Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie zastanawiałem się nad Creative GigaWorks T20 i czy warto by było dopłacić do Logitech'ów Z-3e.

Te Geniusy też całkiem przyzwoicie wyglądają. Są w tym przedziale cenowym jakieś inne ciekawe propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Genius'ów (SB Audigy 1 Plat + Foobar):

Słucham też metalu/rock'a/ew. czegoś co to naśladuje i jak dla mnie dość dobrze spisują się w tej muzyce... aczkolwiek osoba bardziej zaawansowana słuchowa wychwyci braki w paśmie (głównie niższe tony).

Mogę je porównać do Log'ów X-230, X-240 (czyli podobna kwota) i grają od nich lepiej.

 

Jak ktoś nie słucha "umc-umc" (utwory tego typu nie brzmią za ciekawie na nich - choć zależy - potrafią trafić się kawałki, które jednak grają calkiem sensownie) to może je spokojnie brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na głośniki ( 2.1 / 5.1 ) mam max 250PLN. Co za tą kwotę najlepiej nabyć ? Moja karta audio to Creative Audigy SE. Pomieszczenie ma wymiary 6m długości, 3m szerokości. Muzyki (trance, dance, heavy/gothic/power metal, regge, rock, classic) słucham z CD (czasami .mp3) i oglądam filmy DVD (czasem .avi/.mp4 - filmy z gier). Czy takie głośniki będą lepiej grały od Unitra Finezja 3 + Tonsil 60W podłączonych pod PC ?

Edytowane przez Shenlong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Geniusy SP-HF1250X. Są trochę duże i czy w podobnej im cenie znalazły by się mniejsze, ale nie odbiegające jakościowo głośniki?

Chciałem także zapytać, czy widział ktoś Geniusy SP-HF2000X i w jakiej cenie?

Bo szukam i znaleźć nie mogę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na głośniki ( 2.1 / 5.1 ) mam max 250PLN. Co za tą kwotę najlepiej nabyć ? Moja karta audio to Creative Audigy SE. Pomieszczenie ma wymiary 6m długości, 3m szerokości. Muzyki (trance, dance, heavy/gothic/power metal, regge, rock, classic) słucham z CD (czasami .mp3) i oglądam filmy DVD (czasem .avi/.mp4 - filmy z gier). Czy takie głośniki będą lepiej grały od Unitra Finezja 3 + Tonsil 60W podłączonych pod PC ?

Będą grały zdecydowanie gorzej. Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tonsile pewnie mają ze 20 lat :P Więc chyba technika poszła trochę do przodu ^^ ?

 

Szukam jakiegoś 2.1(lub 5.1) do 200PLN, na oku mam:

- Modecom 2.1 - MC - 9860 czarno-srebrne - cały zestaw wykonany z drewna

- Logitech X-230

- Creative I-Trigue 3220 2.1 retail

- Creative Inspire A500 5.1 retail

- Creative Inspire T6100 5.1 retail

- GENIUS SW-HF 2.1 1250 WOOD

Co lepiej zagada pod Audigy SE ?

 

I tak z innej beczki jak podłączyć pod pc takie coś ?

http://allegro.pl/item291336280_nowe_kolun...e_przegap_.html

Przez jakiś amplituner, wzmacniacz czy jak :D ?

Edytowane przez tobster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tonsile pewnie mają ze 20 lat :P Więc chyba technika poszła trochę do przodu ^^ ?

 

Szukam jakiegoś 2.1(lub 5.1) do 200PLN, na oku mam:

- Modecom 2.1 - MC - 9860 czarno-srebrne - cały zestaw wykonany z drewna

- Logitech X-230

- Creative I-Trigue 3220 2.1 retail

- Creative Inspire A500 5.1 retail

- Creative Inspire T6100 5.1 retail

- GENIUS SW-HF 2.1 1250 WOOD

Co lepiej zagada pod Audigy SE ?

 

I tak z innej beczki jak podłączyć pod pc takie coś ?

http://allegro.pl/item291336280_nowe_kolun...e_przegap_.html

Przez jakiś amplituner, wzmacniacz czy jak :D ?

Owszem troche poszła, ale to nadal dobre kolumny, dużo lepsze od komputerowych pierdziawek, według mnie wymiana tych tonsilków to płacenie za coś gorszego niż sie ma. wolał bym zainwestować te 200zł w lepszy wzmacniacz do tonsilków.

 

Jak to jak podłączyć przez wzmacniacz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiłeś mnie z tropu tymi geniusami. Głośniki mają być dla kumpla i sam nie wiem co bedzie dla niego lepsze, sam mam creativy p5800 i nie narzekam, te logi x-230 ma braciak i też to ładnie gra. Musze przedyskutować sprawę tych geniusów z kumplem:D. W sumie potrzebne mu to do słuchania muzy i obejżenia jakiegoś filma także chyba by sie sprawdzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie powiedzieć jakie wymiary mają te głośniki Modecom 2.1 MC-9860? Bo różne są w Internecie podane a głównie na wysokości mi zależy. Moje priorytety dla głośników muzyka (rock i pochodne), potem gry i na końcu filmy a więc lepsze będą te Modecomy czy GENIUS-y SP-HF1250X ? Wiem ,że już było o jednych i drugich ale nadal nie wiem które będą lepiej u mnie się sprawdzały. 2.1 czy 2.0? Proszę o jakąś podpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania około 450 zł i nie mam pojęcia jakie wziąć głośniki. Co polecicie? Przeznaczenie do filmów, gier i muzyki. Będą w pokoju o wymiarach 3,5 na 4,5 m. I pytanie czy brać 2.1 czy 5.1? Proszę doradźcie.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ja znow porusze ten temat bo sie nie doczytalem pomocy . Chodzi o to ze nie dziala ten cholerny glosnik w logitechach x 530. mam w winampie ustawione na wyjsciu tak jak mowiliscie jak powinna byc i dalej srodkowy glosnik cicho siedzi.

