Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

tego jeszcze nie było, podłączyłem Beresforda do Creatvie T3100. Kumpela z pokoju obok użyczyła mi dopóki nie dostanę Atomów [;

 

w porównaniu do hi-fi

 

- zerowa przestrzeń

- słaba detaliczność

- dużo rozlazłego basu

- plastikowo

 

Ale do bliskich odsłuchów nie jest źle [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja ma te głośniki tylko wirtualnie.

oczywiście że ich nie mają to tylko ściema żeby przyciągnąć klienta :-) ale zapewniali że w okolicach 9-10 maja będą mieli 50 sztuk ... poczekamy zobaczymy

 

PS czekam z niecierpliwością na to porównanie Atom v5 vs Microlab Solo 6 :lol2:

Może to być bardzo ciekawe porównanie... nie zapominajmy że Solo6c są przynajmniej 4 razy tańsze i do Atom v5 trzeba kupić wzmak

a co jeśli Solo okażą się porównywalne... czy choćby tylko o 50 % gorsze (jeśli jakość dźwięku można określać w procentach...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być bardzo ciekawe porównanie... nie zapominajmy że Solo6c są przynajmniej 4 razy tańsze i do Atom v5 trzeba kupić wzmak

a co jeśli Solo okażą się porównywalne... czy choćby tylko o 50 % gorsze (jeśli jakość dźwięku można określać w procentach...)

Tak brak potrzeby kupna dodatkowego wzmacniacza do Solo6 jest poważnym atutem ,poniżej cytat z recenzji

Często można spotkać taki argument na korzyść głośników Hi-Fi + wzmacniacz -że jest odczuwalny brak mocy we wbudowanych wzmacniaczach w budżetowych głośnikach aktywnych. Podłączenie do o dużej mocy wzmacniacza Behringer RA500 (220 W dla 4 Omów) wykazało, że żadnego niedostatku mocy we wbudowanym wzmacniaczu w Solo 6 nie ma , przester samych kolumn zaczyna się wcześniej, niż we wzmacniaczu, co można uznać za bardzo dobry wynik,ponieważ w większości przypadków jest odwrotnie, brakuje mocy wzmacniacza. jak widać Solo 6 może realnie konkurować z budżetowym Hi-Fi bez zniżek na "słaby wzmacniacz" i "odsłuchy tylko w pobliżu".

 

Wzmacniacz wykonany jest na elementach dyskretnych, według oświadczeniu producenta takie podejście pozwala na osiągnięcie wyższej jakości. Należy rozumieć, że wzmacniacz na gotowym chipie już posiada określony poziom jakości i właśnie dlatego coś ulepszyć albo wycisnąć więcej z niego jest trudno, a we wzmacniaczu na elementach dyskretnych można zrobić dokładniejsze dopasowywanie szczegółów. Tylko jest pytanie , czy robi się takie dokładne dopracowanie w tej klasie głośników ? .

 

Według mnie, wykonanie wzmacniacza na elementach dyskretnych jest spowodowane potrzebą osiągnięcia odpowiednio dużej mocy z mniejszymi zniekształceniami, ponieważ wzmacniacze na chipach przy analogicznej cenie w produkcji ograniczone są w poziomie mocy.

EDIT:

 

Obadajcie ten głośniczek Seasa ,jest podobieństwo i rozmiar ten sam co w Solo 6 B-)

http://www.madisound.com/catalog/product_i...roducts_id=1464

http://www.audiosklep.com.pl/glos_seas.php

 

A Peter Larsen też projektował głośniki dla firmy Seas więc kto wie .... :lol2:

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jeden głośnik kosztuje w audiosklepie 303zł, czyli więcej niż SOLO-6.

Na stronce Seasa nie znalazłem tego głośnika ,to już chyba będzie jakiś starszy nieprodukowany model ,co nie oznacza że jest zły czy przestarzały :wink:

 

Ciekawe jak by wypadł na tle tego Seasa głośnik zastosowany w modelu Pure 100 ,na oko układ magnetyczny ma całkiem wydatny :rolleyes:

 

http://diy.yesky.com/syscore/382/510882d_8.shtml

http://diy.yesky.com/syscore/290/510290d_17.shtml

http://diy.yesky.com/syscore/290/510290d_18.shtml

 

SOLO-6 :

http://images.people.overclockers.ru/148164.jpg

http://images.people.overclockers.ru/148165.jpg

 

Może by tak któryś z dystrybutorów firmy Microlab podrzucił do Marcina_gps model Pure 100 na ten test porównawczy pomiędzy Paradigm Atom v5 vs Microlab solo 6 :D

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin_gps

Ty tutaj nie pisz takich rzeczy, bo jak coś nie wyjdzie to do mnie będzie żal ;pp

 

Nie zmienia to faktu, że mam zamiar sobie sprawić te solo6c, nie wiem tylko jeszcze kiedy to nastąpi, a obawiam się, ze nie tak prędko, jak to Marcin zapowiada ;pp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem cala ta dyskusje o firmie Microlab i powaznie napalilem sie na Solo6c, mysle ze skocze o polke wyzej z moich Logów 230. Czekam az beda w Infosofcie, pospieszcie sie panowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O półkę? Bijcie mnie właściciele Logów... ale to będzie przejście o cały regał.

