da sie je podłączyć pod dvd ?? bo jeśli tak to wybór jest jeden jesli wybierać między Tracerem itp.
Kupuję te Geniusy.

 

P.S: jakie są długości kabli tylnich?

Edytowane przez fAzA555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sw << starsze Sw - Hf << nowsze różnią sie tym że nowszy ma mocniejszy sub i satelitki są dwu drożne

Kupuj nowsze ;]

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie kurde kasa swierzbi ostatnio :) Tak sobie z ciekawosci popatrzylem na glosniki i bardzo mi sie spodobaly te Geniusy http://www.cyfrowymarket.pl/708,0,ShowProduct.aspx . Cena troche spora, ale jak juz mowilem kasa mnie swierzbi :)

Sytuacja wyglada tak. Mam teraz do kompa (karta Audigy 1 pełna) podpieta wieze Philips. Ma juz swoje lata, ale gra naprawde ladnie (mam na mysli wieze). Problem w tym, ze gdy dzwiek leci z kompa to jest zauwazalnie gorszy niz jak np. leci CD w wiezy. Nie wiem czy to moze byc wina zlego i dlugiego kabla, czy czego. Niewazne.

Chcialem sie was doradzic, czy te Geniusy sa naprawde warte tej ceny i czy przesiadajac sie z wiezy HiFi odczuje warta tej kasy roznice w jakosci dzwieku. Teraz w sumie siedze caly czas na sluchawkach (Sennheiser HD470), bo mnie troche ta wieza irytuje, a jednak czasem fajnie sobie muze glosniej walnac.

Jesli chodzi o wykorzytanie, to kompa uzywam glownie do muzy MP3 (Foobar + ASIO oczywiscie :) ). Czasem lubie sobie przyciac w jakas gierke. Filmy rzadko, ale moze jak by dobre glosniki byly, to i na film by przyszla ochota ;) Z drugiej strony czytalem kiedys gdzies opinie, ze jak do muzy to tylko stereo. Prawda to, czy falsz ? Co myslicie Panie i Panowie ? Warto, nie warto, zaczekac, nie zaczekac... Z gory dzieki za porady.

 

EDIT:

 

Aha, i jak sie te glosniki maja to zestawu kina domowego, bo takie w sumie tez juz mozna dostac w tych okolicach. Czy zestaw przeznaczony do TV wogole mozna do kompa podpiac ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DziubekR1 @

To co pokazałeś w tym linku to starsza wersja, kupuj nowszą SW - HF !!

 

Co do jakości mp3 jest stratnym formatem więc zawsze będzie gorsze niż bezstratne cd - audio

 

Myślę że odczujesz różnice, chyba że masz jakiegoś technics-a segmenta 2x150 rms xD hah

Geniusy ogólnie są warte swojej ceny...

 

co do stereo to sporo jest tematów na ten temat ale według mnie dobrego stereo ze wzmacniaczem nie kupisz do 350zł :)

 

Co do zestawów 5.1 i geniusy możesz podpiąć pod tv :P a tak ogólnie hmm nie wiem ja nie miałem okazji przetestować kina domowego takiego bezpośredniego do tv w tej cenie do tych geniusów

 

Co do "5.1 Tv" i PC hmm ... zależne od zestawu .. ale w większości powinno sie dać podpiąć

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dostałem (po 3 tygodniach czekania) swoje Geniusy 1250x. To tak apropos 2.0. Naprawdę dobry sprzęt. Po pierwsze dobrze prezentują się wizualnie: drewno, wielkość, jakość wykonania obudowy, panela i pokręteł. Solidnie to wygląda. Po drugie grają zacnie, a cena wręcz śmieszna, choć jak dla mnie lekka korekta basów i sopranów jest konieczna. Moc jak na mój pokój nawet nieco za duża, a zapas to zawsze mile widziana rzecz. Jednak problem jest jeden. Wszelkie niedoskonałości mp3 są przez te monitorki weryfikowane ;)

Może były za dobre i za tanie, że dystrybutor je wycofał.

