Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RBEJ

Powiem szczerze że raczej ciężko porównać jest dźwięk Altec FX6021 i SOLO-7c. Altec to taki maksymalnie zbajerzony dźwięk, który z naturalnością ma bardzo mało wspólnego. Brzmi bardzo przyjemnie ale brakuje mu duszy. Natomiast dźwięk z SOLO-7c potrafi wycisnąć łezkę z oka. Geniusy 1250x zdecydowanie najsłabsze. Na początku naprawdę mi się podobały ale później zaczęły tak bardzo męczyć mój słuch, że nie mogłem ich słuchać i skończyły jako głośniki do DVD Manty :).

 

PS.Słucham właśnie albumu Andrea Bocelliego (żona go uwielbia) i brzmi świetnie. Bardzo mięko i ciepło :). SUPER!!.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że raczej ciężko porównać jest dźwięk Altec FX6021 i SOLO-7c. Altec to taki maksymalnie zbajerzony dźwięk, który z naturalnością ma bardzo mało wspólnego. Brzmi bardzo przyjemnie ale brakuje mu duszy. Natomiast dźwięk z SOLO-7c potrafi wycisnąć łezkę z oka. Geniusy 1250x zdecydowanie najsłabsze. Na początku naprawdę mi się podobały ale później zaczęły tak bardzo męczyć mój słuch, że nie mogłem ich słuchać i skończyły jako głośniki do DVD Manty :).

 

PS.Słucham właśnie albumu Andrea Bocelliego (żona go uwielbia) i brzmi świetnie. Bardzo mięko i ciepło :). SUPER!!.

hehe, akurat słucham albumu Vivere Andrei Bocelliego na Creative Aurvana Live! (wspaniałe słuchawki!)

 

Zaczynam się przekonywac do tych 7C zamiast 6C, bo gdy siedzę przy kompie to korzystam ze słuchawek (i dlatego zainwestowałem w Aurvana Live!), a z głośników korzystam tylko gdy ktos wpada pograć ze mną w PES 6 lub gdy jestem daleko od kompa. Jeszcze tylko pozostaje mi wykombinowac jak je ustawić. W końcu kable można zamienić na inne i wtedy ustawnść wzrasta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łeee... to niewykonalne, bo jak zachować te wszystkie parametry?? :P

To ja już zostane przy tym słuchaniu ;)

 

 

 

To skoro nieopatrznie napisałeś, ze możemy pytać o co chcemy, to ja mam kilka pytań do tych 7C.

 

1. Napisałeś, że kabel zasilający jest krótki, a jaka jest "rozstawność" tych głóśników. Długie są kabelki? Dużo bym dał za konkretną długość, bo muszę wymierzyć jak by je postawić i czy dam radę postawić (bo mniemam, że 6C mają identyczne kable)

 

2. Napisałeś też, że nadają się do cichego słuchania. Ale nadają się oznacza, że grają dobrze, czy tylko "może być" :P

 

3. A jak ma się kwiestia szumów jak sie je zostawi włączone bez muzy? Przenoszą szumy z sieci?

 

4. I czy możemy liczyć na więcej fotek. Głównie żeby wyobrazić sobie ich ogrom w porównaniu z meblami, kompem i takie tam :)

 

To na razie tyle, jak sobie przypomnę coś to nie omieszkam pomarudzić ;)

W sklepie sa już wystawione głośniki Solo6c, zamówienia będą realizowane w ciągu dwóch tygodni:

http://www.infosoft.pl/product.php?id=2000...mp;categorie=32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

295zł za SOLO-6c. Już chyba lepiej dopłacić dwie dyszki i kupić SOLO-7c. Oczywiście jeśli nie przeszkadza nam ich wielkość i waga prawie 25 kg.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bass!!. Bardzo obawaiłem się o słaby bas a tutaj kompletne zaskoczenie.

Napisz coś o jego charakterze: czy jest naturalny, czy "pogłębiony" jak w większości subów?