I fakt - trzeba zgłosić do moderacji o zmianę nazwy tematu... bo ostatnio sporo o 2.0 się tu pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

SOLO 7c już się u mnie wygrzewają. Pierwsze wrażenie odsłuchowe na szybkiego przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Niestety zaraz muszę wyjść. Więcej szczegółow jutro!!.

 

PS.Narazie wygląda to tak, za jakieś 2-3 tygodnie będzie wyglądało to o wiele lepiej.

 

Dołączona grafika

 

No to spadam na imprezkę :)

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O półkę? Bijcie mnie właściciele Logów... ale to będzie przejście o cały regał.

I fakt - trzeba zgłosić do moderacji o zmianę nazwy tematu... bo ostatnio sporo o 2.0 się tu pisze.

Nie mam zamiaru bic, tylko sie cieszyc :D

Z tego co widze to 7c to straszne bydlaki (tez mam Samsunga 931BW), 6c beda w sam raz, pieniazki juz odlozone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w sumie to cieszy - że Społeczność potrafi się przekonać do zestawów stereo...

 

Gdyby nie fakt, że szykuje się na coś solidniejszego, sam już dawno bym się pożegnał z Geniusami na rzecz ML 6C...

Ale dodatkowo brak miejsca + prawdopodobnie inne wydatki (CRT mi pada...)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że "nowe" marki (dotychczas nieobecne w PL) zaczną powoli, lecz systematycznie wkraczać na polski rynek. Nareszcie będziemy mieli jakiś lepszy wybór poza "jedynie słusznymi" promowanymi u nas. Szkoda tylko, że trzeba się o nich dowiadywać ze specjalistycznych for i serwisów, a w lwiej części sklepów sprzedawcy zapytani o nie robią dziwną minę ze zdumieniem patrząc na nas dlaczego to nie chcemy Creative zalegających na półce ;)

 

P.S. RBEJ, Czekam na recenzję Solo 7C i gratuluję zakupu.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Dopiero co wróciłem z imprezy zakrapianej, więc dopóki umysł mi się nie przejaśni, wrzucam fotkę porównawczą pewnych głośników :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niech teraz głośniczki wygrzeją się a ja wieczorem napiszę jakąś recenzję.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

No to udało mi się sklecić kilka zdań :).

 

Głośniki Microlab SOLO-7c podłączone są pod kartę muzyczną Esi@Juli przewodem Da Vinci.

 

Pierwsze odpalenie głośników i od razu prawdziwy szok. Co za bass!!. Bardzo obawaiłem się o słaby bas a tutaj kompletne zaskoczenie.

Naprawdę dobry, mocny basik. Napewno lepszy niż z suba od Alteców FX6021!!. Prawdziwy szok na początek.

Tony wysokie i niskie również na wysokim poziomie. Wysoka szczegółowość, bardzo dobra dynamika i świetna scena stereo.Wbrew pozorom głośniki nadają się do całkiem niezłego odsłuchu bliskiego pola.Co prawda kiedy odejdziemy kilka metrów od nich, to wtedy poczujemy pełne piękno dźwięku. O dziwo Microlaby dają radę podczas cichego słuchania muzyki ale to co się dzieje po podgłośnieniu ich, przechodzi wszelkie pojęcie.Dźwięk pięknie wypełnia cały pokój. Pilot działa bardzo dobrze. Z daleka i pod różnymi kątami. Jakim cudem te głośniki kosztują 315zł nie mam pojęcia. Może Microlab używa do ich produkcji kradzionych elementów :). Porównywanie ich z Geniusami 1250x, które podlączone są u mnie pod DVD nie ma najmniejszego sensu.To zupełnie inna liga. Różnica klas. Od razu w uszy rzuca się wysoka naturalność brzmienia. Za 315zł jedyną wadą tych głośników jest krótki kabel zasilający. Wszystkie achy i ochy na rosyjskich forach nie były ani trochę przesadzone. Napisałbym lepszą recenzję ale dzisiaj nie jestem za bardzo w stanie, dlatego jak macie jakieś pytania to walcie śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBEJ --> ile dałeś (z wysyłką) za te 7C i gdzie je kupiłeś?