Jakbym kupował coś do kina domowego w niskiej cenie to na pewno też z rodziny drewnianych Geniusów. Firma nie zawsze pochlebnie oceniana, ale w tym przypadku pokazali klasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zastanawiam sie na kupnem głośników logitech.

biorę pod uwagę modele x230 lub x530.

korzystał bym z nich głównie w połączeniu z laptopem. (model w sygnaturce)

mam pytanie czy karta graficzna w moim laptopie obsłużyła by x530 czy potrzebował bym zewnętrznej karty 6-kanałowej.

dodam że głośniki bym używał głownie do filmów bo do muzyki mam osobny zestaw hi-fi.

 

i który zestaw polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zastanawiam sie na kupnem głośników logitech.

biorę pod uwagę modele x230 lub x530.

korzystał bym z nich głównie w połączeniu z laptopem. (model w sygnaturce)

mam pytanie czy karta graficzna w moim laptopie obsłużyła by x530 czy potrzebował bym zewnętrznej karty 6-kanałowej.

dodam że głośniki bym używał głownie do filmów bo do muzyki mam osobny zestaw hi-fi.

 

i który zestaw polecacie??

Karta stereo, to i głośniki raczej stereo, chyba że za nieiwle więcej kupisz głośniki z dekoderem AC3 i nawet z pilotem na podczerwień. ModeCom ma w swojej ofercie dosyć tani model MC-5030 5.1, o którym możesz przeczytać tutaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

niedawno stalem sie Posiadaczem GENIUS SW-HF5.1 HomeTheater !

dodam ZE BARDZO SZCZESLIWYM :D posiadaczem!

glosniczki graja czysto,ladnie a sub ma miekki i gleboki bass :D

 

tak a propos to kupilem od Milansa ( milans.aukcje.prv.pl ) ktory jest naszym forumowiczem!

gdyby ktos chcial kupic ten zestaw to polecam sie do niego odezwac na priv (mi sie udalo jeszcze cos uszczknac z ceny :P )

 

maly OT : jakie najlepsze stery do Audigy 4 ?

 

pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat jest o 2.1/5.1 ale widziałem też dyskusje o zestawach 2.0 więc mam pytanko czy jest jakiś w miarę dobry zestaw aktywnych kolumn stereo do komputera za ok 400-500zł. Teraz mam GigaWorksy G500 ale z racji tego, że więcej słucham muzy niż gram chciałem się przesiąść na stereo. Na wzmacniacz nie mam za bardzo miejsca dlatego wolał bym głośniki aktywne ;]

 

maly OT : jakie najlepsze stery do Audigy 4 ?

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2550949 napisane jakie stery i jak zainstalować ;] Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Niestety microsoft (vista) sie wypial na creative i moje audigy 2zs mozna se wsadzic do... nie powiem gdzie. Musze wiec sprzedac audigy i moje ukochane G500 i kupic cos nowego bo na 5.1 EAX itp nie ma co liczyc pod vista.

Przez pewien czas myslalem o Z-2300 ktore kiedys mialem i chwale je sobie bardzo, ale pomyslalem ze sprobuje czegos nowego. Mam ochote na jakies kolumny + ampli ale nie chce wydac wiecej niz 800zl.

 

Chodzac po allego napotykam sie czesto na polska firme AudioMega.

np to http://www.allegro.pl/item175553251_nowosc...w_fv_od_ss.html

a moze tonsil ? http://www.allegro.pl/item175613474_e_audi..._180_f_vat.html

 

Wyglada niezle, co o tym sadzicie?

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już te głośniki Genius SW-HF - cholerka nie mogę sobie poradzić z podłączeniem do dvd ... podłączenie do kompa, tv bez problemu idzie głos z 5 głośników, ale do dvd idzie tylko z dwóch frontowych - podłączam wszystko wg. schematów :(

 

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem stereo downmix, skapłem się że trzeba przestawić na 5.1 - podczas testów wykrywa wszysktie głośniki i wydaje dżwięk z każdego podczas testu - ale jak puszczam film to idze tylko z frontowych

 

Cholerka no i za nic nie mogę tego ustawić / podłączyć - podczas testów normalnie wykrywa wszystko. Próbowałem na kilku filmach i muzyce.

 

Mam też pytanie, mój brat debil zdjął na jednym z tylnich głośników maskownice i przy głosniku wcisnął to wypukłe 'co wydobywa dzwiek ;)' u góry niby wszystko ok głośnik działa, ale wcisnal to i juz nie jest wypukle - da rade jakos zrobic zeby bylo jak fabrycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie, mój brat debil zdjął na jednym z tylnich głośników maskownice i przy głosniku wcisnął to wypukłe 'co wydobywa dzwiek ;)' u góry niby wszystko ok głośnik działa, ale wcisnal to i juz nie jest wypukle - da rade jakos zrobic zeby bylo jak fabrycznie?