Tam ktos wspominal ze jakies pluginy trzeba zainstalowac to czyli nie wystarcza te z winampa co juz sa? jak nie to skad mam pobrac te pluginy bo szukalem w googlach ale nic nie znalazlem :(

pozdr :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na tym forum od dawien dawna i regularnie odwiedzam ten temat tak samo regularnie pojawia się pytanie jaki zestaw do 2.1/5.1/2.0 do 200zł czy jakiejś tam ceny prawie na każdej stronie jest odpowiedź a mimo to jak tylko pojawi się początek nowej strony pojawia się po raz kolejny to samo pytanie. LUDZIE CZYTAJCIE WSTECZ !! Kolego "Szymon" ja polecam Logi jestem z moich zadowolony a co do Creativów moim zdaniem Pierdzi u dudni w nich sub. Mała sugestia może by jakiś stały tutorial dla nowych głośniki w przedziałach cenowych i ich wady i zalety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na tym forum od dawien dawna i regularnie odwiedzam ten temat tak samo regularnie pojawia się pytanie jaki zestaw do 2.1/5.1/2.0 do 200zł czy jakiejś tam ceny prawie na każdej stronie jest odpowiedź a mimo to jak tylko pojawi się początek nowej strony pojawia się po raz kolejny to samo pytanie. LUDZIE CZYTAJCIE WSTECZ !! Kolego "Szymon" ja polecam Logi jestem z moich zadowolony a co do Creativów moim zdaniem Pierdzi u dudni w nich sub. Mała sugestia może by jakiś stały tutorial dla nowych głośniki w przedziałach cenowych i ich wady i zalety ?

Pomysl z tutorialem jest dobry, podobnie jak w "co kupic" z zestawami. To od razu by ulatwilo sprawe.

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielak czekamy

A więc otrzymałem już parę dni temu zamówione Genius SP-HF1250X. Wrażenia - pozytywne :) Głośniczki grają naprawdę nieźle. Słuchałem już różnych głośników komputerowych (głównie 2.1/5.1) i bałem się ze w Geniusach będzie mi brakowało basu. Jestem jednak mile zaskoczony, nawet na niezbyt dobrej zintegrowanej dźwiękówce realteka graja bardzo przyjemnie dla ucha.

 

Monitorki są nie najmniejsze i może pojawić się problem ze zmieszczeniem ich na małym biurku. Wadą są też strasznie krótkie kable zasilający i 2 x chinch - minijack. Jednak wymienione kable o większej długości można dostać bez problemu. Kabel łączący oba głośniki jest wystarczająco długi.

 

Wykonanie głośników również na niezłym poziomie biorąc pod uwagę cenę.

 

Jednym słowem jeśli ktoś szuka głośników do ~200 zł, nie bawi go dudnienie subwoofera w tanich zestawach oraz ma dużo miejsca na biurku to gorąco polecam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Jestem tutaj nowa i mam nadzieję, że dopisuję się w odpowiednim miejscu (w każdym bądź razie odpowiedniejszego nie znalazłam). Jesli nie proszę o wskazowkę... Niedawno kupiłam laptopa Fujitsu Siemens Amilo Li 1718 - karta dzwiekowa Azalia codec (7.1 SPDIF), 4 USB, wejscie na mikrofon i sluchawki. Teraz chcę dokupic w miare dobre głosniki, głównie do słuchania muzyki (rock, metal). Myslę, że najlepszym rozwiazaniem byłby 2.0 (ew. 2.1) ze względu na mój mały pokój. Szroko rozstawione głosniki powinny w zupełności wystarczyc, pod warunkiem, że beda dobre. I tu potrzebuje rady, bo przyznaje szczerze nie znam sie na tym zupełnie. Chcę wydac ok 200-300 zl. Co mi polecicie? Zalezy mi na uzyskaniu przyzwoitej jakosci dzwieku za te cene. I czy taka karta wystarczy? Na tym równiez sie nie znam :/ Z góry dzieki.

 

Przy okazji czy ma ktos pojęcie jak zlikwidowac skrót alt+c na klawiaturze (chcialabym wreszie miec tam polski znak :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Co wybrać, dlaczego warto/nie warto dołozyc i skąd ja wezme na to kase :D

 

Creative 6100 5.1

Logitech X-530

Genius SW-HF 5.1 4000

Logitech X-540

Genius SW-HF 5.1 5000

Genius SW-HF 5.1 5005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kuplem wczoraj x-540. Bas wydaje mi sie troszke za bardzo "buczący" jak sie slucha muzyki ciszej, kiedy gra glosno jest ok. Oprocz tego dzwiek jest czysty, chociaz sluchajac bardzo glosno wysokie tony robia sie troszke za bardzo halasliwe i ciezko odroznic jeden instrument od drugiego :-). Ale to tylko przy sluchaniu bardzo glosno. Trzeba po prostu sluchac umiarkowanie :-) i tutaj graja calkiem niezle. Dal mnie przewaga tych glosnikow nad innymi ktore tez chcialem kupic jest to ze centralny mozna zamontowac na gorze plaskiego ekranu. Nie bardzo rozumiem czemu to nie jest "standardem" u innych producentow.

 

Opcja "matrix" ktora rozbija dzwiek na 5 glosnikow jak sygnal masz stereo tez jest niczego sobie. Na koniec pilot ktory jest naprawde zgrabny i niezle wyglada na biurku :-) , z zestawu jestem zadowolony jak za taka kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...