Pytam, bo na infosofcie się nie mogę doczekać na solo 6C :P

Tyle, że musze na nie czekać, bo na 7C nie mam miejsca :(

i sorki za wysoce lamerskie pytanie, ale jak się wygrzewa głośniki? :unsure:

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i sorki za wysoce lamerskie pytanie, ale jak się wygrzewa głośniki? :unsure:

Najlepiej suszarką z odległości 77,5 cm pod kątem 86*, temperaturą powietrza nadmuchu dokładnie 193* i prędkością powietrza wylotowego 95 m/s :lol2: :rolleyes:

 

A tak serio to włącz muzykę i słuchaj normalnie, za jakiś czas same się "wygrzeją" ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

RBEJ --> ile dałeś (z wysyłką) za te 7C i gdzie je kupiłeś?

Pytam, bo na infosofcie się nie mogę doczekać na solo 6C :P

Tyle, że musze na nie czekać, bo na 7C nie mam miejsca :(

i sorki za wysoce lamerskie pytanie, ale jak się wygrzewa głośniki? :unsure:

SOLO-7c kupiłem w Infosofcie za 333.99zł z wysyłką kurierem. Płatne przy odbiorze.

A co wygrzewania głośników, to Conti ma rację. Słuchaj po prostu muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej suszarką z odległości 77,5 cm pod kątem 86*, temperaturą powietrza nadmuchu dokładnie 193* i prędkością powietrza wylotowego 95 m/s :lol2: :rolleyes:

łeee... to niewykonalne, bo jak zachować te wszystkie parametry?? :P

To ja już zostane przy tym słuchaniu ;)

 

SOLO-7c kupiłem w Infosofcie za 333.99zł z wysyłką kurierem. Płatne przy odbiorze.

A co wygrzewania głośników, to Conti ma rację. Słuchaj po prostu muzyki.

To skoro nieopatrznie napisałeś, ze możemy pytać o co chcemy, to ja mam kilka pytań do tych 7C.

 

1. Napisałeś, że kabel zasilający jest krótki, a jaka jest "rozstawność" tych głóśników. Długie są kabelki? Dużo bym dał za konkretną długość, bo muszę wymierzyć jak by je postawić i czy dam radę postawić (bo mniemam, że 6C mają identyczne kable)

 

2. Napisałeś też, że nadają się do cichego słuchania. Ale nadają się oznacza, że grają dobrze, czy tylko "może być" :P

 

3. A jak ma się kwiestia szumów jak sie je zostawi włączone bez muzy? Przenoszą szumy z sieci?

 

4. I czy możemy liczyć na więcej fotek. Głównie żeby wyobrazić sobie ich ogrom w porównaniu z meblami, kompem i takie tam :)

 

To na razie tyle, jak sobie przypomnę coś to nie omieszkam pomarudzić ;)

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem te głośniki kosztują 315zł nie mam pojęcia. Może Microlab używa do ich produkcji kradzionych elementów :). Porównywanie ich z Geniusami 1250x, które podlączone są u mnie pod DVD nie ma najmniejszego sensu.To zupełnie inna liga. Różnica klas. Od razu w uszy rzuca się wysoka naturalność brzmienia.

Nie no konstrukcyjnie Solo7 jest bliżej do normalnych kolumn + wzmak ,dlatego najbardziej interesujące będzie porównanie ich z budżetowym HI-FI w celu określenia z jaką półką cenową mogą rywalizować ,jedno już można powiedzieć o czym wspomniał autor testu Solo6 ze stronki fierytrance.ru a mianowicie że podłączenie do nich wzmaka Behringer RA500 (220 W dla 4 Omów) nie przyniosło jakiejś specjalnej poprawy B-) .

 

Poza tym jak ktoś chce to może powymieniać kondensatory na lepsze ,są też dostępne wysokiej jakości(drogie) głośniki które można wstawić w miejsce oryginalnych ,możliwości wydobycia z nich jeszcze lepszego brzmienia są w przeciwieństwie do innych typowych głośników komputerowych :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak ktoś chce to może powymieniać kondensatory na lepsze ,są też dostępne wysokiej jakości(drogie) głośniki które można wstawić w miejsce oryginalnych ,możliwości wydobycia z nich jeszcze lepszego brzmienia są w przeciwieństwie do innych typowych głośników komputerowych :wink: .