Wysoka szczegółowość, bardzo dobra dynamika i świetna scena stereo

...czyli wszystkie dobre cechy zaostają w rodzinie ^_^

to co się dzieje po podgłośnieniu ich, przechodzi wszelkie pojęcie.

...ciężko mi to sobie wyobrazić, ja na piątkach nie miałem odwagi ich rozkręcić do maksimum, więc siódemki będą burzyć ściany... :lol2:

Może Microlab używa do ich produkcji kradzionych elementów :).

...też tak uważam... :legal:

Od razu w uszy rzuca się wysoka naturalność brzmienia.

Nie wiem jak u Ciebie, ale ta naturalność bywa kłopotliwa - prowadzi do złudzeń dźwiękowych. :lol2:

 

Czekamy na dłuższy opis, może mała recenzja? ^_^

7C podczas gdy 5C wydaja się o niemalże klasę gorsze. Tak mi się wydaje :)

...z fusów wróżysz? :lol2:

 

Heh, faktycznie: różnica w cenie szóstek i siódemek stawia pod znakiem zapytania ich opłacalność, spodziewałem się czegoś pomiędzy 5 a 7, z nastwieniem "bliżej piątek", a tu lipton.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Bass brzmi naturalnie. Jest miękki i głęboki. Taki jaki lubię najbardziej. Jutro napiszę coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bass brzmi naturalnie. Jest miękki i głęboki. Taki jaki lubię najbardziej. Jutro napiszę coś więcej.

czekamy z niecierpliwością...:-)

 

co myślicie o takim sposobie umieszczenia głośników: [oczywiście Solo6c]

link

 

 

skoro nie ma miejsca na biurku to może je powiesić na ścianie... tylko czy nie straci na tym dźwięk?

Edytowane przez mors4227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy z niecierpliwością...:-)

 

co myślicie o takim sposobie umieszczenia głośników: [oczywiście Solo6c]

link

 

 

skoro nie ma miejsca na biurku to może je powiesić na ścianie... tylko czy nie straci na tym dźwięk?

coś mi ten link nie działa, a sam bym chciał wiedzieć jak to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te SOLO6 faktycznie rewelacyjne - schodzą poniżej 50 Hz przy stosunkowo niewielkim spadku natężenia. Reszta pasma całkiem wyrównana. Górny kraniec praktycznie przy ponad 30 Khz - super.

Tak te pomiary z IXBT zrobione mikrofonem Earthworks M50 są bardzo wiarygodne i można mierzyć wreszcie dokładnie powyżej 18kHz ,wcześniej robili pomiary mikrofonem Behringer ECM 8000 ,poniżej wypowiedź gościa który robi pomiary :

 

Mikrofon Behringer ma spadek na ChCZ zaczynając od 18 kHz, a po 20 kHz już niczego nie widzi.Co w mikrofonie z fazą, także jest trudno powiedzieć, ale, myślę,że nic dobrego. tak jak właściwa impulsowa charakterystyka już na ChCZ nie może być idielna, to na pomiarach mikrofonem Behringer dostaniemy coś,co jest w dużej mierze uwarunkowane przez mikrofon, a nie głośnik . Nawet w niedrogich kolumnach na pomiarach przez mikrofon Earthworks M50 (pasmo do 50 kHz) skala częstotliwościowa może nawet dwa razy przekraczać zakres pracy mikrofonu Behringer.A to co należy powiedzieć o dobrych jakościowo głośnikach - to to że ani jeden nie jest ograniczony do 20 kHz

http://www.earthworksaudio.com/26.html

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic/m50b.jpg

 

Chyba żaden ze serwisów internetowych testujących głośniki komputerowe nie ma tak dokładnego mikrofonu B-) .

