Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, że to nie dział Co Kupic, ale chyba najlepsze miejsce na tego typu posta. Noszę się z zamiarem wymiany (wyrzucenia :?) głośników Samsung SMS-5100 (2.1) 20-kilka Wat na coś lepszego. Potrzebuję możliwie czystego dźwięku (Alternative Rock, Jazz, czasem Soul jak mnie napadnie). Te Samsungi zdecydowanie mnie nie zadowalają (charczenie na niskich/brak środka/wysokie jeszcze jako takie). Myślałem o czymś 2.0 - chyba stosunkowo dobre stereo w całym paśmie. Zdecydowac się na Gigaworksy T20? - trochę mało basu, ale w sumie mnie wystarczy - nienawidzę boomboxowych odgłosów; czy może lepiej Geniusy X1250? Tu trochę strach z marką. Ewentualnie I-Trique 2.1 do 300zł? Ale tu znowu stereo kosztem łubudubu. Co byście polecili w tej cenie do Live!a 5.1 ze sterami A4 + ASIO2k (Foo), możliwa zmiana na ProdigyHD, lub ESI Juli@ w późniejszym terminie [interesuje mnie tylko stereo (2.0/2.1)] i jakośc muzyki jaką można uzyskac za tę cenę, nie więcej; stąd półprofesjonalne monitory odpadają.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM2200 Oberon

 

Głośniki MM2200 Oberon ze wzmacniaczem lampowym

 

Pasmo przenoszenia: 55Hz - 20kHz

P.M.P.O. - 2200 Wat

Moc wyjściowa (rms): 50Wat (2 x 25)

Dioda kontrolna: Zasilania

Ekranowanie

Standard wejścia: 2 x cinch (mini jack stereo)

Głośniki z drewna

Dwukanałowy wzmacniacz stereo pozwalający na uzyskanie najwyższej jakości

dźwięku

Wymiary (wys. x szer. x głęb.):

230 x 145 x 270mm - Głośniki x 2

200 x 85 x 260mm - Wzmacniacz

Gwarancja: 24 miesiące

 

Głośniki MM2200 Oberon to propozycja Manta Multimedia dla wszystkich osób, które cenią dźwięk oparty na technologii lampowej. MM2200 Oberon to najmocniejsze głośniki Manta Multimedia wśród oferowanych przez firmę zestawów 2.0. Jakość dźwięku, o mocy RMS 50 Wat, została uzyskana dzięki dwukanałowemu wzmacniaczowi stereo oraz „tunelowi powietrznemu”, który pozwala na otrzymanie poszerzonego zakresu basów. Oryginalny wygląd głośnikom Oberon nadaje podświetlona lampa próżniowa na kolor niebieski. Stylistykę designu uzupełnia aluminiowe pokrętło kontroli natężenia głosu. Obudowa głośników Oberon w kolorze czarnym została wykonana z wysokiej jakości drewna. Ekranowanie pozwala na ustawienie głośników obok monitora czy telewizora bez obawy o ewentualne zakłócenia obrazu. Podstawowe cechy i dane techniczne: Pasmo przenoszenia: 55Hz - 20kHz Moc wyjściowa (rms): 50 Wat (25x2) Tunel powietrzny pozwalający na otrzymanie poszerzonego zakresu basów Kontrola: Natężenia głosu/Zasilania Wyświetlacz diodowy funkcji natężenia dźwięku Wszystkie głośniki z drewna Ekranowanie Standard wejścia: mini jack stereo Dwukanałowy wzmacniacz stereo pozwalający na uzyskanie najwyższej jakości dźwięku Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 230 x 145 x 270mm - Głośniki x 2 200 x 85 x 260mm – Wzmacniacz Gwarancja: 24 miesiące Dostępne w kolorze czarnym Sugerowana cena detaliczna 449 PLN brutto.

 

Dołączona grafika

 

co ta lampa w nich daje??psuje dzwiek??

w jakim stopniu jest?przedwzmacniacza czy wzmacniacza??

 

wole kupic stara doba wiezyczke sony za 300 z takim dzwiekiem ze zaden z tych zestawow sie nie umywa......niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki chłopaki za rady, chyba zdecyduję się na X2000, ale mam cały czas pewne obawy przed firmą Genius.

Co do mini wieżyczek, SONY, Panasonic itp. to mam Panasonica i niestety nie umywa się jakością do Live'a + moje Samsungi, które są nawiasem mówiąc do bani. Wszelkie mini wieże za 300zł to można sobie za przeproszeniem... ew. radia posłuchać. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kupić do 250 zł? Chodzi mi o najlepszy możliwy wybór głośników do tej kwoty, żebym nie żałował później ;). A może kupić jakiś mikser a do tego kolumny? Może coś z allegro, sam nie wiem. A może jeszcze coś zaoszczędzić i kupić coś innym razem? Tylko co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz je mial zamiesc na form ich fotki i opowiedz o wrazeniach odsluchowych. Czekamy ^^

Nie omieszkam :) Z tego co wyczytałem X1250 posiada osobne wzmaki dla każdego głośnika (niskie/średnie/tweeter) a jak to jest w X2000? Orientuje się ktoś? Mam nadzieję, że nie będzie gorzej, a już tylko lepiej :) Spore zresztą jak na kolumienki do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat przy zakupie głośników. Zastanawiam sie nad:

- Altec Lansing VS4121 2.1 cena ok 200zł

- GENIUS SP-HF1250X 2.0 ok 160zł

Czy ktoś z forum miał okazje porównać te głośniki?