Ja jestem zdania, że lepsze jest wrogiem dobrego. Nie widzę większego sensu w "udoskonalaniu" 7C. Jak za niewiele

ponad 300zł jst to wielce udany produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,jestem na etapie poszukiwania dobrego zestawu głosnikow do komputera,gł.muzyka i filmy.Z tego co wyczytałem na forum creativy i logi sa przereklamowane,sam posiadam creative P5800 i nie spełniaja moich oczekiwan,w necie znalazłem opinie ze głosniki firmy Klipsch sa porownywalne do głosnikow bose,a tansze

czy to prawda,czy ktos sie juz z nimi spotkał?

np.http://www.ciao.de/Klipsch_Promedia_4_1__974804

http://www.ciao.de/sr/q-Klipsch

pozdr.

Edytowane przez ferdek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

łeee... to niewykonalne, bo jak zachować te wszystkie parametry?? :P

To ja już zostane przy tym słuchaniu ;)

 

 

 

To skoro nieopatrznie napisałeś, ze możemy pytać o co chcemy, to ja mam kilka pytań do tych 7C.

 

1. Napisałeś, że kabel zasilający jest krótki, a jaka jest "rozstawność" tych głóśników. Długie są kabelki? Dużo bym dał za konkretną długość, bo muszę wymierzyć jak by je postawić i czy dam radę postawić (bo mniemam, że 6C mają identyczne kable)

 

2. Napisałeś też, że nadają się do cichego słuchania. Ale nadają się oznacza, że grają dobrze, czy tylko "może być" :P

 

3. A jak ma się kwiestia szumów jak sie je zostawi włączone bez muzy? Przenoszą szumy z sieci?

 

4. I czy możemy liczyć na więcej fotek. Głównie żeby wyobrazić sobie ich ogrom w porównaniu z meblami, kompem i takie tam :)

 

To na razie tyle, jak sobie przypomnę coś to nie omieszkam pomarudzić ;)

1. Są dwa kabelki. Jeden do podłączenia kolumn ze sobą. Długość ok.2 metry i drugi trochę krótszy przewód 2 chinche-mały jack do podłączenia głośników z komputerem. Ten kabel jest jednak maksymalnie badziewny. Ma grubość sznuka i nadaje się do wymiany na lepszy.

2.Moim zdaniem przy cichej głośności grają bardzo poprawnie. Myślałem że będzie o wiele gorzej.

3.Można powiedzieć że szumów jest brak. Dopiero po ustawieniu dźwięku prawie na maksa słychać delikatny szumik. Przenoszenia szumów z sieci jak narazie niezaobserwowałem.

4.Postaram się później coś wrzucić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Są dwa kabelki. Jeden do podłączenia kolumn ze sobą. Długość ok.2 metry i drugi trochę krótszy przewód 2 chinche-mały jack do podłączenia głośników z komputerem. Ten kabel jest jednak maksymalnie badziewny. Ma grubość sznuka i nadaje się do wymiany na lepszy.

2.Moim zdaniem przy cichej głośności grają bardzo poprawnie. Myślałem że będzie o wiele gorzej.

3.Można powiedzieć że szumów jest brak. Dopiero po ustawieniu dźwięku prawie na maksa słychać delikatny szumik. Przenoszenia szumów z sieci jak narazie niezaobserwowałem.

4.Postaram się później coś wrzucić :)

Dzięki wielkie za odpowiedź, ale muszę się jeszcze dopytać :)

1. Czy ten kabel 2m między głośnikami da się zastąpić dłuższym. W sensie czy problemem jest zakupić takie coś.

4. Super, już się doczekac nie mogę :)

 

Dzięki za pomoc i za odpowiedzi!

 

Te solo 7c są po prostu wielkie, za wielkie. ALE Solo5C Microlab - to może bym i upchnął.... Czy ktoś miał okazje się z nimi zaznajomić ??

O ilę się nie mylę to kilka stron wcześniej ktoś chwalił się zakupem 5C. A poza tym nie ma dużej różnicy pomiędzy 6C i 5C w rozmiarach. A 6C to prawie 7C podczas gdy 5C wydaja się o niemalże klasę gorsze. Tak mi się wydaje :)

 

5C - Product size(DxWxH): 257x174x309mm

6C - Product size(DxWxH): 272x210x361mm

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

1.Bez problemów można kupić dłuższe i lepsze kable głośnikowe.

 

2.W każdej kolumnie znajdują się dwa głośniki nisko-średnio tonowe o wymiarach 6.5 cala każdy i jeden głośnik wysoko tonowy o średnicy 1 cala.

 

3.Najlepsza fotka porównawcza jaką udało mi się zrobić.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za fotkę. Swoją drogą sporo różnych głosników u Ciebie, solo 7c, genius 1250x i Altec Lansing FX6021.

I niech zgadnę. Solo graja najlepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...