Wciśniętą kopułkę można odessać rurką o identycznej średnicy jak sama kopułka i dziobem do siebie, albo odkurzaczem, tylko trzeba uważać, żeby głośnika nie wciągło :D Same kopułki można czasami kupić w sklepach firmowych Tonsilu lub u dystrybutórw handlujących głośnikami i akcesoriami do kolumn głośnikowych. Nowe kopułki nakleja się bezposrednio na stare, gdy tej są już wyprostowane.

A brata wystaw na Allegro :D

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety całej kopułki idealnie odessać mi się nie udało, jest zniekształcona. Mam pytanie jak jest kopułka wgnieciona albo zniekształcona to chyba nic się nie dzieje ?

 

Co do tego dvd to kombinuje, ustawiam też coś w dvd i nic, w testeach normalnie wykrywa wszystkie głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety całej kopułki idealnie odessać mi się nie udało, jest zniekształcona. Mam pytanie jak jest kopułka wgnieciona albo zniekształcona to chyba nic się nie dzieje ?

 

Co do tego dvd to kombinuje, ustawiam też coś w dvd i nic, w testeach normalnie wykrywa wszystkie głośniki.

1. Jak nacisk na kopułkę nie odkształcił cewki, to nic nie powinno się stać, chociaż zawzięty audiopedofil :D widząc taki defekt natychmiast usłyszał by zniekształcony dźwięk.

 

2. Zastanów się nad tym DVD, bo jak jest to wynalazek typu made in hipermarkt, to może może się okazać, że jego parametry dalece odbiegają od przyjętych standardów. No, chyba że te Geniusy nie są takie biuty, jak się powszechnie uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ta kopsułkę muszę olać :) I tak głosnik jest zasloniety maskownica wiec ok.

 

Co do tego dvd.. wiec tak moje dvd i głośniki 100% ok :) Po prostu zeby dźwięk wydobywał sie z wszystkich glosnikow w filmach i muzyce ktore nie obsluguja 5.1 trzeba zaznaczyc opcje pro logic :)

 

Głośniki jak dla mnie rewelacja. Przyłączam się do pozytywnych opinii :) POLECAM

 

edit:

 

jak puściłem 666 - diablo to myślałem, że mi serce wysiądzie :D

Edytowane przez fAzA555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ta kopsułkę muszę olać :) I tak głosnik jest zasloniety maskownica wiec ok.

 

Co do tego dvd.. wiec tak moje dvd i głośniki 100% ok :) Po prostu zeby dźwięk wydobywał sie z wszystkich glosnikow w filmach i muzyce ktore nie obsluguja 5.1 trzeba zaznaczyc opcje pro logic :)

 

Głośniki jak dla mnie rewelacja. Przyłączam się do pozytywnych opinii :) POLECAM

 

edit:

 

jak puściłem 666 - diablo to myślałem, że mi serce wysiądzie :D

5.1 to standard i bez problemu powinien działać zarówno z kompem jak i DVD. Być może brakuje ci jakiegoś pieprzongo kabelka, którego istnienia nawet nie podejrzewasz, a Genius o nim zapomiał.

Zapytaj na Allegro, albo kogoś kto posiada takie głośniki i po bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ciekawe głośniczki 2.0 : DIALOG Blues AB-32. Podobne są z możliwości do Genius 1250x ( też bardzo dobra liniowość ) .

 

2550972[/snapback]

Wiem, że temat jest o 2.1/5.1 ale widziałem też dyskusje o zestawach 2.0 więc mam pytanko czy jest jakiś w miarę dobry zestaw aktywnych kolumn stereo do komputera za ok 400-500zł. Teraz mam GigaWorksy G500 ale z racji tego, że więcej słucham muzy niż gram chciałem się przesiąść na stereo. Na wzmacniacz nie mam za bardzo miejsca dlatego wolał bym głośniki aktywne ;]

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2550949 napisane jakie stery i jak zainstalować ;]

Genius 1250X .... lub te dialog jeśli dasz radę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...