 

Wszystkie pomiary wykonujemy w jednakowych warunkach. Przy pomiarach kolumny kładzione są na stojaku. Akustycznie wytłumiony pokój (ściany, sufit: 15 mm płytka mineralna + 50 mm izolacja dźwiękowa Izover KT 40-50, drewniany szkielet z gumowym tłumieniem wibracji od ścian). Bez fal stojących na sygnałach testowych, z minimalnym równomiernym polem odbicia .

Mikrofon pomiarowy Earthworks M50 (produkcja USA, cena $2500). Specyfikacja:

· numer seryjny: 9291C

· czułość na 1 kHz: 26,4 mW/Pa

· liniowość ChCZ w skali 20 Hz - 20 kHz: 0,2 dB

· liniowość ChCZ w skali 3 Hz - 50 kHz: +1/-3 dB (spadek przy 45 kHz)

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Jak pisałem wcześniej porównanie SOLO 6c/7c do Geniusów 1250x jest nie na miejscu. To zupełnie inna klasa dźwięku. Geniusy robią tylko dobre wrażenie na początku. Później jest coraz gorzej. Wczoraj chciałem dać im szansę i dla porównania puściłem na obu głośnikach nowy album Marka Bilińskiego "Fire". Żeby zachować pełny obiektywizm spytałem żony, która stwierdziła że te duże kolumny (SOLO 7c) grają o wiele lepiej, bo te małe (1250x) to grają jakoś tak biednie. Żona męczy mnie teraz żebym na SOLO 7c puszczał jej ulubionych wykonawców, bo bardzo podoba się jej ich dźwięk. Wcześniej nigdy tego nie mówiła :). Chyba Altec FX6021 i 1250x jej za bardzo nie podszedł :).

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma miejsca na biurku to może je powiesić na ścianie... tylko czy nie straci na tym dźwięk?

Jeżeli możesz zamontować małe półeczki na ścianie, to żaden problem, natomiast jeżeli chcesz przykręcać głośniki do ściany, to nie bardzo to widzę - z tyłu oprócz gniazd są potencjometr i radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Solo 7c mają jeszcze w każdej kolumnie 2 otwory Bass-reflex.

 

Cytat z ulubionego forum.

 

"ja prownywalem z solo6 i wypadaja tak samo z tym ze bardziej bas mi sie podoba na solo6 ale to jest kwestia gustu wiec to nie jest na plus a ni na minus dla solo vs genius.zreszta ja niewiem czy sie oplaca doplacac kase bo i tak az takiej roznicy nie zauwazysz

a 1250 sa tanie teraz130zl. a solo7 zobacz na cene 325zl wiec co tu porownywac prawie 2 razy drozsze solo7 czy nawet 6 z x1250"

Od razu widać że gościu na oczy nie widział SOLO 6, nie wspominając już o ich bezpośrednim porównaniu do 1250x. Najpierw pisze że tylko bass jest lepszy i nie warto dopłacać, bo różnicy się nie usłyszy a poźniej wypisuje że nie można porównywać SOLO 6 z 1250x, bo to inny przedział cenowy.

 

Zresztą jego wcześniejsza wypowiedź świadczy że na głośnikach nie zna się wogóle.

 

CYTAT

 

Microlab SOLO6C 2.0 - ponoc wciagaja nosem logi, creativy i geniusy.

 

~280zł.

ponoc.wiesz ploty plotami,a sprawdziles ze sie wypowaidasz??

Sorry ale co tu sprawdzać??. Plastikowe Crety i Logi??. Geniusy też niewiele lepsze. Nie wiedziałem że serwis IXBT rozpuszcza ploty....Jak czytam wypowiedzi takich "speców" to ręce same opadają.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne pytanie. Czy ktoś sprawdzał, albo ma możliwość sprawdzenia różnic w odsłuchu z Solo 7C pomiędzy Audigy 2ZS a Prodigy HD2. Wiem wiem, to nie ta klasa, ale ciekaw jestem czy 2ZS daje jeszcze radę, czy już lepiej rozejrzeć się za HD2.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Audigy 2ZS z kx driverami nie są takie złe. Chociaż jak masz kasę to bierz HD2.