Słucham głównie Trance, lata 80 i troche metalu :)

Z góry dzieki za jakąś pomoc. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat przy zakupie głośników. Zastanawiam sie nad:

- Altec Lansing VS4121 2.1 cena ok 200zł

- GENIUS SP-HF1250X 2.0 ok 160zł

Czy ktoś z forum miał okazje porównać te głośniki?

Słucham głównie Trance, lata 80 i troche metalu :)

Z góry dzieki za jakąś pomoc. :D

Miałem jednoczesnie geniusy i lansingi vs2321. geniusy sprzedalem Altec został :)

Ale najlepiej jakbys sam mial mozliwosc porownania w sklepie HF1250x z zestawem Altec Lansing 2.1, bo opinie internautów to niewątpliwie istotne wskazówki, natomiast wlasne odczucia sa najwazniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jakims szczególnym fanatykiem zestawow z subem, mialem kiedys Creative I-Trigue 3200 i przy glosniejszym sluchaniu muzyki ulatywalo bardzo duzo ze sredniego pasma, w dynamicznych kawalkach z wokalem wszystko sie robilo jakies takie bezkształtne.

No a dlaczego wybralem Altec zamiast Geniusa? Generalnie duzo siedze przy komputerze, pokój mam nieduzy, nagłosnienie musze miec na biurku, z natury rzeczy wiec nie slucham muzyki głośno, a jak nie słuchalem glosno to w geniusach bardzo odczuwalo sie brak niskich tonów. Jak sie im podkrecilo volume, o to nie powiem, Gienki pokazywaly swoją klase i brzmiały fajnie.

Gdybym mial wiekszy pokój, tolerancyjnych sąsiadów i mogl rozstawic glosniki dalej od miejsca gdzie siedze to być moze zostalbym przy geniusach, ale traktowanie ich jako glosniki komputerowe, ustawione po bokach monitora 40cm od uszu to jak dla mnie porazka :/

Nie wiem jak typowany przez kolege altec VS4121 ale ja ze swojego VS2321 jestem bardzo zadowolony. Bas nie jest efekciarski w tym wzgledzie ze szyby w oknach drżą ;) bo nie drżą, zestaw nie jest duzy nie ma wielkiej mocy, ale basik jest bardzo przyjemny. chyba na wczesniejszych stronach dawalem linki do jakis ich recek.

Muzyka jaką głównie słucham to brzmienia chilloutowe, oraz rock i metal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaM, jestem ciekaw Twojej opini, szczególnie o przejrzystości dźwięku, i czy średnie tony są choć ledwie obecne, bo jakoś nie mam zaufania do tak płasko wyglądających satelitek...

Zamawiałeś w dużym sklepie na K?;) Ja przed tygodniem zamowilem tam VS2321 i jak dotąd handlowiec potwiedził, że data dostawy nieznana i w związku z tym zastanawiam sie czy, póki jeszcze są, nie brać tych 'płaszczaków'...prezencje mają przynajmniej lepszą :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RALF, na tej czeskiej stronie nic konkretnego nie ma. Porównują 2000 do 1250 czy warto dopłacać do tych nowszych itd. Ogólnie jedyną konkretną informacją tam jest, że 2000 mają 20 - 20000 Hz a 1250 40 - 20000 Hz.

 

Znalazłem też takie ufo: http://redstar.mironet.cz/redstar-rs215r-c...adacem+dp73048/ trochę droższe od genków 2000

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaM, jestem ciekaw Twojej opini, szczególnie o przejrzystości dźwięku, i czy średnie tony są choć ledwie obecne, bo jakoś nie mam zaufania do tak płasko wyglądających satelitek...

Zamawiałeś w dużym sklepie na K?;) Ja przed tygodniem zamowilem tam VS2321 i jak dotąd handlowiec potwiedził, że data dostawy nieznana i w związku z tym zastanawiam sie czy, póki jeszcze są, nie brać tych 'płaszczaków'...prezencje mają przynajmniej lepszą :D

 

Pozdrawiam

Witam. Głośniki będą jutro u mnie. Przetestuje je porządnie dopiero w piątek. Zamawiałem w dużym sklepie na K;) A co do średnich tonów to głośnik od nich znajduje się w tych okrągłych podstawach satelitek wiec nie powinno być tak źle. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do kliku recenzji VS4121 i z każdą kolejną dojrzałem do decyzji, żeby zmienić zamówienie:) Jak tylko dostanę je, tak pod koniec tygodnia, nie omieszkam opisać wrażeń odsłuchowych (jakiś ambient, ska, metal, klasyczna, ...wiem, wiem, dziwny zestaw :razz:) i porównać w Twoimi spostrzeżeniami;)

Myślę, że do cichego słuchania i oglądania filmów z wybranką serca będą w sam raz:)

Odniesienie jakości dźwięku do moich słuchawek dodam jak wrócą z serwisu, a porządny zestaw 2.1 potrzebny od zaraz, bo dłużej nie zdzierżę na laptopowych brzęczykach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiły się nowe 2.0 Creativa - T40 http://www.creative.com/products/product.a...p;product=16936

. Wyglądają dosłownie jak T20 z dodatkową parą głośników. Wydają się ciekawą opcją jak ktoś szuka małych komputerowych pierdziawek o w miare dobrej jakości dźwięku. Jest tylko jeden problem - zobaczcie ich cene np. w komputroniku :blink: Myśle że za ~300zł znalazłyby troche chętnych, ale tak to pewnie podzielą los logitecha z40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padły mi jakiś czas temu Genius x1250. Niestety nie mają nowych takich samych, oddadzą kase. Co wybrać? Z tamtych byłem bardzo zadowolony, więc może to samo tylko, że w tym wypadku już przez allegro? Chyba poczekam na opinie kilku osób, które obiecały, że przedstawią wrażenia z zakupu Altec'ów... Ewentualnie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...