 

PS.Właśnie słucham nieśmiertelnego albumu J.M.Jarre-a "Equinoxe". Jak gdzieś przeczytam jeszcze że 1250x mają tylko lepszy bas niż Solo 6/7 to chyba zabiję....

SOLO 7c są wprost wymarzone do słuchania takiej muzki. Ciarki na plecach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RBEJ. W takim razie zostanę jeszcze przy starym dobrym 2ZS.

Ciekaw jestem jak wypadną 7C na tle BEHRINGER'ów które mam w pracy. To są bodaj Truth B2031A. U szefa stoją MACKIE HR624, chyba nie trzeba przedstawiać marki, ani jak to gra ;]

Gienki 2000X już robią jako dodatek do DVD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi ten link nie działa, a sam bym chciał wiedzieć jak to wygląda :)

ok mój błąd ... oto poprawny:

http://www.mast-rtvagd.pl/product_info.php?products_id=10884

 

wyglądają fajnie ale nic poza tym o tych wieszaczkach nie wiem, na pewno zapewnią dostęp do tylnej części głośników... i cena jeszcze do przyjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dziś cały dzień myślałem... rozważałem... i coraz bardziej kusi mnie na Solo...

Aczkolwiek po przemyśleniu stwierdziłem, że jak co to napewno 7C... Narazie byłyby rozstawione bokiem do monitora (biurko 75cm wys, więc gwizdki lekko za wysoko) więc służyłyby stricte do odsłuchu muzyki (bokiem bo przynajmniej mógłbym je rozstawić na ~1m, prawa na biurku, lewa na szufladzie odseperowanej od głównego biurka)...

A poczciwe SBS-260 podpięte do integry robiłyby za nagłośnienie do gier/www/itp...

a potem będe się martwił o rozmieszczenie w nowym pokoju.

 

I ten pomysł, który zakiełkował mi w głowie jakąś godzinę temu zaczyna coraz bardziej mi się podobać...

Akurat będzie na Solo7C z wysyłką + Audiotraka HD2...

 

Ehh... muszę się "przespać" z tym... Bo jakiś sens to ma :E Ale z drugiej strony mnie to przeraża :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomiar:) Jak będę siedzieć wyprostowany przed kompem, to będą akurat na wysokości uszu (jestem dosyć wysoki):) No i mogę całkiem szeroko je rozstawić. Sam nie wiem...

 

PS. Mod na ekstra-forum nadal zaciekle walczy, jak tylko ktoś coś wspomni o ML... Jego jedynym argumentem jest mniejsza cena. Gość pisze, że ma 300zł na głośniki, a on koniecznie wciska 2000X. Z tego co widzę i słyszę, to nie warto oszczędzać w tym przypadku, bo i tak po jakimś czasie będzie się bardzo chciało wymienić gienki:) Słuchałem 1250x.

 

Wstawili Szóstki.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie pytanie:

 

Wspominałeś, że seryjny sznurek RCA x2 - jack jest kiepski...

W takim przypadku czy egzamin zda coś w kwocie do max 80zł? (1-2m długości by starczyło)

 

Czy będzie to niewiele lepszy syf niż seryjny sznurek? (z drugiej strony nie dam za kabel więcej niż 1/4 wartości głośników)

 

Ehh... nosi mnie... i wzrok ucieka do buttona 'Kup Teraz'...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić do laptopa glośniki 2.1 i waham się między LOGITECH Z-4 a CREATIVE 2.1 I-TRIGUE L3800. Ale znalazem takiego dziwoląga:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=353774429

GŁĘBOKI BAS :gitarzysta2: Technologia Dual Bass – 2-drożna kolumna basowa

Moc PMPO 2300W

Moc RMS: 90W

Pasmo przenoszenia: 20 ~ 20000 Hz

Regulacja siły głosu, tonów wysokich i niskich

Drewniane obudowy głośników basowego i satelitarnych

CENA - 137,42 zł

Co sądzicie o tych gośnikach Media-Tech

Edytowane przez Kompol - Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA o wyrobach media-tech mam bardzo niskie mniemanie. Są awaryjne i użytkowanie ich jest czystą nieprzyjemnością (jeśli nawet nie od razu to po krótkim czasie jak się coś rozklekocze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APEL DO DYSTRYBUTORÓW/SKLEPÓW/MARKETINGOWCÓW/DILERÓW odwiedzających to forum:)

Zacznijcie ściągać do Polski aktywne zestawy głośnikowe takich firm, jak:

 

ACOUSTIC ENERGY,

 

DEFENDER,

 

EDIFIER,

 

HUSSAR,

 

JETBALANCE,

 

KLIPSCH,

 

MICROLAB,

 

REDSTAR,

 

SVEN,

 

TEUFEL,

 

TOPDEVICE,

 

VELTON MAESTRO,

 

VIGOOLE.

------------

 

OT

Hmm a jakby Solo6C Połączyć z Geniusem SW-HF 5.1 5000 zamiast frontów hah.. ciekawe jakby to grało ;)

Najlepiej, jakby sam Microlab zaprojektował porządny zestaw 5.1 na podstawie głośników Solo:)

 

Teufel 5.1 Concept E Magnum Power Edition na Allegro.

 

Nowy test Creative T40 na techlabs.ru.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i te MediaTechy grają jako tako...

Ale ten sprzęt to bardziej pod wygląd niż jakość...

Małe, plastikowe... no i ta moc PMPO...

 

Z drugiej strony do laptopa więc Geniusy SP-HF 1250X mogą być za duże...

Wtedy pomyślałbym nad T20 Creative'a...

 

A dodatkowo:

Rodzina mnie wygna z domu :E

Właśnie przed chwilą potwierdziłem sobie zamówienie na Microlab Solo-7C :D

Dawno tak się nie cieszyłem.

 

Zamówiłem sobie po części ciepłym przyjęciem przez usera RBEJ (jak i Jego żony), po części przez ochotę na zrobienie czegoś szalonego (raz się żyje... drżyjcie moje 12m2 :E), po części znudzeniem się Gienkami...

 

Kabelek RCA i Audiotrak HD2 też się znajdą w odpowiednim czasie... (bliskim czasie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka modeli MT i z pełną świadomością mogę powiedzieć: omijaj to dziadostwo szerokim łukiem. Gdybyś to składał sam to działało by lepiej. W tych głośnikach zawsze coś się kopie. Miałem przypadek, że gniazdo słuchawkowe miało zamienione kanały lewy / prawy. No po prostu masakra. Odradzam.

 

P.S. serwal4, szalejesz ;) Ja niestety w tym miesiącu nie wytańczę. Musze zapłacić za naprawę cyfrówki i laptopa kupiłem ;/. Chciałoby się jeszcze 7C dodać, ale to by było zbyt wiele szczęścia na raz ;]

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Moje gratulacje!!.

Kolumny mają zabezpieczony głośnik wysokotonowy specjalną plastikową wkładkę, którą należy wyjąć. Żeby to zrobić trzeba otworzyć górną część maskownicy.

Pamiętaj też o mocnym dokręceniu kabla łączącego głośniki między sobą. Jak za słabo przykręcisz to lewy głośnik nie będzie Ci grał. Złoty przewód do czerwonego gniazda a srebny do czarnego. Ciekawe czy zrobisz takie same oczy jak ja, gdy zobaczysz paczkę z głośnikami przed sobą??. Wymiary paczki to: 548x382x636. Waga 25.2kg.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawili Szóstki.

 

 

Ok wstawili... ale czas dostawy 2 tygodnie ... o co tu chodzi- albo ich nie mają na składzie albo krasnoludki z ich działu wysyłkowego strajkują :blink:

jutro dzwonię do chłopaków...

Edytowane przez mors4227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...